Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie  (Przeczytany 597974 razy)

0 użytkowników i 22 Gości przegląda ten wątek.

Offline Marcin Kaszka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 684
  • Skąd: Chojnów/Legnica
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 '14r. MK3 2.2HDi CHIP 225KM/551Nm AM6 sedan
  • Miejscowość: Chojnów/Legnica
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1375 dnia: Styczeń 15, 2018, 21:56:19 »
Rano przyprowadziłem auto. Żona mnie zgarnęła od razu do domu swoim autkiem. Wszelkie info miałem na bieżąco przez tel. Nawet to, o kolorze. Nie siedziałem tam, bo mam blisko do domu. Ale dla klientów z daleka nie powinni robić problemów i raczej można obejrzeć całą operację. Po przyjeździe po auto wprowadzono mnie na warsztat by obejrzeć spuszczony olej. Także nie robią z tym jakichś problemów, czy tajemnic.
Ile czasu im to zajęło? Zadbali o zawieszenie?
Pozdrawiam,
Marcin

C5 X7 MK3 '14r. 2.2HDi AM6 sedan
C4 Picasso II MK2 '16r. 2.0HDi EAT6
C4 Picasso II MK2 '14r. 1.6HDi MCP

Offline Grzegorz Stefanek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 58
  • Skąd: WLKP Śrem
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 3.0 V6 HDI Exclusive 2010 r.
  • Miejscowość: WLKP Śrem
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1376 dnia: Styczeń 16, 2018, 17:33:12 »
Panowie, powiem tak, to jest moja pierwsza cytryna. Dużo czytałem na forach o tych autach, ściągnąłem sobie dokumentację serwisową, czytałem różniste artykuły i wiecie co? Różne są opinie na powyższe tematy, a z opinią jest jak z dziurą w dupie - każdy ma swoją ;-)
Nadal czytam o tych super autkach, ale na wszystko biorę poprawkę - nie lecę z każdą "złotą" myślą wyczytaną tu lub na innym forum od razu do serwisu, mówiąc że tak ktoś napisał, itp.
Wasze auto jeździ - to bardzo fajnie. Zadbaj o nie, to pojeździ znacznie dłużej. Ja właśnie tak zrobiłem jeśli chodzi nam o skrzynię. Nawet w poprzednim aucie, gdzie był manual zaglądałem czasem i kontrolowałem olej bo koszt kilku baniek oleju jest o wiele mniejszy niż kolejna (używana i sprawna) skrzynia + robocizna.
Tu mamy do czynienia z bardzo dobrym automatem. Ale nawet najlepszy automat się rozkraczy jeśli zamiast oleju będzie miał czarną, gęstą i śmierdzącą breję zamiast oleju. Francuzi nie wymieniają oleju bo oni, nim ich auto osiągnie 200kkm, opychają je i wtedy "Pan Kaziu" ściąga taką "igłę" do PL, po czym ją opycha z mniejszym stanem licznika i Kowalski to kupuje zawierzając na słowo odnośnie historii serwisowej.
Wiecie ile Serwis Citroena krzyknął mi za nową skrzynię do mojej cytryny? 35tyś PLN - taka prawda. I jak to wygląda w porównaniu do 1 tyś PLN, który zapłaciłem za olej i dynamiczną wymianę? Sami odpowiedzcie sobie na to pytanie.
Lubię wiedzieć czym jeżdżę. Teraz mam tą świadomość, że mechanizmy w skrzyni są smarowane i chłodzone olejem, a nie gnojówką.
Każdy olej należy wymieniać. Gdyby tak nie było i sugerując się różnymi wpisami typu: "jak jeździ to zostawić" to ten w silniku też byście nie wymieniali??? W takim razie śmiało i powodzenia ;-) Zarówno mechanizmy w silniku jak i te w skrzyni potrzebują nieustannego i co najważniejsze - nienagannego smarowania oraz chłodzenia. 
Na pewno każdy z was, który kupił cytrona z zagranicy ma mniej lub bardziej przepracowany olej w skrzyni.
Panowie ja kupiłem tę C5 z V6 nie po to by ją dojechać, ale po to by nią jeździć ;-)
Chciałbym na koniec podkreślić, że decyzja o wymianie należy wyłącznie do was. Chcecie, tak jak ja, być spokojni i pewni, że skrzynia ma dobre warunki do pracy? To wymieńcie olej. Jeśli lubicie modły przed dalszą podróżą - nie róbcie nic ze skrzynią. Ale chociaż skontrolujcie sobie stan tego, co kiedyś było olejem w waszych automatach. Wtedy podejmiecie dalsze kroki.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2018, 17:51:58 wysłana przez Grzegorz Stefanek »
Baba z wozu, konie rżą ;-)

