Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie  (Przeczytany 599561 razy)

0 użytkowników i 10 Gości przegląda ten wątek.

Offline Marcin Bąkowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 481
  • Posiadany samochód: Citroen C5 TOURER EXCLUSIVE 2.0 HDI 163km automat
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #975 dnia: Wrzesień 10, 2017, 20:12:45 »
Dokładnie o to chodzi-gdy silnik, skrzynia sie rozgrzeje wszystkie biegi ok

Offline Tomasz Hudy

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1 086
  • Skąd: Lędziny
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X7) Tourer (2011) 2.0 HDI RHH AM6C
  • Zainteresowania: informatyka, elektronika
  • Miejscowość: Lędziny
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #976 dnia: Wrzesień 12, 2017, 05:36:13 »
Panowie - pytanie!


Od niedawna jestem posiadaczem Citroena C5 z silnikiem 2.0 HDI 165 z przebiegiem 195 tyś km. Zaraz po zakupie zrobiłem wymianę wszystkich materiałów eksploatacyjnych w tym dynamiczną wymianę oleju z płukaniem w zakładzie ASB Palka w Mysłowicach. Pytałem specjalistów o kasowanie licznika oleju i dostałem dość niepokojącą informację. W/g nich kasowanie licznika w moim przypadku (chodzi o przebieg) jest mocno nie zalecane ponieważ skrzynia wtedy przechodzi adaptację i w efekcie kocowym takiej adaptacji przejść może "nie chcieć" i zaczną się problemy. Po drugie zaniepokoili mnie dość złą opinią na temat tej skrzyni - że niby sporo ich robią i skrzynie te "kończą się"najczęściej przy przebiegu 200 tyś km. Pytałem więc co dalej w przypadku pojawienia się jakichkolwiek problemów - odpowiedzieli że tylko kapitalny remont za kwotę 7 tyś zł ....
Powiem szczerze że jestem mocno zaniepokojony. Dodam tylko że za wymianę oleju zapłaciłem już 1300 zł - ponoć musieli aż 14 litrów przelać żeby ją wypłukać - licznik pozostał bez zmian - oni są specjalistami, nie ja.
A teraz co się dzieje - na początku po zakupie wszystko wydawało się OK, sprawdzenie błędów w ASO nie wykazało żadnych nieprawidłowości. Aktualnie na zimnym silniku 3-ci bieg czasami potrafi szarpnąć- nie jest to mocne szarpnięcie, ale czuć zmianę biegów, natomiast 4-ty bieg - to jakby go nie było, bo skrzynia od razu wrzuca 5-ty. Po nagrzaniu problem z 4-tym biegiem ustaje natomiast 3-ci nadal "czuć".
Teraz się zastanawiam nad tym kasowaniem przebiegu oleju - czy rzeczywiście niesie to za sobą takie ryzyko ? Wprawdzie i tak nie mam Leixi żeby odczytać licznik, ale czy gdyby po skasowaniu licznika zaczęły się problemy, można wrócić do poprzednich ustawień ?


Z góry dzięki za odpowiedź
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2017, 05:48:10 wysłana przez Tomasz Hudy »

Offline Machoński Tomasz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 950
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus NX, był C5 X7 Exclusive Tourer 2.0 lpg
  • Miejscowość: Katowice
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #977 dnia: Wrzesień 12, 2017, 05:48:48 »
Niestety wybrałes najgorszy serwis na śląsku od ASB.

