Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: C5 - poszukiwany elektryk -Wrocław  (Przeczytany 835 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Łukasz Kopro

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Posiadany samochód: Citreon C5
  • Miejscowość: Wrocław
C5 - poszukiwany elektryk -Wrocław
« dnia: Wrzesień 11, 2019, 17:10:42 »
Witam,
Zakupiłem dwa miesiące temu Citroen'a C5 kombi, rocznik 2013 2.0 HDI. Z autem nie miałem żadnych problemu do czasu rozmontowania i zamontowania tapicerki klapy bagażnika. Obudowa klapy była przyczepiona luzem, brakowało zaczepów. Teraz w losowych momentach auto potrafi wyświetlić komunikat z błędem hamulca ręcznego, wspomagania oraz service. Usterka potrafi zniknąć jak zgaszę samochód i zamknę go na kilka minut. Nie jestem w stanie wywołać tej usterki. Czasami potrafi pojawić się po przejechaniu 300-400 km. Auto było sprawdzane przez elektryka samochodowego. Komputer nie pokazuje żadnych błędów. Elektryk znalazł jakś dodatkową wiązkę, która leżała obok głównego sterownika auta (zaizolował ją). Problem zniknął na kilka tygodni, ale dzisiaj znowu się pojawił. Obstawiam, że poprzedni właściciel wyciął na szybko kamerę cofania. Potrzebowałbym namiary na jakiegoś dobrego elektryka z Wrocławia lub okolic, który by mi sprawdził wiązki w klapie i w okolicach bagażnika. Niestety poprzedni elektryk ma problemy zdrowotne i nie wiadomo kiedy wróci do pracy. Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam,Łukasz
 

Offline Mariusz Jastrzębski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 425
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X7) Tourer, ekskluzywne 2.0 HDi, ASB, 163KM; SAAB 9-5, 2.0t, 190KM
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: C5 - poszukiwany elektryk -Wrocław
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 11, 2019, 18:32:15 »
Pierwsze co, to należałoby podpiąć auto pod Diagboxa i dowiedzieć się co je boli. Dopiero potem patrzeć w schematy i szukać problemu. Mam interfejs i program, ale w tym tygodniu nie mam czasu :( Pisz na PW. Może w weekend uda się choć błędy odczytać.

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 049
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: C5 - poszukiwany elektryk -Wrocław
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 11, 2019, 21:06:58 »
Wiązka obok sterownika idzie z kabiny pod maskę, lub jak kto woli odwrotnie. Od modułu BSI do modułu BSM, tak zostawili kilka kabli na zapas gdyby ktoś do czegoś potrzebował. Większość aut PSA ma taki myk.

Offline Łukasz Kopro

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Posiadany samochód: Citreon C5
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: C5 - poszukiwany elektryk -Wrocław
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 14, 2019, 21:31:26 »
Po dwóch dniach jak samochód stał na parkingu auto dalej pokazywało komunikaty błędów (wspomaganie i hamulec ręczny). Po odpaleniu auta zostało odcięte wspomaganie (wróciło po przejechaniu dwóch kilometrów). Komunikaty zniknęły po kilku kilometrach. Czasami pomaga również zamknięcie auta na kilka minut.
Mariusz podpiął samochód do Diagboxa. W złączniku dodaje wykaz błędów. Sprawdziliśmy klapę i obudowę bagażnika. W klapie nie ma żadnych luźnych wiązek. W obudowie są puszczone kable prawdopodobnie do haka, ale są zaizolowane. Problemem może być główny sterownik auta, którego obudowa nie jest stabilnie przymocowana. Nóżka obudowy nie jest przykręcona i lata luźno.

Czy ktoś z Was miał może podobny problem? Ponawiam również pytanie czy ktoś jest w stanie polecić jakiegoś elektryka we Wrocławiu.