Offline Grzegorz Stefanek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 58
  • Skąd: WLKP Śrem
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 3.0 V6 HDI Exclusive 2010 r.
  • Miejscowość: WLKP Śrem
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1377 dnia: Styczeń 16, 2018, 17:50:11 »
Rano przyprowadziłem auto. Żona mnie zgarnęła od razu do domu swoim autkiem. Wszelkie info miałem na bieżąco przez tel. Nawet to, o kolorze. Nie siedziałem tam, bo mam blisko do domu. Ale dla klientów z daleka nie powinni robić problemów i raczej można obejrzeć całą operację. Po przyjeździe po auto wprowadzono mnie na warsztat by obejrzeć spuszczony olej. Także nie robią z tym jakichś problemów, czy tajemnic.
Ile czasu im to zajęło? Zadbali o zawieszenie?


Zostawiłem auto około 9.00 a przed 12.00 miałem tel z zapytaniem o dalsze 4l oleju bo kolor oleju na odejściu ze skrzyni jeszcze nie jest taki jaki powinien być. Więc około 14.00 było po robocie.
Serwis zadbał o zawieszenie - nie naprawiają aut od wczoraj ;-)
Baba z wozu, konie rżą ;-)

Offline Sławomir Pyryt

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 82
  • Skąd: Starogard Gdański
  • Posiadany samochód: C5 MKIII (X7) 2,0HDi 2010r. 163kM Automat & Xsara I 2.0 HDI
  • Miejscowość: Starogard Gdański
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1378 dnia: Styczeń 16, 2018, 18:13:01 »
Dokładnie jak piszesz, u mnie po dynamicznej nastąpiła poprawa jak wbiłem Diagboxem wymianę oleju i taka wymiane polecam. Jak mówią kto smaruję ten jedzie ....

