Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: tylne hamulce  (Przeczytany 1149 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

  • Gość
tylne hamulce
« dnia: Maj 04, 2010, 18:21:10 »
witam
wymieniłem ostatnio cylinderki na nowe i teraz mam problem polegający na tym, że prawe tylne koło hamuje dużo szybciej niż lewe, przed wymianą nie zauważałem różnicy ale to może przez to prawy cylinderek lał, hamulce oczywiście zostały odpowietrzone , czy to wina korektora siły hamowania (jeżeli to on czy oba koła nie powinny zachowywać się tak samo) gdzie szukać przyczyny samo regulatory???
z góry dzięki za pomoc

Offline Jacek Welz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 101
  • Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Ford SMax 2.0TDCI '14; MB A160 '01
  • Zainteresowania: komp, foto, citro, kayako, grajko i inne
  • Miejscowość: Stavanger/Bydgoszcz
Re: tylne hamulce
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 07, 2010, 00:21:43 »
korektor reguluje roznice miedzy tylna i przednia osia, sila hamowania na osie zmienia sie gdy samochod (tylna os) jest obciazony. nie powinien miec wplywu na roznice hamowania miedzy tylnymi kolami. Sprawdz natomiast linki recznego, moze one sa zle wyregulowane, i sprawdz jeszcze raz czy masz wszysko poprawnie zmontowane, moze jakas sprezynka wyskoczyla i po prostu szczeki nie pracuja poprawnie. Co do samoregulatorow to prawde mowiac nie spotkalem sie z takim objawami.
Ford S-Max 2.0TDCI '14
dawniej: Xsara Picasso 1.6i SX '10
ZX 1.4i SX Break '96/97, ZX 1.4i Avantage '91
i jakies niecytryny
GG: 4635213 (i inne ;)

  • Gość
Re: tylne hamulce
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 11, 2010, 17:14:23 »
witam
właśnie przejrzałem oba koła czy rzeczywiście nie coś nie spadło i wszystko jest ok, reczny działa normalnie na oba koła, ale problem pozostaje,  zauważyłem  że tylne prawe koło blokuje się wcześniej niż przednie przy hamowaniu
z góry dzięki zapomoc