Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie  (Przeczytany 599671 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Tomasz Hudy

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1 086
  • Skąd: Lędziny
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X7) Tourer (2011) 2.0 HDI RHH AM6C
  • Zainteresowania: informatyka, elektronika
  • Miejscowość: Lędziny
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1725 dnia: Czerwiec 29, 2018, 04:45:30 »


dzięki Tomasz za zainteresowanie moim problemem.
właśnie zrobiłem test i zrobiłem wymianę oleju (tylko w diaboxie) na liczniku miałem 950000 jednostek, w dzisiejszym logu te wartości są identyczne jak w logu z 12.06.2018, czyli moj wniosek jest taki że diabox nie zapisuje wartości licznika, myślę że powinna ona być w tym miejscu:
-<ECUFctCall OutData="01 00 00" InData="" FctName="STOP_START">
-<ECUFctCall OutData="01 00 00" InData="" FctName="STOP_START">
InData="" tu nie ma żadnej wartości :-(

Nie, tutaj <ECUFctCall> mam wrażenie że jest wywołanie jakieś funcji - nawet podana jest jej nazwa <FctName="STOP_START">

Offline Mariusz Jędrzejak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 25
  • Skąd: Odolanów
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 2.0HDI 163KM
  • Miejscowość: Odolanów
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1726 dnia: Czerwiec 29, 2018, 10:32:36 »
po dokładnym przeanalizowaniu logów moje wnioski są takie:
1. jak klikniemy wymiana oleju w skrzyni automatycznej to licznik nie jest zapisywany w logu
2. jeżeli sprawdzimy licznik zużycia oleju to ta wartość jest zapisywana i można ją kiedyś tam sprawdzić
3. czeka mnie dynamiczna wymiana oleju, bo skrzynia po wyzerowaniu licznika bardzo dziwnie się zachowuje, jak wymienię olej to się odezwę


witam!
jestem już po wymianie dynamicznej z płukaniem.
skrzynie chodzi dobrze 16 litrów oleju poszło, olej to  RAVENOL ATF T-WS Lifetime


jak w diaboxie zrobić adaptacje szkrzyni?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2018, 19:36:42 wysłana przez Mariusz Jędrzejak »

Offline Tobiasz Sabat

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 437
  • Skąd: podkarpacie
  • Posiadany samochód: c5 x7
  • Zainteresowania: marantz
  • Miejscowość: podkarpacie
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1727 dnia: Lipiec 15, 2018, 12:19:32 »
Kilka dni temu wymieniłem olej statycznie (narazie jedna wymiana, przewidziane jeszcze dwie), chcę się podzielić spostrzeżeniami.
Oleju rozgrzany do 64stC, zleciało go ok 2600ml, chyba trochę mało  ??? ale pocieszające jest to że nie wyglądał źle.
Uzupełniłem nowym "AMSOIL Fuel-Efficience Transmission Fluid" wlałem 3500ml. Przeprowadziłem procedure korekty ilości i wyciekło ok 650ml. Zostało go więc 2850ml- gdzie wszyscy piszą o 3000ml przy wymianie, czy tym sposobem nie mam zbyt niskiego poziomu?(procedura: po zalaniu i rozgrzaniu go do 63stC, pozycja P i silnik uruchomiony, odkręcam korek i olej zlewa się do czasu rozpoczęcia kapania)
Co zaobserwowałem, skrzynia w dalszym ciągu pracuje poprawnie (uff) chociaż zmiany biegów są bardziej wyczuwalne, nie przeprowadzałem jeszcze korekty zużycia oleju bo chciałem zaobserwować czy będzie wyczuwalna różnica- no i faktycznie jest. Za chwilę ide zrobić korektę i zobaczymy czy płynność zmiany biegów wróci do tej z przed wymiany.X7-2011200kkmlicznik oleju, coś ponad cztery miliony sześćset, idę dokładnie odczytać i odjąć 43%. Wieczorem pochwale się nowymi obserwacjami.