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 183
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1379 dnia: Styczeń 16, 2018, 19:17:56 »
Panowie, powiem tak, to jest moja pierwsza cytryna. Dużo czytałem na forach o tych autach, ściągnąłem sobie dokumentację serwisową, czytałem różniste artykuły i wiecie co? Różne są opinie na powyższe tematy, a z opinią jest jak z dziurą w dupie - każdy ma swoją ;-)
Nadal czytam o tych super autkach, ale na wszystko biorę poprawkę - nie lecę z każdą "złotą" myślą wyczytaną tu lub na innym forum od razu do serwisu, mówiąc że tak ktoś napisał, itp.
Wasze auto jeździ - to bardzo fajnie. Zadbaj o nie, to pojeździ znacznie dłużej. Ja właśnie tak zrobiłem jeśli chodzi nam o skrzynię. Nawet w poprzednim aucie, gdzie był manual zaglądałem czasem i kontrolowałem olej bo koszt kilku baniek oleju jest o wiele mniejszy niż kolejna (używana i sprawna) skrzynia + robocizna.
Tu mamy do czynienia z bardzo dobrym automatem. Ale nawet najlepszy automat się rozkraczy jeśli zamiast oleju będzie miał czarną, gęstą i śmierdzącą breję zamiast oleju. Francuzi nie wymieniają oleju bo oni, nim ich auto osiągnie 200kkm, opychają je i wtedy "Pan Kaziu" ściąga taką "igłę" do PL, po czym ją opycha z mniejszym stanem licznika i Kowalski to kupuje zawierzając na słowo odnośnie historii serwisowej.
Wiecie ile Serwis Citroena krzyknął mi za nową skrzynię do mojej cytryny? 35tyś PLN - taka prawda. I jak to wygląda w porównaniu do 1 tyś PLN, który zapłaciłem za olej i dynamiczną wymianę? Sami odpowiedzcie sobie na to pytanie.
Lubię wiedzieć czym jeżdżę. Teraz mam tą świadomość, że mechanizmy w skrzyni są smarowane i chłodzone olejem, a nie gnojówką.
Każdy olej należy wymieniać. Gdyby tak nie było i sugerując się różnymi wpisami typu: "jak jeździ to zostawić" to ten w silniku też byście nie wymieniali??? W takim razie śmiało i powodzenia ;-) Zarówno mechanizmy w silniku jak i te w skrzyni potrzebują nieustannego i co najważniejsze - nienagannego smarowania oraz chłodzenia. 
Na pewno każdy z was, który kupił cytrona z zagranicy ma mniej lub bardziej przepracowany olej w skrzyni.
Panowie ja kupiłem tę C5 z V6 nie po to by ją dojechać, ale po to by nią jeździć ;-)
Chciałbym na koniec podkreślić, że decyzja o wymianie należy wyłącznie do was. Chcecie, tak jak ja, być spokojni i pewni, że skrzynia ma dobre warunki do pracy? To wymieńcie olej. Jeśli lubicie modły przed dalszą podróżą - nie róbcie nic ze skrzynią. Ale chociaż skontrolujcie sobie stan tego, co kiedyś było olejem w waszych automatach. Wtedy podejmiecie dalsze kroki.
Ja myślę Grzegorz, że w tym wątku sprawa została przedstawiona kompleksowo i chyba nikt tutaj nie forsuje opinii żeby nie wymieniać oleju w skrzyni :) i nie sprowadzalbym tematu do takiej prostej sprawy, że jak 'dojechana' skrzynia to wymiana nie pomoże. Ja kupiłem samochód z prawdziwym przebiegiem 170tys km i skrzynią pracującą IDEALNIE. Nie decydowałem się na wymianę by coś naprawić ale po to by - jak napisałeś - spać spokojnie ze świadomością że wszystko jest samorwane i chłodzone jak należy. Nie jest to mój pierwszy automat wiec problemów z decyzją nie miałem. Zrobiłem dynamiczną wymianę. Przelane przez skrzynię 12l oleju. Na powrocie olej czysty. Efekty po wymianie opisałem. Po zaledwie 5tkm od tej wymiany po czystym oleju w skrzyni po,zostalo jedynje wspomnienie... Bardzo się cieszę ze u Ciebie wszystko w porządku ale jeśli zasypiasz spokojnie z myślą  o tym pięknym czerwonym oleju ktory wlałeś do skrzyni to broń Boże nie próbuj sprawdzać jak ten olej niedługo po wymianie wyglada:)  bo nie będziesz już spal spokojnie :)

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka

Floating on ;)

Offline Tomasz Juszczak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 45
  • Skąd: Zgierz
  • Posiadany samochód: C4 PICASSO '07
  • Miejscowość: Zgierz
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1380 dnia: Styczeń 16, 2018, 19:25:25 »
Rano przyprowadziłem auto. Żona mnie zgarnęła od razu do domu swoim autkiem. Wszelkie info miałem na bieżąco przez tel. Nawet to, o kolorze. Nie siedziałem tam, bo mam blisko do domu. Ale dla klientów z daleka nie powinni robić problemów i raczej można obejrzeć całą operację. Po przyjeździe po auto wprowadzono mnie na warsztat by obejrzeć spuszczony olej. Także nie robią z tym jakichś problemów, czy tajemnic.
Ile czasu im to zajęło? Zadbali o zawieszenie?


Zostawiłem auto około 9.00 a przed 12.00 miałem tel z zapytaniem o dalsze 4l oleju bo kolor oleju na odejściu ze skrzyni jeszcze nie jest taki jaki powinien być. Więc około 14.00 było po robocie.
Serwis zadbał o zawieszenie - nie naprawiają aut od wczoraj ;-)
Grzegorz czy miałeś jakieś info czy olej w Twojej skrzyni był wymieniony kiedykolwiek wcześniejczy nie?

