Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: zacinająca się stacyjka  (Przeczytany 2068 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline roman dudarewicz

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: rakowiec
  • Posiadany samochód: citroen xsara picasso
  • Miejscowość: rakowiec
zacinająca się stacyjka
« dnia: Kwiecień 03, 2013, 22:33:19 »
witam zacina się stacyjka nie morzna przekręcić smarowałem nic nie pomaga

Offline Łukasz Wesołowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 85
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Peugeot 207 1.4 HDi '09 / Citroen C4 Grand Picasso 2,0 HDI, MCP 2010///// było: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDi '05, Peugeot 407 2.0 HDI '05, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI '99
  • Zainteresowania: architektura
  • Miejscowość: Kraków
Re: zacinająca się stacyjka
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 04, 2013, 17:41:53 »
uzupełnij informacje w profilu o który model chodzi. Jak przed liftem, to pewnie Ci zespawało stacyjkę przy przebiciu prądu na klimę. da się go rozruszać do normalnej pracy.

Gachu

  • Gość
Re: zacinająca się stacyjka
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 04, 2013, 18:19:57 »
Cytuj

roman dudarewicz napisał:
witam zacina się stacyjka nie morzna przekręcić smarowałem nic nie pomaga


stacyjki się smaru a zacina się bo jest zużyta wkładka lub klucz i trzeba wymienić na nową - wkładkę

Offline Tomasz Dobrzyński

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Posiadany samochód: citroen c4 1.6 hdi
  • Miejscowość: KUTNO
Odp: zacinająca się stacyjka
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 22, 2023, 10:10:27 »
Nie koniecznie musisz od razu wymieniać. U mnie w Citroen C4 II zaczęła się zacinać. Postanowiłem nasmarować olejem w sprayu do zamków i to był błąd. Rozpuściło chyba jakieś syfy i zablokowało mi stacyjkę na amen. Już miałem nową w koszyku na allegro, ale przyszło mi do głowy, że skoro smar zablokował to alkohol może pomoże. Zastosowałem zmywacz IPA w sprayu. Jest to wysokiej czystości alkohol izopropylowy. Wtrysnąłem tam około połowy puszki , aż lało się z pod osłony na dywanik. Psikałem pod różnym kątem, żeby wszędzie się dostał. Zostawiłem na noc, no ok 12h do wyschnięcia i odparowania. Stacyjka chodzi jak nowa. Żadnych nawet najmniejszych przycięć. Polecam spróbować przed kupnem nowej. Mnie pomogło.