Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie  (Przeczytany 597789 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Adam Madejski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 440
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
  • Posiadany samochód: C5 3,0 V6 2005 MKII + LPG / 307 2,0 16V 2002 / C5 x7 2.0 163KM
  • Zainteresowania: motoryzacja, rowery, piłka ręczna, bushcraft, zhp
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #425 dnia: Maj 12, 2016, 18:59:12 »
No to teraz pytanie.
Byłem dzisiaj w firmie zajmującej się dynamiczną wymianą oleju...i powiedzieli że nie wymienią u mnie bo przy skrzyni mam chłodniczkę....i w tym przypadku oferują tylko wymianę sposobem:
-zlanie oleju -> zalanie nowego z płukanką -> zlanie oleju - > zalanie nowego -> skasowanie licznika.....
Kurde o takim sposobie jeszcze nie słyszałem.
Olej to albo Mobil JWS 3309  (koszt 780zł) lub Fuchs ATF 4400 - 250 wymiana plus koszt oleju 27zł litr

mjerz

  • Gość
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #426 dnia: Maj 12, 2016, 19:55:10 »
No to teraz pytanie.
Byłem dzisiaj w firmie zajmującej się dynamiczną wymianą oleju...i powiedzieli że nie wymienią u mnie bo przy skrzyni mam chłodniczkę....

Wszystkie TF8x mają... To właśnie w jej króćce chętnie się większość warsztatów wpina, więc to żadna przeszkoda.

i w tym przypadku oferują tylko wymianę sposobem:
-zlanie oleju -> zalanie nowego z płukanką -> zlanie oleju - > zalanie nowego -> skasowanie licznika.....

Ale co oni rozumieją przez "zlanie oleju"? Zwykłym "spustem" tj. grawitacyjnie więcej niż 3 litry nie zleci, zostaje 4 litry.  Więc co dalej? Naleją 3 litry nowego z płukanką?  Przecież to się wymiesza z pozostałym w skrzyni starym olejem, więc jak potem pozbędą się tej płukanki ze skrzyni skoro zleci im znów tylko 3 litry?  Zostawią resztę tej płukanki w skrzyni?

Albo ja czegoś nie rozumiem, albo ktoś tam ma nie po kolei w głowie.

Tak czy owak, poszukaj innej firmy bo to są jakieś herezje.

Kurde o takim sposobie jeszcze nie słyszałem.
Olej to albo Mobil JWS 3309  (koszt 780zł) lub Fuchs ATF 4400 - 250 wymiana plus koszt oleju 27zł litr

Ja do tego Fuchsa zaufania nie mam.  To jest jeden z tych olejów które wg producenta są zgodne jednocześnie z JWS3309 i AW-1, co oczywiście nie jest możliwe bo olej nie może być jednocześnie bardziej lepki i mniej lepki, więc w rzeczywistości ma on specyfikację lepkościową tak PO ŚRODKU między nimi (lepkość 7.3 ma mniej więcej na poziomie JWS3309, ale indeks lepkości 165 jest bliżej AW-1).  Jak coś ma być do wszystkiego to zwykle w rzeczywistości jest do niczego.  Masz lać JWS3309, to nalej coś co jest w pełni zgodne z JWS3309.
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2016, 22:24:53 wysłana przez Michał Jerz »

Offline lukasz jaskowiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 46
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 163HP AM6C1
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #427 dnia: Maj 12, 2016, 20:01:30 »
Ciekawe jak by się panowie chcieli za to zabrać bez chłodnicy? Właśnie tam podłączone jest urządzenie do wymiany oleju. Może jest inny sposób ale chłodnica na pewno nie jest przeszkodą. Co do oleju to zostało tu już wszystko napisane. Poczytaj i wybierz sam moim zdaniem co byś nie wybrał nie zabije twoje skrzyni ;-)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka


mjerz

  • Gość
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #428 dnia: Maj 12, 2016, 20:13:52 »
Poczytaj i wybierz sam moim zdaniem co byś nie wybrał nie zabije twoje skrzyni ;-)

Tylko po co nalać coś co nie trzyma specyfikacji jak można nalać coś co trzyma. Dla 100 zł oszczędności raz na 5 lat?

