Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Migająca kontrolka świateł mijania  (Przeczytany 2130 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Mariusz Jastrzębski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 425
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X7) Tourer, ekskluzywne 2.0 HDi, ASB, 163KM; SAAB 9-5, 2.0t, 190KM
  • Miejscowość: Wrocław
Migająca kontrolka świateł mijania
« dnia: Listopad 18, 2019, 16:54:05 »
Panowie, czy dobierał się ktoś z Was do mechanizmu skrętnych ksenonów?
W trakcie jazdy po autostradzie (delikatne ruchy kierownicą) zaczyna mrugać kontrolka od świateł mijania. Gdy np. zjadę na parking i mocniej skręcę kierownicą, miganie ustaje. Podejrzewam blokujący się mechanizm skrętnych ksenonów.

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 886
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Migająca kontrolka świateł mijania
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 18, 2019, 18:10:30 »
Może trzeba jechać do ASO na wgranie nowego softu do BSI. Też od czasu do czasu migała mi ta kontrolka a po wgraniu softu od ponad roku jest spokój. Powodem może być też słaby akumulator. Gdzieś na forum jest trochę na ten temat.

Offline Tomasz Hudy

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1 086
  • Skąd: Lędziny
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X7) Tourer (2011) 2.0 HDI RHH AM6C
  • Zainteresowania: informatyka, elektronika
  • Miejscowość: Lędziny
Odp: Migająca kontrolka świateł mijania
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 18, 2019, 18:28:03 »
Trzeba sprawdzić błędy - ja miałem podobny problem, właśnie z powodu akumulatora, a właściwie przez moduł szacowania naładowania akumulatora.
Błąd dotyczył zbyt wysokiego napięcia na module świateł ksenonowych, a to z kolei powodował moduł szacowania gdy uznał że akumulator jest niedoładowany i podnosił napięcie ładowania do 15,3V.
Możesz też sprawdzić napięcie ładowania alternatora - powinno być pomiędzy 13,8-14,4V

Online Mariusz Jastrzębski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 425
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X7) Tourer, ekskluzywne 2.0 HDi, ASB, 163KM; SAAB 9-5, 2.0t, 190KM
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Migająca kontrolka świateł mijania
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 18, 2019, 19:41:06 »
Z tym akumulatorem możecie mieć rację. Ostatnio trasa 400 km, 2 otwarcia klapy bagażnika i już Economy Mode. Innym razem po nocy już klapa się sama otworzyć nie chciała. A aku wymieniany na wiosnę tego roku... W zasadzie od początku gdy go kupiłem EM włączał się zbyt szybko. Miał być taki super wg sprzedawcy. Varta EFB.
Jakiś czas temu rzucił mi się w oczy również błąd od zbyt dużego napięcia na światłach, tak jak pisze Tomasz.
Pojadę do sklepu, gdzie go kupiłem. Mam w cenie aku "dodatkowy pakiet gwarancji", więc zamierzam z niego skorzystać.

Offline Piotr Osiński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 182
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 MKI 2002 2.0HDI
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Migająca kontrolka świateł mijania
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 19, 2019, 01:33:58 »
Najpierw sprawdź moduł szacowania, ktoś miał podobny problem z nowym akumulatorem i to wcale nie był akumulator, nie pamiętam czy pomogło wpisanie do chyba BSI że jest nowy akumulator.
Lexia, VCDS, MPPS

Offline Dariusz Niedziółko

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 793
  • Skąd: Zachodniopomorskie
  • Posiadany samochód: DS 5, 2.0 BlueHDi 180KM
  • Zainteresowania: peugeot,citroen
  • Miejscowość: Zachodniopomorskie
Odp: Migająca kontrolka świateł mijania
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 19, 2019, 06:09:08 »
Tez miałem taka sytuację i winien był akumulator.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wcześniej
Peugeot 405 , 306 ,406 ,407,Citroen C5 Mk I, C5 X7, DS 5

Offline Sławomir Pyryt

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 82
  • Skąd: Starogard Gdański
  • Posiadany samochód: C5 MKIII (X7) 2,0HDi 2010r. 163kM Automat & Xsara I 2.0 HDI
  • Miejscowość: Starogard Gdański
Odp: Migająca kontrolka świateł mijania
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 19, 2019, 08:05:44 »
Też tak miałem, po wymianie aku brak objawów

Offline Krystian Paduch

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 24
  • Posiadany samochód: C5 x7
  • Zainteresowania: motocykle
  • Miejscowość: Mysłowice
Odp: Migająca kontrolka świateł mijania
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 19, 2019, 08:21:10 »
Kilka dni temu miałem podobny objaw, wczoraj sprawdzałem akumulator i mam do wymiany.


Czytałem kiedyś, że to może być również uszkodzony moduł samopoziomowania


Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 886
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Migająca kontrolka świateł mijania
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 19, 2019, 08:43:51 »
Trzeba sprawdzić błędy - ja miałem podobny problem, właśnie z powodu akumulatora, a właściwie przez moduł szacowania naładowania akumulatora.
Błąd dotyczył zbyt wysokiego napięcia na module świateł ksenonowych, a to z kolei powodował moduł szacowania gdy uznał że akumulator jest niedoładowany i podnosił napięcie ładowania do 15,3V.
Możesz też sprawdzić napięcie ładowania alternatora - powinno być pomiędzy 13,8-14,4V

Ten błąd w światłach spowodowany jest softem w BSI. U mnie po wgraniu nowego softu już się nie pojawił, chociaż napięcie często w czasie hamowania silnikiem było 15,2V.

