Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Xsara II Break 1.6 16V 2001r - Biała Cytryna  (Przeczytany 1780 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mateusz Zamojski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 281
  • Skąd: CK
  • Posiadany samochód: Xsara II Break 2001r
  • Miejscowość: CK
Xsara II Break 1.6 16V 2001r - Biała Cytryna
« dnia: Grudzień 30, 2012, 15:58:20 »
Witam

Od niedawna jestem posiadaczem Citroena Xsary II Break z motorem 1.6 16V PB+LPG z 2001 roku.

Jest to mój pierwszy Citroen, i można powiedzieć że jestem mile zaskoczony tym autem. Kawał wygodnego i (ku mojemu zdziwieniu) ekonomicznego auta!

Co do wyposażenia, to Xsara posiada:
- klime co prawda manualna, jednostrefowa, ale ważne że w ogóle jest,
- 4 poduchy,
- kierownice wielofunkcyjną ze sterowaniem radia z kierownicy,
- 2xel. szyby, z tyłu korby
- ABS,
- wspomaganie,
- el. lusterko pasażera,
- czujnik temperatury, który jest popsuty,
- przeciwmgłowe w głównym reflektorze,
- alarm,
- zestaw głośnomówiący z całym osprzętem pod Nokie 6210/6310i.

Bardzo mile jestem zaskoczony blacharką, bo auto jakby nie było ma prawie 12 lat, ale nie ma na nim grama rdzy, bo to ocynk z czego jestem mega zadowolony, bo w poprzednim aucie jakie miałem - Honda - rdza zjadała auto jakby było z papieru :D

Tak samo system nagłośnienia, niby fabryczny ale gra wyśmienicie. Po zmianie radia na Pioneera jestem zdziwiony seryjnymi głośnikami, na dniach przyjdą przejściówki do głośników i założę lepsze głośniki.

Jest w Xsarze parę "pierdół" które muszę zrobić, bo trochę denerwują, takie jak palący się "check" (ale to chyba od LPG) i inne drobnostki ale idzie z tym żyć.
Na chwilę obecną zrobiłem tym autem od zakupu jakieś 2000km z czego na jeden rzut trasa 800km z non stop świecącym się "checkiem" więc nie jest chyba tak źle :)

Parę dni temu zalałem świeże płyny, filterki, wymieniłem też cięgienka łączące skrzynie z drążkiem bo się wyrobiły i od razu czuć poprawę w precyzji wbijaniu biegów.

W planach:
- doprowadzenie auta do jak najlepszego stanu wizualnego i technicznego,
- jakieś ładniejsze, konkretniejsze koło,
- możliwe że przyciemnienie szyb z tyłu.

Poniżej parę fotek mojego pojazdu, nie jest zbyt czysty, ale na porządne pastowanie i pucowanie przyjdzie jeszcze pora :)













Pozdrawiam
Mr.Z

Offline Sławomir Marczak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 45
  • Skąd: Tychy
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1.4i coupe millesime
  • Miejscowość: Tychy
Re: Xsara II Break 1.6 16V 2001r - Biała Cytryna
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 07, 2013, 20:55:01 »
Fajna cytrynka ale ja bym wywalil ta ogromna rure z tylu i dal standardzik tymnardziej ze auto raczej normalnie wyglada a rura mocno moim zdaniem wiejsko tuningowa:) poza tym super jak to Xsarki, pozdrawiam

Offline Mateusz Zamojski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 281
  • Skąd: CK
  • Posiadany samochód: Xsara II Break 2001r
  • Miejscowość: CK
Re: Xsara II Break 1.6 16V 2001r - Biała Cytryna
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 19, 2013, 16:33:39 »
Szczerze mówiąc to nie przeszkadza mi ta rynna z tyłu, bo i tak na to uwagi nie zwracam. Tym bardziej że poprzedni właściciel tak to "fajnie" zrobił że rzeźbił w zderzaku żeby ta rynna się zmieściła, i siłą rzeczy jak zdemontuję obecną i założę zwykłą końcówkę to będzie to jeszcze gorzej wyglądać niż obecnie.