Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Łozysko kola tyl  (Przeczytany 4867 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marek Marecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 506
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1,4i + LPG 1999r
Łozysko kola tyl
« dnia: Wrzesień 24, 2009, 17:50:10 »
Moge takie lozysko wziac jak na tej aukcji ?nie trzeba nic wiecej do tego jakis uszczlnien czy podkladek ?to chyba z sama sruba jest.

http://allegro.pl/item749370933_fran_lozysko_kola_tyl_peugeot_citroen.html

Prosze o porade.

Offline Adam Harych

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 692
  • Skąd: Przygodzice
  • Posiadany samochód: E46 zastąpiło Xsare, Volvo S40 1.9Di 102km, E46 320D 136km, Mercedes A-class 1.7CDI 90k
  • Miejscowość: Przygodzice
Re: Łozysko kola tyl
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 25, 2009, 11:47:46 »
co do zestawu to nic wiecej nie trzeba, tylko warto sie jeszcze zastanowic czy warto grzebac sie z takim lozyskiem, bo za chwile zacznie ci piszczec albo jesczze cos, lepiej dolozyc troszke i kupic np SKF ktore napewno dluzej pojezdzi niz to :) takiej jest moje zdanie (sam wymienialem i wiem jak jest z tanimi zamiennikami)


Będę za nią tęsknił :)

Offline Marek Marecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 506
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1,4i + LPG 1999r
Re: Łozysko kola tyl
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 25, 2009, 18:12:36 »
ale tam pisze qualite france :P , ale z 2 strony zakladalem tu temat kiedys tez czy warto sie pakowac w drogie lozyska w przypadku gdy juz belka moze byc zjechana i okaze sie ze trzeba wymieniac belke to lozyska trzeba wybijac i nowe zakladac ? Ktos mi powiedzial ze nie warto.

Offline Adam Harych

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 692
  • Skąd: Przygodzice
  • Posiadany samochód: E46 zastąpiło Xsare, Volvo S40 1.9Di 102km, E46 320D 136km, Mercedes A-class 1.7CDI 90k
  • Miejscowość: Przygodzice
Re: Łozysko kola tyl
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 26, 2009, 00:40:20 »
hehe to france wuality to se mozna wsadzic..... :) ja nie mam przekonania juz do tanich podrob bo w przypadku tych wsytskich np silniczkow krokowych na allegro to auto na nich nie chce chodzic a sa super swietne i wogole. Lozyska tak samo kupilem do przodu za 55 zl i po miesiacu piszczy sobie kiedy mu sie podoba


Będę za nią tęsknił :)

Offline Jacek Kustra

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 462
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Ford S-Max 2.0 AWD
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Łozysko kola tyl
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 26, 2009, 08:13:48 »
A jaki ma zwiazek lozysko kola tylnego z belka? Belka ma swoje, zupelnie inne lozyska :)
Moje spalanie

Offline Marek Marecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 506
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1,4i + LPG 1999r
Re: Łozysko kola tyl
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 30, 2009, 07:52:51 »
chodzi mi w przypadku kupna calej nowej belki nie regenerowanej i wmontowanie zamiast starej .Po takiej operacji lozyska kola mozna przelozyc?

Offline Jacek Kustra

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 462
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Ford S-Max 2.0 AWD
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Łozysko kola tyl
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 30, 2009, 08:18:41 »
Chcesz kupic nowa belke, wraz z wahaczami?
Moje spalanie

Offline Marek Marecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 506
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1,4i + LPG 1999r
Re: Łozysko kola tyl
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 30, 2009, 09:39:36 »
Widzialem za 500 zl gola belke a za 1000 gdzies juz cala nowa kompletna belke z drozkami ,wahacvzami ,czopami i lozyskami nowa wiec po co regenerowac , jak za ta sama cene mozna miec nowa + robocizna u jakiegos fachowca od francuzow ze 300zl i jest spokoj na lata.Tylko wowczas chyba trzeba przekladac reszte czesci tj piasta, lozysko juz raczej nowe bo nie zamontuje sie 2 raz,  bebny itp.

