Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Dlaczego nie mam świateł dziennych  (Przeczytany 1682 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mirosław Kirol

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 342
  • Skąd: Pruszcz Gdański
  • Posiadany samochód: ;Citroen C5 2,0HDI 2002r; C5(X7) 2,0HDI(136KM;AM6) 2008r; C6 3,0HDI(241KM;AM6)
  • Miejscowość: Pruszcz Gdański
Dlaczego nie mam świateł dziennych
« dnia: Styczeń 13, 2019, 09:09:39 »
Witam
Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak je uruchomić? U mnie po uruchomieniu samochodu zawsze włączają się światła mijania. Zarówno w pozycji manetki 0, jak i Auto. W menu samochodu mam ustawione światła automatyczne. Żarówki w lampach od świateł dziennych sprawne, bo sprawdzałem. W Leksji szukałem w kalkulatorze BSI i telekodowaniu możliwości zmiany i nie widzę tam takich opcji. Może powodem być ustawienie samochodu na kraje skandynawskie? Tam zdaje się nie używają świateł dziennych. Jakby ktoś coś wiedział jak włączyć te światła to proszę o poradę.

Offline Machoński Tomasz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 950
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus NX, był C5 X7 Exclusive Tourer 2.0 lpg
  • Miejscowość: Katowice
Odp: Dlaczego nie mam świateł dziennych
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 13, 2019, 10:16:19 »
Zmienisz komputerem.Masz ustawione światła automatyczne a nie dzienne.
Dzienne zmieniamy w BSI w dwóch miejscach.

Offline Mirosław Kirol

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 342
  • Skąd: Pruszcz Gdański
  • Posiadany samochód: ;Citroen C5 2,0HDI 2002r; C5(X7) 2,0HDI(136KM;AM6) 2008r; C6 3,0HDI(241KM;AM6)
  • Miejscowość: Pruszcz Gdański
Odp: Dlaczego nie mam świateł dziennych
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 18, 2019, 20:27:41 »
Witam
Dzisiaj się za to zabrałem, ale bez efektu. W BSI mam zaznaczone światła dzienne. Może coś robię nie tak. Może mam jakieś inne oprogramowanie BSM, bo u mnie leksja wyświetla w starej wersji(menu biało-zielone). W innych samochodach do których podłączana była moja leksja wyświetla w odcieniach brunatno-brązowych i inny jest układ menu.
Prośba szczególnie do kolegi Tomka Machońskiego, bo widzę, że ma wielką wiedzę, oczywiście nie umniejszając innym. Czy ktoś może może podać mi konkretną ścieżkę dostępu do ustawienia tych świateł.


Offline Machoński Tomasz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 950
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus NX, był C5 X7 Exclusive Tourer 2.0 lpg
  • Miejscowość: Katowice
Odp: Dlaczego nie mam świateł dziennych
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 19, 2019, 09:53:52 »
Bez podpiętego kompa ciężko to przypomniec sobie.
Gdzieś w BSI telekodujemy na dodatkowy Pakiet świateł czy oświetlenia.
Potem w Oświetleniu telekodujemy na światła dodatkowe.Automatyczne właczanie świateł mijania  i dzienne trzeba wyłaczyć.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2019, 10:06:54 wysłana przez Machoński Tomasz »

Offline Marcin Kaszka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 684
  • Skąd: Chojnów/Legnica
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 '14r. MK3 2.2HDi CHIP 225KM/551Nm AM6 sedan
  • Miejscowość: Chojnów/Legnica
Odp: Dlaczego nie mam świateł dziennych
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 22, 2019, 17:22:39 »
Mirek, często nie ma niektórych opcji do telekodowania, jeżeli nie zrobiłeś wcześniej testu globalnego,  sprawdź.

Tak przy okazji - Lexia to program, tak samo jak Diagbox, więc "nie wyświetla się inna Lexia" tylko inny program :)
Pozdrawiam,
Marcin

C5 X7 MK3 '14r. 2.2HDi AM6 sedan
C4 Picasso II MK2 '16r. 2.0HDi EAT6
C4 Picasso II MK2 '14r. 1.6HDi MCP

Offline Tadeusz Stromski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 513
  • Skąd: Kamień Pomorski
  • Posiadany samochód: C4 GP excl. MPC 2.0 HDI 08'+C5 X7 2.0 hdi 140excl.
  • Zainteresowania: DYI, Filmy Stanisława Bareji
  • Miejscowość: Kamień Pomorski
Odp: Dlaczego nie mam świateł dziennych
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 22, 2019, 18:18:20 »
Oj namęczyłem się ja z tymi ustawieniami w BSI co niemiara, BSi>naprawa>telekodowanie ręczne> konfiguracja samochodu>oświetlenie i sygnalizacja.. będzie opcja "włączanie świateł pozycyjnych razem ze światłami do jazdy dziennej" (wartość u mnie to NIE). W menu BSi>......>konfiguracja klient też trzeba zajrzeć (opcja: włączanie świateł z menu ekranu wielofunkcyjnego na TAK). Ciężko tak z pamięci, trzeba próbować zmieniając po jednej opcji aż do skutku. Tyle że bawiąc się ustawieniami świateł może przestać działać coś innego, np bagażnik, tak jak u mnie, niby zamknięty a komunikat na desce był że "BOOT OPEN" hyhy.

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 594
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Dlaczego nie mam świateł dziennych
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 22, 2019, 19:07:43 »
Ano trzeba uważać, bo uaktywnienie opcji włączania świateł za pomocą menu ekranowego prowadzi do zamilknięcia kierunkowskazów... szczegóły w TYM wątku. Z drugiej strony można się przyzwyczaić do braku tego klikania ;)
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Tadeusz Stromski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 513
  • Skąd: Kamień Pomorski
  • Posiadany samochód: C4 GP excl. MPC 2.0 HDI 08'+C5 X7 2.0 hdi 140excl.
  • Zainteresowania: DYI, Filmy Stanisława Bareji
  • Miejscowość: Kamień Pomorski
Odp: Dlaczego nie mam świateł dziennych
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 23, 2019, 20:08:23 »
Ano trzeba uważać, bo uaktywnienie opcji włączania świateł za pomocą menu ekranowego prowadzi do zamilknięcia kierunkowskazów... szczegóły w TYM wątku. Z drugiej strony można się przyzwyczaić do braku tego klikania ;)

Aż mi ciary przeszły jak mi to przypomniałeś brrr. Dzisiaj grzebnąłem w kodowaniu BSI bo mam brak komunikacji z modułem oświetlenia nastrojowego.... hehe, okazało się że aktywowało się ryglowanie bagażnika podczas jazdy (tak podejrzewam) bo teraz nie mogę otworzyć bagażnika kiedy silnik pracuje... muszę zgasić silnik i dopiero otwierać hehehe. Lepiej notować każdą zmianę bo potem nie dojdziesz do ładu.

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 594
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Dlaczego nie mam świateł dziennych
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 23, 2019, 21:53:17 »
To teraz przypomnij sobie jak włączyłeś te ryglowanie, bo mi mimo szczerych chęci się nie udało jedyne co osiągnąłem to wyświetlanie tego w menu na zegarach ale efektów przestawienia w menu nie ma.
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Tadeusz Stromski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 513
  • Skąd: Kamień Pomorski
  • Posiadany samochód: C4 GP excl. MPC 2.0 HDI 08'+C5 X7 2.0 hdi 140excl.
  • Zainteresowania: DYI, Filmy Stanisława Bareji
  • Miejscowość: Kamień Pomorski
Odp: Dlaczego nie mam świateł dziennych
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 24, 2019, 18:17:33 »
To teraz przypomnij sobie jak włączyłeś te ryglowanie, bo mi mimo szczerych chęci się nie udało jedyne co osiągnąłem to wyświetlanie tego w menu na zegarach ale efektów przestawienia w menu nie ma.

Dokładnie to ci nie powiem, ale zmieniałem głównie kodowanie dotyczące świateł, tak czy siak były to ustawienia z kategorii komfort prowadzenia. Acha, sprawdzałem też co się stanie gdy zaznaczę "odzyskiwanie ciepła spalin do ogrzania kabiny". Całość robiona DBoxem, w lexii inaczej są poukładane kategorie. Żałuję że nie mam dokładniejszych informacji, ale i efekt był niezamierzony i niespodziewany.

EDIT
Błażej, przypomniałem sobie że jest tam też opcja "zapalanie światła sufitowego w drugim rzędzie i bagażniku po otwarciu drzwi", czy jakoś tak. Nie pamiętam w jakiej pozycji zostawiłem ten parametr, ale na pewno go zmieniałem. Może się przyda.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2019, 19:55:05 wysłana przez Tadeusz Stromski »