Offline Mariusz Jędrzejak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 25
  • Skąd: Odolanów
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 2.0HDI 163KM
  • Miejscowość: Odolanów
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1728 dnia: Lipiec 15, 2018, 14:01:18 »
Ma ktoś instrukcję jak zrobić abaptację?

Offline Tobiasz Sabat

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 437
  • Skąd: podkarpacie
  • Posiadany samochód: c5 x7
  • Zainteresowania: marantz
  • Miejscowość: podkarpacie
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1729 dnia: Lipiec 15, 2018, 22:10:32 »
Kilka dni temu wymieniłem olej statycznie (narazie jedna wymiana, przewidziane jeszcze dwie), chcę się podzielić spostrzeżeniami.
Oleju rozgrzany do 64stC, zleciało go ok 2600ml, chyba trochę mało  ??? ale pocieszające jest to że nie wyglądał źle.
Uzupełniłem nowym "AMSOIL Fuel-Efficience Transmission Fluid" wlałem 3500ml. Przeprowadziłem procedure korekty ilości i wyciekło ok 650ml. Zostało go więc 2850ml- gdzie wszyscy piszą o 3000ml przy wymianie, czy tym sposobem nie mam zbyt niskiego poziomu?(procedura: po zalaniu i rozgrzaniu go do 63stC, pozycja P i silnik uruchomiony, odkręcam korek i olej zlewa się do czasu rozpoczęcia kapania)
Co zaobserwowałem, skrzynia w dalszym ciągu pracuje poprawnie (uff) chociaż zmiany biegów są bardziej wyczuwalne, nie przeprowadzałem jeszcze korekty zużycia oleju bo chciałem zaobserwować czy będzie wyczuwalna różnica- no i faktycznie jest. Za chwilę ide zrobić korektę i zobaczymy czy płynność zmiany biegów wróci do tej z przed wymiany.X7-2011200kkmlicznik oleju, coś ponad cztery miliony sześćset, idę dokładnie odczytać i odjąć 43%. Wieczorem pochwale się nowymi obserwacjami.
z radości uroczyście stwierdzam, że po korekcie licznika  poprawa jest widoczna. Przed wymianą było dobrze, po wymianie trochę się pogorszyło, po korekcie trochę lepiej od tego co było przed wymianą. Jestem zadowolony i szykuje się do kolejnej wymiany.
Mariusz, o jaką adaptacje ci chodzi?

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 184
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1730 dnia: Lipiec 15, 2018, 22:27:53 »
Po wybraniu opcji wymiany oleju DB resetuje wartość licznika zużycia oleju  do 0 i wszelkie zapamiętane, przyuczone wartości inicjując proces nauki / adaptacji na nowo. Było już  w tym wątku o tym. Odszukaj we wcześniejszych postach.
Ma ktoś instrukcję jak zrobić abaptację?

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka

Floating on ;)

