Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)  (Przeczytany 75804 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Tomasz Ferdek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 362
  • Skąd: Warszawa, Wrocław na weekendy
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MkII Break V6 '05
  • Zainteresowania: rajdy, kit-cary
  • Miejscowość: Warszawa, Wrocław na weekendy
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #150 dnia: Czerwiec 15, 2021, 15:58:16 »
Koledzy ma ktoś możliwość sprawdzenia organoleptycznego, na miejscu? Dla kogoś kto szuka takiego "białego kruka?" może okazać się fajnym znaleziskiem. Sam rozważam. https://m.olx.pl/d/oferta/perfekcyjny-citroen-c5-230-km-od-nowosci-w-1-rekach-134-tys-km-CID5-IDK9Vuq.html

Coś strasznie dużo napraw wykonano jak na ten przebieg... dużo za dużo. W moc 230KM też wątpię. Silnik Carlsona był nieco inny i wątpię że samym programem można dojść do tej mocy. W wolnossącym silniku cokolwiek podnieść moc graniczy z cudem. Opis pisał bajkopisarz moim zdaniem.


Przede wszystkim Carlssony miały inny dolot. Nie wiem czy wydech też nie był inny. I co ciekawe zmiany dające 235 KM występowały tylko w X4 czyli przedlifcie. Polifty już nie mały zmienianego osprzętu i oprogramowania silnika (normy Euro?).
www.kozmo.pl
www.facebook.com/kozmo.cars
KOZMO 1400.T
Citroen C5 MkII Break V6 LPG '05
były:
Citroen C5 MkI Break V6 LPG manual '02
Citroen Xsara II 2.0 16v VTS NoPb manual '01/02
Citroen ZX 2.0i 16v  NoPb manual '92
Citroen Xsara II 1.6 16v Exclusive LPG manual '02
Citroen Xsara I 1.4 Prestige '99

Offline Bartosz Chrapkowski

Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #151 dnia: Lipiec 20, 2021, 13:45:59 »
Koledzy ma ktoś możliwość sprawdzenia organoleptycznego, na miejscu? Dla kogoś kto szuka takiego "białego kruka?" może okazać się fajnym znaleziskiem. Sam rozważam. https://m.olx.pl/d/oferta/perfekcyjny-citroen-c5-230-km-od-nowosci-w-1-rekach-134-tys-km-CID5-IDK9Vuq.html

Coś strasznie dużo napraw wykonano jak na ten przebieg... dużo za dużo. W moc 230KM też wątpię. Silnik Carlsona był nieco inny i wątpię że samym programem można dojść do tej mocy. W wolnossącym silniku cokolwiek podnieść moc graniczy z cudem. Opis pisał bajkopisarz moim zdaniem.


Przede wszystkim Carlssony miały inny dolot. Nie wiem czy wydech też nie był inny. I co ciekawe zmiany dające 235 KM występowały tylko w X4 czyli przedlifcie. Polifty już nie mały zmienianego osprzętu i oprogramowania silnika (normy Euro?).
W przedlifcie pomijając pakiet karoseryjny i wnętrze komputery silnika i skrzyni są zmodyfikowane (wizualnie różnią się tym że mają naklejki), wydech za łączeniem za silnikiem jest zmodyfikowany - średnica większa o centymetr no i tłumik środkowy i końcowy oraz końcówka wydechu są inne. Inny jest także kolektor dolotowy - aluminiowy zamiast plastikowego, jest dłuższy. Przez te modyfikacje auto ma 235KM, można jeździć tylko na Pb98 (naklejka na wlewie paliwa).
W polifcie wydech jest taki sam jak w przedlifcie, ale komputery i kolektor są seryjne, więc i moc jest seryjna.

Offline krzysztof dlugolecki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Skąd: ostrów mazowiecka
  • Posiadany samochód: C5 mk2 1.8 C5 2011 2.0HDI 140
  • Miejscowość: ostrów mazowiecka
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #152 dnia: Wrzesień 19, 2021, 15:50:02 »
Koledzy ma ktoś możliwość sprawdzenia na miejscu? Citroen C5 2.0 16 V Klimatronik Stan Bdb Strzelno • OLX.pl
Może ktoś blisko mieszka.
Uwagi co do tego egzemplarza mile widziane. może ktoś zna ten komis i jego uczciwość

Offline Bartosz Chrapkowski

Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #153 dnia: Wrzesień 26, 2021, 11:24:32 »
Gdyby ktoś szukał 3.0 v6 to przestrzegam:
https://www.olx.pl/d/oferta/lift-3-0-v6-lpg-204km-198-tys-km-exclusive-wersja-pneumatyka-citroen-CID5-IDLBxyb.html
Nr rejestracyjny: CAL 14W1
Nr vin oryginalny: VF7RCXFUJ76657527
Nr vin nabity przez stację diagnostyczną: GAX001070651
Auto było na sprzedaż u poprzedniego właściciela bodajże za 3800 do negocjacji, musiało być  chyba po poważnym wypadku że aż vin został nabity zastępczy, korozja występuje jak w aucie powypadkowym, w poprzednim ogłoszeniu z tego co pamiętam były wspomniane stuki w silniku, lub mówił o tym właściciel przez telefon.
Jeśli katalizatorów nie ma to może warto dać 1500 na części, ale podkreślam - może.
Takie auta nadające się i warte ogarnięcia można kupić za 3000-4000 zł, sam mam takie za 2800 (już ogarnięte, katalizatory miało i są nadal, uprzedziłem handlarza) ten egzemplarz to jedynie do huty chyba się nadaje.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2021, 14:46:54 wysłana przez Bartosz Chrapkowski »

Offline Piotr Budner

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C6 2.7 HDI
  • Zainteresowania: motocykle zabytkowe
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #154 dnia: Styczeń 09, 2023, 14:39:43 »
Takie ogłoszenia mnie interesują :
1) https://www.olx.pl/d/oferta/citroen-c5-citroen-c5-manual-z-niemiec-alu-navi-bixenon-skretny-szyber-jbl-pdc-CID5-IDRSyi2.html

2) https://www.olx.pl/d/oferta/citroen-c5-2-0-benz-stan-bdb-CID5-IDQYrW8.html

Możecie podpowiedzieć czy warto ,może coś widać waszym okiem co jest podejrzane i dać sobie siana.

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 056
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #155 dnia: Styczeń 09, 2023, 15:42:44 »
Takie ogłoszenia mnie interesują :
1) https://www.olx.pl/d/oferta/citroen-c5-citroen-c5-manual-z-niemiec-alu-navi-bixenon-skretny-szyber-jbl-pdc-CID5-IDRSyi2.html

2) https://www.olx.pl/d/oferta/citroen-c5-2-0-benz-stan-bdb-CID5-IDQYrW8.html

Możecie podpowiedzieć czy warto ,może coś widać waszym okiem co jest podejrzane i dać sobie siana.
Z mojego doświadczenia do Płocka/Włocławka i okolic szkoda paliwa nawet żeby jechać. Może tylko ja tak trafiałem.  :D
Ten drugi też ma jakoś za "idealney" przebieg.

Moim zdaniem ceny też są zdecydowanie zbyt wysokie.  Chociaż już podrabiane niemieckie blachy nie napawają optymizmem.
Ten drugi ma podmienione boczki na drzwiach. Są z przedlifta.

Offline Waldemar Oktaba

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 193
  • Posiadany samochód: Citroen C5 HB FL 2005r. 2.016V+LPG
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #156 dnia: Styczeń 09, 2023, 16:08:11 »
jak na Niemcy to małe przebiegi mają te auta, byłem widziałem Niemieckim Turkom dziękuję :) dlaczego kolega sądzi że ma boczki podmienione auto z drugiego zdjęcia?

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 056
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #157 dnia: Styczeń 09, 2023, 17:41:51 »
jak na Niemcy to małe przebiegi mają te auta, byłem widziałem Niemieckim Turkom dziękuję :) dlaczego kolega sądzi że ma boczki podmienione auto z drugiego zdjęcia?
Bo jest różnica między przed i po liftingu. Te są ewidentnie sprzed liftingu. Dodatkowo nie pasują do wzoru foteli/wyposażenia. Powinien na nich być pasek dokładnie taki sam jak jest ma desce rozdzielczej. Jako że to 2007 rok nie mam pewności, ale te kołpaki to też raczej nie z epoki. Niby pierdoła, ale nie byłym zdziwiony gdyby po VIN wyszło że miał felgi aluminiowe fabrycznie. Ktoś mógł podmienić pod drodze/dzwonie bo były tańsze niż zakup felg takiego jak były. Bardzo częsty proceder na Podlasiu/Lubelszczyźnie. Zwyczajnie ten wzór kołpaków nie pasuje do tego modelu.

Offline Leszek Gaj

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 65
  • Skąd: Sawin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2,2 HDI 2011 rok; Ford Ka 1,2 2009 rok
  • Zainteresowania: mechanika, turystyka
  • Miejscowość: Sawin
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #158 dnia: Styczeń 09, 2023, 17:57:01 »
Boczki są orginalne. Mój poprzedni hydrolot był 2007, w tym kolorze ale dyszel RHR i z lepszym wyposażeniem. Mój wg Vinu też mial stalówki. Cena moim zdaniem tez wysoka a przebiegi dziwnie niskie ale cóż w tym kraju juz tak jest że kazdy sprowadzony samochód od 10 lat wzwyż ma przebieg około 200 tysi...
szmergiel13

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 056
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #159 dnia: Styczeń 09, 2023, 18:09:03 »
Boczki są orginalne. Mój poprzedni hydrolot był 2007, w tym kolorze ale dyszel RHR i z lepszym wyposażeniem. Mój wg Vinu też mial stalówki. Cena moim zdaniem tez wysoka a przebiegi dziwnie niskie ale cóż w tym kraju juz tak jest że kazdy sprowadzony samochód od 10 lat wzwyż ma przebieg około 200 tysi...
Że Twój miał takie boczki nie znaczy też że nie miał podmiany za sobą. To bardzo częsty proceder niestety. Lepsze wersje wyposażenia miały owe listwy w Piano Black. To jedynie po VIN można by zweryfikować, tylko opisy tapicerek są dość... Specyficzne i ciężko je rozszyfrować.

 Przedlift miał te listwy tylko w pełnym wypasie w kolorze drewna. Podobne drobne różnice były w kierownicach. Subtelnie inne wykończenie skórą.
Zresztą wystarczy popatrzeć po ogłoszeniach, większość z 2007 roku ma listwy na boczkach drzwi, jak brakuje listew boczek zwykle też nie pasuje stylem do auta lub wisi jak firanka. Przedlift nie posiadał też listwy na desce co było spójne stylistycznie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2023, 19:35:51 wysłana przez Piotr Puścian »

Offline Waldemar Oktaba

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 193
  • Posiadany samochód: Citroen C5 HB FL 2005r. 2.016V+LPG
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #160 dnia: Styczeń 10, 2023, 04:52:01 »
auto moje jest sprowadzone ze Szwecji,sprawdzony przebieg w ich bazie danych, na potwierdzenie jest książka serwisowa, auto przemierzone miernikiem nawet dach czy nie miał kiedyś szyberdachu  ;D , auto z prywatnego zakupu i też nie mam listew na boczkach, to teraz co pozostaje że trup że 2 lata tam w nim mieszkał bo zmienili boczki ;) , widocznie jednak były takie wersje bez listew 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2023, 05:20:59 wysłana przez Waldemar Oktaba »

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 056
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #161 dnia: Styczeń 10, 2023, 07:21:59 »
auto moje jest sprowadzone ze Szwecji,sprawdzony przebieg w ich bazie danych, na potwierdzenie jest książka serwisowa, auto przemierzone miernikiem nawet dach czy nie miał kiedyś szyberdachu  ;D , auto z prywatnego zakupu i też nie mam listew na boczkach, to teraz co pozostaje że trup że 2 lata tam w nim mieszkał bo zmienili boczki ;) , widocznie jednak były takie wersje bez listew
Jeśli chcesz, zdejmij boczki i poszukaj na nich daty produkcji. Tylko data spójna z autem mogłaby to potwierdzić. Gdyby auto wyszło tak fabrycznie byłby to straszny grzech stylistyczny, Citroen zwykle trzyma się wyznaczonego stylu dość mocno. Nie wierzę że mogli to tak zrobić. Zresztą auta z boczkami bez listw są ewenementem gdy szuka się po ogłoszeniach.

 Jeśli myślisz że poza granicami naszego kraju nie robi się większych bądź mniejszych "wałków" na autach to się grubo mylisz.