Offline Marcin Bąkowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 481
  • Posiadany samochód: Citroen C5 TOURER EXCLUSIVE 2.0 HDI 163km automat
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #978 dnia: Wrzesień 12, 2017, 10:26:21 »
Tomku. Licznik mozna odczytac i wartosci spisac na kartce - zawsze mozna je przywrocic. Powiedz nam jaki olej Tobie zalali? Pytam poniewaz mamy delikatnie podobne objawy.
Pozdrawiam

Offline Marcin Bąkowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 481
  • Posiadany samochód: Citroen C5 TOURER EXCLUSIVE 2.0 HDI 163km automat
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #979 dnia: Wrzesień 12, 2017, 10:46:39 »
Panowie. Chce kupic olej do skrzyni. Wiadomo, ze musi byc norma aw-1. Czy ten olej bedzie ok?
OLEJ AUTOMATYCZNEJ SKRZYNI BIEGÓW VOLVO 4L   31256775

Offline Tomasz Hudy

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1 086
  • Skąd: Lędziny
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X7) Tourer (2011) 2.0 HDI RHH AM6C
  • Zainteresowania: informatyka, elektronika
  • Miejscowość: Lędziny
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #980 dnia: Wrzesień 12, 2017, 13:35:13 »
Tomku. Licznik mozna odczytac i wartosci spisac na kartce - zawsze mozna je przywrocic. Powiedz nam jaki olej Tobie zalali? Pytam poniewaz mamy delikatnie podobne objawy.
Pozdrawiam
Właśnie oglądam fakturę i prócz samej usługi nie mam żadnego info jakiego oleju używają. Będę musiał tam zadzwonić i się dopytać.
Generalnie po wymianie oleju skrzynia nie pracuje ani lepiej ani gorzej, dlatego pytam o kasowanie tego licznika bo być może objaw po tym ustąpi.
Niestety wybrałes najgorszy serwis na śląsku od ASB.
Masz jakieś doświadczenia związane z tym zakładem, znajomy mi go polecił. Też u nich robił wymianę dynamiczną ale jego skasowali 800zł
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2017, 14:32:33 wysłana przez Tomasz Hudy »

Offline Machoński Tomasz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 950
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus NX, był C5 X7 Exclusive Tourer 2.0 lpg
  • Miejscowość: Katowice

Offline Jakub Nawara

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 911
  • Posiadany samochód: C5 X7 163KM
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #982 dnia: Wrzesień 14, 2017, 08:41:22 »
Panowie. Chce kupic olej do skrzyni. Wiadomo, ze musi byc norma aw-1. Czy ten olej bedzie ok?
OLEJ AUTOMATYCZNEJ SKRZYNI BIEGÓW VOLVO 4L   31256775
Ten możesz.
Total Fluidmatic MV LV
lub
RAVENOL ATF T-WS Lifetime

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2017, 08:53:26 wysłana przez Jakub Nawara »

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 184
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #983 dnia: Wrzesień 14, 2017, 09:56:36 »
Za cenę jednej wymiany dynamicznej można sobie zrobić samemu z 6-7 wymian statycznych i na pewno olej będzie czyściejszy niż po dynamicznej i pewność, że ponad 95% oleju jest wymienione. Jedyny minus to, że 2 godziny trzeba na taką jedną wymianę poświęcić.

Artur, z czego wynika aż tak długi czas potrzebny na wymianę statyczną?
Mam łatwy dostęp do podnośnika kolumnowego i coraz bardziej nachodzi mnie chęć wykonania  samodzielnej wymiany statycznej, z czystej ciekawości.
2h to dość długo,co tam czyha  upierdliwego na mnie? :)
Floating on ;)

Offline Jakub Nawara

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 911
  • Posiadany samochód: C5 X7 163KM
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #984 dnia: Wrzesień 14, 2017, 10:00:12 »
Artur, z czego wynika aż tak długi czas potrzebny na wymianę statyczną?
Mam łatwy dostęp do podnośnika kolumnowego i coraz bardziej nachodzi mnie chęć wykonania  samodzielnej wymiany statycznej, z czystej ciekawości.
2h to dość długo,co tam czyha  upierdliwego na mnie? :)


e to chyba ze sporym spokojem  chyba, że łącznie z nagrzaniem oleju do 70 stopni


myślę że w 1h dasz radę - no chyba że odkręcenie śrub zajmie ci trochę czasu - śruba kontrolna na imbus t40 jest miękka mocno - proponuję abyś miał na wymianę