Po drugie, po co do skrzyni lać olej mniej lepki o ile nie jest to konieczne? Im mniej lepki olej tym gorzej smaruje, a z wiekiem staje się jeszcze mniej lepki.  Te wszystkie wymysły typu "low viscosity" może i poprawiają sprawność przeniesienia napędu, ale kosztem smarowania.  Jeśli dana skrzynia (ze względu na silnik z którym pracuje) wymaga oleju low-viscosity to wtedy trzeba go nalać, bo skrzynia ma do takiego oleju dostosowane oprogramowanie w sterowniku.  Ale we wszystkich innych przypadkach jest to BEZZASADNE.

Ja wiem, że na tym forum jest frakcja ludzi, którzy uważają że to jest COOL twierdzić, że można sobie nalać dowolny olej a licznik zużycia oleju to jest tylko gadżet którym nie warto się zajmować, ale to jest po prostu szkodliwy pogląd.

Offline Adam Madejski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 440
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
  • Posiadany samochód: C5 3,0 V6 2005 MKII + LPG / 307 2,0 16V 2002 / C5 x7 2.0 163KM
  • Zainteresowania: motoryzacja, rowery, piłka ręczna, bushcraft, zhp
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #429 dnia: Maj 12, 2016, 21:27:18 »
Kurde powiem Wam że zdziwiłem się podejściem gościa który automatami zajmuje się naście lat....
byłem wręcz przekonany że zrobię wszystko u niego.
le chyba będę musiał poszukać innego zakładu :(
Macie coś na Śląsku lub okolice by dojechać ??

mjerz

  • Gość
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #430 dnia: Maj 12, 2016, 22:49:06 »
Kurde powiem Wam że zdziwiłem się podejściem gościa który automatami zajmuje się naście lat....

No ja też się dziwię, bo akurat większość firm wykorzystuje króciec chłodniczki do podpięcia maszyny.

Zobacz jak zrobiono to np. Wiesławowi który założył ten wątek:

http://klubcytrynki.pl/forum/index.php?topic=97414.msg956337#msg956337

(odpina się chłodnicę, w jej miejsce wpina się adapter którym maszyna tłoczy olej).  To jest chyba najpowszechniej stosowana metoda.

Offline Adam Madejski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 440
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
  • Posiadany samochód: C5 3,0 V6 2005 MKII + LPG / 307 2,0 16V 2002 / C5 x7 2.0 163KM
  • Zainteresowania: motoryzacja, rowery, piłka ręczna, bushcraft, zhp
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #431 dnia: Maj 13, 2016, 09:18:34 »
W Tarnów Ślusarczyk za wymianę oleju z płukanką powiedzieli mi  1300zł. Trochę dużo za dużo. W Katowicach w Auto Multi Service powiedzieli 700zł ale z Ravenolem lub sama wymiana 350zł - bez płukania bo nie praktykują.
W Gliwicach w ArtMag za sama wymianę 325zł a z Ravenolem 828zł - bez płukania.

Offline Adam Madejski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 440
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
  • Posiadany samochód: C5 3,0 V6 2005 MKII + LPG / 307 2,0 16V 2002 / C5 x7 2.0 163KM
  • Zainteresowania: motoryzacja, rowery, piłka ręczna, bushcraft, zhp
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #432 dnia: Maj 13, 2016, 13:25:45 »
Panowie jutro wymiana.
Co wybrać w Lexi po wymianie?
 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka


Offline Emil Uzunow

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 3 416
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: C5 MkII Break 2.2 BiTurbo BVA 2007 r. Exclusive
  • Zainteresowania: Od cytryny po ryby
  • Miejscowość: Pruszków
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #433 dnia: Maj 13, 2016, 14:06:27 »
Wpis stanu licznika zużycia oleju - 0

Offline Adam Madejski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 440
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
  • Posiadany samochód: C5 3,0 V6 2005 MKII + LPG / 307 2,0 16V 2002 / C5 x7 2.0 163KM
  • Zainteresowania: motoryzacja, rowery, piłka ręczna, bushcraft, zhp
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #434 dnia: Maj 13, 2016, 18:45:35 »
I nie trzeba jakiś nauk robić czy coś?
Wystarczy wyzerować?

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka


mjerz

  • Gość
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #435 dnia: Maj 13, 2016, 19:15:57 »
I nie trzeba jakiś nauk robić czy coś?
Wystarczy wyzerować?

Nic nie przyuczać. Wyzerować i jeździć. Po co skrzynia ma się adaptować od zera.

