Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: C5X7 - z trochę innej perspektywy  (Przeczytany 9306 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Patryk Rudzikowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 11
  • Posiadany samochód: Peugeot 407 Sedan 2,0 benz + LPG
  • Miejscowość: Koszalin
Odp: C5X7 - z trochę innej perspektywy
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 28, 2020, 12:23:10 »
Dla mnie przód auta wygląda okej ale jest bez tablicy, jakbyś dołożył przepisową tablicę to efekt niknie, natomiast to oklejenie musisz pokazać z jakiejść innej perspektywy, całe auto z boku z dala pokaż.

Offline Piotr Starzycki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 413
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: C5 MKII PB 2.0
  • Zainteresowania: Brak
  • Miejscowość: Sosnowiec
Odp: C5X7 - z trochę innej perspektywy
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 28, 2020, 13:24:08 »
I tutaj dochodzimy do pojęcia subiektywizmu. Dla mnie z kolei przykręcanie tablicy wkrętami kojarzy się z osobami, które zatrzymały się w czasach PRLu albo nie stać ich na ramkę - bez urazy oczywiście - nie ma być to jakkolwiek obraźliwe.


Widocznie nigdy nie tłumaczyłeś się na policji, że to nie Ty w środku nocy tankowałeś i zapomniałeś zapłacić. Ja się nie tłumaczyłem bo tablicę zawsze wkrętami mocowałem, ale znajomy musiał się tłumaczyć.
Ponadto ramkę założę (ale tablicę i tak wkrętami przykręcę) jak mi będą płacić za nalepkę reklamową na niej. Póki co powodu nie widzę żadnego, ale za to np. często widzę ramki z reklamą serwisu blacharsko-lakierniczego i już wiem, że auto było bite!

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 059
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: C5X7 - z trochę innej perspektywy
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 28, 2020, 14:11:30 »
Tablica nawet nie na wkręty a na nity to czasem konieczność.  Nikt nie będzie się szarpał z Twoją jak obok na parkingu stoją auta, które mają w ramce bez niczego. Amatorów na „darmowe” tankowanie jest wielu.
 Ramka z serwisu blacharskiego niekoniecznie oznacza że auto było bite.  :D Czasami znajomy znajomemu da taką żeby reklamować swoją firmę.  Inna sprawa, że "bite" nie znaczy złe... Czasem może być lepsze od innego, które "bite" nie było.
 

Offline Krzysztof Żółkowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 55
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2011
  • Zainteresowania: Gry komputerowe, sport
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: C5X7 - z trochę innej perspektywy
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 28, 2020, 17:08:06 »
Racja nigdy nie musiałem się tłumaczyć i mam nadzieję, że nigdy nie będę musiał. Tablicy montować nitami jednak nie zamierzam, bo z czym mi się to kojarzy już napisałem  ;D


I tutaj dochodzimy do pojęcia subiektywizmu. Dla mnie z kolei przykręcanie tablicy wkrętami kojarzy się z osobami, które zatrzymały się w czasach PRLu albo nie stać ich na ramkę - bez urazy oczywiście - nie ma być to jakkolwiek obraźliwe.


Widocznie nigdy nie tłumaczyłeś się na policji, że to nie Ty w środku nocy tankowałeś i zapomniałeś zapłacić. Ja się nie tłumaczyłem bo tablicę zawsze wkrętami mocowałem, ale znajomy musiał się tłumaczyć.
Ponadto ramkę założę (ale tablicę i tak wkrętami przykręcę) jak mi będą płacić za nalepkę reklamową na niej. Póki co powodu nie widzę żadnego, ale za to np. często widzę ramki z reklamą serwisu blacharsko-lakierniczego i już wiem, że auto było bite!


Strasznie proste myślenie i totalnie błędne wysnuwanie wniosków. Pewnie każdy kto nosi koszulkę piłkarską jest piłkarzem, a Ci co wożą rybkę na tylnej klapie są na pewno rybakami  ::)

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 114
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5X7 - z trochę innej perspektywy
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 29, 2020, 23:08:51 »
I tutaj dochodzimy do pojęcia subiektywizmu. Dla mnie z kolei przykręcanie tablicy wkrętami kojarzy się z osobami, które zatrzymały się w czasach PRLu albo nie stać ich na ramkę
Jak by ci 2-3 razy ukradli tablice to byś szybko zmienił zdanie. Poza tym np. ja osobiście wolę same tablice bez ramki bo auto jest "czyste" bez zbędnych dodatków i nie ma to nic wspólnego z oszczędnością.
BTW ramek z reklamą się nie kupuje tylko dostaje.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Henryk Guzicki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 281
  • Skąd: Brande/Dania
  • Posiadany samochód: Seat Ateca FR TSI Citroen DS3 HDI
  • Miejscowość: Brande/Dania
Odp: C5X7 - z trochę innej perspektywy
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 01, 2020, 09:49:41 »
W danii jest przepis że tablice muszą być przytwierdzone na stałe albo za pomocą nitów bądź wkrętów, jeśli tego nie będzie to jest mandat i to nie mały.