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 184
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #985 dnia: Wrzesień 14, 2017, 10:16:52 »
W takim razie zrobię sobie wymianę statyczną. Koszt niewielki mam wrażenie , że po dynamicznej wymianie uwolniło się sporo syfu i chętnie to sprawdzę.
Przejechałem do teraz 4tyś. km i skrzynia niestety pracuje wg mnie gorzej. Charakterystyczna jest zmienność. Jakieś 1tkm temu zmieniłem wartość licznika zużycia oleju z 0 na 72500 i odnotowałem wyraźną poprawę. Praktycznie nie występowały szarpnięcia. Tydzień temu nastąpiła zmiana i zacząłem czuć zmiany z 2->3 i 4->5. Zwiększyłem wartość licznika - przestało poszarpywać między 2->3 ale 4 wchodziła z lekkim przyhamowaniem auta. Pojeździłem trochę i ustawiłem ponownie na 0 i znów wszystko się zmieniło.
Nie wiem  na ile może być to kwestia uwolnionego syfu  a ile zużytego bloku lub innych problemów.
Jakub , jak wygląda sytuacja u Ciebie? zrobiłeś 2ga statyczną? jakaś zmiana w pracy skrzyni?
Floating on ;)

Offline Jakub Nawara

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 911
  • Posiadany samochód: C5 X7 163KM
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #986 dnia: Wrzesień 14, 2017, 10:21:58 »
W takim razie zrobię sobie wymianę statyczną. Koszt niewielki mam wrażenie , że po dynamicznej wymianie uwolniło się sporo syfu i chętnie to sprawdzę.
Przejechałem do teraz 4tyś. km i skrzynia niestety pracuje wg mnie gorzej. Charakterystyczna jest zmienność. Jakieś 1tkm temu zmieniłem wartość licznika zużycia oleju z 0 na 72500 i odnotowałem wyraźną poprawę. Praktycznie nie występowały szarpnięcia. Tydzień temu nastąpiła zmiana i zacząłem czuć zmiany z 2->3 i 4->5. Zwiększyłem wartość licznika - przestało poszarpywać między 2->3 ale 4 wchodziła z lekkim przyhamowaniem auta. Pojeździłem trochę i ustawiłem ponownie na 0 i znów wszystko się zmieniło.
Nie wiem  na ile może być to kwestia uwolnionego syfu  a ile zużytego bloku lub innych problemów.
Jakub , jak wygląda sytuacja u Ciebie? zrobiłeś 2ga statyczną? jakaś zmiana w pracy skrzyni?


jeszcze nie zrobiłem - tylko i wyłącznie brak czasu choć dawno nie zaglądałem do licznika ustawiłem kiedyś 185k i zapomniałem o nim


celowo nie pozbyłem się starego oleju zobaczymy jak wyjdzie po kolejnej wymianie - tylko teraz muszę mieć nową śrubę kontrolną - kolejny raz nie zaryzykuję z tą samą


a masz ten sam objaw co @Marcin B - krótki czwarty bieg na zimno ?

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 184
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #987 dnia: Wrzesień 14, 2017, 11:24:46 »



jeszcze nie zrobiłem - tylko i wyłącznie brak czasu choć dawno nie zaglądałem do licznika ustawiłem kiedyś 185k i zapomniałem o nim


celowo nie pozbyłem się starego oleju zobaczymy jak wyjdzie po kolejnej wymianie - tylko teraz muszę mieć nową śrubę kontrolną - kolejny raz nie zaryzykuję z tą samą


a masz ten sam objaw co @Marcin B - krótki czwarty bieg na zimno ?


Zdarza się czasem krótka czwórka i krótka piątka. Zależnie od sytuacji. Uśredniając pracę skrzyni to faktycznie największy problem jest z 2-3  i 4-5 a mam wrażenie, że zaczyna się coś na pomiędzy 3-4. Nie są to żadne łupnięcia czy twarde zmiany. to takie większe lub mniejsze bujnięcia  i przy 3-4 przyhamowanie.

