Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie  (Przeczytany 597829 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 183
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1400 dnia: Styczeń 19, 2018, 17:45:25 »
Hej mistrzowie!
Mam pytanie, jaki stan licznika oleju w skrzyni wpisać po wymianie dynamicznej? 0? A może różną od 0 ale nie większą niż np.100?
Podpowiedzcie proszę. Dostałem dziś interfejs i zamierzam się za to zabrać.
Wg. Mnie zera wpisać nie można ot tak. Ja przynajmniej nie mogę.  Jedyna opcja to użycie opcji wymiany oleju ktora zeruje licznik ale jeśli wszystko działa jak należy to ja odradzam jej używać. Wpisz cokolwiek innego. Proponuję zbliżać się wartościami sukcesywnie do 0. Pytanie po co zmieniać jeśli wszystko działa bez zarzutu?

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka

Floating on ;)

Offline Michał Nowakowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 444
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Kiedyś C5 (X7) Tourer 2.0 hdi AM6, teraz Mondek Mk5 Titanium PowerShift 2.0 tdci 180PS
  • Zainteresowania: podróże, dobra kuchnia, dobre wina...
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1401 dnia: Styczeń 19, 2018, 19:36:30 »
Hej mistrzowie!
Mam pytanie, jaki stan licznika oleju w skrzyni wpisać po wymianie dynamicznej? 0? A może różną od 0 ale nie większą niż np.100?
Podpowiedzcie proszę. Dostałem dziś interfejs i zamierzam się za to zabrać.
Wg. Mnie zera wpisać nie można ot tak. Ja przynajmniej nie mogę.  Jedyna opcja to użycie opcji wymiany oleju ktora zeruje licznik ale jeśli wszystko działa jak należy to ja odradzam jej używać. Wpisz cokolwiek innego. Proponuję zbliżać się wartościami sukcesywnie do 0. Pytanie po co zmieniać jeśli wszystko działa bez zarzutu?

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka
A ja uważam że po wymianie dynamicznej należy wyzerowac stan licznika. I tak minie dłuższa chwila aż skrzynia się zaadaptuje sama do nowych warunków pracy. U mnie po wymianie nie skasował licznika i skrzynia chodziła kwadratowo. Dopiero po zerowaniu i adaptacji trwającej kilkaset km wszystko się poukladało. 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

FAP out, EGR off, POWER up :)

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 183
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1402 dnia: Styczeń 19, 2018, 19:56:38 »
Hej mistrzowie!
Mam pytanie, jaki stan licznika oleju w skrzyni wpisać po wymianie dynamicznej? 0? A może różną od 0 ale nie większą niż np.100?
Podpowiedzcie proszę. Dostałem dziś interfejs i zamierzam się za to zabrać.
Wg. Mnie zera wpisać nie można ot tak. Ja przynajmniej nie mogę.  Jedyna opcja to użycie opcji wymiany oleju ktora zeruje licznik ale jeśli wszystko działa jak należy to ja odradzam jej używać. Wpisz cokolwiek innego. Proponuję zbliżać się wartościami sukcesywnie do 0. Pytanie po co zmieniać jeśli wszystko działa bez zarzutu?

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka
A ja uważam że po wymianie dynamicznej należy wyzerowac stan licznika. I tak minie dłuższa chwila aż skrzynia się zaadaptuje sama do nowych warunków pracy. U mnie po wymianie nie skasował licznika i skrzynia chodziła kwadratowo. Dopiero po zerowaniu i adaptacji trwającej kilkaset km wszystko się poukladało. 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Tak Michał. Ja też ustawiłem licznik bo pracowała kwadratowo ale u Grzegorza pracuje bez zarzutu. Stad pytanie po co?

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka

Floating on ;)

Offline Michał Nowakowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 444
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Kiedyś C5 (X7) Tourer 2.0 hdi AM6, teraz Mondek Mk5 Titanium PowerShift 2.0 tdci 180PS
  • Zainteresowania: podróże, dobra kuchnia, dobre wina...
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1403 dnia: Styczeń 19, 2018, 21:49:47 »
Hej mistrzowie!
Mam pytanie, jaki stan licznika oleju w skrzyni wpisać po wymianie dynamicznej? 0? A może różną od 0 ale nie większą niż np.100?
Podpowiedzcie proszę. Dostałem dziś interfejs i zamierzam się za to zabrać.
Wg. Mnie zera wpisać nie można ot tak. Ja przynajmniej nie mogę.  Jedyna opcja to użycie opcji wymiany oleju ktora zeruje licznik ale jeśli wszystko działa jak należy to ja odradzam jej używać. Wpisz cokolwiek innego. Proponuję zbliżać się wartościami sukcesywnie do 0. Pytanie po co zmieniać jeśli wszystko działa bez zarzutu?

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka
A ja uważam że po wymianie dynamicznej należy wyzerowac stan licznika. I tak minie dłuższa chwila aż skrzynia się zaadaptuje sama do nowych warunków pracy. U mnie po wymianie nie skasował licznika i skrzynia chodziła kwadratowo. Dopiero po zerowaniu i adaptacji trwającej kilkaset km wszystko się poukladało. 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Tak Michał. Ja też ustawiłem licznik bo pracowała kwadratowo ale u Grzegorza pracuje bez zarzutu. Stad pytanie po co?

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka
Jak pracuje dobrze to nie ruszać. Lepsze jest wrogiem dobrego, wiele razy się o tym przekonałem na własnej skórze.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

FAP out, EGR off, POWER up :)

Offline Grzegorz Stefanek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 58
  • Skąd: WLKP Śrem
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 3.0 V6 HDI Exclusive 2010 r.
  • Miejscowość: WLKP Śrem
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1404 dnia: Styczeń 20, 2018, 19:38:37 »
"Lepsze wrogiem dobrego" - mocne słowa kolego ;-) Ale i bardzo na miejscu - po co przedobrzać? Prawda?
Jutro podepnę interfejs i sprawdzę sobie co tam w mojej cytrynie piszczy ;-) Ale skoro moja skrzynia adaptuje się sama do nowego oleju, nic nie szarpie, nie przeciąga na biegach, to nie ma potrzeby podejmowania zbędnego ryzyka. To nie żarówka, którą się wymieni za parę złotych ;-)
Jutro dam znać co i jak, podrzucę też jakieś screeny z diagboxa, jak się mi uda je zrobić ;-)
Pozdrawiam ;-)
Baba z wozu, konie rżą ;-)

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 183
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1405 dnia: Styczeń 20, 2018, 19:41:49 »
"Lepsze wrogiem dobrego" - mocne słowa kolego ;-) Ale i bardzo na miejscu - po co przedobrzać? Prawda?
Jutro podepnę interfejs i sprawdzę sobie co tam w mojej cytrynie piszczy ;-) Ale skoro moja skrzynia adaptuje się sama do nowego oleju, nic nie szarpie, nie przeciąga na biegach, to nie ma potrzeby podejmowania zbędnego ryzyka. To nie żarówka, którą się wymieni za parę złotych ;-)
Jutro dam znać co i jak, podrzucę też jakieś screeny z diagboxa, jak się mi uda je zrobić ;-)
Pozdrawiam ;-)
A powiedz jeszcze ile kilometrów temu była wymiana?

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka

Floating on ;)

Offline Grzegorz Stefanek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 58
  • Skąd: WLKP Śrem
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 3.0 V6 HDI Exclusive 2010 r.
  • Miejscowość: WLKP Śrem
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1406 dnia: Styczeń 20, 2018, 19:45:40 »
Całkiem niedawno kolego. Zrobiłem nie więcej niż 100 - 200 km
Baba z wozu, konie rżą ;-)