To że boczki są zmienione tak naprawdę też niewiele znaczy, zwyczajnie powinna zapalić się lampka ostrzegawcza że coś było robione z bliżej nieznanego powodu. Przecież równie dobrze może być tak że zwyczajnie komuś pies uszkodził materiał i dlatego został wymieniony, a samo auto jest ok.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2023, 08:07:44 wysłana przez Piotr Puścian »

Offline Piotr Budner

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C6 2.7 HDI
  • Zainteresowania: motocykle zabytkowe
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #162 dnia: Styczeń 10, 2023, 15:10:01 »
Kurcze ale kruczki , dzięki za ten zastrzyk wiedzy , rejony o których mówisz może rzeczywiście sobie daruję bo ja z reguły wolę słuchać tych bardziej doświadczonych i mądrzejszych w dziedzinach z których ja jestem słabszy.
Jak by wam rzuciło dię w oczy jakieś ciekawe ogłoszenie podrzućcie bo ja raczej nie widzę już nic sensownego co by mnie zainteresowało bo jak mieć tą cytrynie to tylko i wyłącznie bardzo ale to bardzo zadbaną.

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 056
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #163 dnia: Styczeń 10, 2023, 15:34:10 »
No trochę by głupio było jechać przez całą Polskę żeby się przejechać. Popatrz coś bliżej swojego miejsca zamieszkania.

Offline Piotr Budner

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C6 2.7 HDI
  • Zainteresowania: motocykle zabytkowe
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #164 dnia: Styczeń 10, 2023, 15:55:05 »
Przejrzałem sporo ogłoszeń tak z ciekawości a propos boczków o których rozmawialiście i generalnie zdarzają się samochody które na desce mają listwę srebrną i boczki bez listew ozdobnych ( jak te sprzed FL) i to na wszystkich 4 drzwiach,może faktycznie takie wychodziły ?
A co do jechania na drugi koniec Polski to bym pojechał nie ma dla mnie problemu ale najpierw bym tam kogoś podesłał za kasę żeby mi zrobił raport ,jak będzie okej to wsiadam ,jadę i kupuje bez stresu. :)

A propos boczków ,gablota z salonu pl : https://www.olx.pl/d/oferta/citroen-c5-salon-polska-benzyna-stan-bardzo-dobry-CID5-IDSBX8l.html
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2023, 16:17:02 wysłana przez Piotr Budner »

Offline Waldemar Oktaba

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 193
  • Posiadany samochód: Citroen C5 HB FL 2005r. 2.016V+LPG
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #165 dnia: Styczeń 10, 2023, 16:44:14 »
może mieli nadprodukcję boczków,a potem stylista dołożył listwy do boczków?, tak samo jak są przełączniki do ogrzewania fotela kwadratowe ale i są też i okrągłe

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 056
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #166 dnia: Styczeń 10, 2023, 17:06:11 »
może mieli nadprodukcję boczków,a potem stylista dołożył listwy do boczków?, tak samo jak są przełączniki do ogrzewania fotela kwadratowe ale i są też i okrągłe
Nie ma okrągłych. Okrągłe to uniwersalne, z elektrycznego. ;) Spotkałem takie też i po dokładnym obejrzeniu zawsze okazało się że to są dorabiane grzane fotele.

 Jeszcze w pierwszym roczniku liftingu uwierzyłbym że zostało im boczków bez listw... Ale nie w aucie z 2007 roku jak tu w tym ogłoszeniu. To już był koniec produkcji.

 Z ciekawostek, widziałem też C5 z fotelami w pół-skórze... Był to wytwór szalonego tapicera a nie fabryczna tapicerka.

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 098
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #167 dnia: Styczeń 10, 2023, 19:24:20 »
No to żeby namieszać informuję, że były przedlift w najwyższym wyposażeniu i miały listwy na boczkach, w ksztalcie jak polifty, w kolorze konsoli centralnej. Np. w drewnie.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 056
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #168 dnia: Styczeń 10, 2023, 19:55:09 »
No to żeby namieszać informuję, że były przedlift w najwyższym wyposażeniu i miały listwy na boczkach, w ksztalcie jak polifty, w kolorze konsoli centralnej. Np. w drewnie.

Wspomniałem o tym wcześniej. Tylko najwyższe wersje to miały. Zwykle właśnie w skórze.

