Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: XP 1,6 HDi Dziwne stukanie w okolicach turbiny  (Przeczytany 850 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomek Jarecki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 49
  • Skąd: małopolska
  • Posiadany samochód: Citroen C4 Picasso 1,6 HDi Exclusive, C4 II Picasso 1,2 PT AM6 Shine
  • Miejscowość: małopolska
XP 1,6 HDi Dziwne stukanie w okolicach turbiny
« dnia: Styczeń 24, 2012, 13:36:45 »
XP 1,6HDi 110KM FAP,
Po przegazówce na luzie lub po odpuszczeniu gazu w czasie jazdy np. po dynamicznym ruszeniu, z okolic turbiny dochodzi takie  pojedyncze dziwne stuknięcie, coś jakby opadniecie lub zamkniecie metalowej klapki.
Dźwięk ten słyszę odkąd kupiłem XP i początkowo myślałem, że to odgłos przestawianej kierownicy łopatek w turbinie i tak ma być (to mój pierwszy diesel), ale teraz zaczynam mieć wątpliwości ?
Czy inni posiadacze 1,6HDi też słyszą  takie stuknięcia?

Poza tym dźwiękiem, silnik pracuje raczej prawidłowo. Nie dymi, oleju nie bierze.
Wydaje mi się co prawda że mój XP jak na te 110 km i 240 Nm jest trochę mało elastyczny i niezbyt dynamiczny, ale po przesiadce z 2 litrowej 140 konnej benzyny (Scenic 1 ph2) to może być odczucie subiektywne, potęgowane jeszcze przez cyfrowy wskaźnik prędkości.
Było: PF126p, Tipo, Espero, Scenic 1ph2, Partner 1 fl, Xsara Picasso, P2008 allure.
Jest: Partner 2 tepee vtc, C4 Picasso exclusive, C4 II Picasso Shine.