Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: ZX 1.6 benzyna - uszkodzona pokrywa zaworów  (Przeczytany 582 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krystian Duda

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 59
  • Skąd: Siemianowice Śląskie
  • Posiadany samochód: C5 Break 2.0 HDI 2002
  • Miejscowość: Siemianowice Śląskie
ZX 1.6 benzyna - uszkodzona pokrywa zaworów
« dnia: Grudzień 25, 2020, 23:23:48 »
Dzień dobry. W moim samochodzie uszkodziła się pokrywa zaworów - jest wygięta, przez co nie dociska uszczelki i pojawiają się spore wycieki, które uniemożliwiają bezpieczną jazdę. Zarówno ja jak i mój mechanik nie potrafimy nigdzie znaleźć oferty sprzedaży takiej pokrywy, co jest dużym problemem, bo nie wiadomo jak z jej regeneracją. Czy ktoś z Was już przerabiał ten temat? Można to jakoś wyszlifować do jednego poziomu bez uszkodzenia jej? Może komuś się udało gdzieś kupić i może mi polecić jakieś miejsce/stronę internetową? Będę wdzięczny za wszelką pomoc. Pozdrawiam.

Offline Jacek Welz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 101
  • Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Ford SMax 2.0TDCI '14; MB A160 '01
  • Zainteresowania: komp, foto, citro, kayako, grajko i inne
  • Miejscowość: Stavanger/Bydgoszcz
Odp: ZX 1.6 benzyna - uszkodzona pokrywa zaworów
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 27, 2020, 00:11:14 »
A używek szukaliście? Szroty? Ten silnik byl w różnych modelach Citroën i Peugeot. Więc nie w powinno to być yeti.  nowej części pewnie już nigdzie nie dostaniesz.
Ford S-Max 2.0TDCI '14
dawniej: Xsara Picasso 1.6i SX '10
ZX 1.4i SX Break '96/97, ZX 1.4i Avantage '91
i jakies niecytryny
GG: 4635213 (i inne ;)

Offline Sławomir Dobosiewicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 269
  • Skąd: Różan
  • Posiadany samochód: był citroen zx 2.0 16v 94r. jest furio 93r.>2.0i , renault megane
  • Zainteresowania: moja cytryna, stare zegarki
  • Miejscowość: Różan
Odp: ZX 1.6 benzyna - uszkodzona pokrywa zaworów
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 27, 2020, 11:12:09 »
Miałem ,to samo. Yeti podobno ludzie widują. Pokrywy szukałem pół roku. Nowe jak były dostępne kosztowały ok.1800zł. Na szrotach to jak wygrana w lotto, samochody z silnikami xu dawno już wylądowały w hucie. W necie też brak. Najnowsze z tą pokrywą to xsara i pug 406. Te pokrywy są sklejanie z z dwóch części. Może być jak w moim, puścił spaw na łączeniu po obwodzie. Kupiłem drugą, spawarka do plastyku, odtłuściłem, poprawiłem spawy i spokój.

Offline Krystian Duda

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 59
  • Skąd: Siemianowice Śląskie
  • Posiadany samochód: C5 Break 2.0 HDI 2002
  • Miejscowość: Siemianowice Śląskie
Odp: ZX 1.6 benzyna - uszkodzona pokrywa zaworów
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 01, 2021, 23:02:11 »
OK, dzięki za informację i zainteresowanie. Chyba też pójdę w regenerację jak się uda. Jak do czegoś dojdę to napiszę, będzie dla przyszłych pokoleń  :)