Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Nowe radio i głośniki w Pikusiu opis i kilka pytań  (Przeczytany 166831 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Robert Magiera

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: Nowe radio i głośniki w Pikusiu opis i kilka pytań
« Odpowiedź #375 dnia: Styczeń 14, 2017, 15:42:44 »
Niektóre głośniki fajnie grają dopiero pod wzmacniaczem. Ja też kilka zestawów miałem i ostatecznie mam gms 16cm- w opisie było,że są zalecane do podłączenia bez wzmacniacza.I faktycznie dają radę, w tym roku chyba kupię drugi komplet na tył. 

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Odp: Nowe radio i głośniki w Pikusiu opis i kilka pytań
« Odpowiedź #376 dnia: Styczeń 14, 2017, 16:11:36 »
Przerabiałem kilka zestawów głośników do drzwi w Picasso i jak nie charczały to trzeszczały plastiki. Ostatecznie kupiłem malutki wzmacniacz do woofera (taki do zabudowy) i podłączyłem do niego fabryczny subwoofer z Volvo V40. Woofer jest wielkości 2/3 pudełka od butów więc zajmuje mało miejsca, a basik daje przefajny. Wiadomo, osiedla tym nie nagłośnisz, ale i tak spisuje się super jak na swoje gabaryty. Na wiosnę sklecę na wzmak i suba jedną, wspólną drewnianą obudowę i będzie elegancko :)

"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Tomasz Kujawa

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 438
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara picasso 1.6 NFV 95KM 2002r,Citroen xsara picasso 1.6.16v 2006r Citroen C4 LC1 1.6 16v NFU TU5JP 2007r
  • Zainteresowania: Wszystko po troszku.
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Odp: Nowe radio i głośniki w Pikusiu opis i kilka pytań
« Odpowiedź #377 dnia: Styczeń 14, 2017, 17:12:06 »
Wynika z tego że te hertze które mam są za mocne fo radia które posiadam,nie chciałbym żadnego wzmacniacza dawać safysfakcjonowało by mnie podłączenie jakiś głośników które by dobrze sprawowały się pod samym radiem.Tylko jak na "pałe"trawić takie które zagrają dobrze pod radyjkiem? Bo teraz to naprawdę ori grają lepiej niż te hertze które mam  ::)
Był  Citroen zx 1.4 1993r,Peugeot 306 1.4 1995r,Citroen zx 1.4 1997r break Citroen xsara picasso 1.6 bp/lpg

Jest Citroen xsara picasso 1.6 bp/lpg 2002r
Citroen C4 LC1 1.6 16v bp/lpg 2007r
Citroen xsara picasso 1.6 16v 2006r bp/lpg

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Odp: Nowe radio i głośniki w Pikusiu opis i kilka pytań
« Odpowiedź #378 dnia: Styczeń 14, 2017, 17:18:59 »
Mam radyjko Clariona (dużo mocniejsze od fabrycznego). Grało na fabrycznych głośnikach, Hertzach, Pioneerach, Sony itp. itd. Pracowałem kiedyś w sklepie internetowo-stacjonarnym z częściami używanymi na stacji demontażu pojazdów więc w głośnikach po prostu przebierałem. Na sobotnich dyżurach w sklepie stacjonarnym, jak nie było klientów, potrafiłem przetestować nawet 8 zestawów głośników na kilku różnych radyjkach.

Bez wygłuszenia i uszczelnienia drzwi oraz zamontowania głośników do blachy, a nie plastikowych boczków audio w Pikusiu nigdy nie zagra dobrze. To samo jest w małej Xsarze. Dasz słabe głośniki to słabo zagrają, ale za to boczki nie będą trzeszczały. Dasz mocniejszy sprzęt to będziesz dysponował mocą, ale grały będą głównie plastiki i mechanizmy w drzwiach.
Moja babcia ma Astrę G z 2003 roku - Opel już wtedy wiedział jak zrobić budżetowe fabryczne audio (standardowo montowane w każdej takiej Astrze), które miało znośny basik i nie przenosiło go na plastiki. Citroen był w tym temacie w polu.
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Tomasz Kujawa

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 438
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara picasso 1.6 NFV 95KM 2002r,Citroen xsara picasso 1.6.16v 2006r Citroen C4 LC1 1.6 16v NFU TU5JP 2007r
  • Zainteresowania: Wszystko po troszku.
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Odp: Nowe radio i głośniki w Pikusiu opis i kilka pytań
« Odpowiedź #379 dnia: Styczeń 14, 2017, 17:56:06 »
Mam radyjko Clariona (dużo mocniejsze od fabrycznego). Grało na fabrycznych głośnikach, Hertzach, Pioneerach, Sony itp. itd. Pracowałem kiedyś w sklepie internetowo-stacjonarnym z częściami używanymi na stacji demontażu pojazdów więc w głośnikach po prostu przebierałem. Na sobotnich dyżurach w sklepie stacjonarnym, jak nie było klientów, potrafiłem przetestować nawet 8 zestawów głośników na kilku różnych radyjkach.

Bez wygłuszenia i uszczelnienia drzwi oraz zamontowania głośników do blachy, a nie plastikowych boczków audio w Pikusiu nigdy nie zagra dobrze. To samo jest w małej Xsarze. Dasz słabe głośniki to słabo zagrają, ale za to boczki nie będą trzeszczały. Dasz mocniejszy sprzęt to będziesz dysponował mocą, ale grały będą głównie plastiki i mechanizmy w drzwiach.
Moja babcia ma Astrę G z 2003 roku - Opel już wtedy wiedział jak zrobić budżetowe fabryczne audio (standardowo montowane w każdej takiej Astrze), które miało znośny basik i nie przenosiło go na plastiki. Citroen był w tym temacie w polu.
Z tym oplem to się zgodzę miałem kiedyś astre f i na ori grało o niebo lepiej jak w pikusiach,wiecie Panowie nie mam dużych wymagań dot. Sprzętu chciałbym osiągnąć trochę czystrzy dzwięk i lepszy bas na głośnikach tylko nie wiem które mi to dadzą pod samym radiem może za jakiś czas skuszę się na wygłuszenie drzwi i jakiś wzmacniacz,wtedy te hertze pójdą w drzwi,a póki co muszę coś dobrać by było w miarę przyzwoicie
Był  Citroen zx 1.4 1993r,Peugeot 306 1.4 1995r,Citroen zx 1.4 1997r break Citroen xsara picasso 1.6 bp/lpg

Jest Citroen xsara picasso 1.6 bp/lpg 2002r
Citroen C4 LC1 1.6 16v bp/lpg 2007r
Citroen xsara picasso 1.6 16v 2006r bp/lpg

Offline Robert Magiera

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: Tarnów

Offline Karol Chyla

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 936
  • Skąd: Połaniec
  • Posiadany samochód: Grand Scenic 2,0 16V LPG, była Xsara Picasso 2,0HDi 2002r.;
  • Miejscowość: Połaniec
Odp: Nowe radio i głośniki w Pikusiu opis i kilka pytań
« Odpowiedź #381 dnia: Styczeń 14, 2017, 23:25:13 »
To teraz wygluszenie drzwi i montaż głośników na dystansie do drzwi na nie do tapicerki.
Zapewnim Cię ze to da pozytywne efekty.

Offline Tomasz Kujawa

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 438
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara picasso 1.6 NFV 95KM 2002r,Citroen xsara picasso 1.6.16v 2006r Citroen C4 LC1 1.6 16v NFU TU5JP 2007r
  • Zainteresowania: Wszystko po troszku.
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Odp: Nowe radio i głośniki w Pikusiu opis i kilka pytań
« Odpowiedź #382 dnia: Styczeń 15, 2017, 01:00:56 »
Zobacz opis tych http://allegro.pl/woofery-kickbassy-gms-960-pro-91db-100w-hit-i5970423608.html

Ciekawe ciekawe, tylko opis mi za wiele nie mówi  jestem zielony w tym temacie prawie całkowicie, masz może włożone u siebie te głośniki pod same  radio? jakieś inne przeróbki typu wygłuszenia? i  jakie masz to radio u siebie? :)
Był  Citroen zx 1.4 1993r,Peugeot 306 1.4 1995r,Citroen zx 1.4 1997r break Citroen xsara picasso 1.6 bp/lpg

Jest Citroen xsara picasso 1.6 bp/lpg 2002r
Citroen C4 LC1 1.6 16v bp/lpg 2007r
Citroen xsara picasso 1.6 16v 2006r bp/lpg

Offline Robert Magiera

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: Nowe radio i głośniki w Pikusiu opis i kilka pytań
« Odpowiedź #383 dnia: Styczeń 15, 2017, 11:54:04 »
Ciekawe ciekawe, tylko opis mi za wiele nie mówi  jestem zielony w tym temacie prawie całkowicie, masz może włożone u siebie te głośniki pod same  radio? jakieś inne przeróbki typu wygłuszenia? i  jakie masz to radio u siebie? :)

Po kolei-radio Pioneer deh-6400bt 4x50W, nie mam żadnego wzmacniacza. Na przodzie mam Gms z tyłu Alpine lub Pioneer (nie pamiętam bo trochę przekładek było). Gdy podkręcę na radiu to te z tyłu już trochę zniekształcają a Gms'y trzymają formę. Dalej z volume to już plastiki zaczynają koncert.

Offline Tomasz Kujawa

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 438
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara picasso 1.6 NFV 95KM 2002r,Citroen xsara picasso 1.6.16v 2006r Citroen C4 LC1 1.6 16v NFU TU5JP 2007r
  • Zainteresowania: Wszystko po troszku.
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Odp: Nowe radio i głośniki w Pikusiu opis i kilka pytań
« Odpowiedź #384 dnia: Styczeń 15, 2017, 14:40:30 »
Ciekawe ciekawe, tylko opis mi za wiele nie mówi  jestem zielony w tym temacie prawie całkowicie, masz może włożone u siebie te głośniki pod same  radio? jakieś inne przeróbki typu wygłuszenia? i  jakie masz to radio u siebie? :)

Po kolei-radio Pioneer deh-6400bt 4x50W, nie mam żadnego wzmacniacza. Na przodzie mam Gms z tyłu Alpine lub Pioneer (nie pamiętam bo trochę przekładek było). Gdy podkręcę na radiu to te z tyłu już trochę zniekształcają a Gms'y trzymają formę. Dalej z volume to już plastiki zaczynają koncert.
Moc radia mam taką samą,ale cena mojego o połowę niższa:) tak więc nie wiadomo co za wnętrzności w tym moim, ale z tego co piszesz to chyba skuszę się na te głośniczki a tył  póki co odłączę faderem  całkiem :)
Był  Citroen zx 1.4 1993r,Peugeot 306 1.4 1995r,Citroen zx 1.4 1997r break Citroen xsara picasso 1.6 bp/lpg

Jest Citroen xsara picasso 1.6 bp/lpg 2002r
Citroen C4 LC1 1.6 16v bp/lpg 2007r
Citroen xsara picasso 1.6 16v 2006r bp/lpg

Offline Karol Chyla

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 936
  • Skąd: Połaniec
  • Posiadany samochód: Grand Scenic 2,0 16V LPG, była Xsara Picasso 2,0HDi 2002r.;
  • Miejscowość: Połaniec
Odp: Nowe radio i głośniki w Pikusiu opis i kilka pytań
« Odpowiedź #385 dnia: Styczeń 15, 2017, 18:02:39 »
Tomek głośniki jakie bys nie założył to bedzie jak w studni.  Zrob wygluszenie drzwi i zamontuj glosniki na dystansach.
Jest trochę roboty z tym ale efekt bedzie 100% lepszy.
Robiłem przy uzyciu mat dekarskich i wiem co mówię.
Koszt jakies 200 zl ale warto.

Offline Tomasz Kujawa

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 438
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara picasso 1.6 NFV 95KM 2002r,Citroen xsara picasso 1.6.16v 2006r Citroen C4 LC1 1.6 16v NFU TU5JP 2007r
  • Zainteresowania: Wszystko po troszku.
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Odp: Nowe radio i głośniki w Pikusiu opis i kilka pytań
« Odpowiedź #386 dnia: Styczeń 15, 2017, 19:12:22 »
Tomek głośniki jakie bys nie założył to bedzie jak w studni.  Zrob wygluszenie drzwi i zamontuj glosniki na dystansach.
Jest trochę roboty z tym ale efekt bedzie 100% lepszy.
Robiłem przy uzyciu mat dekarskich i wiem co mówię.
Koszt jakies 200 zl ale warto.
Z wygłuszeniem to poradziłbym sobie  ale nie rozumien jak zamontować na dystansach i jakich głośnik by zamknąć maskownicę głośnika,do czego ten dystans przykręcić itp? zapewne jeszcze     spinki tapicerki  kilka sztuk na wypadek dokupić by wypadało,a i co z pianką tą białą co jest pod tapicerką? gdzieś czytałem by jej nie zrywać bo woda wlatuję??
Był  Citroen zx 1.4 1993r,Peugeot 306 1.4 1995r,Citroen zx 1.4 1997r break Citroen xsara picasso 1.6 bp/lpg

