Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie  (Przeczytany 597781 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline Łukasz Bieniek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 38
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C4GP Exclusive 2012, 2.0 HDI
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1925 dnia: Luty 11, 2019, 11:24:18 »
Niestety licznik został wyzerowany zanim zdążyłem spisać/odczytać jego wartość. Zastanawiam się czy może coś zostało źle zrobione, skoro od ponad roku jest cały czas 0. Może spróbować wprowadzić jakąś wartość i zobaczyć co się stanie. Tylko do takich zabaw nie mam lexi.
Na forum Forda (ta sama skrzynia tylko inne oznaczenie) czytałem, że pomaga w takiej sytuacji aktualizacja softu skrzyni biegów.

Offline Arek Kowalczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 102
  • Skąd: PL
  • Posiadany samochód: C5 III 2.0 HDI RHF Tourer 2012, C3 Picasso 1.6 HDI 2009 Excl.
  • Zainteresowania: Podróże, motoryzacja
  • Miejscowość: PL
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1926 dnia: Luty 11, 2019, 18:37:30 »
Mam taki problem, mianowicie przy hamowaniu silnikiem (po zdjęciu nogi z gazu) przy prędkościach powyżej 110 km/h samochód wpada w wibracje, telepie całą budą, po dodaniu gazu albo zmniejszeniu prędkości wibracje ustają.
Nie wiem czy to skrzynia, czy może półoś, albo przegub ? Spotkał się ktoś z takim objawem ? Gdzie szukać ?

Czytałem o wibracjach przy dodawaniu gazu, ale przy hamowaniu silnikiem nie spotkałem się.
Jadąc zwykłymi drogami z prędkościami 90-100 km/h nie ma problemów.
Natomiast na ekspresówce albo autostradzie, gdzie często dodaje się i ujmuje gazu, przy wyższych prędkościach pojawiają się wibracje, ale tylko przy hamowaniu silnikiem.

Offline Arkadiusz Samburski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Posiadany samochód: Citroen C5, 2,0 HDI 163 KM ASB, Kombi,
  • Zainteresowania: sport
  • Miejscowość: Aleksandrów Łódzki
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1927 dnia: Luty 11, 2019, 21:06:28 »
Witam Panów,
Jestem od niedawna posiadaczem C5 z automatem. Wczoraj podpiłem to cudo do Diagboxa i licznik zużycia oleju wynosił 11878. Przebieg auta 113kkm. Pytałem czy był wymieniany olej i otrzymałem odpowiedź negatywną.
I teraz zachodzę w głowę dlaczego jest tak mało na tle innych liczników, czy to możliwe, czy może ktoś przy tym majstrował?
Macie jakieś zdanie w tej kwestii to chętnie wysłucham.


Ps. w niniejszym wątku jestem dopiero na 15 stronie

Offline Tomasz Strzelczak

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 1 749
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: BXy, C5 2.0 hdi bva am6, Xantia v6 do pracy Transit. Były Xantie, Bxy, AXy...
  • Miejscowość: Poznań, Sady
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1928 dnia: Luty 11, 2019, 21:10:31 »
Każdy automat w C5 Tf80 SC wyje przy delikatnej jeździe gdy wbija 6 bieg - prędkości około 70 kilka km/h

U mnie cisza i gładka zmiana biegów. Również redukcja gładko przebiega. Skrzynia po pełnym remoncie.
Tomasz, powiedz proszę gdzie remontowałeś i ile Cię to kosztowało? Dobrze mieć sprawdzone informace z 1 ręki :) Remont czyli bebechy i nowy sterownik hydrauliczny?

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka




Poprzedni właściciel. W Warszawie chyba firma funcar. Mam papiery i rozmawiałem z właścicielem warsztatu. Zna się na rzeczy.
Nowy sterownik, nowy konwerter, tarcze całe wnętrze. Oczywiście po naprawie jeszcze dwie wymiany statyczne. Jedna była obowiązkiem żeby gwarancja była zachowana. Kwota 6500 PLN.
Posiadaczy i miłośników BX'a zapraszam na grupę Facebookową pod tytułem "Citroen BX klub Polska" :-)

Offline Marcin Kaszka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 684
  • Skąd: Chojnów/Legnica
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 '14r. MK3 2.2HDi CHIP 225KM/551Nm AM6 sedan
  • Miejscowość: Chojnów/Legnica
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1929 dnia: Luty 11, 2019, 21:23:54 »
Witam Panów,
Jestem od niedawna posiadaczem C5 z automatem. Wczoraj podpiłem to cudo do Diagboxa i licznik zużycia oleju wynosił 11878. Przebieg auta 113kkm. Pytałem czy był wymieniany olej i otrzymałem odpowiedź negatywną.
I teraz zachodzę w głowę dlaczego jest tak mało na tle innych liczników, czy to możliwe, czy może ktoś przy tym majstrował?
Macie jakieś zdanie w tej kwestii to chętnie wysłucham.


