Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: PRĘDKOŚĆ MAKSYMALNA  (Przeczytany 4477 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

  • Gość
PRĘDKOŚĆ MAKSYMALNA
« dnia: Maj 30, 2009, 22:47:43 »
Piszcie wszyscy z jaką największą prędkością jechaliście wszą Xsarą

To ja pierwszy powiem że 180 km/h :)  Po prostej na niemieckiej autostradzie a w Polsce to niestety 170 :(  

W Polsce nie ma gdzie docisnąć

[color=CC0033]Nie piszemy Capsem, tematów też!
Ping[/color]

Offline Dawid Pieron

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 299
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Xsara II VTS 2003r.
  • Miejscowość: Kraków
Re: PRĘDKOŚĆ MAKSYMALNA
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 30, 2009, 22:48:48 »
Ojej, ile masz lat? 18?

Był już taki temat, jakbyś się tak nie podniecał tylko poszukał to byś nie dublował. :P

  • Gość
Re: PRĘDKOŚĆ MAKSYMALNA
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 30, 2009, 23:07:28 »
troszkę się pomyliłeś  nie 18 tylko 21 ;)
a co taki zły się robisz jak byś nigdy nie jechał więcej jak 120 i kierowcy którzy jeżdżą szybciej od ciebie cie denerwują

Offline Jacek Kustra

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 462
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Ford S-Max 2.0 AWD
  • Miejscowość: Warszawa
Re: PRĘDKOŚĆ MAKSYMALNA
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 30, 2009, 23:29:05 »
No sie dziwisz. Takie przechwalanie sie predkoscia, jakby bylo czym :P Moze porozmawiajmy ile kto najszybciej rowerem jechal? Ja ponad 90 km/h :D
Moje spalanie

  • Gość
Re: PRĘDKOŚĆ MAKSYMALNA
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 31, 2009, 10:13:41 »
Następny zwolennik jazdy z prędkością 50 km/h  ludzie nie mówcie że policja jeszcze was nigdy za przekroczenie prędkości nie złapała

Offline Jacek Kustra

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 462
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Ford S-Max 2.0 AWD
  • Miejscowość: Warszawa
Re: PRĘDKOŚĆ MAKSYMALNA
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 31, 2009, 10:30:58 »
Po miesice jestem jak najbardziej zwolennikiem przepisowej jazdy. Raz ze szybsza jazda nie ma wiekszego sensu bo i tak na swiatlach spotykam sie z tymi szybszymi, dwa ze w zwiazku z szybsza jazda nie mam zadnych oszczednosci, czasowych, a i wiecej paliwa tylko idzie ;)
Jak bedziesz starszy to moze sam to zauwazysz, ze nie liczy sie tylko szybka jazda, a przede wszystkim jazda efektywna ;)

A policja mnie zatrzymywala lacznie 3 razy od kiedy mam prawo jazdy. Dwa razy za przewinienia inne niz predkosc - zostalem pouczony. A trzeci raz jak wracalem ze swiat wielkanocnych. W jakiejs wiosce gdzie nie zauwazylem ze byl znak obszaru zabudowanego i na 50 mialem 75 km/h - dostalem 100 zl i 4 pkt karne - to moj pierwszy mandat w zyciu :D
Moje spalanie

Offline Irek Cuber

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 813
  • Skąd: okolice W-wia Śl.
  • Posiadany samochód: Saxo 1100`01r. 3D ; Mitsubishi Lancer Sportback 1800`09r.
  • Zainteresowania: moto , sport i trochę innych ...
  • Miejscowość: okolice W-wia Śl.
Re: PRĘDKOŚĆ MAKSYMALNA
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 31, 2009, 10:54:45 »
Każdy jeździ jak chce , ale po co się chwalić łamaniem przepisów?
 Znam fora na których za takie coś dostaje się ostrzeżenie za propagowanie niebezpiecznej jazdy ! I moim zdaniem słusznie .
André Citroën
I czym byśmy dzisiaj jeździli gdyby nie ten facet ?  ;-)
-------------------------------------------------------------
Była- Xsara I 1.4  5D

Offline Jan Ferde

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 207
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: AR 159, Xsara II 1.6 16v
  • Miejscowość: Wrocław
Re: PRĘDKOŚĆ MAKSYMALNA
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 31, 2009, 13:18:30 »
Mam samochód, który ma 5-6 sekund do setki i nie przekraczam w mieście dopuszczlnej prędkości o więcej niż 20 km/h. Nie rozpędzam się bez sensu na każdym kroku do 200 km/h, dorosłem już. A przynajmniej nie chwalę się tym, bo nie ma czym.