Offline Marcin Bagniewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 104
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III Tourer 2.0 HDI Exclusive
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Odp: Migająca kontrolka świateł mijania
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 19, 2019, 09:05:18 »
Trzeba sprawdzić błędy - ja miałem podobny problem, właśnie z powodu akumulatora, a właściwie przez moduł szacowania naładowania akumulatora.
Błąd dotyczył zbyt wysokiego napięcia na module świateł ksenonowych, a to z kolei powodował moduł szacowania gdy uznał że akumulator jest niedoładowany i podnosił napięcie ładowania do 15,3V.
Możesz też sprawdzić napięcie ładowania alternatora - powinno być pomiędzy 13,8-14,4V

Ten błąd w światłach spowodowany jest softem w BSI. U mnie po wgraniu nowego softu już się nie pojawił, chociaż napięcie często w czasie hamowania silnikiem było 15,2V.


U mnie wystarczyło odłaczyć akumulator na kilka godzin i problem się rozwiązał . Pozdrawiam

Offline Tomasz Hudy

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1 086
  • Skąd: Lędziny
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X7) Tourer (2011) 2.0 HDI RHH AM6C
  • Zainteresowania: informatyka, elektronika
  • Miejscowość: Lędziny
Odp: Migająca kontrolka świateł mijania
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 19, 2019, 10:07:38 »
Ten błąd w światłach spowodowany jest softem w BSI. U mnie po wgraniu nowego softu już się nie pojawił, chociaż napięcie często w czasie hamowania silnikiem było 15,2V.
Dlatego napisałem 15,3V - bo przy włączonym module szacowania naładowania, niejednokrotnie napięcie wzrasta do wartości 15,2V - czy to podczas hamowania silnikiem czy też wypalania filtra. Natomiast już takie napięcie nie jest zdrowe dla ksenonów, bo wyższe napięcie na wejściu przetwornicy niejednokrotnie podnosi napięcie na wyjściu, co przekłada się na żywotność żarników. Z resztą nie tylko dla ksenonów. Podejrzewam, że o ile faktycznie w nowym sofcie nie ma tego problemu - jedynie co zrobili to podnieśli próg "wywalenia" błędu.
Tak czy inaczej - sam moduł szacowania, nie jest specjalnie udany w tym egzemplarzu i jak na razie więcej z nim problemów niż korzyści.

Offline Krzysztof Jarosz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 222
  • Skąd: Miechów
  • Posiadany samochód: Citroen C5(x7) 2.0Hdi 163KM
  • Miejscowość: Miechów
Odp: Migająca kontrolka świateł mijania
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 19, 2019, 16:07:03 »
Miałem i ja ten problem ze światłami. Nie przejmowałem się tym aż pewnego razu nie zakręciłem rano silnikiem. wymieniłem Aku , wyłączyłem szacowanie stanu naładowania akumulatora i jest po problemie. Napięcie ładowania stałe, błędów od ksenonów brak, miałem też błąd w kalkulatorze wtrysku od tego napięcia ale już nie pamiętam co to było. Druga sprawa to nie wydaje mi się zdrowe dla Aku takie ładowanie raz slabiej, raz mocniej a raz wogole. Do takich dynamicznych ładowań to chyba akumulatory agm są.

Online Mariusz Jastrzębski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 425
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X7) Tourer, ekskluzywne 2.0 HDi, ASB, 163KM; SAAB 9-5, 2.0t, 190KM
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Migająca kontrolka świateł mijania
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 19, 2019, 23:21:56 »
Wyłączyłem dziś moduł szacowania stanu naładowania aku. Kontrolnie sprawdziłem poziom naładowania i pokazało ledwie 65%. Napięcie ładowania czy to ze światłami, ogrzewaniem szyby, czy bez: 14,3 - 14,4V. Po weekendzie wizyta u sprzedawcy akumulatora.
Dzięki Panowie za naprowadzenie na odpowiedni kierunek, bo bym za silniczki się brał :D
Trochę zmylił mnie sposób w jaki objawia się słaby akumulator, bo poprzednio miałem komunikat o uszkodzeniu podzespołu zasilania (electric supply faulty, czy coś takiego...)

Aktualizacja:
Dziś pomiar testerem u sprzedawcy wskazał poziom naładowania 43% (jeszcze mniej niż wczoraj pokazało mi w DB: 70%). W weekend robiłem trasę 120km+120km, w poniedziałek tylko 25km+25km do i z pracy. Sprzedawca zaproponował mi jedynie naładowanie akumulatora u niego, bo nie miał podstaw do przyczepienie się do alternatora.
Co ciekawe, podczas oczekiwania na swoją kolej poczytałem kartę gwarancyjną Varty i znalazłem tam zapis, że:
"Gwarancją nie są objęte i powodują jej utratę:
- <<wygotowanie>> akumulatora (napięcie ładowania powyżej 14,8V)".
Wychodzi na to, że kupując Vartę do C5, gdzie włączony jest moduł stanu naładowania akumulatora tracimy od razu gwarancję, bo przecież alternator może podawać na akumulator napięcie 15,3V.

Na szybko sprawdziłem warunki gwarancji Centry, Autoparta, Boscha. Wszędzie jest to samo wyłączenie z gwarancji...
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2019, 18:56:21 wysłana przez Mariusz Jastrzębski »