Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Xsara Picasso 2.0 hdi gaśnie na ciepłym silniku  (Przeczytany 646 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wojciech Brągiel

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 20
  • Skąd: jasło
  • Posiadany samochód: citroen xantia1.9 td Break.klima bez HA.1996 r.
  • Miejscowość: jasło
Xsara Picasso 2.0 hdi gaśnie na ciepłym silniku
« dnia: Wrzesień 09, 2021, 21:04:28 »
Witam. Mam Xsarę Picasso 2.
0 hdi 90KM z 2002 roku. Ostatnio po chwili jazdy silnik zgasł. Nie zapalił dopuki nie ostygł. Ostygnie silnik znowu zapali i normalnie jedzie dopuki się nie zagrzeje. Nic nie było przy nim robione. Silnik ma moc, normalnie jedzie, nic nie wyświetla niema problemu z jazdą. Oczywiście dopuki nie zgaśnie. W komputerze jest jeden błąd p1517 - funkcja zakodowanego zapobiegania. Sprawdzałem komputerem na listwie wysokiego ciśnienia przy kręcęnie rozrusznikiem jest 312 bar wiec pompa i regulator raczej jest ok. Obroty komputer pokazuje więc i czujnik polozenia wału okey. Podmieniłem przekaźnik pompy ( dwuprzekaznik czerwony koło sterownika silnika) ale nic nie pomogło. Pompa wstępna sprawna załącza się, w filtrze jest paliwo. Odpięcie akumulatora nic nie pomaga. Wtryski i pompa oryginalne chociaż auto ma 285 tysięcy przebiegu, lecz prawie nie kopci ma moc. Czy jest możliwość że uszkodzeniu uległ immobilizer lub w  sterowniku silnika albo BSi moduł odpowiedzialny za immobilizer. Miał może ktoś podobny problem? Jest mi ktoś w stanie podpowiedzieć gdzie mam dalej szukać?