Floating on ;)

Offline Marcin Kaminski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 311
  • Skąd: UK
  • Posiadany samochód: C5 MKIII
  • Miejscowość: UK
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #988 dnia: Wrzesień 14, 2017, 11:57:02 »
Panowie. Chce kupic olej do skrzyni. Wiadomo, ze musi byc norma aw-1. Czy ten olej bedzie ok?
OLEJ AUTOMATYCZNEJ SKRZYNI BIEGÓW VOLVO 4L   31256775
Ten możesz.
Total Fluidmatic MV LV
lub
RAVENOL ATF T-WS Lifetime

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka
Dział Ravenol polecił RAVENOL ATF T-IV do bliźniaka tej skrzyni w Fordzie.
Też się nadaje a jest troszke tańszy. Pewnie bardziej dla osób ktore regularnie wymieniają olej w skrzyni

Sent from my E6853 using Tapatalk

Offline Marcin Bąkowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 481
  • Posiadany samochód: Citroen C5 TOURER EXCLUSIVE 2.0 HDI 163km automat
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #989 dnia: Wrzesień 14, 2017, 12:36:32 »
Ten total do mnie nie przemawia.

Zakupilem juz volvo ale zawsze moge uddac.

Jezeli ktos bedzie chcial olej volvo to polecam v-motors - volvo na Bielanach nie polecam

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 184
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #990 dnia: Wrzesień 14, 2017, 12:50:35 »
Ten total do mnie nie przemawia.

Zakupilem juz volvo ale zawsze moge uddac.

Jezeli ktos bedzie chcial olej volvo to polecam v-motors - volvo na Bielanach nie polecam
Marcin, co ostatecznie z Twoją skrzynią. Będzie remont?

Wysłane z niewiadomo czego.

Floating on ;)

Offline Marcin Bąkowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 481
  • Posiadany samochód: Citroen C5 TOURER EXCLUSIVE 2.0 HDI 163km automat
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #991 dnia: Wrzesień 14, 2017, 13:08:41 »
na poczatku przyszlego tygodnia dam wiecej informacji. Póki co czekamy

Offline Jakub Nawara

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 911
  • Posiadany samochód: C5 X7 163KM
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #992 dnia: Wrzesień 14, 2017, 13:15:39 »
Ten total do mnie nie przemawia.

Zakupilem juz volvo ale zawsze moge uddac.

Jezeli ktos bedzie chcial olej volvo to polecam v-motors - volvo na Bielanach nie polecam


A w mojej kolebie się i Total i Ravenol i chyba się dogadały :) - teraz zaleję Ravenola ponownie cena w sumie ta sama

Offline TOMASZ KOZIOŁ

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 812
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 TOURER (X7) 2,0HDI 2008r
  • Miejscowość: warszawa
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #993 dnia: Wrzesień 14, 2017, 13:57:32 »
Marcin Kamiński tak oba oleje revenola leje się do tej skrzyni (ATF T-IV FLUID i ATF T-WS Lifetime) tylko jeden do auta z normą euro4 a drugi euro5. W żaden sposób nie są one zamienne.

Offline Jakub Nawara

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 911
  • Posiadany samochód: C5 X7 163KM
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #994 dnia: Wrzesień 14, 2017, 14:00:09 »
Marcin Kamiński tak oba oleje revenola leje się do tej skrzyni (ATF T-IV FLUID i ATF T-WS Lifetime) tylko jeden do auta z normą euro4 a drugi euro5. W żaden sposób nie są one zamienne.


