Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Łożysko, czy oby na pewno ?! - jak wymienić ?  (Przeczytany 1093 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

  • Gość
Łożysko, czy oby na pewno ?! - jak wymienić ?
« dnia: Luty 22, 2012, 19:34:20 »
Witam,

od jakiegoś czasu podczas powolnej jazdy coś cicho piszczy w prawym przednim kole, a podczas szybkiej jazdy dochodzi głośny odgłos jakiegoś tarcia. Odgłos ten nie trwa cały czas, a tylko od czasu do czasu. Według mnie jest to wina łożyska. Pytanie brzmi... Czy ktoś już miał taki przypadek i czy to faktycznie łożysko, czy też coś innego ? A pytanie drugie... Czy bez żadnego problemu wymienię sam to łożysko (sposobem garażowym z użyciem zwykłych kluczy) ?

Proszę o odpowiedzi i porady.

Pozdrawiam, Mateusz.

Offline Krzysztof Trepka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 85
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: Cytryna ZX 1.1 miami, C4
  • Miejscowość: Częstochowa
Re: Łożysko, czy oby na pewno ?! - jak wymienić ?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 22, 2012, 21:57:27 »
http://www.klub.citroen.triger.com.pl/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=74746&forum=60
zobacz tutaj bo jest tam kilka fajnych uwag. Mam taki sam model tylko troche młodszy i ten sam problem. Sprawdź czy przeguby są zdrowe tym sposobem co opisany w linku.

Offline Grzegorz Malinowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 28
  • Skąd: Aleksandrów
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1,4 93r
  • Miejscowość: Aleksandrów
Re: Łożysko, czy oby na pewno ?! - jak wymienić ?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 24, 2012, 23:48:09 »
Mialem ten sam problem . Przeguby mam nowe ,wiec ich wyeksploatowanie nie wchodzi w gre. U mnie piszczaly czasem w prawym tylnym kole szczeki hamulcowe. Sprawdz to jak zaczyna sie to dziac poprzez delikatne wcisniecie hamca . Jak przestaje w tym momencie to masz problem.mozna tez sprawdzic przykladowo poprzez wcisniecie sprzegla , przeguby wtedy spobodnie sie obracaja wiec jesli to one , to powinno przestac wlasnie w tym momencie.