Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: zima opony  (Przeczytany 1759 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dariusz Bielawski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 104
  • Skąd: Lwówek Śląski
  • Posiadany samochód: MkII C5 3.0 V6 2005 BREAK BVA LPG stag 300 ISO
  • Miejscowość: Lwówek Śląski
zima opony
« dnia: Wrzesień 14, 2009, 11:12:08 »
witam
zbliża się zima więc zimówki i mam pytanie w książce jest ładnie napisane, że tylko opony 195/55/15 w tamtym roku kupiłem 185/60/15 miałem je z przodu to nie było tak źle natomiast po założeniu na tył auto strasznie uciekało w zakrętach. No i moje pytanko brzmi jak będzie na 195/60/15 może już ktoś takie zakładał

dziękuję
chodziło i bardziej o konfort jazdy bo 55 to trochę niski profil a zima i nasze drogi są trochę dziurawe w tym roku trochę się pospieszyłem z wymianą na letnie i felga była do prostowania
a jeśli chodzi o kasę to nie ma to takiego większego znaczenia bo i tak biorę z droższych

Offline Jacek Kustra

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 462
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Ford S-Max 2.0 AWD
  • Miejscowość: Warszawa
Re: zima opony
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 14, 2009, 11:30:48 »
I kupiles opony o zlym profilu, a teraz chcesz kupic inne tez o zlym profilu? I czym sie koncza takie oszczednosci?
Owszem, opona 195/55/15 moze jest troche drozsza, no ale jak widac, oszczednosc sie nie zawsze oplaca :)
Moje spalanie

Offline Marian Czapski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 353
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C4, 1,6 eHDI, 2014; Subaru Forester 2014
  • Miejscowość: Warszawa
Re: zima opony
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 14, 2009, 15:40:21 »
O co tobie chodzi? Wiesz jakie być powinny, wiesz, że zstosowanie wyższych pogorszy własności pojazdu. Niestety wszyscy wiemy, że te opony są droższe, ale to jest poltyka handlowa i nic nie poradzisz. Opona wyższa ma większy kąt znoszenia i tak ma być. Jeśli dodasz do etgo specyficzne zawieszenie a może i zużyte to spore zagrożenie.

Offline Paweł Kudelski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 407
  • Skąd: Siedlce
  • Posiadany samochód: Xsara II 2.0 HDi (90KM) 2001r
  • Miejscowość: Siedlce
Re: zima opony
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 15, 2009, 15:29:16 »
skoro cena nie ma znaczenia to lepiej kupic takie jakie zalecał producent. A komfort jazdy jest naprawde dobry.
Xsara II 2.0 HDi  2001r