Osiągnięcie 180, 200 czy 250 km/h to żaden wyczyn. A jak się kończy: oglądnij ten film - ostrzegam, jest drastyczny.
 
Xsara
 

  • Gość
Re: PRĘDKOŚĆ MAKSYMALNA
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 31, 2009, 13:28:00 »
Ale jak jest pusta droga to po co mam się wlec z przepisową prędkością  jeżeli dodam gazu i do domu  wrócę dużo wcześniej

  • Gość
Re: PRĘDKOŚĆ MAKSYMALNA
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 31, 2009, 14:04:04 »
ile wcześniej wrócisz na odcinku 100 km to może być max 10 min przy znacznym przekroczeniu prędkości - piszę o warunkach jakie występują w Polsce.
Nie co bym był jakimś konserwatystą co przestrzega przepisów...

Offline Jan Ferde

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 207
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: AR 159, Xsara II 1.6 16v
  • Miejscowość: Wrocław
Re: PRĘDKOŚĆ MAKSYMALNA
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 31, 2009, 14:34:04 »
Cytuj

Konrad Olszowy napisał:
Ale jak jest pusta droga to po co mam się wlec z przepisową prędkością  jeżeli dodam gazu i do domu  wrócę dużo wcześniej


Nawet nie masz świadomości zagrożeń. Nie będę uparcie twierdził że zawsze i wszędzie jeżdżę przepisowo, ale przynajmniej wiem, że stwarzam zagrożenie łamiąc przepisy.

Różnica prędkości 90 a 130 to dwukrotnie dłuższa droga hamowania, dwukrotnie więcej energii do wytracenia w trakcie uderzenia. Jadąc z wyższą prędkością nie dajesz szans na dostrzeżenie Twojego auta przez kierowców wyjeżdżających z podporządkowanej itd.

Nie tak dawno - 2 tyg. temu widziałem skutki stłuczki w centrum miasta dwóch aut jadących z nadmierną prędkością (ocenianą na 70-80 km/h). Otóż oba auto po drobnej obcierce straciły sterowalność i wpadły na chodnik i latarnię, jedno auto potrąciło rowerzystkę, która nie miała szans na przeżycie przy potrąceniu przy takiej prędkości. Gdyby kierowcy jechali 50 km/h pewnie doznałaby poważnych obrażeń, ale przeżyłaby.

To tyle w tym temacie, nie będę już tutaj dalej uprawiał propagandy, róbcie jak uważacie.
 
Xsara
 

Offline Bartek Gajko

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 291
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Citroen Saxo 1.1i Athena 1997,Xsara 2.0 HDi Oceanic 2004
  • Miejscowość: Lublin
Re: PRĘDKOŚĆ MAKSYMALNA
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 31, 2009, 15:01:52 »
Powiem tak, polskie drogi nie nadają się do szybkiej jazdy. Szkoda mi zawieszenia i straconego paliwa, które wcale nie skutkuje zyskanym czasem. Staram się jeździć zgodnie z przepisami, przyznaje się niekiedy je łamie(niestety dla kierowców szmelcwagenów jestem zawalidrogą) Zresztą jako szczęśliwy posiadacz dwóch Cytrynek  nikomu nie muszę nic udowadniać. Dla obalenia stereotypu mam 19 lat :) Pozdrawiam!
Kupie XM w bardzo dobrym stanie 2.1 lub 2.5td

Offline Jacek Kustra

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 462
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Ford S-Max 2.0 AWD
  • Miejscowość: Warszawa
Re: PRĘDKOŚĆ MAKSYMALNA
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 31, 2009, 16:42:45 »
Cytuj

Konrad Olszowy napisał:
Ale jak jest pusta droga to po co mam się wlec z przepisową prędkością  jeżeli dodam gazu i do domu  wrócę dużo wcześniej


Albo i nie wrocisz, czego Ci oczywiscie nie zycze.
No i Tobie sie wydaje, ze cisnac wrocisz duzo szybciej, w rzeczywistosci zysk jest praktycznie zerowy, bo czym jest jakies 5 minut? Dla mnie niczym, na pewno nie jest to warte tego aby cisnac ile fabryka dala.

Kiedys dosc czesto pokonywalem trase Warszawa - Gdansk - Warszawa. Jezdzilem Skoda Favorit wiec jak pewnie nie trudno sie domyslec, samochod do najszybszych nie nalezal. Bylem wyprzedzany przez roznych przecinakow, ktorzy pedzili na zlamanie karku. Niektore przypadki dosc ostre i glupie jak np wyprzedzanie po lewej stronie wyspy z przejsciem dla pieszych. Ja zawsze jechalem sobie swoja predkoscia, a wyprzedzajacy jakimis Subaru Imprezami i po 150-200 dawali. Jako, ze pamiec mam dobra i na drodze staram sie wszystko rejestrowac i miec oczy dookola glowy, to wiesz co bylo zawsze najsmieszniejsze? Ze przy wjezdzie do Gdanska zawsze spotykalem te samochody ponownie, albo mnie ponownie wyprzedzali. Myslisz ze cokolwiek zyskali taka swoja jazda? Moim zdaniem tylko potracili - przede wszystkim paliwo :)

Jak pisalem, to nie maksymalna predkosc powoduje, ze Twoja jazda jest efektywna, a wrecz przeciwnie. Jadac rowno ze stala predkoscia, dojedziesz bezpieczniej, taniej i niekiedy szybciej niz ten co sie rozpedza na kazdym kroku :)

A co do tej predkosci, czy pustej drogi, to podam CI jeszcze taki przyklad z zycia z ostatnich tygodni. Moj znajomy z Gdanska, wracal ok 2 w nocy do domu. Droga pusta w miescie, 3 pasy pieknie wiec jechal sobie ok 100-120. Do domu nie dojechal - zatrzymal sie na filarze podtrzymujacym wiadukt. Wypadek w skutkach byl tragiczny, ze szkoda nawet o tym pisac jak wygladalo jego auto po zderzeniu z filarem.

Dlatego mi sie nigdzie nie spieszy, bo wsiadajac do auta mam swiadomosc tego, ze moge gdzies nie dojechac i zdaje sobie sprawe ze na drodze nie jestem sam. Dlatego staram sie ze swojej strony robic tyle ile moge, aby do niebezpiecznych sytuacji nie dochodzilo.
Moje spalanie

Offline Jacek Kustra

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 462
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Ford S-Max 2.0 AWD
  • Miejscowość: Warszawa
Re: PRĘDKOŚĆ MAKSYMALNA
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 31, 2009, 16:52:13 »
Cytuj

Bartek Gajko napisał:
Powiem tak, polskie drogi nie nadają się do szybkiej jazdy. Szkoda mi zawieszenia i straconego paliwa, które wcale nie skutkuje zyskanym czasem. Staram się jeździć zgodnie z przepisami, przyznaje się niekiedy je łamie(niestety dla kierowców szmelcwagenów jestem zawalidrogą) Zresztą jako szczęśliwy posiadacz dwóch Cytrynek  nikomu nie muszę nic udowadniać. Dla obalenia stereotypu mam 19 lat :) Pozdrawiam!


To nie chodzi tylko o polskie drogi. Gdybysmy mieli i same autostrady to i tak bym jezdzil te 130, bo i po co mi wiecej :D Ja sie nigdzie nie spiesze :)
Jezdzac za granica, procz Niemiec, ale np we Francji nie zauwazylem aby ludzie jakos specjalnie zapierdzielali. Wiekszosc jezdzila jednak zgodnie z przepisami, czyli po miescie ok 50, a na autostradzie zaden Francuz nie przekraczal predkosci ustawowej. Jedynymi, ktorzy przekraczali predkosc to byli sporadycznie Niemcy :)
Moje spalanie

Offline Bartek Gajko

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 291
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Citroen Saxo 1.1i Athena 1997,Xsara 2.0 HDi Oceanic 2004
  • Miejscowość: Lublin
Re: PRĘDKOŚĆ MAKSYMALNA
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 31, 2009, 17:27:52 »
Cytuj

Jacek Kustra napisał:
Cytuj

Bartek Gajko napisał:
Powiem tak, polskie drogi nie nadają się do szybkiej jazdy. Szkoda mi zawieszenia i straconego paliwa, które wcale nie skutkuje zyskanym czasem. Staram się jeździć zgodnie z przepisami, przyznaje się niekiedy je łamie(niestety dla kierowców szmelcwagenów jestem zawalidrogą) Zresztą jako szczęśliwy posiadacz dwóch Cytrynek  nikomu nie muszę nic udowadniać. Dla obalenia stereotypu mam 19 lat :) Pozdrawiam!


