Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: monowtrysk  (Przeczytany 1935 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

  • Gość
monowtrysk
« dnia: Styczeń 02, 2010, 19:13:23 »
Witam mam takie pytanko moja cytrynka pali mi ponad 15l pb po miescie sprawdzilem sonde jest dobra wymienilem filtr powietrza swiece kable wn i nie wiem co dalej zdiolem obudowe z monowtrusku i co zauwarzylem ze wtruskiwacz leje po sciankach przepustnicy i niewiem czu ma lac na wolnych obrotach czy ma byc takzwana mgielka prosilbum kogos aby mnie oswietlil jak to ma wygladac i co mam wymienic pali dobrze niskie obroty trzyma prosilbym o pomoc z gory dziekuje

crprog

  • Gość
Re: monowtrysk
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 02, 2010, 20:58:47 »
Może zacznijmy od tego w jaki sposób jeździsz po mieście? często kręcisz ponad 3 tys obr? jakie odcinku pokonujesz ? może codziennie 2-3km na niedogrzanym silniku po 2 razy dziennie do pracy? albo jakie paliwo tankujesz? jeśli typu TESCO/Carrfur itp to potrafi więcej palić każde auto... co do wtryskiwacza nie pomogę gdyż nie wiem jak ma wyglądać, jak zauważyłeś że leje po ściankach? przy zdjętej kopułce monowtrysku odpaliłeś ? może to wtryskiwacz za bardzo leje i trzeba go wymienic?

  • Gość
Re: monowtrysk
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 02, 2010, 22:00:34 »
dzieki ze sie zainteresowales paliwo leje dobre a jezeli chodzi o wtryskiwacz to czy jest cieply silnik zy zimny odpalam zdejmuje ta kopulke od wtrusku i caly czas leje i wlasnie teraz niewiem czy ten wtryskiwacz jest dobry czy zly i czy mozna kupic nowy ten wtryskiwacz czy szukac caly uzywany ten monowtrysk a jak go juz rozgrzeje to duzo jezdze dzieki za podpowiedz

Offline Paweł Hendrysiak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 314
Re: monowtrysk
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 03, 2010, 16:53:16 »
Na początek przekręć kluczyk w pozycję "zapłon" i zobacz czy wtryskiwacz trzyma ciśnienie. Nie powinien lać ciurkiem.

  • Gość
Re: monowtrysk
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 03, 2010, 17:15:29 »
dzieki jutro sprawdze tulko powiedz mi czy mozna kupic nowy wtryskiwacz czy jak by bylo zle czy mam szukac calego monowtrysku uzywanego i czy przez to ze leje moze mi skoczyc tak spalanie z gory dziekuje

Offline Paweł Hendrysiak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 314
Re: monowtrysk
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 03, 2010, 20:20:42 »
Jak faktycznie leje to spalanie może skoczyć. Ale równie dobrze może być 1000 innych powodów. Sprawdź też kody błędów, bo jakby ostro przelewał to będzie błąd mieszanki. Na forum jak poszukasz jest opisane jak to się robi.

Wtryskiwacz nowy dostępny jest tylko z tzw. obudową wtryskiwacza (górna część monowtrysku) za szaloną cenę 1800zł w ASO :) Oficjalnie twierdzi się, że wtryskiwacz nie występuje osobno, choć da się go wyjąć. Kiedyś zastanawiałem się, czy podejdzie wtryskiwacz z jakiegoś Opla - bo wyglądał na "podobny", ale okazało się że mój jeszcze psika i zarzuciłem temat. Możesz iść tą drogą, możesz kupić używany - najlepiej jedź na szrot i patrz z czego wyciągasz, żeby nie wyciągnąć kolejnego leja. Możesz też założyć gaz :)

Z ciekawości - jaki masz przebieg?

  • Gość
Re: monowtrysk
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 03, 2010, 21:35:07 »
dzieki za podpowiedz bede szukal gdzies uzywany wtryskiwacz albo caly monowtrysk co do gazu to chyba nie oplaca sie zakladac chyba ze ktos ma z jakiegos rozbitka to wtedy tak jutro wyjme go i sprobuje go oczyscic a przebieg ma 325000tys a czy jest prawdziwy tego nie wiem szkoda mi go bo zrobione ma cale przednie zawieszenie 4 amorki i duzo nowych zeczy tak to chodzi ladnie i juz sie do niego przyzwyczailem a kupilem go tylko na chwile ale teraz go polubilem a za grosze szkoda odac tylko zostala ta bolaczka

Offline Paweł Hendrysiak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 314
Re: monowtrysk
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 04, 2010, 18:38:38 »
Teraz jeszcze raz przeczytałem pierwszy post - jeśli jedyny problem to to, że paliwo płynie po ściankach przepustnicy na biegu jałowym a wtryskiwacz je rozpyla równomiernie to prawdopodobne, że jednak to nie wtryskiwacz (choć przy tym przebiegu jest to jak najbardziej możliwe). Sprawdź kody błędów. Nic nie kosztuje a być może coś nowego wyjdzie.

Offline Tomasz Wroniszewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 067
  • Skąd: Turzany
  • Posiadany samochód: 406 2.0 HDI, C5 '04 2.0 HDi, PF 126p
  • Miejscowość: Rudawa
Re: monowtrysk
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 04, 2010, 21:17:49 »
Pierwsze co zrób to wyciągnij wtryskiwacz i sprawdź czy oring jest cały. Miałem ten problem w 1.4

  • Gość
Re: monowtrysk
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 06, 2010, 16:05:10 »
dzieki za podpowiedzi pojade na komputer i zobacze