Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: C4 GP II 2017 TOM TOM Online  (Przeczytany 1341 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline stefan pyra

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 11
  • Skąd: poznań
  • Miejscowość: poznań
C4 GP II 2017 TOM TOM Online
« dnia: Styczeń 09, 2019, 00:01:56 »
Witam
Próbuje ogarnąć... nawigację tom tom. Rozumiem, że jak w prawym,  dolnym rogu pojawi się "tomtom traffic" to nawigacja jest online,  dzięki czemu jestem na bieżąco z korkami.
Od czego zależy, kiedy jest online? Trochę się bawiłem jednego dnia i była online, pokazywała pogodę,  ceny paliwa.  Następnego dnia już nie...
Oczywiście mogę użyć android auto i mam Google Maps, choć nie wiem,  która nawigacja jest lepsza... no ale skoro mam tomtom'a no to chciałbym z niego nieco korzystać.

Kolejna kwestia,  internet jest przez 3 lata od citroena za darmo,  co potem? Gdzieś można wymienić kartę sim?
Pozdrawiam



Offline Norbert Mikła

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 196
  • Skąd: Bytom
  • Posiadany samochód: C3 Aircross Shine
  • Miejscowość: Bytom
Odp: C4 GP II 2017 TOM TOM Online
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 09, 2019, 08:19:56 »
Żeby nawigacja TomTom była "online", musimy spełnić 2 warunki: Trzeba mieć wykupiony odpowiedni, opcjonalny pakiet z usługami online oraz trzeba być podłączonym do internetu.
Kupując nowe auto z salonu z nawigacją TomTom dostajemy gratis usługi online na 3 lata. Po tym czasie możemy sobie subskrybować tą usługę za jakąś horrendalnie śmieszną cenę (bodajże 100 euro na rok). To w sumie też odpowiedź na drugie pytanie, 3 lata usług online dla Tom Toma gratis, nie internetu...


Jeśli auto ma Connect Boxa (system e-call) to auto jest podpięte do internetu zawsze. Usługi online TomToma będą działać zawsze, trzeba tylko odrobinę poczekać po odpaleniu auta na aktualizację (2-3 minuty).
Jeśli auto nie ma Connect Boxa internet organizujesz sam. Tethering po kablu, przez Bluetootha, podłączasz auto do telefonu przez WiFi, jak wolisz (o ile auto to obsługuje, ale zgaduje, że masz Citroen Connect Nav skoro piszesz o TomTomie, więc możesz się podłączać na wszystkie te sposoby).
I w sumie tyle.


PS. Przenoszę wątek do działu Citroen Connect Navi.

Offline stefan pyra

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 11
  • Skąd: poznań
  • Miejscowość: poznań
Odp: C4 GP II 2017 TOM TOM Online
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 09, 2019, 23:16:46 »
ok, dziękuję za odpowiedź.


Pozdrawiam