Jest Citroen xsara picasso 1.6 bp/lpg 2002r
Citroen C4 LC1 1.6 16v bp/lpg 2007r
Citroen xsara picasso 1.6 16v 2006r bp/lpg

Offline Karol Chyla

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 936
  • Skąd: Połaniec
  • Posiadany samochód: Grand Scenic 2,0 16V LPG, była Xsara Picasso 2,0HDi 2002r.;
  • Miejscowość: Połaniec
Odp: Nowe radio i głośniki w Pikusiu opis i kilka pytań
« Odpowiedź #387 dnia: Styczeń 15, 2017, 19:21:17 »
Dokladnie tak jak piszesz. Spinki na pewno kilka szt bedziebpotrzebne. Sam dokupowalem kilka.
Piankę wyrzucasz bo i tak matami zakleisz wszystko dokladnie. Wiec bedzie szczelniej niz z pianką.
Dystanse trzeba przekręcić bezposrednio do blachy drzwi. Boczek drzwi zakładasz potem na wszystko zmontowane. Ja wycialem z boczku cale mocowanie głośnika. Oryginalna maskownica pasowala.
W tylnych dzwiach musialem znjednej strony w maskownicy wyciac troszke zeberek wzmacniajacych. Tez dalo rade ją zainstalować.

Offline Tomasz Kujawa

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 438
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara picasso 1.6 NFV 95KM 2002r,Citroen xsara picasso 1.6.16v 2006r Citroen C4 LC1 1.6 16v NFU TU5JP 2007r
  • Zainteresowania: Wszystko po troszku.
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Odp: Nowe radio i głośniki w Pikusiu opis i kilka pytań
« Odpowiedź #388 dnia: Styczeń 15, 2017, 23:26:19 »
Dokladnie tak jak piszesz. Spinki na pewno kilka szt bedziebpotrzebne. Sam dokupowalem kilka.
Piankę wyrzucasz bo i tak matami zakleisz wszystko dokladnie. Wiec bedzie szczelniej niz z pianką.
Dystanse trzeba przekręcić bezposrednio do blachy drzwi. Boczek drzwi zakładasz potem na wszystko zmontowane. Ja wycialem z boczku cale mocowanie głośnika. Oryginalna maskownica pasowala.
W tylnych dzwiach musialem znjednej strony w maskownicy wyciac troszke zeberek wzmacniajacych. Tez dalo rade ją zainstalować.
Ok napisz czy dobrze zrozumiałem ściągam tapicerkę,wygłuszam wewnątrz i na zewnątrz później montuję dystans bezpośrednio blachwkrętami do drzwi,następnie głośnik i później na tak zrobione drzwi nakładam boczek?kolejne 2 pytania czy boczek drzwi trzeba coś przerabiać,wycinać?jakie dystanae muszę zastosować chodzi o grubość,rozmiar,nigdy nie stosowałem dystansów jestem zielony normalnie :P
Był  Citroen zx 1.4 1993r,Peugeot 306 1.4 1995r,Citroen zx 1.4 1997r break Citroen xsara picasso 1.6 bp/lpg

Jest Citroen xsara picasso 1.6 bp/lpg 2002r
Citroen C4 LC1 1.6 16v bp/lpg 2007r
Citroen xsara picasso 1.6 16v 2006r bp/lpg

Offline Karol Chyla

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 936
  • Skąd: Połaniec
  • Posiadany samochód: Grand Scenic 2,0 16V LPG, była Xsara Picasso 2,0HDi 2002r.;
  • Miejscowość: Połaniec
Odp: Nowe radio i głośniki w Pikusiu opis i kilka pytań
« Odpowiedź #389 dnia: Styczeń 16, 2017, 09:28:07 »
Dobrze zrozumiałeś. Skladasz wszystko na cacy a boczek zakladasz na końcu.
Ja boczek dodatkowo też okleilem matą. Moze niezbyt dokladnie ale na większych płaszczyznach dałem po pasku.
Z bloczków całe oryginalne mocowania pod głośniki brutalnie usunąłem. Zostal tylko rant zeby maskownica miala sie na czym trzymać.
Do wieczora postaram sie zrobić zdjęcie i podam Ci dane ktore dystanse kupiłem. Nie chcę w ciemno strzelać.
Jak juz pisalem użyłem maty dekarskiej. Pollecam kupić szerszą 15cm. Jest deczko droższe ale 10 cm ucieka w oczach i ledwo wystarczyla na 1 drzwi. 15 cm spokojnie zrobisz 1 drzwi z lekkim zapasem.

Offline Tomasz Kujawa

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 438
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara picasso 1.6 NFV 95KM 2002r,Citroen xsara picasso 1.6.16v 2006r Citroen C4 LC1 1.6 16v NFU TU5JP 2007r
  • Zainteresowania: Wszystko po troszku.
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Odp: Nowe radio i głośniki w Pikusiu opis i kilka pytań
« Odpowiedź #390 dnia: Styczeń 16, 2017, 11:00:04 »
Dobrze zrozumiałeś. Skladasz wszystko na cacy a boczek zakladasz na końcu.
Ja boczek dodatkowo też okleilem matą. Moze niezbyt dokladnie ale na większych płaszczyznach dałem po pasku.
Z bloczków całe oryginalne mocowania pod głośniki brutalnie usunąłem. Zostal tylko rant zeby maskownica miala sie na czym trzymać.
Do wieczora postaram sie zrobić zdjęcie i podam Ci dane ktore dystanse kupiłem. Nie chcę w ciemno strzelać.
Jak juz pisalem użyłem maty dekarskiej. Pollecam kupić szerszą 15cm. Jest deczko droższe ale 10 cm ucieka w oczach i ledwo wystarczyla na 1 drzwi. 15 cm spokojnie zrobisz 1 drzwi z lekkim zapasem.
Ok dzięki Karol,czekam wtedy na info
Był  Citroen zx 1.4 1993r,Peugeot 306 1.4 1995r,Citroen zx 1.4 1997r break Citroen xsara picasso 1.6 bp/lpg

Jest Citroen xsara picasso 1.6 bp/lpg 2002r
Citroen C4 LC1 1.6 16v bp/lpg 2007r
Citroen xsara picasso 1.6 16v 2006r bp/lpg

Offline Karol Chyla

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 936
  • Skąd: Połaniec
  • Posiadany samochód: Grand Scenic 2,0 16V LPG, była Xsara Picasso 2,0HDi 2002r.;
  • Miejscowość: Połaniec
Odp: Nowe radio i głośniki w Pikusiu opis i kilka pytań
« Odpowiedź #391 dnia: Styczeń 16, 2017, 11:36:04 »

Ja zakładałem takie. Opisane jako pasujące do Berlingo. Mają 30mm grubości. Tak na dobrą sprawę jak znajdziesz jakieś o grubości 25-30 mm i bez tych uch montażowych to też będzie ok. Chyba z tyłu jedno ucho musiałem obciąć.
Te kupiłem u sprzedającego : "andrzej252"
Gdyby były ze 2-3 mm niższe to maskownica w tylnych drzwiach pasowała by bezproblemowo. Przy tych musiałem delikatnie skrobnąć żeberka maskownicy żeby ją założyć.Koleś ma zwykłe do Matiza http://allegro.pl/dystans-mdf-kpl-daewoo-matiz-165mm-i6680496681.html . Myślę, że pasowały by równie dobrze, a prawie połowę taniej niż te do berlingo.
Blacha drzwi w XP jest wybitnie pofalowana w miejscu głośnika więc przykręcenie tam płaskiego kawałka MDF nie jest łatwe. Ja wyrównywałem kawałkami okleiny dekarskiej i na to przykręcałem brutalnie dystans. Wierciłem w dystansie otwór , przez który przechodził wkręt, i fazowałem go tak aby schować łebek wkręta. Potem już tylko głośnik wkręcikami i gotowe.
Może z opisu to wydaje się pogmatwane ale w rzeczywistości chwila zabawy i dopasowanie wszystkiego do siebie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2017, 11:47:21 wysłana przez Karol Chyla »