Ps. w niniejszym wątku jestem dopiero na 15 stronie

Jak doczytasz do końca, to będziesz wiedział więcej... ale ta wiedza nie pozwoli ani Tobie ani nikomu odpowiedzieć na Twoje pytanie.
Może być kombinowane, a może być prawidłowo.
Pozdrawiam,
Marcin

C5 X7 MK3 '14r. 2.2HDi AM6 sedan
C4 Picasso II MK2 '16r. 2.0HDi EAT6
C4 Picasso II MK2 '14r. 1.6HDi MCP

Offline Piotr Chromiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 35
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 2.0HDI 163KM Exclusive
  • Zainteresowania: motoryzacja, lekkoatletyka, wycieczki rowerowe
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1930 dnia: Luty 12, 2019, 13:20:29 »
Każdy automat w C5 Tf80 SC wyje przy delikatnej jeździe gdy wbija 6 bieg - prędkości około 70 kilka km/h

U mnie cisza i gładka zmiana biegów. Również redukcja gładko przebiega. Skrzynia po pełnym remoncie.
Tomasz, powiedz proszę gdzie remontowałeś i ile Cię to kosztowało? Dobrze mieć sprawdzone informace z 1 ręki :) Remont czyli bebechy i nowy sterownik hydrauliczny?

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka




Poprzedni właściciel. W Warszawie chyba firma funcar. Mam papiery i rozmawiałem z właścicielem warsztatu. Zna się na rzeczy.
Nowy sterownik, nowy konwerter, tarcze całe wnętrze. Oczywiście po naprawie jeszcze dwie wymiany statyczne. Jedna była obowiązkiem żeby gwarancja była zachowana. Kwota 6500 PLN.


Ile czasu temu to było robione?
Pytam, bo interesuje mnie czy cena w miarę aktualna.


Offline Igor niszczot

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 35
  • Skąd: Reda
  • Posiadany samochód: C5 2.0 hdi 163km III
  • Miejscowość: Reda
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1931 dnia: Luty 12, 2019, 16:59:40 »
cała skrzynia rozbebeszona i powstawiane nowe graty, a warunkiem gwarancji wymiana oleju? przecież to powinno być wymyte w trakcie, a olej co najwyżej zalany. dziwne.

Offline Tobiasz Sabat

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 437
  • Skąd: podkarpacie
  • Posiadany samochód: c5 x7
  • Zainteresowania: marantz
  • Miejscowość: podkarpacie
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1932 dnia: Luty 12, 2019, 17:33:00 »
Co w tym dziwnego? W silniku po remoncie też się zmienia pierwszy raz przedwcześnie.

Offline Tomasz Strzelczak

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 1 749
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: BXy, C5 2.0 hdi bva am6, Xantia v6 do pracy Transit. Były Xantie, Bxy, AXy...
  • Miejscowość: Poznań, Sady
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1933 dnia: Luty 12, 2019, 18:03:19 »
cała skrzynia rozbebeszona i powstawiane nowe graty, a warunkiem gwarancji wymiana oleju? przecież to powinno być wymyte w trakcie, a olej co najwyżej zalany. dziwne.

Oczywiste jest ze po naprawie była zalana nowym olejem. Ale po pokonaniu 1000 km od naprawy konieczna jest ponowna wymiana statyczna.
Posiadaczy i miłośników BX'a zapraszam na grupę Facebookową pod tytułem "Citroen BX klub Polska" :-)

Offline Tomasz Strzelczak

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 1 749
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: BXy, C5 2.0 hdi bva am6, Xantia v6 do pracy Transit. Były Xantie, Bxy, AXy...
  • Miejscowość: Poznań, Sady
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1934 dnia: Luty 12, 2019, 18:04:23 »
Każdy automat w C5 Tf80 SC wyje przy delikatnej jeździe gdy wbija 6 bieg - prędkości około 70 kilka km/h

U mnie cisza i gładka zmiana biegów. Również redukcja gładko przebiega. Skrzynia po pełnym remoncie.
Tomasz, powiedz proszę gdzie remontowałeś i ile Cię to kosztowało? Dobrze mieć sprawdzone informace z 1 ręki :) Remont czyli bebechy i nowy sterownik hydrauliczny?

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka




Poprzedni właściciel. W Warszawie chyba firma funcar. Mam papiery i rozmawiałem z właścicielem warsztatu. Zna się na rzeczy.
Nowy sterownik, nowy konwerter, tarcze całe wnętrze. Oczywiście po naprawie jeszcze dwie wymiany statyczne. Jedna była obowiązkiem żeby gwarancja była zachowana. Kwota 6500 PLN.


Ile czasu temu to było robione?
Pytam, bo interesuje mnie czy cena w miarę aktualna.



Pierwszy kwartał 2018 roku.
Posiadaczy i miłośników BX'a zapraszam na grupę Facebookową pod tytułem "Citroen BX klub Polska" :-)

Offline Marek Brzeziński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 342
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5II, 2.0 Hdi, 2006, ASB, exclusive <=250 kkm
  • Zainteresowania: fotografia, wideo
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1935 dnia: Luty 25, 2019, 15:31:52 »
Dla tych co się boją wymieniać dynamicznie i czytają bzdury na internecie, że nie wolno itd... Moje auto miało "zmęczoną" skrzynię, prawie 15 milionów na liczniku zużycia oleju. Olej od 2006 roku nigdy nie wymieniany. Przebieg 163 tys. Skrzynia czasami strasznie kopała, szarpała na 2-3 biegu itd..
Wymieniłem olej dynamicznie w Izabelinie - 2 lata temu. Skasowałem licznik do ZERA.
Praca skrzyni jak miód malina. Płynnie i bez kopania. Teraz po 30 tys. przebiegu i 2 latach, podczas mrozu, przy hamowaniu silnikiem coś tam słychać w skrzyni. Po rozgrzaniu zero problemów. Nic nie szarpie i nic nie kopie od 2 lat.
Jadę znów na wymianę dynamiczną do Izabelina, plus płukanie i może jeszcze wleję jakiś ceramizer lub xado ultra coś tam..
Olej wymienia się wszędzie w skrzyniach, mostach, amorach, przekładniach, dlaczego nie w automatach???
To tylko skrzynia i olej wymienia się jak w każdej skrzyni. Koniec i kropka.
youtube.com/wedkarskiedylematy

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 183
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1936 dnia: Luty 25, 2019, 16:03:19 »
Dla tych co się boją wymieniać dynamicznie i czytają bzdury na internecie, że nie wolno itd... Moje auto miało "zmęczoną" skrzynię, prawie 15 milionów na liczniku zużycia oleju. Olej od 2006 roku nigdy nie wymieniany. Przebieg 163 tys. Skrzynia czasami strasznie kopała, szarpała na 2-3 biegu itd..
Wymieniłem olej dynamicznie w Izabelinie - 2 lata temu. Skasowałem licznik do ZERA.
Praca skrzyni jak miód malina. Płynnie i bez kopania. Teraz po 30 tys. przebiegu i 2 latach, podczas mrozu, przy hamowaniu silnikiem coś tam słychać w skrzyni. Po rozgrzaniu zero problemów. Nic nie szarpie i nic nie kopie od 2 lat.
Jadę znów na wymianę dynamiczną do Izabelina, plus płukanie i może jeszcze wleję jakiś ceramizer lub xado ultra coś tam..
Olej wymienia się wszędzie w skrzyniach, mostach, amorach, przekładniach, dlaczego nie w automatach???
To tylko skrzynia i olej wymienia się jak w każdej skrzyni. Koniec i kropka.
Marek, aleś się zacietrzewił.. Chyba nie przeczytałeś całego wątku :) Nikt tu nie pisze, że nie wolno tylko, że czasem bezpieczniej statycznie :) Co do licznika i  jego przełożenia na faktyczne zmęczenie skrzyni to niczego jak dotąd noe udowodnilismy:)

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka

Floating on ;)

Offline Marek Brzeziński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 342
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5II, 2.0 Hdi, 2006, ASB, exclusive <=250 kkm
  • Zainteresowania: fotografia, wideo
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1937 dnia: Luty 25, 2019, 18:27:13 »
Czytam cały wątek :) Sam miałem problemy i dynamiczna wymiana wiele naprawia. Nie rozumiem tylko obaw przed taką wymianą.
To tylko wymiana oleju w mechaniźmie. Nic szczególnego ani magicznego. To samo co w silniku. Gdyby kierowcy wymieniali olej co np.4 lata bez względu na przebieg to prawdopodobnie liczba usterek zmalałaby bardzo drastycznie.