Offline Krzysztof Żółkowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 55
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2011
  • Zainteresowania: Gry komputerowe, sport
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: C5X7 - z trochę innej perspektywy
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 01, 2020, 15:30:10 »
W danii jest przepis że tablice muszą być przytwierdzone na stałe albo za pomocą nitów bądź wkrętów, jeśli tego nie będzie to jest mandat i to nie mały.


Dziwne. Wujek mieszka w Danii od 10 lat i jak przyjeżdża do Polski to ma ramki  ;)
I tutaj dochodzimy do pojęcia subiektywizmu. Dla mnie z kolei przykręcanie tablicy wkrętami kojarzy się z osobami, które zatrzymały się w czasach PRLu albo nie stać ich na ramkę
Jak by ci 2-3 razy ukradli tablice to byś szybko zmienił zdanie. Poza tym np. ja osobiście wolę same tablice bez ramki bo auto jest "czyste" bez zbędnych dodatków i nie ma to nic wspólnego z oszczędnością.
BTW ramek z reklamą się nie kupuje tylko dostaje.


Parkuję w garażu podziemnym lub pod domem, gdzie jest kilka kamer, więc nie boję się o to że ktoś ukradnie tablice. Nic na to nie poradzę, że tak mi się to kojarzy. Z resztą nie tylko mi.

Offline Henryk Guzicki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 281
  • Skąd: Brande/Dania
  • Posiadany samochód: Seat Ateca FR TSI Citroen DS3 HDI
  • Miejscowość: Brande/Dania
Odp: C5X7 - z trochę innej perspektywy
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 01, 2020, 15:45:02 »
Ma ramki i przykręcone tablice :) nawet mają w sklepch w sprzedaży komplety śrubek z nakładkami na łby w różnych kolorach np.białe,czerwone lub niebeskie w zależności gdzie będzie śruba.Daje się je po to aby śruby nie rzucały się w oczy.

Offline Krzysztof Żółkowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 55
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2011
  • Zainteresowania: Gry komputerowe, sport
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: C5X7 - z trochę innej perspektywy
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 01, 2020, 15:53:33 »
Ma ramki i przykręcone tablice :) nawet mają w sklepch w sprzedaży komplety śrubek z nakładkami na łby w różnych kolorach np.białe,czerwone lub niebeskie w zależności gdzie będzie śruba.Daje się je po to aby śruby nie rzucały się w oczy.


No widzisz - dochodzimy do meritum - aby śruby nie rzucały się w oczy. Dla mnie nity albo śruby przebijające tablice wyglądają jak wyżej - jakby ktoś nie miał pieniędzy żeby kupić ramkę.
Swoją drogą ciekawe - dzięki za info. Jak przyjedzie na święta na pewno zerknę  ;D

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 114
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5X7 - z trochę innej perspektywy
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 01, 2020, 20:45:10 »
Parkuję w garażu podziemnym lub pod domem, gdzie jest kilka kamer, więc nie boję się o to że ktoś ukradnie tablice.
Hmm... pod pracą też mamy kamery, jak potem oglądałem nagranie to gościowi wystarczy 15-20 sekund i go nie ma, na nagraniu za mało szczegółów żeby go ścigać (kamery 5Mpix).
Na stacjach też mają kamery a paliwo kradną.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Włodzimierz Rogowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 221
  • Posiadany samochód: C5 X7 Tourer 2.0HDI RHH 163km 2013r
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: C5X7 - z trochę innej perspektywy
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 02, 2020, 10:36:06 »
Ludzie wyraziliście swoje zdanie - to się Wam podoba albo nie, robicie tak albo tak. Spoko, ale powoli dyskusja zaczyna wyglądać tak, jakbyście zaraz mieli pobić Krzysztofa bo robi z numerami we własnym samochodzie to, na co ma ochotę :D Ukradną mu blachy albo dostanie mandat, to zmieni podejście albo i nie. Daliście mu ostrzeżenie, zrobi z nim to, co ma ochotę zrobić...