Offline Tomasz Kujawa

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 438
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara picasso 1.6 NFV 95KM 2002r,Citroen xsara picasso 1.6.16v 2006r Citroen C4 LC1 1.6 16v NFU TU5JP 2007r
  • Zainteresowania: Wszystko po troszku.
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Odp: Nowe radio i głośniki w Pikusiu opis i kilka pytań
« Odpowiedź #392 dnia: Styczeń 16, 2017, 12:02:52 »
Jeszcze raz dzięki Karol jak tylko zrobi się cieplej  zabiorę się za to  i później zdam relację ogólnie to ładny zbieg okoliczności właśnie od tego sprzedającego idzie mi paczka z ramką radia i  adapterem antenowym, kurczaki 8) ,dzięki za  info i poświęcony czas na pisanie tego pozdrawiam
Był  Citroen zx 1.4 1993r,Peugeot 306 1.4 1995r,Citroen zx 1.4 1997r break Citroen xsara picasso 1.6 bp/lpg

Jest Citroen xsara picasso 1.6 bp/lpg 2002r
Citroen C4 LC1 1.6 16v bp/lpg 2007r
Citroen xsara picasso 1.6 16v 2006r bp/lpg

Offline Piotr Nowak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 36
  • Skąd: WLKP
  • Posiadany samochód: C4 / Xsara Picasso
  • Miejscowość: WLKP
Odp: Nowe radio i głośniki w Pikusiu opis i kilka pytań
« Odpowiedź #393 dnia: Marzec 03, 2017, 12:30:40 »
Witam. Dobrze że jest ten wątek. Wyciełem otwór w tej gąbce faktycznie jest o wiele lepiej :) co mnie bardzo ucieszyło bo bałem się, że złe głośniki kupiłem. Jak można jeszcze poprawić brzmienie ?

Da się jakoś zmienić czas wyłączenia radia jak wyjme kluczyk to radio gra jeszcze 2-3 min i potem się wyłącza idzie jakoś zmienić czas?

takie głośniki kupiłem 2 tyg. temu http://allegro.pl/pioneer-samochodowe-glosniki-basowe-230w-165-mm-i5663591428.html?snapshot=MjAxNy0wMi0yMVQxNDo1MDozMC44NDJaO2J1eWVyOzU0NDZhN2ZmOGI0N2ZmODk5M2YyMjI0ZDgyNzNhY2IxZmZlYzlmMzY0ZjM3ZjU1ZmM2NTE5MGEzZTQ3NGYxNDY%3D


radio mam Kenwood kenwood kdc-4547u
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2017, 15:00:46 wysłana przez Piotr Nowak »

Offline Jakub Kałdonek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 24
  • Skąd: LPU
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: LPU
Odp: Nowe radio i głośniki w Pikusiu opis i kilka pytań
« Odpowiedź #394 dnia: Sierpień 29, 2017, 11:47:17 »
Oto moja twórczość w Pikaczu. Radio to Clarion CZ200ER, głośniki to odseparowany zestaw Excrusion SX-6C. Na drzwi poszły 4maty alubutylowe Vibrofiltr o grubości 1.5mm 50x70cm i 2 maty pianki zamkniętokomorowej CTK o grubości 3mm 100x100cm. Alubutylem nie wyklejalem idealnie ponieważ nie ma on uszczelniać tylko usztywniać blachę. Pod głośnikami dałem dwie warstwy pianki.
Dystanse mdf maja 36mm grubości i mogły by mieć 40 lub nawet 45mm. Wtedy głośniki były by wysunięte bardziej i nie grałyby w boczek. Orginalne mocowania głośnika wyciąłem.
Dodatkowo wygłuszyłem maskę metalizowaną pianką CTK 8mm.

