Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie  (Przeczytany 598093 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Robert Roszak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 24
  • Skąd: Komorniki
  • Posiadany samochód: C5(X7) 2.0HDi 163
  • Miejscowość: Komorniki
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #650 dnia: Luty 03, 2017, 22:39:36 »
Witaj. Teo Motors faktycznie nie  ma interfejsu PSA ale licznik umieja zerowac interfejsem Boscha. Ja jak wymienialem u Nich olej po raz 3 prosilem o zerowanie licznika i to zrobili. Okej leja Motul Multi ATF. Niestety warsztat profesjonalny ale czesto ida po calosci bo przy przebiegu 177tys jak piszesz to raczej do wymiany plyta bo to slaby punkt. Skrzynia miała duże uślizgi oraz szarpnięcia. Pojawiają się również dziwne zachowania przy zmianie biegów, pojawiały się takie uślizgi, że skrzynia nie mogła wbić 4 i przełączała od razu na 5. Z każdym dodatkowym kilometrem skrzynia pracowała coraz gorzej. Naprawę wykonywała firma Teo Motors, koszt naprawy to 7000zł - wymienili całe wnętrze skrzyni (nie wiem co dokładnie, ale jak pytałem to mówili, że wszystko - sterownik, koszyki, itd.). Niestety nie wiem jakim olejem została zalana - robią dużo tych skrzyni, także chyba odpowiedni. Skoro została włożone nowe wnętrze i zalany nowy olej to postanowiłem przeprowadzić "wymianę skrzyni" w DB i wyzerować licznik oleju. Nie pamiętam jakie było wskazanie licznika, ponieważ wcześniej był on kasowany podczas wymiany oleju w "starej skrzyni". Niestety firma naprawiająca tego nie robi, ponieważ podobno nie ma interfejsu do PSA.

Offline Grzegorz Mościszewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 4 686
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 Break 3,0i Mk2/2006 C3 1.1 SX/03
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #651 dnia: Luty 03, 2017, 23:18:32 »
@ R,Roszak chcesz coś dodać?

Skrzynia nie jest PSA, prawidłowa jej obsługa nie zależy od intefejsu PSA... a raczej od producenta interfejsu używanego(bosch?). Jeśli można komunikować się Boschem ze skrzynią to zakładam, że można nim wykonać wszystkie operacje przewidziane przez Aisina, producenta skrzyni.

Offline Robert Roszak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 24
  • Skąd: Komorniki
  • Posiadany samochód: C5(X7) 2.0HDi 163
  • Miejscowość: Komorniki
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #652 dnia: Luty 04, 2017, 11:39:03 »
Witaj!

Poprzednio pisałem niezbyt czytelnie.
TEO Motors leje Motul Multi ATF - jak byłem u nich na wymianie oleju to pytałem i widziałem beczki z tym olejem.
Po ostatniej wymianie prosiłem o zerowanie licznika - akurat ta opcja była w ich interfejsie pozostałe takie jak w DB nie widziałem a akurat tej operacji się przyglądałem.
Co do naprawy. Jak byłem na diagnostyce Teodor Myszkowski (Szef firmy) mówił, że w razie kompleksowej naprawy (chętnie to robią bo mówił, że po wymianie sterownika ciężko potem im zrobić adaptacje? to chyba podchodzi pod naciąganie) maja takie skrzynie do Opla Insigni i po prostu "przesypują wnętrza" do obudowy Citroena (wnętrza są te same - obudowy trochę się różnią).
Generalnie:
Firma kompetentna - ale mam odczucie, że podchodzą rutynowo do napraw - można spotkać opinie że często wymieniają za dużo....a skrzynia ta (wiadomo że to zależy jak była eksploatowana)w głównej mierze ma problem ze sterownikiem.
Ja mam przejechane 145 tys. skrzynia chodzi ogólnie dobrze, aczkolwiek jak pisałem wcześniej po kliknięciu opcji wymiana oleju w DB
po 3x u TEoMotors i 2x wymianach we własnych zakresie (olej w skrzyni już czerwony i czysty) skrzynia dziwnie się zachowuje - jakby spadły jej ciśnienia - ale powoli (przejechałem już ok 1500 km) się układa:-) Tak czy inaczej na siłę nie będę nic robił bo ogólnie jeździ dobrze.

Offline Grzegorz Mościszewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 4 686
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 Break 3,0i Mk2/2006 C3 1.1 SX/03
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #653 dnia: Luty 04, 2017, 13:13:44 »
Trudno się odnieść rzetelnie to Twojego opisu firmy i ich opinii, mam "żadne" doświadczenie i wiadomości (choć zawsze biorę na logikę). Firma przerabia wiele skrzyń (zna co można), więc coś wie, coś robi aby się nie narobić (od razu cała skrzynia?), jeśli robi skrzynie to potrzebny jej jest odpowiedni diagnoskop (myślę że mają takowy) inaczej cięzko "robić" naprawy i zarabiać.
Z moich (niewielkich)doświadczeń na pierwszej skrzyni jaką mam wynika, że najpierw wyklepują się zawory w płycie hydraulicznej - potrzebna regeneracja, regulacja jej na stanowisku testowym i wtedy jest "ok". Jesli firma we własnym zakresie wymieni elektrozawory to nie jest w stanie jej wyregulować (ciśnienia hydrauliczne). Pozostała część mechaniczna skrzyni jest najpóźniej zużywającą się "częścią".
Jeśli chodzi o hasło wymiana skrzyni to tak pewnie nazwało PSA dla swojego oprogramowania. Bosch może nie ma ale powinien mieć pojedyńcze procedury do zestrojenia zespołów po wymianie. Firma powinna wiedzieć co przynależy się do wykonania...

cefek

  • Gość
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #654 dnia: Luty 06, 2017, 01:22:01 »
No ja już przejechałem chyba z 600....co prawda poprawa jest ale nie jest to co był przed DB. U mnie wygląda jakby skrzynia po tym zabiegu zmniejszyła ciśnienie......pytanie czy samo się ustawi czy można jakoś podnieść? Dzieki i Pozdrawiam

Moja praktyka jest taka, że zerowanie licznika może pogorszyć pracę skrzyni nawet na nowym oleju. Ten licznik kompensuje nie tylko olej, ale także różne wewnętrzne możliwe mniejsze uszkodzenia czy niedoskonałości skrzyni. Ustaw sobie pół miliona albo milion, pojeździj -  tylko nie panikuj - z 500 KM na kazdym i zobaczysz, w którą stronę go poprawiać dalej.  Mnie to zajęło miesiąc, ale mam już nieźle. Na "0" było bardzo słabo, na milionie jest naprawdę dobrze.

Oczywiście pewnych rzeczy nie usuniesz, mnie lubi się nieco prześlizgnąć 2-3 na zimnym, ale po prostu staram się nie wciskać za mocno gazu póki nie pojawią się 2-3 kropki temperatury. Kto inny by być może nawet nie zwrócił na to uwagi.

Offline Piotr Wolfowicz

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 071
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 Mk I 2.0i
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #655 dnia: Luty 06, 2017, 02:34:54 »
Moja praktyka jest taka, że zerowanie licznika może pogorszyć pracę skrzyni nawet na nowym oleju.
yyyyyyyy..... że jak ? :) Chyba poprawia raczej?
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2017, 16:05:57 wysłana przez Piotr Wolfowicz »

Offline Paweł Kempiński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 192
  • Skąd: Kalisz
  • Posiadany samochód: Był C5 Hatchback 2.0 Hdi 2003r; C5 Hatchback 2.0 Hdi 2007r, Excl. Jest: C5 X7 Tourer '10 2.0 163KM
  • Miejscowość: Kalisz
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #656 dnia: Luty 06, 2017, 11:11:39 »
Z analizy na razie wychodzi, że błędy te są spowodowane gałką zmiany biegów, a raczej trybem manualnym. Błąd da się skasować, ale po jakimś czasie wraca. Jak kolega wróci z urlopu to sprawdzimy dokładnie wiązką oraz mechanizm zmiany biegów.

cefek

  • Gość
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #657 dnia: Luty 06, 2017, 16:37:53 »
Moja praktyka jest taka, że zerowanie licznika może pogorszyć pracę skrzyni nawet na nowym oleju.
yyyyyyyy..... że jak ? :) Chyba poprawia raczej?

Niekoniecznie. I to nie jest tylko moja opinia. Rozne osoby radza to samo, co zaobserwowalem w mojej Cytrynie: zerowanie tego licznika przy skrzyni z przebiegiem ok. 200kkm moze pogorszyc prace. Tak sie dzialo u mnie. Sprawdz sobie u siebie i daj znac.