Jak czytam, że ktoś zapłacił 6-7-8 tysięcy!!! Za naprawę skrzyni to aż wierzyć się nie chce że nie można tego naprawić w normnych pieniądzach. Używany samochód  C5 ze sprawna skrzynia kosztuje podobne pieniądze! Np. z Anglii. Gdzie tu sens pakowania 7 tysięcy w samą skrzynię?

Po drugie w moim przypadku wiele pomogło ogarnięcie świec, czujników, czyszczenie dolotów. Poprawiła się praca silnika ??? To od razu skrzynia zaczęła pracować zdecydowanie lepiej. Czasami problem nie leży w skrzyni choć tak serwisowi na tym zależy, bo wmówił nam że musi kosztować. Nie nie zawsze musi.
Polecam zacząć od dynamicznej wymiany a jak nie pomoże to potem szukać problemów w samym silniku. Jest wiele tanich podzespołów a za 7 tysięcy to można zrobić generalkę plus nowe EGR DPF i turbo...
youtube.com/wedkarskiedylematy

Offline Marcin Kaszka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 684
  • Skąd: Chojnów/Legnica
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 '14r. MK3 2.2HDi CHIP 225KM/551Nm AM6 sedan
  • Miejscowość: Chojnów/Legnica
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1938 dnia: Luty 25, 2019, 19:38:26 »
Chyba nie czytasz uważnie lub jesteś na początku...
Jest tu mnóstwo informacji o towarzyszących dysfunkcji skrzyni innych  usterek,  więc nic nowego nie wniosłeś.
Nikt też nie przeczy że olej trzeba wymieniać, o czym Twój przedmówca pisał.
Twój przypadek nie jest żadną normą na której opierają się wszystkie przypadki.

Osobiście uważam,  że wymiany statyczne to zbędna zabawa, ale po przeczytaniu tego wątku rozumiem obawy właścicieli.

A koszt używek... może warto, ale zapłacisz  wymienisz... a po pół roku klęknie. I dlatego wielu płaci dużo za naprawę, bo nie chce stosować półśrodków.
Pozdrawiam,
Marcin

C5 X7 MK3 '14r. 2.2HDi AM6 sedan
C4 Picasso II MK2 '16r. 2.0HDi EAT6
C4 Picasso II MK2 '14r. 1.6HDi MCP

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 183
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1939 dnia: Luty 25, 2019, 19:53:29 »
Czytam cały wątek :) Sam miałem problemy i dynamiczna wymiana wiele naprawia. Nie rozumiem tylko obaw przed taką wymianą.
To tylko wymiana oleju w mechaniźmie. Nic szczególnego ani magicznego. To samo co w silniku. Gdyby kierowcy wymieniali olej co np.4 lata bez względu na przebieg to prawdopodobnie liczba usterek zmalałaby bardzo drastycznie.

Jak czytam, że ktoś zapłacił 6-7-8 tysięcy!!! Za naprawę skrzyni to aż wierzyć się nie chce że nie można tego naprawić w normnych pieniądzach. Używany samochód  C5 ze sprawna skrzynia kosztuje podobne pieniądze! Np. z Anglii. Gdzie tu sens pakowania 7 tysięcy w samą skrzynię?

Po drugie w moim przypadku wiele pomogło ogarnięcie świec, czujników, czyszczenie dolotów. Poprawiła się praca silnika ??? To od razu skrzynia zaczęła pracować zdecydowanie lepiej. Czasami problem nie leży w skrzyni choć tak serwisowi na tym zależy, bo wmówił nam że musi kosztować. Nie nie zawsze musi.
Polecam zacząć od dynamicznej wymiany a jak nie pomoże to potem szukać problemów w samym silniku. Jest wiele tanich podzespołów a za 7 tysięcy to można zrobić generalkę plus nowe EGR DPF i turbo...
Jasne, u Ciebie po wymianie dynamicznej się poprawiło i rozumiem. U mnie i wręcz przeciwnie. Ta dyskusja toczy się od samego początku. Chodzi tylko o to, ze nigdy nie wiadomo w jaki. stanie jest mechanjczbie skrzynia wewnątrz. U mnie skrzynka pracowała idealnie a zrobiłem dynamiczną przy 173tys  profilaktycznje, prawie się remontem nie skończyło :) Dynamiczną, z plukanką robiłem, uwaga, w ASO citroena:) Uratowały wymiany statyczne. Kto. wie, może kolejna dynamiczna też by pomogła ale generalnie chodzi o to, że nie ma reguły z tymi dynamicznymi.   Chciałbym żeby kazdemu pomagało tak jak Tobie, w tym mi osobiscie:)

