Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: MkIII 2008 2.0 HDI BSI reset (F5FF)  (Przeczytany 7903 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wlodzimierz Lipert

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 177
  • Skąd: Wroclaw
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Tourer 2.0 BlueHDI 180
  • Miejscowość: Wroclaw
MkIII 2008 2.0 HDI BSI reset (F5FF)
« dnia: Czerwiec 10, 2013, 09:43:20 »
Witam Szanownych Forumowiczów,

Mój kolega ma problem z swoim wielorybem, w skrócie występuje jakaś usterka wokól BSI która powoduje że dane nie są zapisywane prawidłowo czy ktoś może spotkał sie z podobnym tematem albo ma jakieś sugestie od czego zacząć. Dziś będę miał okazję zbadać auto organoleptycznie :-).
Oto opis wykonany przez mojego kolege:

"
- Fura nie otwiera się z pilota jak postoi trochę, natomiast po jeździe pilot działa normalnie. Nawet chyba po przekręceniu w stacyjce i zapaleniu się kontrolek, po 30 sekundach zaczyna działać pilot.
- Jak fura trochę postoi i naduszam przycisk na pilocie to w tym panelu na środku obok deski rozdzielczej widoczny jest taki krótki rozbłysk ekranu, coś jakby się załączał na chwilę, ale nic się nie dzieje. Poza tym (znowu jak auto postoi) to bez naduszenia przycisku pilota muszę ze trzy razy przekręcić kluczyk w zamku, a jak naduszę przycisk na pliocie to tylko raz i się otwiera.
- Na desce rozdzielczej jest licznik kilometrów, które pozostały do serwisu czy jakoś tak (albo które minęły od ostatniej akcji serwisowej). Podczas jazdy ta wartość się zwiększa, natomiast po wyłączeniu auta i dłuższym postoju wraca znowu do poprzedniej wartości (ta wartość to około 1145 km).
- Licznik średniego spalania i przebytych kilometrów (również po dłuższym postoju) wynosi 99999, czyli jakby się zeruje i wygląda na to, że te wartości się nie zapisują tak jak powinny.
- Czasami na tym panelu na środku obok deski rozdzielczej pojawia się komunikat: "Error detected, check in progress - please wait ..." i po kilku chwilach uruchamia się normalnie pokazując napis MagnetiMarelli (czy jakoś tak), ale tez czasem pokazuje się komunikat: "Please insert upgrade CD" - nie dzieje się to z jakichś wyraźnych przyczyn. Te komunikaty zazwyczaj pojawiają się jak auto stoi na zewnątrz, nie kojarzę żebym kiedykolwiek miał takie coś po postoju w garażu.
- Jest jeszcze błąd mówiący o nieoczekiwanym restarcie BSI (kod F5FF) oraz jakiś nieopisany błąd (FA4A)
"

Pozdrawiam serdecznie.

Marek_S

  • Gość
Re: MkIII 2008 2.0 HDI BSI reset (F5FF)
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 10, 2013, 10:28:06 »
Najprawdopodobniej wilgoć .

Offline Adam Młynarczuk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 101
  • Skąd: Kobyłka
  • Posiadany samochód: C5 III 2.0HDI 140KM Tourer
  • Miejscowość: Kobyłka
Re: MkIII 2008 2.0 HDI BSI reset (F5FF)
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 19, 2013, 20:26:43 »
czy oby auto nie po powodzi ?

Offline Marcin Poswiat

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Posiadany samochód: Citroen C5
Odp: MkIII 2008 2.0 HDI BSI reset (F5FF)
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 05, 2015, 11:45:29 »

Witam
Mam taki sam problem jak u Pana.
Auto sprowadzilem z Austrii. Czy udalo sie Panu naprawic ten problem??
Mam dodatkowo alarm i musze za kazdym razem po zamknieciu otwierac z kluczyka i szybko przekrecic stacyjke na zaplon bo zaczyna wyc i sasiedzi siedza w oknach.
Prosze o podpowiedz co z tym zrobic u mnie mechanicy chca juz wszystko wymieniac.
Pozdrawiam
Marcin

Offline Jakub Nawara

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 911
  • Posiadany samochód: C5 X7 163KM
Odp: MkIII 2008 2.0 HDI BSI reset (F5FF)
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 30, 2017, 14:38:11 »
Chyba tutaj kolega miał podobny problem choć ja mam tylko objaw że pilot nie działa.

Ktoś coś w temacie  ?

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka