Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Modyfikacja naciągu paska klinowego  (Przeczytany 966 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Łukasz Komór

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Posiadany samochód: Citroen Zx N2 1,4i
Modyfikacja naciągu paska klinowego
« dnia: Listopad 04, 2012, 22:24:38 »
Witam serdecznie forumowiczy
Mam mały problem który chcę rozwiązać w miarę nieinwazyjnie, pewnego pieknego popołudnia zrobiłem wypad nad jezioro moim zx-em 1,4  po drodze wjechałem do kałuży nie przypuszczając jej głębokości, była to droga polna-leśna i zanim z niej sam wyjechałem samochód chwilę był pod wodą do wysokości połowy przednich świateł. W efekcie tej przygody zaczął głośniej chodzić silnik, oczywiście wszystko umyłem po wodowaniu i wyczyściłem z syfu. Wczoraj wymieniłem rolkę napinacza paska, lecz probem w tym że głośność silnika leży po stronie pompy klimatyzacji która widocznie zaciągnęła wodę i łożysko się przytarło, pompa niema oporów tylko strasznie świszczy i brzęczy podczas jazdy. I tu pada zasadnicze pytanie czy można ominąć pompę napinająć inny pasek na moją rolkę. Nie zależy mi na klimie bo i tak układ jest nieszczelny. Nie wymieniam pompy bo aktualnie to mi nie potrzebne do szczęsćia. Więc czekam na sugestie jaki pasek i jak go zamontować aby wszystko ładnie i cicho chodziło w tym przecinaku.
Poprzednie auta
Fiat 126p- czerwony rocznik 1978
Fiat 126p- cukierkowy rocznik 1996
Skoda Favorit- niebieska silnik 1,3 rocznik 1991
Obecnie
Citroen Zx-granatowy 1,4i rocznik 1996 świeżo w Polsce od Niemca stan super
Planowane
Audi A3 lub A4 roc...