Offline Grzegorz Stefanek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 58
  • Skąd: WLKP Śrem
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 3.0 V6 HDI Exclusive 2010 r.
  • Miejscowość: WLKP Śrem
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1407 dnia: Styczeń 20, 2018, 19:51:42 »
Tak na marginesie, przyszłym użytkownikom DIAGBOXA radzę by instalowali oprogramowanie na platformie Win7 32bity. Na XP ponoć chodzi, ale do czasu. Straciłem mnóstwo czasu na tym etapie zabawy z XP. Kur.....wica mnie brała. Na starym lapku z win7 poszło bez zbędnych problemów jeśli chodzi o instalkę. Kolejne aktualizacje także przeszły gładko, aż do wersji 7.57 wyższe wersje moga być niestabilne.
Baba z wozu, konie rżą ;-)

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 183
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1408 dnia: Styczeń 20, 2018, 19:55:36 »
Ok, to faktycznie mało. Zapoznaj się z programem i wnetrznosciami cytryny i niczego w skrzyni nie zmieniaj. Daj jej z 1 - 2 tyś km. Niech olej wyplucze co ma do wyplukania i niech się z tym dobrze zmiesza. Wtedy możesz uznać ze chcesz coś korygować. Jeśli nadal będzie jak teraz to tym lepiej:)

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka

Floating on ;)

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 183
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1409 dnia: Styczeń 20, 2018, 19:58:27 »
Tak na marginesie, przyszłym użytkownikom DIAGBOXA radzę by instalowali oprogramowanie na platformie Win7 32bity. Na XP ponoć chodzi, ale do czasu. Straciłem mnóstwo czasu na tym etapie zabawy z XP. Kur.....wica mnie brała. Na starym lapku z win7 poszło bez zbędnych problemów jeśli chodzi o instalkę. Kolejne aktualizacje także przeszły gładko, aż do wersji 7.57 wyższe wersje moga być niestabilne.
Nie wiem czy 32 bity wskazałeś celowo bo diagbox na 64bitach działa równie dobrze:)

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka

Floating on ;)

Offline Grzegorz Stefanek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 58
  • Skąd: WLKP Śrem
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 3.0 V6 HDI Exclusive 2010 r.
  • Miejscowość: WLKP Śrem
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1410 dnia: Styczeń 21, 2018, 10:01:07 »
Napisałem 32 bity, ponieważ takie info otrzymałem od gościa, który to sprzedaje. Nie testowałem na 64 bitowym systemie bo szkoda mi na to czasu ;-)
Baba z wozu, konie rżą ;-)

Offline Artur Fiuk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 24
  • Skąd: Lublin, Garwolin, Polska
  • Posiadany samochód: Citroën C5 (X7) Kombi 2.0 HDi 120KW (163HP), BVA AM6C1
  • Zainteresowania: informatyka, sieci, foto
  • Miejscowość: Lublin, Garwolin, Polska
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1411 dnia: Styczeń 21, 2018, 11:07:35 »
Napisałem 32 bity, ponieważ takie info otrzymałem od gościa, który to sprzedaje. Nie testowałem na 64 bitowym systemie bo szkoda mi na to czasu ;-)
Wyślij mi namiary tam gdzie kupiłeś, może i ja zmienię na coś nowszego. Dziękuję z góry.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka


Offline Grzegorz Stefanek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 58
  • Skąd: WLKP Śrem
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 3.0 V6 HDI Exclusive 2010 r.
  • Miejscowość: WLKP Śrem
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1412 dnia: Styczeń 21, 2018, 19:46:01 »
Napisałem 32 bity, ponieważ takie info otrzymałem od gościa, który to sprzedaje. Nie testowałem na 64 bitowym systemie bo szkoda mi na to czasu ;-)
Wyślij mi namiary tam gdzie kupiłeś, może i ja zmienię na coś nowszego. Dziękuję z góry.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka


http://allegro.pl/interfejs-lexia-3-citroen-peugeot-diagbox-v7-62-i6840121141.html?snapshot=MjAxOC0wMS0xNlQxODoxNzoxMS43NThaO2J1eWVyOzg4MThlODU0OWM4YzgxZWUzNzYwN2UyODRhOTRjYTExNjk1ZjU5YWNjYzc2MjQ2Yzc3NGVhYzEyYjRjNmFmMzE%3D
Baba z wozu, konie rżą ;-)

Offline Tomasz Juszczak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 45
  • Skąd: Zgierz
  • Posiadany samochód: C4 PICASSO '07
  • Miejscowość: Zgierz
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1413 dnia: Styczeń 24, 2018, 13:27:42 »
Napisałem 32 bity, ponieważ takie info otrzymałem od gościa, który to sprzedaje. Nie testowałem na 64 bitowym systemie bo szkoda mi na to czasu ;-)
Wyślij mi namiary tam gdzie kupiłeś, może i ja zmienię na coś nowszego. Dziękuję z góry.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka


http://allegro.pl/interfejs-lexia-3-citroen-peugeot-diagbox-v7-62-i6840121141.html?snapshot=MjAxOC0wMS0xNlQxODoxNzoxMS43NThaO2J1eWVyOzg4MThlODU0OWM4YzgxZWUzNzYwN2UyODRhOTRjYTExNjk1ZjU5YWNjYzc2MjQ2Yzc3NGVhYzEyYjRjNmFmMzE%3D
Kupowałem przez olx ta lepszą wersję za 350zl...warto tam poszukać

Wysłane z mojego G8142 przy użyciu Tapatalka


Offline Grzegorz Stefanek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 58
  • Skąd: WLKP Śrem
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 3.0 V6 HDI Exclusive 2010 r.
  • Miejscowość: WLKP Śrem
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1414 dnia: Styczeń 25, 2018, 18:54:44 »
Moja kosztowała podobnie. Ważne, że działa. Przeprowadziłem "wymianę oleju w skrzyni" i po zawodach. Skrzynia działa elegancko. Natomiast nie miałem opcji "kasowanie licznika oleju". Po wybraniu opcji wymiany wyświetlił się komunikat mówiący, że licznik oleju został zresetowany. I tyle ;-)
Baba z wozu, konie rżą ;-)

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 183
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1415 dnia: Styczeń 25, 2018, 18:59:09 »
Nie pracowała inaczej po "wymianie" przez chwilę ?

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka

Floating on ;)

Offline Grzegorz Stefanek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 58
  • Skąd: WLKP Śrem
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 3.0 V6 HDI Exclusive 2010 r.
  • Miejscowość: WLKP Śrem
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1416 dnia: Styczeń 25, 2018, 19:40:36 »
Czy pracowała jakoś inaczej? Ciężko stwierdzić, czy wystąpiły jakieś duże różnice. Zauważyłem, że przy normalnej jeździe biegi tak jakby "chętniej" zmieniała, do tego już nie jest taka "zmulona" no i mógłbym stwierdzić na dodatek, że już tak nie przeciąga na biegach by móc zmienić na wyższy.  Według mnie nie znalazłem nic niepokojącego w jej stylu pracy. Od momentu wymiany wszystko jest OK ;-) Dziś trochę przycisnąłem na S11. Od momentu włączenia się na ekspresówkę (jakieś 60km/h na blacie) i wciśnięciu pedała w podłogę do prędkości 170km/h skrzynia elastycznie przerzucała biegi. Tryb "S" także działa poprawnie ;-) W mieście też pracuje elegancko - nie szarpie, a gładziutko wachluje biegami ;-)
Nic dodać, nic ująć - skrzynia działa poprawnie ;-)

 
Jakby co to wymiana była dokonana w Bosh Serwis w Szymanowie koło Śremu - polecam ;-)
Baba z wozu, konie rżą ;-)

Offline Paweł Podolak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 66
  • Skąd: LHR
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.7 HDI EXCLUSIVE
  • Miejscowość: LHR
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1417 dnia: Styczeń 25, 2018, 20:31:48 »
Jaki olej kolega Grzegorz Stefaniak użył do wymiany?