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 184
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1731 dnia: Lipiec 15, 2018, 22:31:30 »
Kilka dni temu wymieniłem olej statycznie (narazie jedna wymiana, przewidziane jeszcze dwie), chcę się podzielić spostrzeżeniami.
Oleju rozgrzany do 64stC, zleciało go ok 2600ml, chyba trochę mało  ??? ale pocieszające jest to że nie wyglądał źle.
Uzupełniłem nowym "AMSOIL Fuel-Efficience Transmission Fluid" wlałem 3500ml. Przeprowadziłem procedure korekty ilości i wyciekło ok 650ml. Zostało go więc 2850ml- gdzie wszyscy piszą o 3000ml przy wymianie, czy tym sposobem nie mam zbyt niskiego poziomu?(procedura: po zalaniu i rozgrzaniu go do 63stC, pozycja P i silnik uruchomiony, odkręcam korek i olej zlewa się do czasu rozpoczęcia kapania)
Co zaobserwowałem, skrzynia w dalszym ciągu pracuje poprawnie (uff) chociaż zmiany biegów są bardziej wyczuwalne, nie przeprowadzałem jeszcze korekty zużycia oleju bo chciałem zaobserwować czy będzie wyczuwalna różnica- no i faktycznie jest. Za chwilę ide zrobić korektę i zobaczymy czy płynność zmiany biegów wróci do tej z przed wymiany.X7-2011200kkmlicznik oleju, coś ponad cztery miliony sześćset, idę dokładnie odczytać i odjąć 43%. Wieczorem pochwale się nowymi obserwacjami.
z radości uroczyście stwierdzam, że po korekcie licznika  poprawa jest widoczna. Przed wymianą było dobrze, po wymianie trochę się pogorszyło, po korekcie trochę lepiej od tego co było przed wymianą. Jestem zadowolony i szykuje się do kolejnej wymiany.
Mariusz, o jaką adaptacje ci chodzi?
Pojeździj trochę więcej po tej korekcie i wtedy daj znać.  Ten licznik będzie nadal zliczał wartości i za jakiś czas się zmieni mogąc ponownie wpłynąć na pracę skrzyni. Sam się o tym przekonałem.

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka

Floating on ;)

Offline Tobiasz Sabat

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 437
  • Skąd: podkarpacie
  • Posiadany samochód: c5 x7
  • Zainteresowania: marantz
  • Miejscowość: podkarpacie
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1732 dnia: Lipiec 16, 2018, 07:16:58 »
Nie strasz... :P przed zmianą oleju było dobrze, po zmianie zadowalająco, po korekcie wróciło do dobrze nawet z+. Więc nie dopuszczam myśli by miało być inaczej ;D

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 184
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1733 dnia: Lipiec 16, 2018, 07:41:48 »
Nie, nie w tym sensie pisałem :) chodzi mi tylko o wymianę doświadczeń  bo to czego sam  doświadczyłem po dynamicznej  wymianie i jak bardzo pogorszyła się  praca  i jak wielokrotnie się  poprawiała i znów  pogarszała  to na prawdę  można  stracić  rachubę :) Generalnie zmianę wartości licznika można  było ocenić dopiero po jakimś czasie  od zmiany. Ale Ty robiłeś  statyczną , wg. mnie bardzo rozsądnie,  i nie spodziewalbym się  problemów

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka

Floating on ;)

Offline Tobiasz Sabat

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 437
  • Skąd: podkarpacie
  • Posiadany samochód: c5 x7
  • Zainteresowania: marantz
  • Miejscowość: podkarpacie
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1734 dnia: Lipiec 16, 2018, 07:48:59 »
Czytając cały temat zdecydowałem się jednak na 3-4 krotną statyczna przeprowadzona w czasie 1kkm.

Offline Tobiasz Sabat

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 437
  • Skąd: podkarpacie
  • Posiadany samochód: c5 x7
  • Zainteresowania: marantz
  • Miejscowość: podkarpacie
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1735 dnia: Lipiec 17, 2018, 20:28:52 »
sorki że pod sobą, dziś zrobiłem drugą wymianę.
Nie podoba mi się poziom oleju, czy korektę poziomu aby na pewno przeprowadza się na włączonym silniku i pozycji P? U mnie w takich okolicznościach po wlaniu 3,5l>przeprowadzeniu procedury kontroli oleju zlewam z tego 700ml. Zostaje teoretycznie 2,8l.  Tak jak dziś tak samo przeprowadzałem korektę ostatnio i dziś ku mojemu zaskoczeniu po odkręceniu przelewowego zlało się 750ml a po spustowym 1950ml, łącznie w skrzyni daje to 2,7l. Ale przy pierwszym zlewaniu, jeszcze przed moją jakąkolwiek ingerencją też spuściłem (brzydkie słowo) podobną ilość. Nie wiem co o tym myśleć. Wychodzi jakby przy korekcie poziomu schodziło go za dużo.