Wysłane z mojego G8142 przy użyciu Tapatalka


Offline Grzegorz Stefanek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 58
  • Skąd: WLKP Śrem
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 3.0 V6 HDI Exclusive 2010 r.
  • Miejscowość: WLKP Śrem
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1381 dnia: Styczeń 16, 2018, 19:36:34 »
Przedstawiłem swoją opinię. Wymieniłem olej, ponieważ nie miałem żadnej informacji czy kiedykolwiek był wymieniany. Bałem się usterki skrzyni bo to nic przyjemnego. Bałem się także efektu po samej wymianie. Strach przed wymianą wziął się z postów, jakie przeczytałem na forach o cytrynach. W końcu decyzja zapadła ;-)
Ale po tym co zobaczyłem po wymianie - wiedziałem, że olej od momentu wyjazdu auta z fabryki nigdy nie był wymieniony. Wiadomo, że nie mamy wpływu na części w samochodzie - jak ma się popsuć, to się popsuje ;-) Ja tylko starałem się temu w jakimś stopniu zaradzić.
Jest oczywistym, że po zalaniu świeżego oleju do skrzyni czy też do silnika, ten olej po kilkudziesięciu lub kilkuset km nie będzie już taki piękny, jak w chwili wlewania ;-) Jeśli o kolorek nam chodzi. Natomiast właściwości pozostaną spełnione do jego granicznego przebiegu, tj. 10-15kkm silnik oraz jak to podają koledzy na forach 60-80kkm w skrzyni.
PS. Własnie kupiłem sobie Lexię. W czwartek będzie, więc będę mógł mojej cytrynie bardziej zajrzeć w przysłowiowe "majty" ;-)
Baba z wozu, konie rżą ;-)

Offline Grzegorz Stefanek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 58
  • Skąd: WLKP Śrem
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 3.0 V6 HDI Exclusive 2010 r.
  • Miejscowość: WLKP Śrem
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1382 dnia: Styczeń 16, 2018, 19:53:47 »
Panowie, powiem tak, to jest moja pierwsza cytryna. Dużo czytałem na forach o tych autach, ściągnąłem sobie dokumentację serwisową, czytałem różniste artykuły i wiecie co? Różne są opinie na powyższe tematy, a z opinią jest jak z dziurą w dupie - każdy ma swoją ;-)
Nadal czytam o tych super autkach, ale na wszystko biorę poprawkę - nie lecę z każdą "złotą" myślą wyczytaną tu lub na innym forum od razu do serwisu, mówiąc że tak ktoś napisał, itp.
Wasze auto jeździ - to bardzo fajnie. Zadbaj o nie, to pojeździ znacznie dłużej. Ja właśnie tak zrobiłem jeśli chodzi nam o skrzynię. Nawet w poprzednim aucie, gdzie był manual zaglądałem czasem i kontrolowałem olej bo koszt kilku baniek oleju jest o wiele mniejszy niż kolejna (używana i sprawna) skrzynia + robocizna.
Tu mamy do czynienia z bardzo dobrym automatem. Ale nawet najlepszy automat się rozkraczy jeśli zamiast oleju będzie miał czarną, gęstą i śmierdzącą breję zamiast oleju. Francuzi nie wymieniają oleju bo oni, nim ich auto osiągnie 200kkm, opychają je i wtedy "Pan Kaziu" ściąga taką "igłę" do PL, po czym ją opycha z mniejszym stanem licznika i Kowalski to kupuje zawierzając na słowo odnośnie historii serwisowej.
Wiecie ile Serwis Citroena krzyknął mi za nową skrzynię do mojej cytryny? 35tyś PLN - taka prawda. I jak to wygląda w porównaniu do 1 tyś PLN, który zapłaciłem za olej i dynamiczną wymianę? Sami odpowiedzcie sobie na to pytanie.
Lubię wiedzieć czym jeżdżę. Teraz mam tą świadomość, że mechanizmy w skrzyni są smarowane i chłodzone olejem, a nie gnojówką.
Każdy olej należy wymieniać. Gdyby tak nie było i sugerując się różnymi wpisami typu: "jak jeździ to zostawić" to ten w silniku też byście nie wymieniali??? W takim razie śmiało i powodzenia ;-) Zarówno mechanizmy w silniku jak i te w skrzyni potrzebują nieustannego i co najważniejsze - nienagannego smarowania oraz chłodzenia. 
Na pewno każdy z was, który kupił cytrona z zagranicy ma mniej lub bardziej przepracowany olej w skrzyni.
Panowie ja kupiłem tę C5 z V6 nie po to by ją dojechać, ale po to by nią jeździć ;-)
Chciałbym na koniec podkreślić, że decyzja o wymianie należy wyłącznie do was. Chcecie, tak jak ja, być spokojni i pewni, że skrzynia ma dobre warunki do pracy? To wymieńcie olej. Jeśli lubicie modły przed dalszą podróżą - nie róbcie nic ze skrzynią. Ale chociaż skontrolujcie sobie stan tego, co kiedyś było olejem w waszych automatach. Wtedy podejmiecie dalsze kroki.
Ja myślę Grzegorz, że w tym wątku sprawa została przedstawiona kompleksowo i chyba nikt tutaj nie forsuje opinii żeby nie wymieniać oleju w skrzyni :) i nie sprowadzalbym tematu do takiej prostej sprawy, że jak 'dojechana' skrzynia to wymiana nie pomoże. Ja kupiłem samochód z prawdziwym przebiegiem 170tys km i skrzynią pracującą IDEALNIE. Nie decydowałem się na wymianę by coś naprawić ale po to by - jak napisałeś - spać spokojnie ze świadomością że wszystko jest samorwane i chłodzone jak należy. Nie jest to mój pierwszy automat wiec problemów z decyzją nie miałem. Zrobiłem dynamiczną wymianę. Przelane przez skrzynię 12l oleju. Na powrocie olej czysty. Efekty po wymianie opisałem. Po zaledwie 5tkm od tej wymiany po czystym oleju w skrzyni po,zostalo jedynje wspomnienie... Bardzo się cieszę ze u Ciebie wszystko w porządku ale jeśli zasypiasz spokojnie z myślą  o tym pięknym czerwonym oleju ktory wlałeś do skrzyni to broń Boże nie próbuj sprawdzać jak ten olej niedługo po wymianie wyglada:)  bo nie będziesz już spal spokojnie :)

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka
Mówisz, że po 5kkm skrzynia poszła na złom? A możesz podać przyczynę? Może olej o niewłaściwej specyfikacji?
((Wałbrzych? Mieszkałem W okolicach Nowej Rudy przez ponad 20 lat - piękne tereny ;-) ))
Baba z wozu, konie rżą ;-)

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 183
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1383 dnia: Styczeń 16, 2018, 20:28:23 »


[
Mówisz, że po 5kkm skrzynia poszła na złom? A możesz podać przyczynę? Może olej o niewłaściwej specyfikacji?
((Wałbrzych? Mieszkałem W okolicach Nowej Rudy przez ponad 20 lat - piękne tereny ;-) ))

Nie, skrzynia nje padła na szczęście ale  pracowała już kiepsko. Na prawdę kiepsko. Na tyle kiepsko, że postanowiłem zrobić najpierw 1 statyczną na próbę. Robiłem sam w garażu i zwyczajnie się przerazilem tym co zlalem ze skrzyni. Właśnie po 5tkm. Olej podczas dynamicznej zalany prawidłowy. Też Ravenol.
Wymiany statyczne powtorzylem  3 razy i to uratowało skrzynię . Na wiosnę zrobię 4 raz jak mi zapału nie braknie. Bardziej z ciekawości jaki olej zastanę. Zbyt dużo ukrytego w zakamarkach syfu ruszyła ta wymiana chyba. Nie wiem .  A okolica piękna, i niezwykle ciekawa:) nie szkoda było wyjeżdżać? :)

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka

Floating on ;)

Offline Grzegorz Stefanek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 58
  • Skąd: WLKP Śrem
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 3.0 V6 HDI Exclusive 2010 r.
  • Miejscowość: WLKP Śrem
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1384 dnia: Styczeń 16, 2018, 22:04:01 »
A czy robiłeś coś przy liczniku skrzyni po wymianach oleju? Mam na myśli adaptację. Podpinałeś moze Lexie?

A wyemigrowalem bo taką mam pracę. Natomiast czasem wracam w te rejony choćby na narty lub rekreacyjnie, tzn. łażenie po górach i zwiedzanie. Książ :-)
Baba z wozu, konie rżą ;-)

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 183
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1385 dnia: Styczeń 16, 2018, 23:01:54 »
A czy robiłeś coś przy liczniku skrzyni po wymianach oleju? Mam na myśli adaptację. Podpinałeś moze Lexie?

A wyemigrowalem bo taką mam pracę. Natomiast czasem wracam w te rejony choćby na narty lub rekreacyjnie, tzn. łażenie po górach i zwiedzanie. Książ :-)
Tak, najpierw zwykłe wachlowanie wartością licznika, które pomagało na krótko a po 2giej statycznej uzylem opcji wymiany oleju ktora kasuje licznik do 0 i inicjuje adaptację i zanim ruszyłem w drogę wklepalem wcześniej empirycznie wyszukana najlepszą wartość licznika i po pewnym czasie się pouklDalo wszystko. Olej po 3 statycznej miał już lekki odcień czerwieni:)

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka

Floating on ;)

Offline Marcin Kaszka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 684
  • Skąd: Chojnów/Legnica
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 '14r. MK3 2.2HDi CHIP 225KM/551Nm AM6 sedan
  • Miejscowość: Chojnów/Legnica
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1386 dnia: Styczeń 17, 2018, 11:33:09 »
Rano przyprowadziłem auto. Żona mnie zgarnęła od razu do domu swoim autkiem. Wszelkie info miałem na bieżąco przez tel. Nawet to, o kolorze. Nie siedziałem tam, bo mam blisko do domu. Ale dla klientów z daleka nie powinni robić problemów i raczej można obejrzeć całą operację. Po przyjeździe po auto wprowadzono mnie na warsztat by obejrzeć spuszczony olej. Także nie robią z tym jakichś problemów, czy tajemnic.
Ile czasu im to zajęło? Zadbali o zawieszenie?


Zostawiłem auto około 9.00 a przed 12.00 miałem tel z zapytaniem o dalsze 4l oleju bo kolor oleju na odejściu ze skrzyni jeszcze nie jest taki jaki powinien być. Więc około 14.00 było po robocie.
Serwis zadbał o zawieszenie - nie naprawiają aut od wczoraj ;-)


Klamka zapadła - umówiony tam jestem na 26.01 na 8. Alternatywny serwis we Wrocławiu nie robi wymiany dynamicznej. Zdecydowałem że mimo wielu ostrzeżeń zaryzykuję wymianę dynamiczną, myślę że przy moim przebiegu nie powinno być problemów.
Grzegorz jak będziesz miał chwilę to może podjedź na małą wymianę doświadczeń w/w okresie skoro masz blisko :).


Mam nadzieję że obędzie się bez problemów. Analizując wypowiedzi osób mających problemy po wymianie dynamicznej wnioskuję że jeżeli coś się dzieje to przy przebiegach blisko 200kkm, ale też nie znalazłem żadnej wypowiedzi kogoś, kto po tej wymianie musiał zrobić remont skrzyni - raczej każdy kto się wypowiadał, w końcu doszedł do w miarę dobrego funkcjonowania po kolejnych wymianach statycznych czy też korekcie licznika.


Czy ktoś może się wypowiedzieć do tego negatywnie - tj. że po wymianie oleju skrzynia zaczęła źle działać i należało ją przez to remontować bo żadne zabiegi odświeżenia oleju, czy korekty licznika nie pomogły?
Pozdrawiam,
Marcin

C5 X7 MK3 '14r. 2.2HDi AM6 sedan
C4 Picasso II MK2 '16r. 2.0HDi EAT6
C4 Picasso II MK2 '14r. 1.6HDi MCP

Offline Wojciech Krzyścin

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 136
  • Skąd: Górki Wielkie
  • Posiadany samochód: Citroen c5 x7 2.2 hdi 2012
  • Miejscowość: Górki Wielkie
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1387 dnia: Styczeń 17, 2018, 12:15:44 »
Zadałem kiedyś pytanie czy komuś skrzynia walneła focha na amen, nikt taki się nie wypowiedział. Wychodzi na to, że fachowcy od ASB jakich mamy w kraju twierdzą, że jak szarpie to remont za 7 tysi. Im to na rękę, mają robotę konkretną, któryś kolega pisał coś o regulowaniu zaworów, może jakby taka usługa weszła w zakres usług warsztatów też by było fajnie, a nie remont od razu...

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 885
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1388 dnia: Styczeń 17, 2018, 13:15:28 »
Rano przyprowadziłem auto. Żona mnie zgarnęła od razu do domu swoim autkiem. Wszelkie info miałem na bieżąco przez tel. Nawet to, o kolorze. Nie siedziałem tam, bo mam blisko do domu. Ale dla klientów z daleka nie powinni robić problemów i raczej można obejrzeć całą operację. Po przyjeździe po auto wprowadzono mnie na warsztat by obejrzeć spuszczony olej. Także nie robią z tym jakichś problemów, czy tajemnic.
Ile czasu im to zajęło? Zadbali o zawieszenie?


