Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Problem z hamulcami  (Przeczytany 12937 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grzegorz Kostyla

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 31
  • Skąd: lublin
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1,4 i Prestige 94r.
  • Miejscowość: lublin
Problem z hamulcami
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 05, 2012, 15:06:58 »
Witam na forum, no i dopadło mojego Z-xa, nie wiem co jest grane i proszę o pomoc może ktoś miał podobnie, w samochodzie po naciśnięciu hamulca pedał łapie na różnej wysokości gdy jedzie wolniej pedał sie zapada czuć jakby bicie koła i słabo hamuje, dodatkowo przy ostrzejszym hamowaniu pedałem blokują się tylne koła (jak na ręcznym)szczególnie przy cofaniu, wczoraj gdy się zablokowały próbowałem je odblokować dźwignią ręcznego i coś strzeliło(linka!!!???)gdy już odpuściły(po ruszaniu przód  tył) okazało się że nie ma wcale ręcznego. Płyn hamulcowy w normie nie ubywa.Byłem dziś u mechanika rozkręcił z przodu jedno koło coś tam poczyścił w zasadzie zruszył klocki i tłok  stwierdził że z przodu wszystko jest ok podejrzewam że w drugim kole też wszystko gra.I teraz gdzie szukać usterki ???serwo pompa czy może bębny z tyłu???

Offline Piotr Grzymski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 220
  • Posiadany samochód: Skoda Fabia
Re: Problem z hamulcami
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 05, 2012, 23:29:57 »
Skoro coś blokowało koła to nie ma się co dużo zastanawiać, tylko rozebrać tył, tzn. zdemontować bębny i zobaczyć co jest nie tak. Linki obowiązkowo do sprawdzenia.

Offline Grzegorz Kostyla

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 31
  • Skąd: lublin
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1,4 i Prestige 94r.
  • Miejscowość: lublin
Re: Problem z hamulcami
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 06, 2012, 16:32:52 »
Niezły czad wsiadam dzisiaj(z myślą o mechaniku z braku dostępu do kanału,garażu) do Zxa a tu hamulce śmigają wszystko jak wcześniej bez żadnych niespodzianek typu zapadanie pedału hamulca, braku hamulca,bicia w pedał.Dodatkowo powrócił ręczny.Normalnie szok-widocznie postał na słońcu i coś odpuściło.I niech ktoś powie że Zx-y (francuzy) są złe:-)

Offline Mirosław Nowacki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 23
  • Skąd: Borne Sulinowo
  • Posiadany samochód: Citroen ZX reflex 1,4 i
  • Miejscowość: Borne Sulinowo
Re: Problem z hamulcami
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 17, 2013, 09:43:39 »
Witam kolegów. Chciałbym podpiąć sie pd temat. Problem z ktorym się zmagam od dwoch  dni dotyczy problemu z odpowietrzeniem hamulców. Książkowo jak przykazano zaczynamy od najdalszego koła od pompy i po kolei . Wszystko idzie jak splatka.  Ale problem pozostaje. Pedal w podlodze  i lapie  za 3 razem. Przelałem przez układ w sumie 2 razy butelka plynu. Żone boli noga od wciskania pedału hamulca a mnie powoli nachodzi chęć uzycia toporka i rozprawienia się z ZX i zmiany samochodu. Generalnie brak wycieków płynu, odpowietrzniki działają za wyjątkiem przedniego koła po stronie pasażera, tam odpowietrzanie odbywa się za pomocą przewodu hamulcowego. Czy to moze być przyczyną w/w problemów? Pozdrawiam.

Offline Mariusz Olczak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 582
  • Skąd: Tomaszów Maz.
  • Posiadany samochód: był ZX 1.4i - TU3M KDY+gaz 5d. 92r avantage
  • Miejscowość: Tomaszów Maz.
Re: Problem z hamulcami
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 17, 2013, 15:27:03 »
Cytuj

Mirosław Nowacki napisał:
Witam kolegów. Chciałbym podpiąć sie pd temat. Problem z ktorym się zmagam od dwoch  dni dotyczy problemu z odpowietrzeniem hamulców. Książkowo jak przykazano zaczynamy od najdalszego koła od pompy i po kolei . Wszystko idzie jak splatka.  Ale problem pozostaje. Pedal w podlodze  i lapie  za 3 razem. Przelałem przez układ w sumie 2 razy butelka plynu. Żone boli noga od wciskania pedału hamulca a mnie powoli nachodzi chęć uzycia toporka i rozprawienia się z ZX i zmiany samochodu. Generalnie brak wycieków płynu, odpowietrzniki działają za wyjątkiem przedniego koła po stronie pasażera, tam odpowietrzanie odbywa się za pomocą przewodu hamulcowego. Czy to moze być przyczyną w/w problemów? Pozdrawiam.

Napisz jeszcze czego się dotykałeś co zmieniałeś? Klocki, okładziny czy tylko stwierdziłeś, że sobie płyn zmienisz i od tego się zaczęło?

Offline Mirosław Nowacki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 23
  • Skąd: Borne Sulinowo
  • Posiadany samochód: Citroen ZX reflex 1,4 i
  • Miejscowość: Borne Sulinowo
Re: Problem z hamulcami
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 17, 2013, 20:18:41 »
Wmieniłem klocki hamulcowe i od tego się zczelo. ALe dziś olśnienie. Po nie udanch próbach odpowietrzenia( hamowanie na 2-3) wyjechałem sprawdzic jak mozna jezdzic, i przyznaje...dojechalem do krzyżówki (mieszkam na jednokierunkowej) i wbiłem wsteczny i po jezdzie. W garażu odkręcilem zbiorniczek z płynem...syknelo...dolałem do stanu, zakeciłem i uruchomilem silnik a tu zdziwienie. Pedał wysoko, hamulce na raz...ruszyłem w miasto i jest ok. Tyle z moich dzisiejszych zmagań. Pozdrawiam.