Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie  (Przeczytany 598010 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline Jakub Nawara

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 911
  • Posiadany samochód: C5 X7 163KM
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1075 dnia: Wrzesień 27, 2017, 10:50:44 »
Czyi z tego wnioskuje, że gość chce wyciągnąć blok i jego wypłukać skoro mówił o sterowniku? a filtr jest w bloku czy w gdzie? olej jest w bloku czy wszędzie?


Ehh OK.
1. Co chce zrobić gość nie wiem - blok można wypłukać podłączając do maszyny kalibrującej o ile się nie mylę ta maszyna nazywa się hydra-test - ale nie wszyscy ją mają i jak działa nie wiem.
2. Jeśli wyciągnie tylko blok filtra nie wymieni - a jak twierdzi inaczej to kłamie albo jeszcze tego nie wie  :P
3. Olej jest wszędzie a co najważniejsze jego połowa jest w sprzęgle hydrokinetycznym i w teorii tylko wymiana dynamiczna go "zamieni" za jednym razem. Statycznie trzeba liczyć na 3 lub 4 razy.

Offline Wojciech Krzyścin

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 136
  • Skąd: Górki Wielkie
  • Posiadany samochód: Citroen c5 x7 2.2 hdi 2012
  • Miejscowość: Górki Wielkie
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1076 dnia: Wrzesień 27, 2017, 11:00:14 »
Coś o jakiejś myjce specjalnej mówił... Ale blok to podobno w 2 godziny wyjąć idzie, nie wiem ile na mycie... A skoro mówił o 2 dniach roboczych i rozbieraniu? Mówił, że objaw wskazuje na zasyfiony sterownik... Dzwoniłem z ciekawości do serwisu ślusarczyk który już wiele osób tu polecało, gość powiedział, że 2 dni sama diagnostyka trwa i kosztuje 680 zł. Gość o którym mówiłem to ten serwis:
[color=rgba(0, 0, 0, 0.87)]scierski-serwis.pless.pl[/color][/size]

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 885
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1077 dnia: Wrzesień 27, 2017, 11:03:09 »
Blok hydrauliczny można łatwo zdemontować samemu po demontażu obudowy filtra powietrza. Jeśli jest z nim problem to reguły z powodu nagarów, które osadzają się wewnątrz elektrozaworów i kanalików. Na youtube jest mnóstwo filmów jak można samemu rozebrać taki elektrozawór i go wyczyścić. Z reguły po takim zabiegu chodzi jak nowy bez potrzeby wymiany. Osad osadza się głównie na ośce zaworu i gnieździe wewnątrz. Trzeba mieć stół i czyste warunki aby nie zanieczyścić rozbieranych elementów. Tak samo potem w czasie wkładania bloku trzeba uważać aby właściwie go włożyć i nie zanieczyścić. Przy wykręcaniu śrub ustalających należy najpierw zmierzyć suwmiarką i zaznaczyć oraz dokładnie policzyć ilość obrotów przy wykręcaniu bo tak samo trzeba potem wkręcić i sprawdzić suwmiarką czy wysokość się zgadza. Z tym,że jak nie masz żadnego doświadczenia mechanicznego to raczej będzie ciężko. Mój Ś.P. Teściu z 10 lat temu sam naprawiał skrzynię w AUDI A4 1,9tdi kombi i wyszło mu lepiej niż u 2 mechaników u których wcześniej naprawiał tą skrzynię i za każdym razem coś było nie tak. Z tym, że tam był remont kapitalny z czyszczeniem bloku, wymianą tarczek, koszyków, itp. Udało mu się dostać dokumentację do tej skrzyni i z elementów, które były w skrzyni już wymienione przez mechaników i starych elementów tak to wszystko dopasował, że skrzynia wreszcie chodziła jak nowa. W sumie jeżdżenie po warsztatach z tą skrzynią trwało kilka miesięcy zanim sam wziął sprawy w swoje ręce. Był to pierwszy i ostatni jego automat :) a miał w życiu ze 100 samochodów bo trochę zajmował się handlem i mechaniką samochodową.