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 184
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1736 dnia: Lipiec 17, 2018, 20:37:53 »
a temperaturę  oleju kontrolujesz ? zgodnie z instrukcją ?

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka

Floating on ;)

Offline Tobiasz Sabat

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 437
  • Skąd: podkarpacie
  • Posiadany samochód: c5 x7
  • Zainteresowania: marantz
  • Miejscowość: podkarpacie
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1737 dnia: Lipiec 17, 2018, 21:11:42 »
tak, 62-64 stopnie ciągle

Offline Marcin Kaszka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 684
  • Skąd: Chojnów/Legnica
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 '14r. MK3 2.2HDi CHIP 225KM/551Nm AM6 sedan
  • Miejscowość: Chojnów/Legnica
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1738 dnia: Lipiec 25, 2018, 23:22:59 »
Zrobiłem jakieś 10k od wymiany,  podłączę się może jutro to zerknę z ciekawości na ten licznik, choć prawdę mówiąc "mam na niego wywalone" bo wszystko jest ok :)
No i  ???
Daruj, ale brakło czasu i pamięci przez weekend :)
Jak mi nie umknie któregoś wieczoru to się podepnę i napiszę.

Rychło w czas, ale że się dziś podłączałem to i zerknąłem na licznik. Obecnie ma wartość 646, od kasowania i wymiany oleju przyrosło około 11300-11800km
Pozdrawiam,
Marcin

C5 X7 MK3 '14r. 2.2HDi AM6 sedan
C4 Picasso II MK2 '16r. 2.0HDi EAT6
C4 Picasso II MK2 '14r. 1.6HDi MCP

Offline Dawid Hoffman

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 220
  • Posiadany samochód: Mazda 3 2.0 Skyactive X
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1739 dnia: Sierpień 07, 2018, 10:49:44 »
@Tobiasz.
Wszystko w porządku. Tak ma być. OK 2.7l do jednorazowej CZĘŚCIOWEJ zmiany.W skrzyni jest więcej(~7litrów).
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2018, 11:38:17 wysłana przez Dawid Hoffman »

Offline Tobiasz Sabat

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 437
  • Skąd: podkarpacie
  • Posiadany samochód: c5 x7
  • Zainteresowania: marantz
  • Miejscowość: podkarpacie
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1740 dnia: Sierpień 10, 2018, 17:18:07 »
Dzięki za potwierdzenie, tak mi właśnie wychodziło jakieś 2.7-2.8l gdzie wcześniej było wspominane 3.0l więc trochę w niepokoju byłem

Offline Mariusz Jastrzębski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 425
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X7) Tourer, ekskluzywne 2.0 HDi, ASB, 163KM; SAAB 9-5, 2.0t, 190KM
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1741 dnia: Sierpień 16, 2018, 20:35:56 »
Nie wiem jak u Was, ale u mnie odkąd zaczęły się ciepłe dni skrzynia przestała szarpać przy zmianie z 2 na 3.

Offline Grzegorz Stefanek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 58
  • Skąd: WLKP Śrem
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 3.0 V6 HDI Exclusive 2010 r.
  • Miejscowość: WLKP Śrem
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1742 dnia: Sierpień 20, 2018, 21:22:33 »
A co będzie zimą?
Baba z wozu, konie rżą ;-)

Offline Tomasz Strzelczak

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 1 749
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: BXy, C5 2.0 hdi bva am6, Xantia v6 do pracy Transit. Były Xantie, Bxy, AXy...
  • Miejscowość: Poznań, Sady
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1743 dnia: Sierpień 20, 2018, 22:10:37 »
Serwisowka mówi o temperaturze oleju około 60 stopni podczas kontroli stanu.
Osoba która naprawia skrzynie i dużo am6. Powiedziała żeby robić kontrole świeżo po odpaleniu na zimnym silniku. Temperatura oleju maks 40 stopni.
Ta różnica w temperaturze da efekt ponoć że przy temperaturze 60 stopni zleci podczas przelewu do 0.5 litra więcej.
Posiadaczy i miłośników BX'a zapraszam na grupę Facebookową pod tytułem "Citroen BX klub Polska" :-)