Co do samego tematu, śledzę go z wielkim zainteresowaniem (jak widać wielu, którym modyfikacje nie przypadły do gustu również ma problem z tym, żeby przestać :P) i czekam na kolejne zdjęcia tego dziwoląga - nie powiem, żeby mi się bardzo podobał, ale na pewno jest na swój sposób wyjątkowy, ogląda się go na pewno o wiele ciekawiej niż kolejny fabryczny wóz z dopiskiem "po 2 tygodniach polerowania ładnie się błyszczy" :)

Offline Piotr Starzycki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 413
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: C5 MKII PB 2.0
  • Zainteresowania: Brak
  • Miejscowość: Sosnowiec
Odp: C5X7 - z trochę innej perspektywy
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 02, 2020, 13:20:19 »
Garaż podziemny... w środku dnia w środku miasta jednym ruchem nogi ściągną Ci tablice w 2 sekundy. A wkręty... tablica sama w sobie nijak nie pasuje do żadnego auta (podobnie jak bezsensowna nalepka z nr na szybę - na szczęście jesienią ma zniknąć, a ja odkąd pamiętam to ją w schowku wożę i nigdy w żadnym aucie jej nie nakleiłem) więc wkręty jej specjalnie nie zaszkodzą.
Co do policjantów czepiących się braku tablicy to kolega codziennie przez 2 lata 100 km pokonywał z tablicą wymalowaną flamastrem na tekturze włożonej za szybą i nigdy się nie przyczepili bo koledze nie chciało się w WK odebrać nowej która tam na niego czekała.

Offline Krzysztof Żółkowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 55
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2011
  • Zainteresowania: Gry komputerowe, sport
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: C5X7 - z trochę innej perspektywy
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 03, 2020, 00:23:36 »
Garaż podziemny... w środku dnia w środku miasta jednym ruchem nogi ściągną Ci tablice w 2 sekundy. A wkręty... tablica sama w sobie nijak nie pasuje do żadnego auta (podobnie jak bezsensowna nalepka z nr na szybę - na szczęście jesienią ma zniknąć, a ja odkąd pamiętam to ją w schowku wożę i nigdy w żadnym aucie jej nie nakleiłem) więc wkręty jej specjalnie nie zaszkodzą.
Co do policjantów czepiących się braku tablicy to kolega codziennie przez 2 lata 100 km pokonywał z tablicą wymalowaną flamastrem na tekturze włożonej za szybą i nigdy się nie przyczepili bo koledze nie chciało się w WK odebrać nowej która tam na niego czekała.


Ściągną, ukradną paliwo - trudno. Najlepiej nie wychodzić z domu, bo mogą Cię zamordować  ;)

Offline Piotr Starzycki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 413
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: C5 MKII PB 2.0
  • Zainteresowania: Brak
  • Miejscowość: Sosnowiec
Odp: C5X7 - z trochę innej perspektywy
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 03, 2020, 09:07:19 »
Trochę tok rozumowania Ci się pomieszał.
Po co komuś mam ułatwiać życie (kradzież) jak za kilka groszy mogę mu to uniemożliwić.

Offline Włodzimierz Rogowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 221
  • Posiadany samochód: C5 X7 Tourer 2.0HDI RHH 163km 2013r
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: C5X7 - z trochę innej perspektywy
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 03, 2020, 11:49:22 »
Trochę tok rozumowania Ci się pomieszał.
Po co komuś mam ułatwiać życie (kradzież) jak za kilka groszy mogę mu to uniemożliwić.
To co robi Krzysztof - wrzucenie blachy za szybę, jest jeszcze tańsze i bezpieczniejsze, jak tak straszliwie się obawiasz zacznij stosować ten patent :D
Serio nie ogarniam, co chcecie osiągnąć tą nagonką :D

Offline Tomasz Hudy

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1 086
  • Skąd: Lędziny
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X7) Tourer (2011) 2.0 HDI RHH AM6C
  • Zainteresowania: informatyka, elektronika
  • Miejscowość: Lędziny
Odp: C5X7 - z trochę innej perspektywy
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 03, 2020, 12:25:11 »
Dajcie już spokój tym blachom, bo to się naprawdę nudne robi i zaśmieca wątek główny autora.

Offline Krzysztof Żółkowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 55
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2011
  • Zainteresowania: Gry komputerowe, sport
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: C5X7 - z trochę innej perspektywy
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 07, 2020, 21:17:39 »
Kolejny update odnośnie samochodu. Na urodziny wpadły koła Carlssona 19".

Tutaj już w trakcie mycia  ;D

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2020, 13:29:32 wysłana przez Krzysztof Żółkowski »

Offline Krzysztof Żółkowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 55
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2011
  • Zainteresowania: Gry komputerowe, sport
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: C5X7 - z trochę innej perspektywy
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 09, 2020, 14:20:44 »
Koła już założone na auto  8)

Offline Dariusz Kłeczek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 8 803
  • Skąd: Trzebinia/Birmingham
  • Posiadany samochód: BX 1,9 GTi; AX 1,5 D
  • Zainteresowania: fotografia, nurkowanie
  • Miejscowość: Trzebinia/Birmingham
Odp: C5X7 - z trochę innej perspektywy
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 10, 2020, 17:53:56 »
Panowie spokój, bo będą "nagrody".
Za kolejne głupie memy bany na minimum tydzień.
Zrozumiano?

BX 1,9 GTi 1991 już automat 213.000 km
AX 1,5 D Spot 1996 127.000 km
RENAULT TRAFIC 2,0 DCi 2007 224.000 mil
Hyundai IX35 1,7 CRDi 2014 79.000 mil

Offline TOMASZ KOZIOŁ

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 812
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 TOURER (X7) 2,0HDI 2008r
  • Miejscowość: warszawa
Odp: C5X7 - z trochę innej perspektywy
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 11, 2020, 22:30:09 »
a to już nie wolno wyrazić swojej opinii?
 ;D ;D ;D ;D >:( >:( >:( >:( >:(


Offline Dariusz Kłeczek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 8 803
  • Skąd: Trzebinia/Birmingham
  • Posiadany samochód: BX 1,9 GTi; AX 1,5 D
  • Zainteresowania: fotografia, nurkowanie
  • Miejscowość: Trzebinia/Birmingham
Odp: C5X7 - z trochę innej perspektywy
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 11, 2020, 23:57:37 »
Wolno, ale można to zrobić "kultywatornie", bez drwin i szyderstwa.
I tyczy się to wszystkich stron biorących udział w dyskusji.

Mnie się takie przeróbki w tym modelu nie podobają, ale nie mój cyrk, więc i nie moje małpy.
Dopóty właściciel nie prezentuje modyfikacji zagrażających bezpieczeństwu, jego sprawa.
 
BX 1,9 GTi 1991 już automat 213.000 km
AX 1,5 D Spot 1996 127.000 km
RENAULT TRAFIC 2,0 DCi 2007 224.000 mil
Hyundai IX35 1,7 CRDi 2014 79.000 mil

Offline TOMASZ KOZIOŁ

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 812
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 TOURER (X7) 2,0HDI 2008r
  • Miejscowość: warszawa
Odp: C5X7 - z trochę innej perspektywy
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 13, 2020, 21:12:13 »
Nie znam się ale skoro kolo nie może wystawać nawet na 1mm za obrys auta to co dopiero jakieś plastiki przyklejone z boku do zderzaka, krzywdę może zrobić!!!!!!! Ale tak jak napisałeś nie mój cyrk......., ale ubezpieczyciel w w razie W się przypier......

Offline Krzysztof Żółkowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 55
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2011
  • Zainteresowania: Gry komputerowe, sport
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: C5X7 - z trochę innej perspektywy
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 22, 2020, 22:33:06 »

Dziś stwierdziłem, że pomaluję dodatkowo napisy na oponach. Początkowo byłem sceptycznie do tego nastawiony jednak całość bardzo ładnie się dla mnie zgrywa. Jestem zadowolony z efektu  :)


[/size]Nie znam się ale skoro kolo nie może wystawać nawet na 1mm za obrys auta to co dopiero jakieś plastiki przyklejone z boku do zderzaka, krzywdę może zrobić!!!!!!! Ale tak jak napisałeś nie mój cyrk......., ale ubezpieczyciel w w razie W się przypier......[/size]



To nie plastik, a guma ;)

Offline Dawid Gorzula

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.0 HDI, 163 KM rok 2010
  • Zainteresowania: Hajs
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5X7 - z trochę innej perspektywy
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 24, 2020, 10:34:17 »
Kolego Krzysztof dla mnie SZTOS !!!, podoba mi się to co zrobiłeś!
Czego użyłeś do pomalowanie napisów na oponach? i jak długo się to utrzyma?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2020, 15:11:56 wysłana przez Błażej Banisz »

Offline Krzysztof Żółkowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 55
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2011
  • Zainteresowania: Gry komputerowe, sport
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: C5X7 - z trochę innej perspektywy
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 03, 2020, 00:15:21 »
Kolego Krzysztof dla mnie SZTOS !!!, podoba mi się to co zrobiłeś!
Czego użyłeś do pomalowanie napisów na oponach? i jak długo się to utrzyma?


Wszystko zależy od profilu opony. U mnie niestety na profilu 40 farba początkowo pękała (trzeba było poprawiać 2-3 razy). Przypuszczam że na wyższym, nie trzeba by było tak często poprawiać. Ile się utrzyma? Ciężko mi to stwierdzić - czytałem, że na rok powinno wystarczyć. Kupiłem markery KEITI ze względu na ich dobre opinie. Są całkiem okej.