Offline Wojciech Krzyścin

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 136
  • Skąd: Górki Wielkie
  • Posiadany samochód: Citroen c5 x7 2.2 hdi 2012
  • Miejscowość: Górki Wielkie
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1078 dnia: Wrzesień 27, 2017, 11:10:39 »
Widzę ze silnik 3.0 hdi kolego, a jakie przebieg? sam już coś musiałeś robić przy skrzyni? czyli rozumiem, że blok się od góry wyciąga, a nie od spodu auta? Mechanicznie to kiedyś dawno jakieś ogarki i wski... myślisz że czyszczenie tego bloku pomoże? no ale skoro olej tu i tu to należy go wpierw spuścić?

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 885
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1079 dnia: Wrzesień 27, 2017, 12:57:37 »
Wymiana oleju na pewno nie zaszkodzi tylko, że raczej trzeba zrobić kilka wymian w krótkim okresie bo nowy olej rozpuszcza stare syfy w skrzyni i jak się tego nie spuści to zaczynają się przycinać elektrozawory i jest kupa. U mnie jest 200k km. Przy skrzyni na razie tylko po zakupie wymieniałem olej, raz dynamicznie 15L i potem po 4 tygodniach 2 razy po 3,5L statycznie. Póki co to skrzynia ładnie pracuje, ale dopiero po drugiej wymianie statycznej olej wyglądał jako tako. Żeby był przeźroczysty to jeszcze ze 2 razy by trzeba było wymienić. No i znaczenie ma licznik. Po jednej wymianie statycznej to lepiej go nie ruszać lub zmniejszyć tylko o 1/3. Ja u siebie miałem wyzerowany po dynamicznej to trochę tak ciężko skrzynia pracowała i z takim basowym dźwiękiem, być może się adaptowała. Po miesiącu było 12500 i już lepiej chodziła. Po wymianach statycznych zmieniłem na 72000 i jest OK.

Offline Wojciech Krzyścin

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 136
  • Skąd: Górki Wielkie
  • Posiadany samochód: Citroen c5 x7 2.2 hdi 2012
  • Miejscowość: Górki Wielkie
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1080 dnia: Wrzesień 27, 2017, 13:02:43 »
Tylko na razie mam na myśli tego gościa co mówił o rozbieraniu i czyszczeniu, czyli elektrozawory każdy z osobna wtedy chyba też... Więc 1 dynamiczna by sprawe może załatwiła? zauważyłem, że czym silnik cieplejszy tym bardziej szarpnięcie czuć...

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 183
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1081 dnia: Wrzesień 27, 2017, 13:06:32 »
Dobrze przemyśl wymianę dynamiczną.  Ja miałem prawidłowo działającą skrzynię. Teraz szarpie i brakuje jej płynności. Przejeździłem 5tkm od wymiany.

Wysłane z niewiadomo czego.

Floating on ;)

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 885
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1082 dnia: Wrzesień 27, 2017, 13:10:24 »
Dlatego jak poczytałem o tym to zrobiłem po miesiącu jeszcze 2 wymiany statyczne :) i mam nadzieję, że to ocali moją skrzynię :)
Marcin, pisałeś, ze zmiana licznika pomogła - czyli jednak dalej masz problem?

Offline Jakub Nawara

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 911
  • Posiadany samochód: C5 X7 163KM
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1083 dnia: Wrzesień 27, 2017, 13:10:57 »
Dobrze przemyśl wymianę dynamiczną.  Ja miałem prawidłowo działającą skrzynię. Teraz szarpie i brakuje jej płynności. Przejeździłem 5tkm od wymiany.

Wysłane z niewiadomo czego.


Marcin dobrze radzi, również Ci wspominałem o tym. Możesz zrobić 3 lub 4 statyczne. Jak zrobisz sam sporo zaoszczędzisz.


Ja miałem robić w tym miesiącu drugą statyczną ale miesiąc mi uciekł.