Btw. U mnie Diagbox pracuje idealnie na Win10 64 bitowym :)
Den Haag  Lexia/Diagbox

Offline Grzegorz Stefanek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 58
  • Skąd: WLKP Śrem
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 3.0 V6 HDI Exclusive 2010 r.
  • Miejscowość: WLKP Śrem
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1418 dnia: Styczeń 26, 2018, 20:03:46 »
Jaki olej kolega Grzegorz Stefaniak użył do wymiany?

Btw. U mnie Diagbox pracuje idealnie na Win10 64 bitowym :)


Witam. Użyłem oleju Ravenol o specyfikacji JWS 3324. Przy wymianie dynamicznej potrzebowali aż 14l tego oleju na to, by kolor oleju na wyjściu był jak "nowy".


A jeśli chodzi o diagboxa, to u mnie śmiga na win7 64. Wcześniej próbowałem go postawić na systemie wirtualnym i nie szło. Przerobiłem 5 rodzajów systemów i lipa. Na normalnym poszło od ręki ;-)
Baba z wozu, konie rżą ;-)

Offline Jacek Janikowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 341
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: C5 Tourer 2.2 HDI '11, CX GTI Turbo '84, CX Prestige' 81, DS 19 Pallas '68
  • Miejscowość: Poznań
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1419 dnia: Styczeń 26, 2018, 20:11:14 »
A jeśli chodzi o diagboxa, to u mnie śmiga na win7 64. Wcześniej próbowałem go postawić na systemie wirtualnym i nie szło. Przerobiłem 5 rodzajów systemów i lipa. Na normalnym poszło od ręki ;-)

Ja mam na Windows XP 32bit na maszynia wirtualnej Oracle VirtualBox. Póki jeszcze używałem Windows 7 to na Virtual PC też śmigało bez problemu. Jak zmieniam komputery albo przeinstalowywuje system to tylko kopiuję maszynę na nowy system. Zresztą chyba ten obraz co mam teraz w VirtualBox to skonwertowany obraz ze starego Virtual PC.

Offline Mariusz Makuszek

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Skąd: Dolnośląskie
  • Posiadany samochód: C5 (X7) '08 2.0 HDI FAP 136 KM BVA AM6 HYDRO III+ EXSLUSIVE SEDAN
  • Miejscowość: Dolnośląskie
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1420 dnia: Luty 06, 2018, 18:29:28 »
witam wszystkich serdecznie !


Dzisiaj tak z ciekawości odpaliłem DB w celu odczytania licznika zużycia oleju w AM6 no i troszkę zbladłem  :(
odczyt to :  10189786 .   Przebieg 204 tys. km


To jest moje drugie C5 z automatem AM6 ,obecne posiadam już ponad dwa lata i żadnych problemów w pracy skrzyni nie odczuwam.Nigdy też jak dotąd nie sprawdzałem tego parametru ,więc nie mam porównania jak to wyglądało zaraz po zakupie auta.Co do przebiegu auta to na 99% jestem go pewien,gdyż sprowadzone zostało na moje zamówienie z Francji,no chyba że coś żabka wcześniej grzebała stąd 1% nie pewności  ;)



Dynamiczną wymianę oleju odpuszczam,ale pewnie statyczna do zrobienia w trybie pilnym ,jak sądzicie? Czy lepiej nic nie robić póki wsio ok?
Czy już ktoś spotkał się przy tak wysokim liczniku zużycia oleju przy prawidłowo działającej skrzyni?


U mnie DB na Win10 64 bit bezproblemowo.

Po dokładniejszej analizie wątku stwierdzam ,że do rekordu nabitych jednostek zużycia oleju jeszcze mi daleko,a ich liczba ma się różnie do przebiegu auta. Mimo,że skrzynia pracuje poprawnie to poważnie biorę pod uwagę statyczną wymianę oleju.






« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2018, 14:33:37 wysłana przez Mariusz Makuszek »

Offline Dariusz Kłeczek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 8 803
  • Skąd: Trzebinia/Birmingham
  • Posiadany samochód: BX 1,9 GTi; AX 1,5 D
  • Zainteresowania: fotografia, nurkowanie
  • Miejscowość: Trzebinia/Birmingham
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1421 dnia: Luty 06, 2018, 18:37:06 »
Nie musiał grzebać. Wystarczy że od nowości jeździł po Paryżu.
BX 1,9 GTi 1991 już automat 213.000 km
AX 1,5 D Spot 1996 127.000 km
RENAULT TRAFIC 2,0 DCi 2007 224.000 mil
Hyundai IX35 1,7 CRDi 2014 79.000 mil

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 885
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1422 dnia: Luty 06, 2018, 19:45:53 »
Chyba raczej po autostradach i w wysokich temperaturach lub w górach. Mi na mieście nic nie przybywa a po 2k km na autostradzie jest nabite po ok. 10k jednostek, w lecie jest więcej niż zimą. Moja przy 200k km miała nabite 3700 000 jednostek. Przez pół roku po wymianie oleju i wykasowaniu licznika nabiło ok. 30k jednostek.

Offline Tomasz Hudy

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1 086
  • Skąd: Lędziny
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X7) Tourer (2011) 2.0 HDI RHH AM6C
  • Zainteresowania: informatyka, elektronika
  • Miejscowość: Lędziny
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1423 dnia: Luty 09, 2018, 19:58:25 »
Dziś nie będę narzekał, a raczej pochwalę pracę skrzyni. Właśnie wróciłem z nart gdzie miałem okazję pojeździć trochę w typowo górskim terenie. Bałem się wyprawy bo opony z którymi kupiłem samochód nie wyglądały na zbyt dobrze - nie dość ze firma jakaś ZETA to 2013 rok produkcji. Jeździłem na nich od września i miałem zamiar "dojeździć" i na wiosnę wyrzucić.
Ale wracając do skrzyni - przełączona na tryb śnieg i jazda po wąskich krętych ośnieżonych górskich drogach. O dziwo opony kleiły całkiem dobrze. Przy podjazdach przy stokach bez większych problemów. Jak oglądałem później co niektórzy kierowcy robią swoimi samochodami to byłem zdziwiony.
Oczywiście samochód jedzie jakby miał co najmniej 100 KM mniej i trzeba uważać na sytuacje w których trzeba szybko wykonać jakiś manewr, bo szybko go nie wykonamy.
Byłem a raczej jestem mile zaskoczony pracą skrzyni i całego układu napędowego - wjeżdżałem tam gdzie sądziłem że nie wjadę. ESP w tym trybie ani razu się nie załączył a jechałem jakbym miał napęd 4x4. Raz nawet "parkingowy" zaglądał czy nie mam łańcuchów założonych czy innych opasek bo był zdziwiony że tak spokojnie i bez zerwania przyczepności wspinałem sie do góry.

Offline Paweł Glibowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 232
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 MK III 2009 R 2.0 HDI 163KM KOMBI
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1424 dnia: Luty 11, 2018, 21:16:16 »
No to zagwozdkę tu wrzucę. Auto C5X7 2009 2.0 HDI 163km i skrzynia AM6.

Teraz ma 251 kkm, przy około 203 kkm była dynamiczna wymiana oleju.

Tak czytam wątek i poszedłem do garażu sprawdzić mój licznik zużycia oleju w skrzyni.

38213743, tak ponad 38 milionów  !

Skrzynia generalnie pracuje poprawnie. No ma szarpnięcie z 2 na 3 bieg i potrafi się jakby przyblokować jak na 1 depnę na maxa. Powyższe objawy występują na rozgrzanej skrzyni i mam je od kupienia czyli od 193 kkm. Nie jest to upierdliwe, występuje rzadko, a poza tym zmiany biegów są niezauważalne, bardzo płynne.

38 mln!

Ma ktoś pomysł o co chodzi?

Auto do 2014 roku czyli pierwsze 5 lat mieszkało we Włoszech no ale bez przesady.......