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka

Floating on ;)

Offline Adam Madejski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 440
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
  • Posiadany samochód: C5 3,0 V6 2005 MKII + LPG / 307 2,0 16V 2002 / C5 x7 2.0 163KM
  • Zainteresowania: motoryzacja, rowery, piłka ręczna, bushcraft, zhp
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1940 dnia: Luty 25, 2019, 20:06:10 »
A może to przez tą magiczną płukanke?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Offline Sebastian Wykrętowicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 355
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 Break Exclusive 2.0HDI 136KM FAP+ AM6 2006 C5 X7 Exclusive 2.0HDI 163KM +AM6 2010
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1941 dnia: Kwiecień 04, 2019, 18:34:24 »
Koledzy i Koleżanki, ktoś w tym wątku wspomniał że praca EGR ma wpływ na szarpanie podczas zmiany biegów. Potwierdzam, miałem dzisiaj wymieniony komplet świec żarowych i czyszczony EGR, auto nigdy, odkąd je mam (zrobiłem od zakupu ponad 30tys), nie jeździło tak dobrze! W sobotę biorę się za czyszczenie dolotu, trzeba dać pooddychać silnikowi :)

Offline Tomasz Hudy

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1 086
  • Skąd: Lędziny
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X7) Tourer (2011) 2.0 HDI RHH AM6C
  • Zainteresowania: informatyka, elektronika
  • Miejscowość: Lędziny
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1942 dnia: Kwiecień 05, 2019, 09:22:37 »
Koledzy i Koleżanki, ktoś w tym wątku wspomniał że praca EGR ma wpływ na szarpanie podczas zmiany biegów. Potwierdzam, miałem dzisiaj wymieniony komplet świec żarowych i czyszczony EGR, auto nigdy, odkąd je mam (zrobiłem od zakupu ponad 30tys), nie jeździło tak dobrze! W sobotę biorę się za czyszczenie dolotu, trzeba dać pooddychać silnikowi :)
Wiele razy i wiele osób to już stwierdziło, mało tego że EGR ale i poduszki silnika, dozownik powietrza jak i inny osprzęt silnika czy zawieszenia mają znaczny wpływ na pracę skrzyni.

Offline łukasz ćwik

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Posiadany samochód: citroen c5
  • Zainteresowania: motoryzacja, telefony, komputery
  • Miejscowość: dębica
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1943 dnia: Kwiecień 10, 2019, 21:45:45 »
Witam serdecznie. Czy jest ktoś z Dębicy lub okolic kto zbadał by mi licznik zużycia oleju w skrzyni diagboxem.

Offline Mariusz Jędrzejak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 25
  • Skąd: Odolanów
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 2.0HDI 163KM
  • Miejscowość: Odolanów
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1944 dnia: Maj 22, 2019, 18:54:34 »
Witam!
prawie rok temu wymienilem olej dynamicznie w mojej skrzyni, przejechałem prawie 15 tys.km od wymiany i licznik zużycia oleju cały czas pokazywał 0, trochę to dziwne, prawda? skrzynia dziwnie pracowała raz lepiej raz gorzej.
Postanowiłem pojechać do serwisu (serwis peugeot, ponieważ miałem bliżej ) aby wgrać nowe oprogramowanie do skrzyni, po około pół godziny serwisant przyszedł i powiedział że nie ma nowszego oprogramowania, ale ktoś kto mi zerował licznik (przez kliknięcie w diaboxie wymiana oleju w skrzyni) nie załączył mi adaptacji skrzyni i dlatego skrzynie nie chciała sie przyuczyć, zrobili mi to. cena za usługę 220 zł. i skrzynia odrazu zaczeła coraz lepiej pracować. Może mi ktoś powiedzieć gdzie w diaboxie załącza się adaptacje skrzyni? myślałem że nie ma czegoś takiego...