Offline Adam Madejski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 440
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
  • Posiadany samochód: C5 3,0 V6 2005 MKII + LPG / 307 2,0 16V 2002 / C5 x7 2.0 163KM
  • Zainteresowania: motoryzacja, rowery, piłka ręczna, bushcraft, zhp
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #436 dnia: Maj 13, 2016, 20:45:34 »
Ok dzięki za info.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka


Offline Adam Madejski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 440
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
  • Posiadany samochód: C5 3,0 V6 2005 MKII + LPG / 307 2,0 16V 2002 / C5 x7 2.0 163KM
  • Zainteresowania: motoryzacja, rowery, piłka ręczna, bushcraft, zhp
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #437 dnia: Maj 14, 2016, 14:25:10 »
Witam
dzisiaj z rana byłem na dynamicznej wymianie oleju w http://www.art-mag.eu/ - Gliwice ul. Łabędzka 4 tel. 504654152
Właściciel bardzo miły i sympatyczny człowiek, rozmawia się z nim bardzo konkretnie.
Oferują swój olej do wymiany (Ravenol) ale można śmiało przyjechać ze swoim olejem.
Ja wybrałem olej marki Fuchs ATF 4400
http://olejefuchs.pl/fuchs-titan-atf-4400-1ltr.html?sl=pl
Koszt wymiany z własnym olejem to 325zł - bez płukanki
Co do płukanki to nie stosują. Ale można na ten temat jeszcze podyskutować jeśli ktoś chce.
Sam czas wymiany oleju to około 2,5h. Co prawda nie posiadają jeszcze podnośnika, ale mają podnośnik od strony kanału.


Po przyjechaniu  auto na max do góry i -profilaktycznie wyciągnięty bezpiecznik od pompy.

Dalej demontaż osłon i dobieranie się chłodniczki - tu dostęp nieco ograniczony przez sondę lambda...ale Panowie na szybki przycięli klucz imbusowy i wszystko poszło gładko.

Następnie przygotowanie maszyny do wymiany oleju. U mnie wyszło 14,5 litra.


Podpięcie maszynki i jazda :D



Auto w górze i zabawa biegami od 1-6 + R (najwięcej zabawy w 3-4-5 bo tu czasem coś stukło lub szarpło)

Olej widać nie był wymieniany od nowości bo czarny strasznie.

PO przelaniu olej wygląda perfekto.

Niestety Licznik zurzycia oleju nie został jeszcze skasowany bo panowie mają jakiś sprzęt diagnostyczny ale nie znaleźliśmy w nim opcji kasowania licznika (zrobię to dopiero po niedzieli)

Reasumując...polecam serdecznie punkt wymiany oleju.

Co bardzo ważne...mechanik który zajmował się autem bardzo porządny. Każdą jedną cześć mył, sprawdzał, czyścił o wszystkiego stosowane nowe czyściowo.  Bardzo profesjonalne podejście do tematu. Nic nie było robione na siłę i byle do przodu.
Przy okazji wymieniłem olej w silniku też na markę Fuchs http://olejefuchs.pl/fuchs-titan-gt1-5w40-xtl-1ltr.html?sl=pl
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2016, 16:35:25 wysłana przez Adam Madejski »

mjerz

  • Gość
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #438 dnia: Maj 14, 2016, 14:57:25 »
Adam, dzięki za taką wspaniałą galerię!  Nikt przedtem tak szczegółowo tego nie obfotografował!  No i gratulacje że wszystko poszło tak ładnie.

To w końcu jaki olej nalałeś?

Po przyjechaniu  auto na max do góry i -profilaktycznie wyciągnięty bezpiecznik od pompy.

No, to tyle w temacie tych ZNAFCUF co to tutaj na forum wieścili totalną destrukcję auta poprzez wyciągnięcie bezpiecznika od pompy.   Jeden temat do dalszego trollingu mamy z głowy raz na zawsze.

Napisz tylko jak się zachowała cytrynka bezpośrednio po opuszczeniu z tego podnośnika kanałowego: poszła na dół i podniosła się po wsadzeniu bezpiecznika, czy w ogóle została cały czas w najwyższej pozycji? Bo różnie to bywa.

Cytuj
Następnie przygotowanie maszyny do wymiany oleju. U mnie wyszło 14,5 litra.

No to rzeczywiście olej musiał być paskudny, bo zwykle wystarcza ~10 litrów...