Offline Mariusz Jastrzębski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 425
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X7) Tourer, ekskluzywne 2.0 HDi, ASB, 163KM; SAAB 9-5, 2.0t, 190KM
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1744 dnia: Sierpień 21, 2018, 01:18:06 »
A co będzie zimą?
Będę otulał ciepłym kocem  ;) :D

Offline Marcin Bugara

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 274
  • Skąd: Nowy Sącz
  • Posiadany samochód: C5 2009 Exclusive 2.0 HDI AM6, 306 Cabrio 1.8iA
  • Miejscowość: Nowy Sącz
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1745 dnia: Sierpień 31, 2018, 22:17:48 »
Witajcie,
Mam AM6 w RHR i ostatnio sprawdziłem licznik zużycia oleju i jego stan wynosi ponad 7,7mln jednostek.
Jak to interpretować? Myślałem nad wymianą statyczną ale z tego co czytałem to jedna może być mało.
Ze skrzynią póki co się nic nie dzieje, auto mam od pół roku i wole dmuchać na zimne.
Z cytrynami od 2005 :)
W domu 307 SW 2.0HDI, C4 1.6HDI, Xsara Picasso 2.0 HDI, C4 Picasso 1.8 i moje C5 X7 Exclusive HDI oraz 306 parasolka 1.8i aut.

Offline Marcin Kaszka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 684
  • Skąd: Chojnów/Legnica
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 '14r. MK3 2.2HDi CHIP 225KM/551Nm AM6 sedan
  • Miejscowość: Chojnów/Legnica
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1746 dnia: Sierpień 31, 2018, 22:39:32 »
Interpretować że licznik ma tyle ile pokazuje i już. To nieważne,  olej wymień 3-5 razy, licznik skoryguj za każdym razem proporcjonalnie i tyle. W tym wątku jest o tym chyba wszystko, sle tak się rozrósł, że nie dziwi mnie to pytanie :)
Pozdrawiam,
Marcin

C5 X7 MK3 '14r. 2.2HDi AM6 sedan
C4 Picasso II MK2 '16r. 2.0HDi EAT6
C4 Picasso II MK2 '14r. 1.6HDi MCP

Offline Sebastian Wykrętowicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 355
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 Break Exclusive 2.0HDI 136KM FAP+ AM6 2006 C5 X7 Exclusive 2.0HDI 163KM +AM6 2010
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1747 dnia: Wrzesień 13, 2018, 08:11:11 »
Panowie, wymieniłem olej dynamicznie (skrzynia AM6 b) ( odkręciłem korek wlewu, wpuściłem wężyk gumowy dopasowany średnicą do otworu po korku, od spodu wykręciłem tylko przelew. Na pracującym silniku zmieniałem biegi z p na d po kolei i dolewałem olej. Z 10litrów zostało mi może jakieś 1,5litra, z czarnej mazi olej zmienił się na czerwony, tylko trochę ciemniejszy niż nowy w butelce). Lexią zrobiłem adaptację częściową i zerowanie licznika.