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 885
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1084 dnia: Wrzesień 27, 2017, 13:14:12 »
Tylko na razie mam na myśli tego gościa co mówił o rozbieraniu i czyszczeniu, czyli elektrozawory każdy z osobna wtedy chyba też... Więc 1 dynamiczna by sprawe może załatwiła? zauważyłem, że czym silnik cieplejszy tym bardziej szarpnięcie czuć...

Rozebranie i wyczyszczenie każdego zaworu parę godzin zajmie więc to robota na 2 dni z demontażem i montażem. Kwestią jest jak się do tego przyłoży. Bo jak zrobi to na akord to różnie bywa potem.

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 183
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1085 dnia: Wrzesień 27, 2017, 13:23:38 »
Dlatego jak poczytałem o tym to zrobiłem po miesiącu jeszcze 2 wymiany statyczne :) i mam nadzieję, że to ocali moją skrzynię :)
Marcin, pisałeś, ze zmiana licznika pomogła - czyli jednak dalej masz problem?
Pomogło na krótko. Teraz zmiana wartości licznika niewiele poprawia. Mam wrażenie że zmiana w pracy skrzyni nastąpiła nagle. Coś się tam ewidentnie dzieje. Potrafi już szarpnać przy redukcji 5-4, i   trzy razy doświadczyłem tzw "tarki". Poza tym nic mi się nie slizga, auto bardzo ladnie przyspiesza. Czekam na wolną chwilę żeby zrobić wymianę statycza w garazu. Nie chcę wykonywać żadnych nerwowych ruchów. Poczekam jeszcze trochę. Dla świętego spokoju najchętniej zrobiłbym wymianę na nowa w całości ale trafić skrzynię w  całości pasującą do mojego silnika nie jest latwo. Te co są dostępne wymagają przekładki bebechów. A to już stwarza ryzyko partactwa

Wysłane z niewiadomo czego.

Floating on ;)

Offline Jakub Nawara

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 911
  • Posiadany samochód: C5 X7 163KM
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1086 dnia: Wrzesień 27, 2017, 13:30:02 »
Dlatego jak poczytałem o tym to zrobiłem po miesiącu jeszcze 2 wymiany statyczne :) i mam nadzieję, że to ocali moją skrzynię :)
Marcin, pisałeś, ze zmiana licznika pomogła - czyli jednak dalej masz problem?
Pomogło na krótko. Teraz zmiana wartości licznika niewiele poprawia. Mam wrażenie że zmiana w pracy skrzyni nastąpiła nagle. Coś się tam ewidentnie dzieje. Potrafi już szarpnać przy redukcji 5-4, i   trzy razy doświadczyłem tzw "tarki". Poza tym nic mi się nie slizga, auto bardzo ladnie przyspiesza. Czekam na wolną chwilę żeby zrobić wymianę statycza w garazu. Nie chcę wykonywać żadnych nerwowych ruchów. Poczekam jeszcze trochę. Dla świętego spokoju najchętniej zrobiłbym wymianę na nowa w całości ale trafić skrzynię w  całości pasującą do mojego silnika nie jest latwo. Te co są dostępne wymagają przekładki bebechów. A to już stwarza ryzyko partactwa
Wysłane z niewiadomo czego.


Do C5tek nie widziałem nigdzie nowych

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 885
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1087 dnia: Wrzesień 27, 2017, 13:56:31 »
są ! w Aso za 36 tysi :)

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 885
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1088 dnia: Wrzesień 27, 2017, 13:59:06 »
Dlatego jak poczytałem o tym to zrobiłem po miesiącu jeszcze 2 wymiany statyczne :) i mam nadzieję, że to ocali moją skrzynię :)
Marcin, pisałeś, ze zmiana licznika pomogła - czyli jednak dalej masz problem?
Pomogło na krótko. Teraz zmiana wartości licznika niewiele poprawia. Mam wrażenie że zmiana w pracy skrzyni nastąpiła nagle. Coś się tam ewidentnie dzieje. Potrafi już szarpnać przy redukcji 5-4, i   trzy razy doświadczyłem tzw "tarki". Poza tym nic mi się nie slizga, auto bardzo ladnie przyspiesza. Czekam na wolną chwilę żeby zrobić wymianę statycza w garazu. Nie chcę wykonywać żadnych nerwowych ruchów. Poczekam jeszcze trochę. Dla świętego spokoju najchętniej zrobiłbym wymianę na nowa w całości ale trafić skrzynię w  całości pasującą do mojego silnika nie jest latwo. Te co są dostępne wymagają przekładki bebechów. A to już stwarza ryzyko partactwa

Wysłane z niewiadomo czego.



Pewnie naszło syfu do zaworów. Można spróbować wymienić olej jeszcze raz lub zdemontować blok i wyczyścić zawory.

Offline Wojciech Krzyścin

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 136
  • Skąd: Górki Wielkie
  • Posiadany samochód: Citroen c5 x7 2.2 hdi 2012
  • Miejscowość: Górki Wielkie
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1089 dnia: Wrzesień 27, 2017, 14:14:36 »
Mówił coś o jakiejś myjce specjalnej

Offline Jakub Nawara

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 911
  • Posiadany samochód: C5 X7 163KM
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1090 dnia: Wrzesień 27, 2017, 14:16:15 »
Te co są dostępne wymagają przekładki bebechów. A to już stwarza ryzyko partactwa
Wysłane z niewiadomo czego.


Szkoda, że nie ma nigdzie dokumentacji dostępnej do tej skrzyni. Mnie to zastanawia czy taka przekładka bebechów polega na przełożeniu "kilku większych zespołów" części czy śrubka po śrubce. Jeśli to drugie to pewnie problem.



Offline Wojciech Krzyścin

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 136
  • Skąd: Górki Wielkie
  • Posiadany samochód: Citroen c5 x7 2.2 hdi 2012
  • Miejscowość: Górki Wielkie
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1091 dnia: Wrzesień 27, 2017, 18:17:05 »
Czyli ogólnie brak rad?

Offline Jakub Nawara

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 911
  • Posiadany samochód: C5 X7 163KM
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1092 dnia: Wrzesień 27, 2017, 21:23:30 »
Wojtek rady ciężko dawać ale dla przykładu możesz zrobić tak:

1. Podiagnozuj nie przez telefon tylko pojedź tu i tam. Jakieś wnioski będą. Fachury coś powiedzą. Trochę info masz od nas i wiesz co jest prawdą a co nie.
2.  Możesz wymienić olej. Będzie najtaniej.
3. Jak nie pomoże naprawa lub wymiana bloku
4. Jak to nie pomoże trzeba ściągać skrzynię może zregenerować sprzęgło hydrokinetyczne itd.....

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka

Offline Wojciech Krzyścin

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 136
  • Skąd: Górki Wielkie
  • Posiadany samochód: Citroen c5 x7 2.2 hdi 2012
  • Miejscowość: Górki Wielkie
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1093 dnia: Wrzesień 27, 2017, 23:14:39 »
a oprócz sprzęgła i Typu zębatki jak w normalnej skrzyni itd? czy remont całej skrzyni polega na wymianie bloku i sprzęgła? konwertera?

cefek

  • Gość
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1094 dnia: Wrzesień 28, 2017, 00:42:21 »
Remont zakłada także wymianę na przykład pękniętych elementów przekładni planetarnych, etc. Jak już remontować skrzynię to porządnie. Sprzęgło hydrokinetyczne wytrzymuje podobno 200,000 więc jak masz przegląd koło tego, to warto.