To nie chodzi tylko o polskie drogi. Gdybysmy mieli i same autostrady to i tak bym jezdzil te 130, bo i po co mi wiecej :D Ja sie nigdzie nie spiesze :)
Jezdzac za granica, procz Niemiec, ale np we Francji nie zauwazylem aby ludzie jakos specjalnie zapierdzielali. Wiekszosc jezdzila jednak zgodnie z przepisami, czyli po miescie ok 50, a na autostradzie zaden Francuz nie przekraczal predkosci ustawowej. Jedynymi, ktorzy przekraczali predkosc to byli sporadycznie Niemcy :)


Zgadzam się w 100%, tylko zauważ, że na niektórych odcinkach nawet jadąc z przepisową prędkością autem tłucze jak nie wiem co i tylko się człowiek modli aby "koła nie urwać" Również nie jestem zwolennikiem jazdy "ile fabryka dała" nawet na prostych, równych i pozornie bezpiecznych odcinkach.
Kupie XM w bardzo dobrym stanie 2.1 lub 2.5td

Offline Krystian Wojtyczka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 432
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Xsara VTS 2.0i 16V RFS;]
  • Miejscowość: Wrocław
Re: PRĘDKOŚĆ MAKSYMALNA
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 31, 2009, 19:41:02 »
Zastanawia mnie jedno, mianowicie po co ciagniecie ten temat, moze po to aby wytłumaczyc tudziez uswiadomic autorowi owego tematu jakie zagrozenia stwarza sie przez tak szybka jazde..., jezeli nie to sugeruje zamknac temat :)
Jezdzilo sie swojego czasu szybko, ale dopiero teraz wiem ze uzyskiwanie wtedy predkosci rzedu 180km/h nie bylo mądre, na banach mozna jezdzic nawet i 300 ale nie na polskich drogach
Sprzedam Citroen Xsara VTS Sport



SNOWBOARD

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=11870825

  • Gość
Re: PRĘDKOŚĆ MAKSYMALNA
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 31, 2009, 19:46:10 »
Tylko że ja raz w miesiącu jadę z Rzeszowa do Wilna i z powrotem także na tak długiej trasie można trochę czasu nadrobić i napewno o wiele więcej jak 10 minut

I jeszcze jedno ja jeżdżę z prędkością na miarę swoich umiejętności

Offline Krystian Wojtyczka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 432
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Xsara VTS 2.0i 16V RFS;]
  • Miejscowość: Wrocław
Re: PRĘDKOŚĆ MAKSYMALNA
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 31, 2009, 20:17:30 »
Cytuj

I jeszcze jedno ja jeżdżę z prędkością na miarę swoich umiejętności


Hahahhahaa musiałbys miec chyba umiejetnosci Kena Blocka zeby bezpiecznie jezdzic 180 po polskich drogach, jestem mlodszy od Ciebie ale usmialem sie. Wiesz co jest najgorsze?? jak ludzie przeceniaja swoje umiejetnosci, przez takich gina ludzie niepotrzebnie!!!
Sprzedam Citroen Xsara VTS Sport



SNOWBOARD

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=11870825

  • Gość
Re: PRĘDKOŚĆ MAKSYMALNA
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 31, 2009, 20:24:37 »
a co do moich umiejętności to powiem tyle że zeszłego roku bodajże w sierpniu jechałem z moim kolegom po  samochód do niemiec ( kolega jechał kupić BMW a ja jechałem go tam zawieźć ) w drodze powrotnej jaechałem jak dla was z gigantyczną prędkościa ok. 180 (na mnie taka predkośći nie robi wrażenia) xsara trzymała sie drogi jak przyklejona a kolega bemką nie mógł sie na drodze utrzymać to chyba o czymś świadczy ( dodam iż to już było po polskiej drodze a nie po niemieckiej autostradzie )

Prawo jazdy posiadam od 18 roku życia ( zdałem za pierszym razem ;) ) i jeszcze nie zdażyła mi sie żadna stłuczka ani wypadek

Offline Krystian Wojtyczka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 432
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Xsara VTS 2.0i 16V RFS;]
  • Miejscowość: Wrocław
Re: PRĘDKOŚĆ MAKSYMALNA
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 31, 2009, 20:34:08 »
Hhahahaha coraz bardziej jestem ubawiony:) mysle ze reszta uzytkownikow wie dlaczego, z Toba nie bede sie wdawał w dalsze konwersacje-nie widze sensu, kazdy ma prawo do swojego zdania. A tak nawiasem mowiac to 180 nie jest gigantyczna predkoscią, ale wystarczajaca zeby narobic "gnoju"
Sprzedam Citroen Xsara VTS Sport