Offline Adam Madejski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 440
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
  • Posiadany samochód: C5 3,0 V6 2005 MKII + LPG / 307 2,0 16V 2002 / C5 x7 2.0 163KM
  • Zainteresowania: motoryzacja, rowery, piłka ręczna, bushcraft, zhp
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #439 dnia: Maj 14, 2016, 15:08:12 »
Z racji braku dostępności do Mobila 3309 NA JUŻ a wyborem między Ravenol ...zalałem tego Fuchs 4400.
http://olejefuchs.pl/fuchs-titan-atf-4400-1ltr.html?sl=pl
Auto po opuszczeniu z podnośnika stało cały czas w najwyższym poziomie. Po załadowaniu bezpiecznika dalej trzymał wysokość. Po uruchomieniu silnika dalej trzymał. Dopiero przyciskami zmieniłem wysokość bez najmniejszego problemu. Tak więc u mnie ten sposób zdał egzamin....ale...tylne koła cały czas były na ziemi....tylko przód był podniesiony...
Olej faktycznie brzydki.
Po wymianie skrzynia chodzi delikatniej i nie ma wyczuwalnej zmiany biegów jak wcześniej. Przy jeździe 90km/h i nagłe depnięcie do podłogi redukuje z 6 na 4 i nie ma takiego puknięcia jak wcześniej....jest 100% lepiej.
Mimo braku zerowania licznika skrzynia zachowuje się bardzo przyjemnie.
Po weekendzie ustawię go na zero....zobaczymy co się będzie działo.
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2016, 16:32:26 wysłana przez Adam Madejski »

sunnychris

  • Gość
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #440 dnia: Maj 14, 2016, 16:19:22 »
Adam, świetna relacje.  Napisz jeszcze jaki masz przebieg.

Xperia Z5 Compact über TapaTalk


Offline Adam Madejski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 440
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
  • Posiadany samochód: C5 3,0 V6 2005 MKII + LPG / 307 2,0 16V 2002 / C5 x7 2.0 163KM
  • Zainteresowania: motoryzacja, rowery, piłka ręczna, bushcraft, zhp
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #441 dnia: Maj 14, 2016, 16:27:38 »
Przebieg 145 kkm ale spokojnie obstawiam troszkę więcej...
A stan licznika oleju był pokazany kilka stron wcześniej
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2016, 18:24:56 wysłana przez Adam Madejski »

Offline Karol Kozłowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 945
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
  • Posiadany samochód: Citroen C5 3.0 V6 2004r. Renault Latitude 2.0DCi 2011r.
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #442 dnia: Maj 14, 2016, 23:16:19 »
Zanim wyzerujesz licznik spisz sobie jego wartość... w razie "W"

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka




mjerz

  • Gość
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #443 dnia: Maj 15, 2016, 01:38:39 »
Z racji braku dostępności do Mobila 3309 NA JUŻ a wyborem między Ravenol ...zalałem tego Fuchs 4400.

No cóż, z braku laku i kit dobry ;)  Trochę zbyt niski ten indeks lepkości jak na JWS3309 (to pewnie ukłon w stronę rzekomej zgodności z AW-1) ale tragedii chyba nie ma...   Jak to mówią: pażiwiom, uwidim ;)

Cytuj
Auto po opuszczeniu z podnośnika stało cały czas w najwyższym poziomie. Po załadowaniu bezpiecznika dalej trzymał wysokość. Po uruchomieniu silnika dalej trzymał. Dopiero przyciskami zmieniłem wysokość bez najmniejszego problemu.

No i tak właśnie powinno być, u mnie też tak było. Widać całe BHI wisi na tym bezpieczniku - nawet nie otworzył zaworów powrotnych.  Czyli w układzie hydro kompletnie nic się nie działo podczas całej operacji - zachowywał się tak jak przy zwykłym podniesieniu na podnośniku, bez kręcenia kołami. Czyli idealnie.

Cytuj
Tak więc u mnie ten sposób zdał egzamin....ale...tylne koła cały czas były na ziemi....tylko przód był podniesiony...

Jakby tylne były w górze to zachowałby się dokładnie tak samo.

