Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [mk2 2.0 HDi] obroty przy przyśpieszaniu  (Przeczytany 2009 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michal Wladyniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 993
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
  • Miejscowość: Kraków
[mk2 2.0 HDi] obroty przy przyśpieszaniu
« dnia: Czerwiec 13, 2010, 22:07:00 »
witam.
mam takie pytanie.
podczas wyprzedzania albo gwałtownego przyśpieszenia na 5,6 biegu w okolicach od 2 do 3 tyś obr obroty samoistnie się zwiększają i opadają , brzmi to jak automat przy zmianie biegu a automata nie posiadam , samochód przyśpiesza normalnie . co to może być ? sprzęgło ?
za radą Ojca na postoju wrzuciłem 5 bieg i powoli popuszczałem sprzęgło aż silnik zgasł więc podobno sprzęgło jest dobre.
pozdrawiam

Offline Piotr Polech

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 41
  • Skąd: Białystok
  • Posiadany samochód: citroen C5 II exclusive 2.0HDI
  • Miejscowość: Białystok
Re: [mk2 2.0 HDi] obroty przy przyśpieszaniu
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 14, 2010, 00:23:12 »
Muszę Cię zmartwić ale to jest właśnie sprzęgło. Sam to przerabiałem miesiąc temu. U mnie puścił uszczelniacz na wale od strony skrzyni biegów i objawy były właśnie takie - raz się ślizgało a raz nie i bardziej to było odczuwalne na obrotomierzu jak na dynamice. Możesz to sprawdzić dla pewności na dwa sposoby - pierwszy: jedź kilka minut ze stałą prędkością ok 60 -70km/h na 4 i raptownie dodaj gazu - powinien być uślizg. Zatrzymaj się i "przypal" trochę sprzęgło, tylko nie zamocno i po chwili  rusz i jedź dynamicznie - sprzęgło nie będzie się ślizgać bo olej został usunięty z tarczy. Drugi sposób to zdejmij osłonę pod silnikiem i zobacz czy na połączeniu silnika z skrzynią jest spocenie po oleju - może być jak już dobrze daje olejem ale nie musi .

Jak masz przebieg ponad 100tys to raczej do wymiany będzie też dwumasa a to już jest spora kasa.

Offline Michal Wladyniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 993
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
  • Miejscowość: Kraków
Re: [mk2 2.0 HDi] obroty przy przyśpieszaniu
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 14, 2010, 08:53:24 »
auto przekroczyło 170 tyś i żadnych objawów padania dwu masy.
zaczęło się wszystko w sobotę w drodze do Pragi , i nie zawsze sie to dzieje. ile kosztuje sprzęgło z wymianą ?

Offline Piotr Polech

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 41
  • Skąd: Białystok
  • Posiadany samochód: citroen C5 II exclusive 2.0HDI
  • Miejscowość: Białystok
Re: [mk2 2.0 HDi] obroty przy przyśpieszaniu
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 14, 2010, 09:47:03 »
Objawy co podajesz są identyczne jak te co były u mnie.
Przebieg praktycznie taki jak w mojej c5 - 162tys.  Jak nie miałeś do tej pory wymienianej dwumasy to na bank będzie do wymiany.  U mnie też nie było najmniejszych objawów jej zużycia aż do momentu jej zdemontowania - luz był już znaczny i pochodziła by góra 20tys, a chce jeszcze trochę pocieszyć się c5 więc wymieniłem.
Wymianę wykonano w ASO bo uważam, że na takich sprawach nie warto oszczędzać u kowali. Części kupiłem sam:
komplet sprzęgła 700zł, dwumasa 1540, uszczelniacze i robocizna ASO - kwestia dogadania ale ceny nie są zbyt wysokie.

Offline Michal Wladyniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 993
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
  • Miejscowość: Kraków
Re: [mk2 2.0 HDi] obroty przy przyśpieszaniu
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 14, 2010, 10:54:24 »
czy poza wymianą kompletnego sprzęgła coś przy okazji trzeba wymienić ? jakieś uszczelniacze itp ? 2 masa na razie musi zostać zacznie się odzywać będziemy myśleć nad wymianą .
jakie sprzęgło kupić ?
Valeo ?
Sachs ?
LUK ?

Offline Tomasz Stanek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 714
  • Skąd: Nottingham, UK
  • Posiadany samochód: Nissan Leaf 24KWh C4 Grand 2.0 HDI AM6
  • Miejscowość: Nottingham, UK
Re: [mk2 2.0 HDi] obroty przy przyśpieszaniu
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 14, 2010, 13:11:11 »
Z tego co czytam forum, to wiem, ze lepiej te dwumase wymienić. To znaczy można jeszcze się upewnić podczas wymiany sprzęgła, ale trzeba byc przygotowanym na 98% ze będzie do wymiany. W późniejszym czasie wymiana samej dwumasy znowu pociągnie za sobą koszty demontowania skrzyni, a to jest jeden z większych kosztów podczas jej wymiany. Inna sytuacja, kiedy nie planujesz tego auta trzymać zbyt długo, wtedy faktycznie nie ma co ponosić kosztów zakupu dwumas
Bylo:
C4 2.0 HDI 16V
C3 1.4 HDI 8V
Renault 19 1.6i
C4 1.6 HDI SX [110]

Offline Michal Wladyniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 993
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
  • Miejscowość: Kraków
Re: [mk2 2.0 HDi] obroty przy przyśpieszaniu
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 14, 2010, 13:19:32 »
wymiana około 200zł , więc tragedii nie ma a nie widzę sensu wymieniać tego co jest jeszcze dobre, czytałem wszystkie wątki jakie są objawy padającej 2 masy i żaden nie występuje w moim aucie

Offline Marcin Golonka

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 513
  • Skąd: Puławy
  • Posiadany samochód: Citroёn C5 SX Automatic 2.0 HDi Break 2003r
  • Miejscowość: Puławy
Re: [mk2 2.0 HDi] obroty przy przyśpieszaniu
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 14, 2010, 20:02:20 »
Cytuj

Michał Władyniak napisał:
wymiana około 200zł , więc tragedii nie ma a nie widzę sensu wymieniać tego co jest jeszcze dobre, czytałem wszystkie wątki jakie są objawy padającej 2 masy i żaden nie występuje w moim aucie


no jak uważasz. Ja bym proponował posłuchać się kolegów żeby później nie pisać, że coś ci piep....

Offline Kamil Krawczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 216
  • Skąd: Oleśnica
  • Posiadany samochód: C5
  • Miejscowość: Oleśnica
Re: [mk2 2.0 HDi] obroty przy przyśpieszaniu
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 14, 2010, 22:02:24 »
Cytuj

Michał Władyniak napisał:
wymiana około 200zł , więc tragedii nie ma a nie widzę sensu wymieniać tego co jest jeszcze dobre, czytałem wszystkie wątki jakie są objawy padającej 2 masy i żaden nie występuje w moim aucie


Do Michała: masz całkowitą rację z tą wymianą. Najbardziej odczuwalnym, i zdecydowanie słyszalnym objawem padającej dwumasy jest głuche, tępe uderzenie podczas gaszenia silnika. Rzuca całą budą. Jeśli tego nie ma, dwumasa ok. Poza tym, co ma dwumasa do wahania obrotów?

Ja kupiłem i wymieniłem komplet (dwumasa chciała wyskoczyć :-)). Efekt jest taki, że mam na zbyciu całkiem rześki komplet sprzęgła (tarcza z dociskiem). Mechanik stwierdził, że bez sensu ta wymiana dobrego na dobre, ale jak juz miałem nowe, to poszło. Jak chcesz tamto - priv albo tel (w profilu).
A`propo - też posłuchałem forum.

Offline Michal Wladyniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 993
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
  • Miejscowość: Kraków
Re: [mk2 2.0 HDi] obroty przy przyśpieszaniu
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 15, 2010, 09:32:16 »
widzę że niektórzy się boja tego auta jak nie wiem :D
to chyba będę musiał sprzedać swojego z powodu sprzęgła i dwu masy która kiedyś może paść :D
na poważnie to bezsensowne dla mnie jest wydawanie 1500zł na część która jest dobra , równie dobrze dziś mógłbym wymienić prawie całe zawieszenie bo kiedyś się zepsuje.
co do sprzęgła rozmawiałem z osoba która ma taki sam silnik i jeździ z takim ślizgającym się sprzęgłem 2 lata .
wczoraj moje już nie ślizgało , może on ślizga przy obciążeniu auta bo w weekend jechałem 2 4 osoby i z bagażami .
pozdrawiam