 Ogólnie to dużo widzę aut ściągniętych które mają pewne detale pozamieniane lub inne "patenty" które niekoniecznie są autorstwem handlarzy.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2023, 20:06:13 wysłana przez Piotr Puścian »

Offline Piotr Budner

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C6 2.7 HDI
  • Zainteresowania: motocykle zabytkowe
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #169 dnia: Styczeń 12, 2023, 13:32:34 »
Używane Citroën C5 - 11 500 PLN, 183 000 km, 2005 - otomoto.pl


A ten egzemplarz, tylko coś chyba nie teges jest z wyceraczkami ; )
Generalnie podesłałbym tam experta do oceny auta ale czy generalnie brać go pod uwagę czy sobie darować.

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 056
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #170 dnia: Styczeń 12, 2023, 14:22:37 »
Używane Citroën C5 - 11 500 PLN, 183 000 km, 2005 - otomoto.pl


A ten egzemplarz, tylko coś chyba nie teges jest z wyceraczkami ; )
Generalnie podesłałbym tam experta do oceny auta ale czy generalnie brać go pod uwagę czy sobie darować.
Wygląda ciekawie. Wiesz że w V6 w rozrządzie zostawić można przeszło 3000zł?
Wycieraczka mogła zostać źle założona po wymianie szyby... Lub naprawie wycieraczek -byłoby dziwne z takim przebiegiem. Lub ktoś zmieniał klapy nawiewu ściągając całą deskę, co byłoby na +.

Offline Piotr Budner

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C6 2.7 HDI
  • Zainteresowania: motocykle zabytkowe
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #171 dnia: Styczeń 12, 2023, 14:25:10 »
Używane Citroën C5 - 11 500 PLN, 183 000 km, 2005 - otomoto.pl


A ten egzemplarz, tylko coś chyba nie teges jest z wyceraczkami ; )
Generalnie podesłałbym tam experta do oceny auta ale czy generalnie brać go pod uwagę czy sobie darować.
Wygląda ciekawie. Wiesz że w V6 w rozrządzie zostawić można przeszło 3000zł?

No tak liczyłem 2k z częściami ( rozrząd i pompa wody)i robocizna z tego co się rozeznalem ,3k to taki full wypas czy tyle teraz to kosztuje ? ;)

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 056
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #172 dnia: Styczeń 12, 2023, 14:26:14 »
Używane Citroën C5 - 11 500 PLN, 183 000 km, 2005 - otomoto.pl


A ten egzemplarz, tylko coś chyba nie teges jest z wyceraczkami ; )
Generalnie podesłałbym tam experta do oceny auta ale czy generalnie brać go pod uwagę czy sobie darować.
Wygląda ciekawie. Wiesz że w V6 w rozrządzie zostawić można przeszło 3000zł?

No tak liczyłem 2k z częściami ( rozrząd i pompa wody)i robocizna z tego co się rozeznalem ,3k to taki full wypas czy tyle teraz to kosztuje ? ;) No a co z tymi wycieraczkami ?
Nie policzyłeś kół zmiennych faz rozrządu. Przy tym przebiegu raczej są obligatoryjnie do wymiany. (Nie wytrzymają do kolejnej wymiany na 100%)

Offline Piotr Budner

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C6 2.7 HDI
  • Zainteresowania: motocykle zabytkowe
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #173 dnia: Styczeń 12, 2023, 14:35:31 »
W tych silnikach 207 KM były zmienne fazy czy dopiero wprowadzono je w wersji 211 ? No nic nawet jeżeli 3k to lepiej to zrobić i dbać o silnik i cieszyć się ,żyje się raz ;)

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 056
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta (wersja II)
« Odpowiedź #174 dnia: Styczeń 12, 2023, 14:37:51 »
W tych silnikach 207 KM były zmienne fazy czy dopiero wprowadzono je w wersji 211 ? No nic nawet jeżeli 3k to lepiej to zrobić i dbać o silnik i cieszyć się ,żyje się raz ;)
Oba miały.
Jako że w tym silniku grzebało RENAULT koła zmiennych faz podlegają wymianie przy każdej wymianie rozrządu.
Ważne żebyś miał świadomość ewentualnych kosztów. Z kołami warto też wymieniać zawory sterujące, tak zaleca przynajmniej Renault.
Z tego co wiem niektórzy ryzykują i zmieniają sam rozrząd bez KZFR... Nie mniej wiem że po jakimś czasie zawsze wracają na wymianę KZFR.