Offline Jacek Kustra

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 462
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Ford S-Max 2.0 AWD
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Łozysko kola tyl
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 30, 2009, 10:14:41 »
Gdzie widziales belke kompletna z drazkami, wahaczami (czopy i lozyska to chyba logiczne ze sa) za 1000 zl?
Nowa, w sklepie z wahaczami i piastami (bez drazkow) kosztuje ok 1500 zl. Do auta z ABSem troche wiecej jeszcze.

Oczywiscie ja mowie o belce oryginalnej, kupowanej poza ASO.

Ale oczywiscie mozna zaoszczedzic i kupic chinski zamiennik pod nazwa Quality France. One chodza troche taniej. Ale zamiast pakowac sie w chinski badziew to wolalby juz belke regenerowac.
Moje spalanie

Offline Marek Marecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 506
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1,4i + LPG 1999r
Re: Łozysko kola tyl
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 30, 2009, 10:35:28 »
Na allegro qualite france nowa nieuzywana . Belki i tak poszly w dol kiedys moj wujek mowil ze 3 tys zaplacil za nowa belke kompletna do saxo , jeszcze troche i mysle ze nie bedzie sie oplacalo regenerowac szczegolnie ze w okolicach gdzie ja mieszkam to ponizej 1000zl nie ma zakladu ktory by sie tym zajal a jeszcze gdybaja ze jak bardzo zly stan to mzoe cena wzrosnac itp.Wiec sie zastanawiam czy nie dotluc tej belki az juz bedzie kiepsko sie jezdzilo i kupic po prostu nowa.

Offline Jacek Kustra

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 462
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Ford S-Max 2.0 AWD
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Łozysko kola tyl
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 30, 2009, 11:28:59 »
No o tym pisalem. Qualite France to jest chinski producent badziewia. Nazwali sie celowo w ten sposob ze wzgledow marketingowych. Jesli Cie stac na kupowanie bubla, ktory Ci sie rozleci to prosze bardzo :)
Na normalna belke, oryginalna musisz wydac ok 1600 zl bez drazkow skretnych.

Nie wiem skad cena 3 tys do Saxo, jak ogolnie do Saxo belki sa tansze niz do Xsary. Regeneracja belek miej wiecej jest na tym samym poziomie, ale dobrych zakladow w Polsce jest jak na lekarstwo - moze sa ze 2/3 w Polsce. U nich cena nie jest zalezna od stanu zuzycia belki, gorna granica zawsze jest taka sama i wsadzaja Ci praktycznie nowy produkt (tak robia w Antalexie).

I jeszcze raz napisze, o tej belce za 1000 zl od Qualite France to lepiej zapomnij :)
Moje spalanie

Offline Krystian Błaszczyk

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 443
  • Skąd: Konstantynów Łódzki
  • Posiadany samochód: Xsara I 1.6i Break&HH 600
  • Zainteresowania: Motoryzacja i Elektronika
  • Miejscowość: Konstantynów Łódzki
Re: Łozysko kola tyl
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 30, 2009, 13:43:45 »
Dokładnie w antalexie za regeneracje belki zapłacłem 660 zł i nic więcej a moja była totalnie zajechana. Dlatego lepiej sobie odpuścić chińskie wytwory

Offline Marcin Michoń

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 9
  • Posiadany samochód: Xsara II 1.4
Re: Łozysko kola tyl
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 08, 2009, 17:36:24 »
... zaczelo sie od lozyska a konczymy na belce :-), takze i ja zapytam .... o objawy zuzycia tej belki? po prawej stronie cos mi piszczy/trzeszczy na wiekszych nierownosciach i glownie na spowalniaczach - nie wiem jak to nazwac, odglos skrecanej sprezyny, ale jak juz wyczytalem moze to byc objaw zuzycia lozyska. A ta belka? ogolnie jezdzi mi sie co raz gorzej - w sensie zawieszenie jakby sie utwardzilo i nie wiem za co sie zabrac.

Offline Marek Marecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 506
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1,4i + LPG 1999r
Re: Łozysko kola tyl
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 15, 2009, 20:52:11 »
Ja jade najpierw wymienic lozysko kola ,zawsze to taniej ,w 130 zl sie zmieszcze a i tak mi huczy i cos piszczy,ejsli nie pomoze to belka piszczy.