Offline Adam Madejski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 440
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
  • Posiadany samochód: C5 3,0 V6 2005 MKII + LPG / 307 2,0 16V 2002 / C5 x7 2.0 163KM
  • Zainteresowania: motoryzacja, rowery, piłka ręczna, bushcraft, zhp
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #444 dnia: Maj 15, 2016, 10:49:26 »

Offline Michał Nowakowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 444
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Kiedyś C5 (X7) Tourer 2.0 hdi AM6, teraz Mondek Mk5 Titanium PowerShift 2.0 tdci 180PS
  • Zainteresowania: podróże, dobra kuchnia, dobre wina...
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #445 dnia: Maj 15, 2016, 19:34:34 »
Witam. U mnie problem rozwiązany! Tak jak sądziłem po wymianie dynamicznej nie skasowali licznika zużycia oleju. Dzisiaj dzięki Grzegorzowi z Rzeszowa licznik skasowany. Przed zerowaniem było ponad 4.5 mln jednostek, nic więc dziwnego że skrzynia pracowała jak chciała. Zaraz po zerowaniu zaczęło wszystko ładnie pracować, jeszcze się adaptuje, ale już widać ze pracuje wyśmienicie.  Dziękuję Grzegorz!

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

FAP out, EGR off, POWER up :)

Offline Grzegorz Mościszewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 4 686
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 Break 3,0i Mk2/2006 C3 1.1 SX/03
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #446 dnia: Maj 15, 2016, 21:32:15 »
Szerokości i przyjemności z jazdy, Michał.

mjerz

  • Gość
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #447 dnia: Maj 16, 2016, 01:56:01 »
U mnie problem rozwiązany! Tak jak sądziłem po wymianie dynamicznej nie skasowali licznika zużycia oleju. Dzisiaj dzięki Grzegorzowi z Rzeszowa licznik skasowany. Przed zerowaniem było ponad 4.5 mln jednostek, nic więc dziwnego że skrzynia pracowała jak chciała. Zaraz po zerowaniu zaczęło wszystko ładnie pracować

Gratulacje!  A jednocześnie bardzo się cieszę, że kolejna osoba potwierdza W PRAKTYCE wszystko to co tu od dawna piszę.  Adam potwierdził, że wyjęcie bezpiecznika w pełni zabezpiecza zawieszenie przed jakimikolwiek niepożądanymi reakcjami podczas kręcenia kołami w powietrzu (do tego stopnia, że auto nawet po opuszczeniu pozostaje w pozycji max bo nawet zawory powrotne nie są otwierane), a teraz Ty Michale potwierdzasz jak ważne jest wyzerowanie licznika zużycia oleju po wymianie i jaki ma to wpływ na pracę skrzyni.

No ale pewnie zaraz pojawią się dyżurne trolle i po raz setny powtórzą, że licznik jest do niczego i żadnego wpływu na pracę skrzyni nie ma, a wyjęcie bezpiecznika "uwala bryki".

Jeszcze takie coś:

https://www.youtube.com/watch?v=UQb--KvtRMY

Adam, świetne zdjęcia i super filmik. Takiej multimedialnej prezentacji jeszcze nie było - dzięki!

Offline Adam Madejski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 440
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
  • Posiadany samochód: C5 3,0 V6 2005 MKII + LPG / 307 2,0 16V 2002 / C5 x7 2.0 163KM
  • Zainteresowania: motoryzacja, rowery, piłka ręczna, bushcraft, zhp
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #448 dnia: Maj 16, 2016, 06:13:43 »
Dzisiaj jak się uda to skasuję licznik zużycia oleju. Rano czuje że skrzynia troszkę jak by za szybko zmieniała biegi. Ale nie ma szarpanięc czy tym podobnych.
Wcześniej czasem z 3-4 potrafiła szarpnąć delikatnie - teraz tego nie ma. Tak samo przy redukcji (pedał w podłodze) potrafiło lekko stuknąć na tej 4ce....teraz też tego nie ma.
Zdam relację z odczuć po kasacji licznika :)


Offline Tomasz Kowalski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 84
  • Skąd: Polska
  • Posiadany samochód: C5 MkIII 2.0 HDi BVA Exclusive
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Polska
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #449 dnia: Maj 16, 2016, 10:09:36 »
U mnie przy 200000 km (a ile i czy cofnięty nie wiem)  stan licznika oleju wygląda tak:LINK

fota mi z tapatalka nie wchodzi, 4419972


Może ktoś podpowiedzieć w tej sprawie?:
http://klubcytrynki.pl/forum/index.php?topic=91962.200
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2016, 07:22:24 wysłana przez Tomasz Kowalski »