Teraz skrzynia zaczęła przeciągać z 2 na 3 i szarpać przy "wysprzęglaniu" podczas dohamowania do zatrzymania i podczas zmian z D na R (nie zawsze). Olej Ravenol T-IV. Po przejechaniu około 200km na liczniku miałem już 6600 jednostek ! Podczas jazdy skrzynia pracuje prawidłowo, tylko to przeciąganie biegów gdy próbuję dynamicznie się rozpędzić (tak do 3/4 zakresu otwarcia przepustnicy).Dodam że mam jakiś problem z silnikiem, przy mocniejszym butowaniu puszcza sadzę z wydechu a mam FAP (pewnie jakaś nieszczelność).W jaki sposób wykonać adaptację (czytałem że po kasowaniu lexią trzeba ręcznie zmieniać biegi. Powoli rozpędzać się do około 1600obrotów potem odpuszczać gaz aż obroty spadną do 1000-1200 i tak 4-8 razy, potem 1600obrotów i zmiana na 2 bieg i tak przez wszystkie biegi aż do 6. Potem zatrzymać auto, dźwignia na p i na włączonym silniku czekać 10minut na zapisanie ustawień), czy może dać spokój z adaptacjami i od razu jechać na wymianę sterownika ? :)
update: rozmawiałem z Panem Kamilem z Zielonej Góry, podobno guru skrzyń biegów :)  powiedział że zalałem zły olej. Wg Niego powinien być dextron a ja zalałem RAVENOL T-IV (niby spełnia specyfikacje). Robota skrzyni to 2 dni i 3000zł (demontaż, uszczelnienie + naprawa płyty sterującej).

 
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2018, 10:01:14 wysłana przez Sebastian Wykrętowicz »

Offline Tadeusz Garbacik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 700
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.2 HDI 204, P308 2.0 HDI RHR,
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1748 dnia: Wrzesień 13, 2018, 08:55:54 »
Najpierw doprowadź silnik do ładu.
U kogoś przez problemy z EGR skrzynia przeciągała jeśli pamiętam.

Przed wymianą oleju skrzynia chodziła idealnie? Pobaw się wpisami w liczniku skrzyni.

A wracając do wymiany to musisz mieć świadomość, że w ten sposób nie zrobisz dobrze wymiany. Największy syf zbiera się w konwerterze i lepiej zrobić 4 wymiany statyczne i pomiędzy nimi przejechać jakieś 1000-2000 km tak żeby konwerter się przeczyścił.

Jeszcze jedna kwestia ten Ravenol T-IV musi jeszcze spełniać odpowiednią klasę do naszych skrzyń zapewne u Ciebie JS3309 (Euro 4) lub AW-1 (Euro 5)

Offline Sebastian Wykrętowicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 355
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 Break Exclusive 2.0HDI 136KM FAP+ AM6 2006 C5 X7 Exclusive 2.0HDI 163KM +AM6 2010
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1749 dnia: Wrzesień 13, 2018, 10:09:18 »
Przed wymianą skrzynia poszarpywała, znalazłem wpisy na forum poprzedniego właściciela który pisał o problemach ze skrzynią (oczywiście nic o tym nie wspomniał gdy kupowałem od niego auto  >:( ).  Pytałem tu na forum jaki olej zgodny z JWS 3309 zalać ale nikt nie odpowiedział. Na naszym forum znalazłem wpis że ktoś zalał Ravenol T-iv do skrzyni i problemów nie było. W moim poprzednim c5 z AL4 miałem podobną sytuację z poszarpywaniem, po zalaniu świeżego oleju (tą samą metodą) automat zaczął pracować aksamitnie już po tygodniu jazdy.Tu w AM6 jest po za licznikiem jeszcze adaptacja. Może to tu popełniłem błąd. Może trzeba jeszcze pojeździć na spokojnie i się zaadaptuje do nowych warunków?
Strona mi się nie odświeżyła i nie widziałem że Tadeusz odpowiedział na mój wpis, przekleję aktualizację z poprzedniego mojego wpisu:
update: rozmawiałem z Panem Kamilem z Zielonej Góry, podobno guru skrzyń biegów :)  powiedział że zalałem zły olej. Wg Niego powinien być dextron III a ja zalałem RAVENOL T-IV (niby spełnia specyfikacje). Robota skrzyni u Niego to 2 dni i 3000zł (demontaż, uszczelnienie + naprawa płyty sterującej).