Offline Tomek Milewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 63
  • Skąd: Krakow-Wilno
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 2.0HDi 163km 2010
  • Miejscowość: Krakow-Wilno
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #658 dnia: Luty 07, 2017, 21:12:57 »
Trochę odbiegnę od tematu.
Gdzieś czytałem tu na forum o przyspieszeniu do setki z automatem. Ktoś napisał to składnie że automat am6 (euro 5) do setki jest szybszy od manuału. Czy są jakieś temu dowody?

Offline Robert Roszak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 24
  • Skąd: Komorniki
  • Posiadany samochód: C5(X7) 2.0HDi 163
  • Miejscowość: Komorniki
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #659 dnia: Luty 08, 2017, 22:28:48 »
Witaj! Zmieniłem licznik wg Twojej sugestii na 0.5 mln, ale raczej różnicy woglę nie widze po 100km - pytanie do Ciebie czy zmianę pracy skrzyni po zmianie licznika czuć od razu? Ja poczułem różnice po kliknięciu w DB wymianę oleju w ASB. U mnie powiem tak licznik miał już wartość 0. Ale zmiany nie odczułem tak jak po tej opcji w DB. Wiem, że było napisane, żę ustawienia i ciśnienia zostaną przepisane......i po tej opcji skrzynia chodzi niby dobrze ale przeciąga zmiany biegów (nie ślizga się). Na ręcznej zmianie chodzi doskonale - tylko w trybie auto nie ma ducha:-) Wygląda to dokładnie jakby miała niskie ciśnienie.....stad pytanie czy potrzeba jest np.: adaptacja? czy coś innego...Tak czy inaczej pojeżdżę trochę ze zmianami wartości licznika oleju i dam znać.

tomekkaz

  • Gość
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #660 dnia: Luty 09, 2017, 00:13:25 »
Hej czy może mi ktoś jasno wytłumaczyć, jak objawia się przeciąganie biegów i ślizganie biegów w ASB. Co do kasowania licznika zużycia oleju, czy może zużycia skrzyni ASB to u mnie wyglądało to tak: w kwietniu 2016 przy przebiegu 200tyś. km. zdecydowałem się na dynamiczną wymianę oleju, w serwisie bosha. Po wymianie nie zauważyłem zmiany w przełożeniach skrzyni biegów. Potem wyczytałem o tym liczniku i chyba tydzień później udałem się do ASO Citroen na kasowanie licznika. Mechanik na wydruku pokazał mi jakieś kosmiczne liczby- miliony. I wykasował do zera. Po tej operacji też nie zauważyłem zmiany w pracy ASB.
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2017, 01:08:21 wysłana przez Tomasz Kazimierski »

Offline Marek Maliszewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 136
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: Citroen C5 x7 MkIII Tourer 2.0 2012 ON kombi
  • Miejscowość: Gdańsk
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #661 dnia: Luty 09, 2017, 08:06:49 »
Witam !
Przepraszam za powtórkę

Czy możecie mi podpowiedzieć bo "jak zerować DB licznik wymiany oleju z skrzyni" to już wiemy .....a jak to wygląda jak chcemy wpisać jakąś wartość ?
Zauważyłem że w DB jest coś takiego jak "zapis stanu licznika" czy przypadkiem w tym własnie miejscu wpisuje sie ręcznie wartości ?
z góry dziękuje

cefek

  • Gość
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #662 dnia: Luty 09, 2017, 11:29:35 »
Witaj! Zmieniłem licznik wg Twojej sugestii na 0.5 mln, ale raczej różnicy woglę nie widze po 100km - pytanie do Ciebie czy zmianę pracy skrzyni po zmianie licznika czuć od razu? Ja poczułem różnice po kliknięciu w DB wymianę oleju w ASB. U mnie powiem tak licznik miał już wartość 0. Ale zmiany nie odczułem tak jak po tej opcji w DB. Wiem, że było napisane, żę ustawienia i ciśnienia zostaną przepisane......i po tej opcji skrzynia chodzi niby dobrze ale przeciąga zmiany biegów (nie ślizga się). Na ręcznej zmianie chodzi doskonale - tylko w trybie auto nie ma ducha:-) Wygląda to dokładnie jakby miała niskie ciśnienie.....stad pytanie czy potrzeba jest np.: adaptacja? czy coś innego...Tak czy inaczej pojeżdżę trochę ze zmianami wartości licznika oleju i dam znać.

Wydaje mi sie ze jesli wyzerowales i nie dales skrzyni pojezdzic na nowych ustawieniach to nie żauwazysz roznicy po kolejnej szybko zrobionej zmianie. Skrzynia sie pewnie adaptuje do nowej wartosci a to moze jej zajac, jak mowia niektorzy, i 1000km.

cefek

  • Gość
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #663 dnia: Luty 09, 2017, 11:30:17 »
Witam !
Przepraszam za powtórkę

Czy możecie mi podpowiedzieć bo "jak zerować DB licznik wymiany oleju z skrzyni" to już wiemy .....a jak to wygląda jak chcemy wpisać jakąś wartość ?
Zauważyłem że w DB jest coś takiego jak "zapis stanu licznika" czy przypadkiem w tym własnie miejscu wpisuje sie ręcznie wartości ?
z góry dziękuje

Tak, to tam.

Offline Marek Maliszewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 136
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: Citroen C5 x7 MkIII Tourer 2.0 2012 ON kombi
  • Miejscowość: Gdańsk
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #664 dnia: Luty 09, 2017, 11:55:20 »
Dzieki

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka


Offline Grzegorz Krasuski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 45
  • Skąd: Bytom
  • Posiadany samochód: C5 X7 2013r, kombi, 2.0 HDI 163, FAP, AM6, H3+
  • Zainteresowania: Browarki...
  • Miejscowość: Bytom
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #665 dnia: Luty 09, 2017, 13:06:46 »
Podłącze się do Tematu...

Stron tego tematu jest 31  nie przeczytam wszystkiego, nie mam tyle czasu :P
Pytanie...
mając 190tyś.... AM6 2012r. Nieznająć historii czy była wymiana oleju czy nie, radzicie kilku krotną wymiane statyczna ? cy Dynamiczna ?

Offline lukasz jaskowiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 46
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 163HP AM6C1
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #666 dnia: Luty 09, 2017, 13:20:44 »
Raz a dobrze - zdecydowanie dymiczna. Po tym kasowanie licznika zużycia oleju. Zapisz tylko jego stan bo zdania są podzielone czy pomaga czy nie, a tak będziesz mógł go odtworzyć.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka


Offline Grzegorz Krasuski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 45
  • Skąd: Bytom
  • Posiadany samochód: C5 X7 2013r, kombi, 2.0 HDI 163, FAP, AM6, H3+
  • Zainteresowania: Browarki...
  • Miejscowość: Bytom
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #667 dnia: Luty 09, 2017, 14:41:33 »
No to na wiosne wymianka jeszcze jakiś dobry warsztat w okolicy Bytomia i będziemy działać
Ile taka usługa może kosztować ?
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2017, 14:57:52 wysłana przez Grzegorz Krasuski »

Offline Paweł Kempiński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 192
  • Skąd: Kalisz
  • Posiadany samochód: Był C5 Hatchback 2.0 Hdi 2003r; C5 Hatchback 2.0 Hdi 2007r, Excl. Jest: C5 X7 Tourer '10 2.0 163KM
  • Miejscowość: Kalisz
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #668 dnia: Luty 09, 2017, 14:46:01 »
Niestety nie mam doświadczenia z automatami i tym samym nie wiem jak się powinna nasza skrzynia zachowywać. Mam wymieniony "środek" powinno wszystko być OK. Według mnie skrzynia nie pracuje do końca poprawnie. Biegi nie są szybko zmieniane, wydaje mi się, że są przeciągane (nie schkdzi od razu z obrotów). Niestety nie mam skali porównawczej. Chętnie bym przejachał się innym egzamplarzem C5 z automatem. Może wybiorę się do jakiegoś dealera i poproszę go o jazdę próbną, żeby zobaczyć jak pracuje nowa skrzynia.

