Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Xsarowicze pomóżcie! Co to jest za część silnika?  (Przeczytany 1359 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dzudzu600

  • Gość
Xsarowicze pomóżcie! Co to jest za część silnika?
« dnia: Październik 03, 2009, 20:53:18 »
Dziś pojechałem na montaż haka moją xsarą. Auto musiał wjechać tylnymi kołami na pochylnię o wysokości ok. 60 cm. Podczas montażu haka okazało się, że jest wyciek z silnika. Na prawdę sporo cieczy wyleciało-podejrzewam, że jakieś 0,5-1,0 litra- zlokalizowałem wyciek: tłusty płyn kapał z czarnej puszki nad filtrem oleju. Wydaje mi się, że jest to olej z pompy do wspomagania. Jednak z samego zbiornika po stronie pasażera wcale go nie ubyło. Olej kapał jakby z przelewu znajdującego się pod wypustem z tej czarnej puszki (zaznaczyłem na zdjęciu). Obecnie autem nie jeżdżę. Taki spory wyciek płynu na pewno może skutkować czymś poważniejszym, dlatego proszę was o pomoc.
Na zdjęciu zaznaczyłem czarną puszkę czerwonym kołem a miejsce wycieku strzałką.

Offline Jacek Mierzejewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 121
  • Skąd: OSTRÓDA
  • Posiadany samochód: Była Xsara II + Saxo jest Peugeot 407 sedan 2008/2009 2.0HDI + Renault Clio II
  • Miejscowość: OSTRÓDA
Re: Xsarowicze pomóżcie! Co to jest za część silnika?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 03, 2009, 20:59:47 »
Witam

Na czarna puszka to filtr paliwa, a wyciekł zapewne olej napędowy.

Pozdrawiam

Offline Jacek Kustra

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 462
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Ford S-Max 2.0 AWD
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Xsarowicze pomóżcie! Co to jest za część silnika?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 03, 2009, 21:20:04 »
Zeby dla takiej [color=ff0000]piii[/color]y od razu caly silnik wyjmowac? ;)
Moje spalanie

dzudzu600

  • Gość
Re: Xsarowicze pomóżcie! Co to jest za część silnika?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 03, 2009, 21:50:51 »
Tak też od razu pomyślałem. Jednak zwątpiłem, gdyż ciecz nie miała zapachu ropy. hmmm.  Jeśli to się potwierdzi to nie ma się czym przejmować. Dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam.

P.s.
Do Jacka:
Nie znam się na mechanice, samochodowej więc stwierdziłem, że wyjęcie silnika i wrzucenie foto w raz z pytaniem na forum będzie najlepszym pomysłem :)