Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Silnik podnośnika szyb.  (Przeczytany 404 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mateusz Kaczorek

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 406
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: XM 2.9V6 24v manual 2000r Exclusive 228KM, LPG , Orga:8578 ; CX Leader 2.5D 88r. ORGA 4369
  • Zainteresowania: hydro , muzyka
  • Miejscowość: Głogów
Silnik podnośnika szyb.
« dnia: Styczeń 30, 2021, 23:21:16 »
Witam. Naprawiał ktoś silnik bądź elektronikę przy silniku podnoszenia szyby kierowcy? Wtyczka na 9 pinów. Miałem 2 komplet z prowadnicą ale też nie daje oznak życia po podłączeniu do kostki. Na przełącznik dociera prąd. Jak klikam klawisze opuszczania/podnoszenia to prąd pojawia się na kostce przy silniku na różnych pinach zależnie od wciśniętego klawisza. Niestety nie słychać nawet dźwięku próby ruszenia silnikiem. Zapasowy silnik rozebrałem i w środku czyściutki. Używany na aucie był niedokładnie skręcony raczej od dawna i woda dostawała się do środka. Oba mają jeszcze sporo szczotki. Ma ktoś pomysł co można zrobić albo gdzie naprawić?

Offline Przemysław Wyderka

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 472
  • Skąd: Siemianowice Śląskie
  • Posiadany samochód: XM 2.1TD Aut. 92' + XM 2.9 Aut. 99' + XM 2.0i 92'; Były: BX 1.4 92'; XM 2.1TD Man. 91;
  • Miejscowość: Siemianowice Śląskie
Odp: Silnik podnośnika szyb.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 02, 2021, 21:20:20 »
Nigdy tego w XMie nie robiłem (też mnie to czeka bo bardzo słabo się podnoszą szyby), ale tak na logikę - sprawdzasz czy masz + w kostce na pinach w zależności od pozycji przełącznika, a czy sprawdzałeś, czy masz masę w tej wtyczce? Możesz mieć zasilanie dobre, ale masy nie będzie, albo będzie słaba i silnik nie ruszy.

Zamiast silnika można użyć mocnej żarówki (zobacz jaki tam bezpiecznik jest na zasilaniu podnośników i dobierz, minimum myślę 20W) i sprawdzić spadek napięcia o ile w ogóle się zaświeci.