Offline lukasz jaskowiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 46
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 163HP AM6C1
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #669 dnia: Luty 09, 2017, 15:41:09 »
No to na wiosne wymianka jeszcze jakiś dobry warsztat w okolicy Bytomia i będziemy działać
Ile taka usługa może kosztować ?
Ja zapłaciłem 200 zł za wymianę a za olej ok 550.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka


Offline Adam Madejski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 440
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
  • Posiadany samochód: C5 3,0 V6 2005 MKII + LPG / 307 2,0 16V 2002 / C5 x7 2.0 163KM
  • Zainteresowania: motoryzacja, rowery, piłka ręczna, bushcraft, zhp
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #670 dnia: Luty 09, 2017, 15:47:44 »
No to na wiosne wymianka jeszcze jakiś dobry warsztat w okolicy Bytomia i będziemy działać
Ile taka usługa może kosztować ?
Cofnij się kilka stron do tytułu A zobaczysz moje posty o firmie z Gliwic gdzie robiłem dynamiczną wymianę oleju.
Usługa 350 zł jeśli dobrze pamiętam.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka


Offline Adam Madejski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 440
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
  • Posiadany samochód: C5 3,0 V6 2005 MKII + LPG / 307 2,0 16V 2002 / C5 x7 2.0 163KM
  • Zainteresowania: motoryzacja, rowery, piłka ręczna, bushcraft, zhp
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #671 dnia: Luty 09, 2017, 15:49:07 »
Niestety nie mam doświadczenia z automatami i tym samym nie wiem jak się powinna nasza skrzynia zachowywać. Mam wymieniony "środek" powinno wszystko być OK. Według mnie skrzynia nie pracuje do końca poprawnie. Biegi nie są szybko zmieniane, wydaje mi się, że są przeciągane (nie schkdzi od razu z obrotów). Niestety nie mam skali porównawczej. Chętnie bym przejachał się innym egzamplarzem C5 z automatem. Może wybiorę się do jakiegoś dealera i poproszę go o jazdę próbną, żeby zobaczyć jak pracuje nowa skrzynia.
Jeśli obroty nie schodzą to wygląda tak jak by trzymał tryb Sport...sprawdź jak jeździ na tym trybie A jak na zwykłym.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka


Offline Robert Roszak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 24
  • Skąd: Komorniki
  • Posiadany samochód: C5(X7) 2.0HDi 163
  • Miejscowość: Komorniki
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #672 dnia: Luty 11, 2017, 23:38:46 »
Niestety nie mam doświadczenia z automatami i tym samym nie wiem jak się powinna nasza skrzynia zachowywać. Mam wymieniony "środek" powinno wszystko być OK. Według mnie skrzynia nie pracuje do końca poprawnie. Biegi nie są szybko zmieniane, wydaje mi się, że są przeciągane (nie schkdzi od razu z obrotów). Niestety nie mam skali porównawczej. Chętnie bym przejachał się innym egzamplarzem C5 z automatem. Może wybiorę się do jakiegoś dealera i poproszę go o jazdę próbną, żeby zobaczyć jak pracuje nowa skrzynia.
Jeśli obroty nie schodzą to wygląda tak jak by trzymał tryb Sport...sprawdź jak jeździ na tym trybie A jak na zwykłym.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka


Ja mam podobnie. Skrzynia chodzi niby dobrze ale po zmianie biegow szybko spada moze ze 100 obrotow a reszte powoli. U mnie tak sie stalo po kliknieciu w DB wymiane oleju. Jest to powiazane z cisnieniem. Zbyt male i stad powolne schodzenie z obrotw. Pytanie do znawcow czy skrzynia sama sie zaadaptuje czy trzeba zrobic adaptacie...

Offline bartek gamer

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 84
  • Skąd: piła
  • Posiadany samochód: 407- sprzedany, c5x7 2.0 hdi 163 km
  • Miejscowość: piła
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #673 dnia: Luty 12, 2017, 11:29:14 »
czy to mozliwe, zeby w aucie z przebiegiem 140000 km, licznik skrzyni wskazywal 161500 ?? zakladam, ze nie byl zerowany.
zawsze może być gorzej ;)

Offline Michał Nowakowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 444
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Kiedyś C5 (X7) Tourer 2.0 hdi AM6, teraz Mondek Mk5 Titanium PowerShift 2.0 tdci 180PS
  • Zainteresowania: podróże, dobra kuchnia, dobre wina...
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #674 dnia: Luty 12, 2017, 13:31:29 »
U mnie przy takim przebiegu było ok 4.5 mln

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

FAP out, EGR off, POWER up :)