Na całość poza radiem wydałem niecałe 500zł. Gra to o wiele lepiej niż seria. W końcu jest słyszalny jakiś bas i dźwięk jest zaskakująco przestrzenny.
Nie mam porównania z innymi matami alubutylowymi, ale kiedyś kleiłem piankę GMS i mam wrażenie, że lepiej się nią kleiło niż tą CTK 3mm.
Dodatkowo porównanie dźwięku wygłuszonych drzwi przednich z niewygłuszonymi tylnymi ;)

https://youtu.be/nEFXjWIszOM
Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka
S

Offline Kuba Rosa

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 772
  • Skąd: Teresin
  • Posiadany samochód: 308 SW 1,6 BlueHDI 120 KM
  • Miejscowość: Teresin
Odp: Nowe radio i głośniki w Pikusiu opis i kilka pytań
« Odpowiedź #395 dnia: Wrzesień 06, 2017, 03:06:49 »
Kawał roboty.
Jedynie miejsce na tweetery wybrałbym oryginalne...

Offline Jakub Kałdonek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 24
  • Skąd: LPU
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: LPU
Odp: Nowe radio i głośniki w Pikusiu opis i kilka pytań
« Odpowiedź #396 dnia: Wrzesień 06, 2017, 23:24:50 »
W przypadku montażu tweeterow poszedlem na łatwiznę i podłączyłem zwrotnice wg schematu producenta głośników, a nie chciało mi się ciągnąć wiązki z drzwi na podszybie lub kombinować z wiązką za radiem. ;)

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka


Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Odp: Nowe radio i głośniki w Pikusiu opis i kilka pytań
« Odpowiedź #397 dnia: Wrzesień 07, 2017, 05:57:49 »
Akurat tweetery mogłeś podłączyć do istniejącej na podszybiu instalacji. Też zagrałyby dobrze. Generalnie super sprawa ale te tweetery trochę za blisko ucha jak dla mnie.
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Krystian Cytrynowski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Zainteresowania: Wędkarstwo
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Nowe radio i głośniki w Pikusiu opis i kilka pytań
« Odpowiedź #398 dnia: Listopad 10, 2017, 10:27:49 »
Witam serdecznie,


Zrobiłem mały update audio w Cytrynie. Ale mam mały problem i mam nadzieję że z Waszą pomocą uda mi się go rozwiązać  ;)

1) Wygłuszyłem przednie drzwi matami i dałem piankę na plastiki.


2) Wymieniłem radio na ALPINE CDE-180RR.


3) Kupiłem adapter do fabrycznej instalacji głośnikowej [size=78%]https://www.natcar.pl/pl/p/Adapter-redukcja-zlacze-do-glosnikow-kabel-glosnikowy-Citroen-Peugeot-ZRS-AG-3/163[/size]


4) Wymieniłem głośniki fabryczne (tylko w drzwiach) na lepsze*
*NO NAME z Saturna ale dają radę (same głośniki - żadnych zestawów 15 drożnych czy coś tam)

Problem:
Radio odtwarza pliki z:  CD, Dysk USB, Oraz jest radio odbiornikiem...
Problem polega na tym że:
Mam wrażenie że za głośno grają fabryczne gwizdki. Różnicę słychać szczególnie na radiu. Gdy mam odpalone radio i daje głośniej,  "moc" (nie jestem pewien czy jest to dobre określenie) przenoszona jest później na same gwizdki. Maksymalna głośność na radiu to 35. Powiedzmy że do 25 grają wszystkie głośniki w samochodzie a potem im głośniej to grają same twettery. Czyli głośność jest ustawiona na 30 i inne głośniki w ogóle nie graja albo grają strasznie cicho. 


Na forum Clio wyczytałem, że użytkownik miał podobny problem i wymienił fabryczne gwizdki na inne z zwrotnicami i to pomogło.


Czy Waszym zdanie ten zabieg może pomóc? Czy da się podpiąć nowe gwizdki pod fabryczne kable? Bo "przenosić" kable w desce rozdzielczej to gruby temat.

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Odp: Nowe radio i głośniki w Pikusiu opis i kilka pytań
« Odpowiedź #399 dnia: Listopad 10, 2017, 11:50:30 »
Możesz mieć zabezpieczenie w radiu. Mój Clarion sam ogranicza mi basy gdy zbliżam się do maksymalnej głośności (przy niektórych cicho nagranych kawałkach muszę gdy chcę posłuchać ciut głośniej niż zwykle). To chyba jest po to, żeby głośników nie rozwalić/spalić natomiast nie jest aż tak, żeby te w drzwiach przestawały grać.
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso