Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Wibracje - kolejny temat  (Przeczytany 1005 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Radosław Marcinkowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 164
  • Posiadany samochód: C5 III 2,0 hdi Tourer
Wibracje - kolejny temat
« dnia: Listopad 07, 2018, 15:47:37 »
Nie chciałem się podłączać pod inny temat dotyczący wibracji ponieważ moje wibracje są chyba nieco inne. Nie są związane z obciążeniem czy pracą silnika, a o takich tu czytałem. Otóż moje wibracje mam od początku posiadania auta czyli od ok. 6 lat. Nie są one bardzo duże ( żona ich nie wyczuwa ) ale dla mnie są zauważalne. Najbardziej są odczuwalne po przekroczeniu ok. 130 km/h. Przy nizszych prędkościach one też są ale mało odczuwalne,.. nikt by ich nie wyczuł ale ja się juz ich "nauczyłem" czuć :). Wykluczyłbym tematy związane z kołami i oponami. Felgi były sprawdzane , prostowane, kilka razy wyważane. Potem kupiłem drugi komplet nowych felg stalowych na zimę i nowe opony i jest to samo. Poza tym to nie kierownica mi drzy tylko tyłek w fotelu. Jak się rozpędzę do 140 km/h i wibracje robią się odczuwalne i wrzucę luz to są nadal,.. nie znikają. I mam wrażenie, że nie są to wibracje równomierne ( jak przy krzywej feldze ) tylko takie nieregularne,.. jakbym jechał po bruku.
Z jednej strony się do tego przyzwyczaiłem a z drugiej mnie to trochę wkurza. I jeszcze jedno - auto kupiłem puknięte w bok z przodu. Ale układ kierowniczy i napędowy raczej nie ucierpiał bo uderzenie nie było w koło tylko przód zderzaka. Ktoś coś...?

Offline Mateusz Kuliga

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 170
  • Skąd: Krosno
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 2009 2.0 HDI 140 KM RHF
  • Miejscowość: Krosno
Odp: Wibracje - kolejny temat
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 07, 2018, 16:19:01 »
Skoro masz wibracje to możesz mieć krzywą półoś minimalnie i masz bicie przy większej prędkości.

Offline Grzegorz Mościszewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 4 686
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 Break 3,0i Mk2/2006 C3 1.1 SX/03
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: Wibracje - kolejny temat
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 07, 2018, 18:22:47 »
Odwiedź "doważanie opon", przy zakręceniu pojedyńczo, każdego koła zobaczysz czy drży nadwozie.....

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 112
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Wibracje - kolejny temat
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 07, 2018, 21:05:21 »
Felgi były sprawdzane , prostowane, kilka razy wyważane. Potem kupiłem drugi komplet nowych felg stalowych na zimę i nowe opony i jest to samo. Poza tym to nie kierownica mi drzy tylko tyłek w fotelu.
Wygląda to niestety na krzywą piastę koła skoro wyeliminowałeś felgi. Podnieś auto i pomierz bicie kół na aucie. Zacznij od tyłu bo przód raczej byś czuł na kierownicy
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie