Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Srebrne Jajo z klekotem :)  (Przeczytany 3942 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał Czarniecki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 31
  • Skąd: Wiśniowa Góra
  • Posiadany samochód: Mondeo mk4 2.0 tdci (czyli HDI w innej budzie) / C3 1.4 HDI
  • Miejscowość: Wiśniowa Góra
Srebrne Jajo z klekotem :)
« dnia: Marzec 11, 2012, 22:25:22 »
No i stało się
Ja człowiek wyznający zasadę nie kupowania aut na F i nienawidzący diesla kupiłem.... Francuskiego diesla...
XP 2002 rok 2.0 HDI
do tego sprowadzony z Włoch...

Wymaga nieco pracy (parę obcierek i zagniotek parkingowych - kobieta i do tego Włoszka nią jeździła) ale pierwsze wrażenia po przesiadce z astry f zajefajne.. siedzi się jak na piętrze. I jakoś tak luźno w środku... Tylko parkowanie masakra - Astra dużo zwrotniejsza :( Tam gdzie opelkiem wyjeżdżam na raz jajem muszę na dwa razy....
"Diesel to do traktora a samochody na F omijać dalekim łukiem"
Tylko krowa nie zmienia poglądów
Dwa francuskie diesle w domu :)
I szukam kolejnego :)

Offline Jarosław Plucha

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 074
  • Skąd: Kluczbork
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso Exclusive 2.0HDI 150KM 2014, C3 1.4i Furio 2005
  • Miejscowość: Kluczbork
Re: Srebrne Jajo z klekotem :)
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 12, 2012, 08:08:06 »
Twoje spostrzeżenia odnośnie promienia skrętu to nie nowość. Wszyscy którzy się przesiedli z aut zwrotniejszych zwracają na to uwagę. Za jakiś czas zobaczysz, że przednie słupki ograniczają Ci widoczność, no i że wspomaganie jest za słabe i a i ten silnik jest za głośny a do tego wyświetlacz za słabo świeci w słoneczne dni . Po pewnym czasie przyzwyczaisz się do tego i nauczysz się nim jeździć i będzie Ci to sprawiało dużą frajdę.
Pozdrawiam Jarosław Plucha :evil:

Offline Michał Czarniecki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 31
  • Skąd: Wiśniowa Góra
  • Posiadany samochód: Mondeo mk4 2.0 tdci (czyli HDI w innej budzie) / C3 1.4 HDI
  • Miejscowość: Wiśniowa Góra
Re: Srebrne Jajo z klekotem :)
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 12, 2012, 08:24:11 »
Wiesz - Niby o tym czytałem i niby o tym wiedziałem.. :P:P Ale co innego przekonać się na własnej skórze :P
Tak samo z wyświetlaczem - ten dreszczyk emocji kiedy zbliżasz się do miśkow z suszarką i nie wiesz z jaką prędkością jedziesz :)

A co do wspomagania - nie lubię silnego 0 i to mi rewelacyjnie pasuje :)
"Diesel to do traktora a samochody na F omijać dalekim łukiem"
Tylko krowa nie zmienia poglądów
Dwa francuskie diesle w domu :)
I szukam kolejnego :)

Offline Marcin Janczewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 492
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C4 Picasso 1.6 hdi, Renault Megane Grandcoupe 1.6 sce
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Srebrne Jajo z klekotem :)
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 12, 2012, 09:52:48 »
Jarek jak zwykle ma rację :)

Offline Michał Czarniecki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 31
  • Skąd: Wiśniowa Góra
  • Posiadany samochód: Mondeo mk4 2.0 tdci (czyli HDI w innej budzie) / C3 1.4 HDI
  • Miejscowość: Wiśniowa Góra
Re: Srebrne Jajo z klekotem :)
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 12, 2012, 11:28:28 »
Żeby ni było - nie narzekam :)
Jeździ się fajnie. Drogę można oglądać nad zwykłymi osobówkami :)
klekot klekocze - ale da się żyć.
Co do manewrowości - ponieważ będzie nim częściej jeździć moja żona - szybko zakładam czujniki parkowania( i to w układzie 8 sensorowym - trudno jest ten przód wyczuć)
Tak samo myślę o światłach do jazdy dziennej - wyeliminuje problem wyświetlacza (albo chociaż zminimalizuje)
Jeszcze tylko muszę wykombinować "demontowalną" instalację CB - bo jakoś bez radia dziwnie mi się jeździ a zona dla odmiany ma na CB alergię :P i będzie wszystko cacy :)
Niech się pogoda poprawi to Jajo zostanie umyte i wrzucę parę fotek :P
"Diesel to do traktora a samochody na F omijać dalekim łukiem"
Tylko krowa nie zmienia poglądów
Dwa francuskie diesle w domu :)
I szukam kolejnego :)