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 885
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1095 dnia: Wrzesień 28, 2017, 08:38:03 »
Zacznij od czyszczenia bloku za 600PLN u tego gościa co mówiłeś i ze 2 wymian oleju. Poniżej znalazłem trochę technicznych informacji o tej skrzyni na rosyjskim forum.
http://akpphelp.ru/aw_TF80SC_81SC.html


Offline Wojciech Krzyścin

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 136
  • Skąd: Górki Wielkie
  • Posiadany samochód: Citroen c5 x7 2.2 hdi 2012
  • Miejscowość: Górki Wielkie
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1096 dnia: Wrzesień 29, 2017, 12:39:12 »
Byłem u niego, przejechał się, wykluczył sprzęgło lub skrzynie biegów, Sterownik będzie rozebrany na części pierwsze, elektrozawory wszystko wymyte myjką ultradźwiękową. Olej wymieniony cały. Akurat miał rozebrany na części jakiś sterownik z audi, mówił, że w aisinie jest większy i ma więcej elementów. Powiedział, że w 7 na 10 przypadkach ta procedura pomaga, natomiast jeśli nie to należy sterownik wymienić.
Co do myjki ultradźwiękowej, ostatnio na kawalerskim na strzelnicy byliśmy, i gość rusznikarz mówił, że ma taką do czyszczenia broni, z tego co ten na pistolecie pokazywał nagar czy jak to tam nazwać, to na elektrozaworach które mi pokazywał, mówiąc że są brudne bardzo wyglądały na czyste. zobaczymy... Zapomniałem spytać o licznik oleju... Ale co polecacie przy całkowitej wymianie? A i mówił jeszcze, że jak wszystko zacznie śmigać to po około 10 max 15 tys km należało by statycznie wymienić olej... A potem co 60 standard. Umówiłem się na przyszłą środę, gość tam w tym warsztacie jest właścicielem, synem właściciela czy coś i tylko on automaty robi.

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 183
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1097 dnia: Wrzesień 29, 2017, 12:45:15 »
No i dobrze. Przynajmniej jest plan działania i zaczyna od rzeczy najprostszych i najtańszych. Obecny stan Licznika oleju po prostu zapisz i zobaczysz jak będzie po naprawie. Powinieneś go wyzerować ale wg mnie dopiero po ostatniej statycznej wymianie jeśli będzie wszystko ok.  Po tej naprawie najlepiej spróbować procentiwi zmniejszyć. Tak czy inaczej zawsze możesz przywrócić wartość pierwotną lub spróbować posrednią

Wysłane z niewiadomo czego.

Floating on ;)

Offline Jakub Nawara

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 911
  • Posiadany samochód: C5 X7 163KM
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1098 dnia: Wrzesień 29, 2017, 16:06:17 »
Ciekawa koncepcja. Mam myjkę ultradźwiękową i jeżeli chodzi o same solenoidy to nawet bloku nie trzeba wyciągać.

Wojtek czy jest szansa że będziesz mógł zobaczyć jak to ten gościu będzie robił ? Już dawno miałem taki pomysł tylko nie do końca byłem pewien i nadal nie jestem czy można elektrozawory w całości wrzucić

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka

Offline Wojciech Krzyścin

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 136
  • Skąd: Górki Wielkie
  • Posiadany samochód: Citroen c5 x7 2.2 hdi 2012
  • Miejscowość: Górki Wielkie
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1099 dnia: Wrzesień 29, 2017, 19:04:06 »
Niestety prace mam jaką mam, a urlop akurat się cały skończył, auto podstawiam wieczorem dzień wcześniej a odbieram też wieczorem poza jego godzinami pracy, więc niestety nie mam możliwości... Może się da bez wyciągania, nie znam się, on mówił o czyszczeniu całego bloku dokładnie, i że jak go wyjmie będzie mógł prawie że cały olej wydmuchać ze skrzyni... Zobaczymy jaki efekt będzie, jak poskutkuje to rodzi się kolejne pytanie, jeździć, czy sprzedać, bo chociaż autem jeździ mi się zaje, to te problemy mnie trochę zdenerwowały... Natomiast jeszcze z obeznania innych warsztatów wychodzi, że dla tej skrzyni 177 tys to jest tylko, przyjeżdżają goście na aisinowskich skrzyniach gdzie olej był niewymieniany przez 300 a nawet 400 tys i śmiga...