prawda -  :-\

cefek

  • Gość
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #995 dnia: Wrzesień 14, 2017, 21:16:16 »
W takim razie zrobię sobie wymianę statyczną. Koszt niewielki mam wrażenie , że po dynamicznej wymianie uwolniło się sporo syfu i chętnie to sprawdzę.
Przejechałem do teraz 4tyś. km i skrzynia niestety pracuje wg mnie gorzej. Charakterystyczna jest zmienność. Jakieś 1tkm temu zmieniłem wartość licznika zużycia oleju z 0 na 72500 i odnotowałem wyraźną poprawę. Praktycznie nie występowały szarpnięcia. Tydzień temu nastąpiła zmiana i zacząłem czuć zmiany z 2->3 i 4->5. Zwiększyłem wartość licznika - przestało poszarpywać między 2->3 ale 4 wchodziła z lekkim przyhamowaniem auta. Pojeździłem trochę i ustawiłem ponownie na 0 i znów wszystko się zmieniło.
Nie wiem  na ile może być to kwestia uwolnionego syfu  a ile zużytego bloku lub innych problemów.
Jakub , jak wygląda sytuacja u Ciebie? zrobiłeś 2ga statyczną? jakaś zmiana w pracy skrzyni?


jeszcze nie zrobiłem - tylko i wyłącznie brak czasu choć dawno nie zaglądałem do licznika ustawiłem kiedyś 185k i zapomniałem o nim


celowo nie pozbyłem się starego oleju zobaczymy jak wyjdzie po kolejnej wymianie - tylko teraz muszę mieć nową śrubę kontrolną - kolejny raz nie zaryzykuję z tą samą


a masz ten sam objaw co @Marcin B - krótki czwarty bieg na zimno ?

Ja po grubszych przejsciach i sporych... inwestycjach ustawilem licznik na 250000 i jest prawie idealnie, ale 1-2 nie wchodzi tak jak bym chcial. Wieksze wartosci to gorsza, duzo gorsza zmiana 2-3 wiec sprobuje zmniejszyc. Zero nie dziala u mnie dobrze, raz jest dobrze, raz bardzo zle.

Tez mam krotka 4 na zimnym, praktycznie niezauwazalna, mysle ze tak musi byc.

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 184
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #996 dnia: Wrzesień 14, 2017, 22:48:29 »
Michał, jakkolwiek to zabrzmi :) , zapytam jaka jest Twoja historia?
Grubsze przejścia i spore inwestycje? Wymieniałeś coś wiecej niż olej?

Wysłane z niewiadomo czego.

Floating on ;)

Offline Jakub Nawara

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 911
  • Posiadany samochód: C5 X7 163KM
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #997 dnia: Wrzesień 15, 2017, 08:51:38 »
Michał, jakkolwiek to zabrzmi :) , zapytam jaka jest Twoja historia?
Grubsze przejścia i spore inwestycje? Wymieniałeś coś wiecej niż olej?

Wysłane z niewiadomo czego.


Nie wiem czy dobrze kojarzę, ale kolega @Michał naprawiał bądź wymieniał blok hydrauliczny. Ale niech się sam wypowie  :)

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 184
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #998 dnia: Wrzesień 15, 2017, 08:58:01 »
Kurdę,  albo nie pamiętam albo nie natknąłem się na przykład w którym wymiana bloku lub jego regeneracja przyniosła w 100% porządany  efekt.   Jeśli jest inaczej to wyprowadzcie mnie z błędu!  Bo jak w przyszłości stanę przed takim dylematem to chyba bede wolał wywalic 7-8k za nową skrzynię - jeśli akurat taką dostanę.

Wysłane z niewiadomo czego.
Floating on ;)

Offline Marcin Bąkowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 481
  • Posiadany samochód: Citroen C5 TOURER EXCLUSIVE 2.0 HDI 163km automat
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #999 dnia: Wrzesień 15, 2017, 13:55:47 »
Co do skrzyn to najlepsza opcja wychodzi ASB Długołeka - nowa skrzynia za 7tys i przekladka za 500zl
albo skrzynia (ogloszenie OLX z Lubonia skrzynia do saba za 4500 netto) i samemu przekladac flaki albo przekladac u nich ale to juz łączny koszt około 8000-8500

We Wro polecam Pana na Jeleniogórskiej -Tiger serwis - u niego koszt wymiany płyty hydraulicznej na nową z olejem chyba i robocizną - 3100-3200 !!!