Offline Jarosław Plucha

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 074
  • Skąd: Kluczbork
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso Exclusive 2.0HDI 150KM 2014, C3 1.4i Furio 2005
  • Miejscowość: Kluczbork
Re: Srebrne Jajo z klekotem :)
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 12, 2012, 14:05:23 »
Cytuj

Michał Czarniecki napisał:
Żeby ni było - nie narzekam :)
Jeździ się fajnie. Drogę można oglądać nad zwykłymi osobówkami :)
klekot klekocze - ale da się żyć.
Co do manewrowości - ponieważ będzie nim częściej jeździć moja żona - szybko zakładam czujniki parkowania( i to w układzie 8 sensorowym - trudno jest ten przód wyczuć)
Tak samo myślę o światłach do jazdy dziennej - wyeliminuje problem wyświetlacza (albo chociaż zminimalizuje)
Jeszcze tylko muszę wykombinować "demontowalną" instalację CB - bo jakoś bez radia dziwnie mi się jeździ a zona dla odmiany ma na CB alergię :P i będzie wszystko cacy :)
Niech się pogoda poprawi to Jajo zostanie umyte i wrzucę parę fotek :P


Oj tam , oj tam. Nikt nie mówi że narzekasz. To zupełnie jest normalne że porównujesz pikusia do poprzedniego auta. I tylko miłość ślepa jest niebezpieczna. Jeśli dostrzegasz jakieś wady tzn że masz zdrowe podejście.
A teraz na pocieszenie- ciesz się że masz HDI. Inne diesle to są dopiero klekoty z TDI na czele
Jeśli twoja połowica będzie użytkować to lepiej załóż te czujniki parkowania. Kobiety lubieją jeździć po centrach handlowych, a parkują tam gdzie jest najbliżej wejścia czyli tam gdzie jest najciaśniej i największy tłok.
Polecam założenie świateł dziennych. sam sobie takowe sprawiłem, takie z homologacją i automatem całkiem  fajne okrągłe takie gustowne. Ale to nie wszystko. Wcześniej miałem założone fabryczne żarówki 1,3w do podświetlenia wyświetlacza. Zmieniłem je na mocniejsze 2,3w. Sprawują sie doskonale. Dużo lepiej widać. Niektórzy zakładają żarówki diodowe. Też zdają egzamin. podobno jest dużo lepiej.
Co do Cb to Ci nie pomogę bo nie mam takiego problemu jak Ty , ale zerknij TUTAJ
Pozdrawiam Jarosław Plucha :evil:

Offline Michał Czarniecki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 31
  • Skąd: Wiśniowa Góra
  • Posiadany samochód: Mondeo mk4 2.0 tdci (czyli HDI w innej budzie) / C3 1.4 HDI
  • Miejscowość: Wiśniowa Góra
Re: Srebrne Jajo z klekotem :)
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 18, 2012, 22:29:23 »
Pierwsza naprawa zliczona :) Szczotki na alternatorze się skończyły :)

Koszt 210pln...(150 regulator 60 robocizna)

Szukam niedrogiego i dobrego  blacharza-lakiernika w łodzi lub bliskich okolicach - czas doprowadzić auto z zewnątrz do porządku. Za bardzo widać ze z Włoch przyjechało :/
"Diesel to do traktora a samochody na F omijać dalekim łukiem"
Tylko krowa nie zmienia poglądów
Dwa francuskie diesle w domu :)
I szukam kolejnego :)

Offline Michał Czarniecki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 31
  • Skąd: Wiśniowa Góra
  • Posiadany samochód: Mondeo mk4 2.0 tdci (czyli HDI w innej budzie) / C3 1.4 HDI
  • Miejscowość: Wiśniowa Góra
Re: Srebrne Jajo z klekotem :)
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 04, 2012, 20:26:54 »
No i pierwsze naprawy blacharskie za mną Cały prawy bok zrobiony Niestety na dach (po gradobiciu) i lewą stronę funduszy brakło Wyjazd eakacyjny też zaliczony bez żadnych problemów. : )
"Diesel to do traktora a samochody na F omijać dalekim łukiem"
Tylko krowa nie zmienia poglądów
Dwa francuskie diesle w domu :)
I szukam kolejnego :)