SNOWBOARD

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=11870825

Offline Jacek Kustra

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 462
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Ford S-Max 2.0 AWD
  • Miejscowość: Warszawa
Re: PRĘDKOŚĆ MAKSYMALNA
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 31, 2009, 20:34:30 »
Cytuj

 xsara trzymała sie drogi jak przyklejona a kolega bemką nie mógł sie na drodze utrzymać to chyba o czymś świadczy


Dla mnie to dowod ze kolega kupil sztrucla ze zuzytym zawieszeniem ;)
Moje spalanie

  • Gość
Re: PRĘDKOŚĆ MAKSYMALNA
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 31, 2009, 20:40:28 »
Cytuj

Krystian Wojtyczka napisał:
Hhahahaha coraz bardziej jestem ubawiony:) mysle ze reszta uzytkownikow wie dlaczego, z Toba nie bede sie wdawał w dalsze konwersacje-nie widze sensu, kazdy ma prawo do swojego zdania. A tak nawiasem mowiac to 180 nie jest gigantyczna predkoscią, ale wystarczajaca zeby narobic "gnoju"



To jak pisałem że jechałem 180 to wy wszyscy do mnie że to tak szybko  a teraz piszesz że to wolno

Offline Krystian Wojtyczka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 432
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Xsara VTS 2.0i 16V RFS;]
  • Miejscowość: Wrocław
Re: PRĘDKOŚĆ MAKSYMALNA
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 31, 2009, 20:46:23 »
Sama w sobie predkosc 180 to nie jest duzo, ale na naszych drogach tak!!! o to chodzi a jak jeszcze nauczysz sie czytania ze zrozumieniem to wszyscy bedziemy bardziej szczesliwi:) Oczywiscie chodzi o roznice miedzy "nie jest to gigantyczna predkosc" a "wolno".
A mam jeszcze takie osobiste pytanie, Ty na prawde masz 21 lat??? :O
Sprzedam Citroen Xsara VTS Sport



SNOWBOARD

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=11870825

Offline Piotr Woźniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 911
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: SĄ: ZX 2.0i Volcane, Xantia II 2.0HDi 110 BREAK, BYŁ ZX 1.9TurboD AURA
  • Zainteresowania: a jak myślicie:D
  • Miejscowość: Głogów
Re: PRĘDKOŚĆ MAKSYMALNA
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 31, 2009, 21:00:50 »
Cytuj

Konrad Olszowy napisał:
Cytuj

Krystian Wojtyczka napisał:
Hhahahaha coraz bardziej jestem ubawiony:) mysle ze reszta uzytkownikow wie dlaczego, z Toba nie bede sie wdawał w dalsze konwersacje-nie widze sensu, kazdy ma prawo do swojego zdania. A tak nawiasem mowiac to 180 nie jest gigantyczna predkoscią, ale wystarczajaca zeby narobic "gnoju"



To jak pisałem że jechałem 180 to wy wszyscy do mnie że to tak szybko  a teraz piszesz że to wolno

Koleś, zastanawiałeś się kiedyś jakie fajne byłoby z ciebie mielone mięso po wypadku z taką prędkością? Jeśli nie, to tylko dowodzi tego, że NIE MYŚLISZ za kierownicą!
Zastanów się co piszesz! Prędkości rzędu 180kph nie są bezpieczne na zamkniętym torze, a co dopiero w ruchu ulicznym. Jeśli nie zależy ci na twoim życiu, to pomyśl o innych!

Żeby nie było, jestem młodym kierowcą (20 l.), mam naprawdę szybkie auto (jak na nasze drogi). Nie chcę napisać, że jeżdżę przepisowo, bo tak nie jest. Ale to o czym ty piszesz, to jest już bandytyzm drogowy. Mi też zdarza się jechać pod/ ponad 200kph, ale to TYLKO polskie "autostrady"/ zamknięte tory- uwierz, że nawet w naszym kraju są miejsca, gdzie można poszaleś, nie w ruchu publicznym.

Nikomu tu nie zaimponujesz tym, że szybko jeździsz, pomyliłeś fora.


> Temat zamykam. Dalsza dyskusja jest bezcelowa, nie chcemy przecież tutaj konfliktów.

>> Konrad- popraw temat (caps lock). Niepoprawienie będzie miało skutek taki, że dostaniesz ostrzeżenie.
gg #7685801, mobile 793-297-901
Sprzedam VW Passat;) Variant TDI115 '00! info pod tel ^