Offline Tadeusz Garbacik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 700
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.2 HDI 204, P308 2.0 HDI RHR,
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1945 dnia: Maj 22, 2019, 20:12:17 »
Mogłeś się ich zapytać. W peugeotach używają planeta. Może tam jest taka opcja

Offline Michał Kacki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 66
  • Posiadany samochód: citroen c5 x7 '10 2.0 HDI 163 BVA
  • Miejscowość: Pszczyna
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1946 dnia: Maj 22, 2019, 21:41:06 »
Czy komuś wymiana oleju pomogła na kopanie przy przejściu z 2 na 3? Coś jak w manualnej skrzyni strzał ze sprzęgła. Przykładowo jedziemy bardzo spokojnie mamy mniej niż 1900 obrotów a tu skrzynia zapina następny bieg bez półsprzęgła, mocne szarpnięcie obroty gwałtownie spadają. Między innymi biegami tego nie ma. Przy mocniejszym wciskaniu gazu tak się tego nie odczuwa, nie szarpnie.

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 183
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1947 dnia: Maj 22, 2019, 22:28:22 »
Witam!
prawie rok temu wymienilem olej dynamicznie w mojej skrzyni, przejechałem prawie 15 tys.km od wymiany i licznik zużycia oleju cały czas pokazywał 0, trochę to dziwne, prawda? skrzynia dziwnie pracowała raz lepiej raz gorzej.
Postanowiłem pojechać do serwisu (serwis peugeot, ponieważ miałem bliżej ) aby wgrać nowe oprogramowanie do skrzyni, po około pół godziny serwisant przyszedł i powiedział że nie ma nowszego oprogramowania, ale ktoś kto mi zerował licznik (przez kliknięcie w diaboxie wymiana oleju w skrzyni) nie załączył mi adaptacji skrzyni i dlatego skrzynie nie chciała sie przyuczyć, zrobili mi to. cena za usługę 220 zł. i skrzynia odrazu zaczeła coraz lepiej pracować. Może mi ktoś powiedzieć gdzie w diaboxie załącza się adaptacje skrzyni? myślałem że nie ma czegoś takiego...
A to ciekawostka. Nie widziałem tam żadnej opcji ,która wprost sugerowalaby jakąś adaptację. Samo zerwanie przez opcję wymiany oleju chyba taką adaptację uruchamia, tak do tej pory myślałem

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Floating on ;)

Offline Igor niszczot

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 35
  • Skąd: Reda
  • Posiadany samochód: C5 2.0 hdi 163km III
  • Miejscowość: Reda
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1948 dnia: Maj 23, 2019, 00:48:43 »
Czy komuś wymiana oleju pomogła na kopanie przy przejściu z 2 na 3? Coś jak w manualnej skrzyni strzał ze sprzęgła. Przykładowo jedziemy bardzo spokojnie mamy mniej niż 1900 obrotów a tu skrzynia zapina następny bieg bez półsprzęgła, mocne szarpnięcie obroty gwałtownie spadają. Między innymi biegami tego nie ma. Przy mocniejszym wciskaniu gazu tak się tego nie odczuwa, nie szarpnie.
U mnie to samo robi, w zasadzie tylko na zimnym oleju, czyli zaraz po ruszeniu, ale nie wiem czy przed wymianą też tak było, bo dopiero zimą się ten problem pojawił.

Co do adaptacji, pisałem wcześniej o tym liczniku. Nastukałem trochę kilometrów i też u mnie nic się nie rusza. Ewidentnie albo w tym diagboxie czegoś brakuje, albo czegoś nie widzimy (a już prostszego interfejsu niż to, to nie widziałem).

Offline Tadeusz Garbacik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 700
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.2 HDI 204, P308 2.0 HDI RHR,
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1949 dnia: Maj 23, 2019, 08:02:12 »
W Volvo i fordzie z taką samą skrzynią jest adaptacja. Widocznie wywołuje się to z ich interfejsu.

Procedura wygląda tak ( jak dla mnie jest bardzo wątpliwa ):

https://ezbubu.files.wordpress.com/2016/03/tf-80sc-transmission-adaptation-procedure.pdf

Być może jest tak jak napisano, że w Diagboxie wywołuje się ją poprzez wymianę skrzyni/sterownika.

Co do szarpania przy redukcji na 2 skorygujcie licznik delikatnie w dół. Powinno pomóc