Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkII] Silniczek fotela, ktoś naprawiał? Jak się do nego dobrać?  (Przeczytany 2130 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paweł Matuszczyk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 59
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: C5 Break !.6HDI 93kkm, ZX 1.4i
  • Miejscowość: Kraków
Witam,
ostatnio moja druga połowa stwierdziła, iż nie działa regulacja fotele kierowcy, tylko posuw przód tył padł,

niestety ja ciągle w delegacji, a przez telefon to raczej jej nie pomogę,
czy ma ktoś jakąs sugestię, moze jej jednak jakoś  telefonicznie pomogę :D

Objaw jest taki, że przy próbie regulacji przygasają światełka, a fotel ani drgnie, choć podobno się raz troszkę do tyłu przesunął, ale jej raczej chodzi o to, by jechał w drugą stronę :)
C5 MkII 1.6HDI 95kkm
Berlingo 1.9D 255kkm
ZX 1.4i 92r 160kkm - sprzedany  :-)

Offline Kaśka Musielak

  • Administrator Honorowy
  • ******
  • Wiadomości: 4 966
  • Skąd: Wlkp
  • Miejscowość: Wlkp
Re: [MkII] Silniczek fotela, ktoś naprawiał? Jak się do nego dobrać?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 13, 2009, 12:22:16 »
to przekaz drugiej połowie zeby zajrzała pod fotel,czy sie aby cos nie dostało pod niego i nie blokuje bo tak mi to wyglada na to.

Offline Paweł Matuszczyk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 59
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: C5 Break !.6HDI 93kkm, ZX 1.4i
  • Miejscowość: Kraków
Re: [MkII] Silniczek fotela, ktoś naprawiał? Jak się do nego dobrać?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 13, 2009, 17:49:09 »
Niestety, żona praktycznie cały czas z dzieckiem na ręku, ciężko jej wygospodarować chwilę, by tam zajrzeć, a w garażu ciasno, jednak C5 zajmuje dużo więcej miejsca niż Punto :)

już za parę dni wracam do Krakowa na kilka dni, więc pewnie sę tym zajmę,

dlatego przy okazji, może ktoś miał doświadczenia, którymi mógłby się podzielić, tak bym ameryki nie odkrywał.

Dodam, że szukając w sieci nie znalazłem nic konkretnego,

pozdrawiam
C5 MkII 1.6HDI 95kkm
Berlingo 1.9D 255kkm
ZX 1.4i 92r 160kkm - sprzedany  :-)

Offline Lech Sulikowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 875
  • Skąd: Bełchatów
  • Posiadany samochód: Peugeot 508 SW 1,6 PureTech 180KM
  • Miejscowość: Bełchatów
Re: [MkII] Silniczek fotela, ktoś naprawiał? Jak się do nego dobrać?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 13, 2009, 19:31:07 »
Do końca Ci nie pomogę, ale przybliżę temat: w mojej byłej MkI sytuacja była trochę odwrotna, padł napęd regulacji wysokości siedziska fotela, posuw przód/tył działał. Nie wiem jak jest w MkII, ale w MkI aby się tam dostać trzeba było odkręcić kluczem gwiazdkowym cztery śruby mocujace fotel do podłogi. Następnie z pozycji tylnej kanapy odchylić cały fotel tak jak kiedyś się odchylało w maluchu, czyli w kierunku kierownicy. Wtedy od tyłu jest dostęp do wszystkich napędów. Każda funkcja-jeden silniczek. W moim przypadku silniczek był dobry, elektryka też, ale starły się, a właściwie to zgniotły się plastikowe tryby w niewielkiej przekładni ślimakowej, za pośrednictwem której napęd jest przenoszony z silniczka na mechanizmy fotela. Rozebrałem tę przekładnię, przestawiłem starty tryb w inną pozycję i poprawiłem pilnikiem zagniecione zęby tego trybika i potem już to działało. Niestety nie pamiętam czy posuw przód/tył też jest realizowany przez taką przekładnię ślimakową. Jeśli nie działa posuw przód/tył może być pewien problem na samym początku z odkręceniem fotela od podłogi- jeśli małżonka jest "krótka" i fotel zepsuł się w pozycji mocno do przodu, to jego prowadnica mogła przykryć dostęp do łbów śrub z przodu, bo okręcanie fotela od podłogi odbywało się tak: odjazd do tyłu i odkręcamy śruby z przodu, odjazd do przodu i odkręcamy śruby z przodu.
Pozdrawiam,
Lech

Offline Lech Sulikowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 875
  • Skąd: Bełchatów
  • Posiadany samochód: Peugeot 508 SW 1,6 PureTech 180KM
  • Miejscowość: Bełchatów
Re: [MkII] Silniczek fotela, ktoś naprawiał? Jak się do nego dobrać?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 13, 2009, 19:33:49 »
Ostatnie słowo miało być:  "z tyłu"
Pozdrawiam,
Lech