Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: 1.6 HDI szarpanie i spadek obrotów  (Przeczytany 881 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maciej Borowiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 14
  • Posiadany samochód: Citroen C5 1.6 HDI 109km 2008 rok
  • Zainteresowania: Modelarstwo zdalnie sterowane i informatyka
  • Miejscowość: Świętochłowice
1.6 HDI szarpanie i spadek obrotów
« dnia: Luty 26, 2020, 09:40:06 »
Cześć wszystkim,

1,5 miesiąca temu zakupiłem Citroena C5 z 2008 roku z przebiegiem 145 tysięcy z silnikiem 1.6 HDI, samochód ogólnie nie miał żadnych problemów poza rurką olejową turbiny która miała wyciek ale została od razu wymieniona, zauważyłem taką przypadłość w dwóch przypadkach:

1 przypadek: W sytuacji gdy dojeżdżam do ronda lub ostrego zakrętu i zakręt wezmę z wbitym biegiem (obojętnie jakim - wiadomo ze nie z 1 ani wstecznym) po wyprostowaniu kół i wciśnięciu pedału gazu, jest szarpnięcie, mały spadek obrotów i powrót do normalnej jazdy.

2 przypadek: wczoraj jadąc trasą średnicową 100km/h na 5 biegu, dojeżdżałem do samochodu przede mną więc puściłem pedał gazu, prędkość lekko spadła do +/-90km/h nadal mając wbity 5 bieg, przy wciśnięciu pedału gazu, znowu szarpnęło i wróciło do normalnej jazdy.

nie wciskam pedału gazu jakoś gwałtownie, jestem raczej spokojnym kierowcą i bardziej zależy mi na ekonomicznej i bezpiecznej jeździe niż na wariowaniu na drodze

Dodam jeszcze, że wymieniłem również rozrząd od razu po kupnie samochodu

Może spotkał się ktoś z takim przypadkiem? podłączenie pod komputer nie wykazuje żadnych błędów, pomyślałem aby wymienić filtr paliwa gdy zrobi się cieplej i zobaczyć czy problem nadal będzie się pojawiać

Pozdrawiam, Maciej