Zostawiłem auto około 9.00 a przed 12.00 miałem tel z zapytaniem o dalsze 4l oleju bo kolor oleju na odejściu ze skrzyni jeszcze nie jest taki jaki powinien być. Więc około 14.00 było po robocie.
Serwis zadbał o zawieszenie - nie naprawiają aut od wczoraj ;-)


Klamka zapadła - umówiony tam jestem na 26.01 na 8. Alternatywny serwis we Wrocławiu nie robi wymiany dynamicznej. Zdecydowałem że mimo wielu ostrzeżeń zaryzykuję wymianę dynamiczną, myślę że przy moim przebiegu nie powinno być problemów.
Grzegorz jak będziesz miał chwilę to może podjedź na małą wymianę doświadczeń w/w okresie skoro masz blisko :).


Mam nadzieję że obędzie się bez problemów. Analizując wypowiedzi osób mających problemy po wymianie dynamicznej wnioskuję że jeżeli coś się dzieje to przy przebiegach blisko 200kkm, ale też nie znalazłem żadnej wypowiedzi kogoś, kto po tej wymianie musiał zrobić remont skrzyni - raczej każdy kto się wypowiadał, w końcu doszedł do w miarę dobrego funkcjonowania po kolejnych wymianach statycznych czy też korekcie licznika.


Czy ktoś może się wypowiedzieć do tego negatywnie - tj. że po wymianie oleju skrzynia zaczęła źle działać i należało ją przez to remontować bo żadne zabiegi odświeżenia oleju, czy korekty licznika nie pomogły?

Ja wymieniałem olej dynamicznie przy 200k km i póki co jest dobrze, ale wymieniłem potem jeszcze 2 razy statycznie, bo po miesiącu, jak sprawdzałem poziom oleju to okazało się, że jest taki sam czarny jak przed wymianą. Dopiero po drugiej wymianie statycznej pojawiło się trochę czerwieni. Ja nie robiłem żadnej płukanki tylko przelałem 15L oleju. Być może płukanie chemią wpływa negatywnie na pracę skrzyni.

Offline Grzegorz Stefanek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 58
  • Skąd: WLKP Śrem
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 3.0 V6 HDI Exclusive 2010 r.
  • Miejscowość: WLKP Śrem
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1389 dnia: Styczeń 17, 2018, 14:24:17 »
Witam.
Płukanie skrzyń chemicznymi wynalazkami, które troszkę już mają przejechane, zdecydowanie mi odradzano. Więc posłuchałem rady i nie kombinowałem ;-)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2018, 15:05:52 wysłana przez Grzegorz Stefanek »
Baba z wozu, konie rżą ;-)

Offline Michał Nowakowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 444
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Kiedyś C5 (X7) Tourer 2.0 hdi AM6, teraz Mondek Mk5 Titanium PowerShift 2.0 tdci 180PS
  • Zainteresowania: podróże, dobra kuchnia, dobre wina...
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1390 dnia: Styczeń 17, 2018, 16:39:50 »
Ja remontowałem skrzynię niedługo po dynamicznej. Ale nie sądzę że to miało związek. Robiłem wymianę dynamiczną przy ok 180 tys, potem przejechałem kilka tysięcy i skrzynia zaczęła przeciągać biegi, falować na obrotach. Teraz jak na to spojrzę z perspektywy czasu, to poszarpywanie i falowanie występowało również przed wymianą dynamiczną. Po dynamicznej się trochę uspokoiło, ale potem znów wróciło. Doszło do tego dziwne stukanie w nieokreślonych sytuacjach, które wiązałem ze skrzynią i dodatkowo 6 bieg przestał "chętnie" wchodzić. Zdecydowałem więc o remoncie skrzyni. Okazało się że lockup na konwerterze się rozsypał, a zawory były już mocno wyklepane. Wymienili mi całą płytę, konwerter, tłoki metalowo-gumowe, filtr i zalali nowym olejem. Stukanie okazało się że dochodziło od półosi wewnętrznej, a niechęć do wrzucenia 6 biegu z EGR... (dłuższa historia - sterowanie silnikem).
Zatem z mojego przypadku stwierdzam że wymiana dynamiczna w zużytej skrzyni i tak nie pomoże, ale i nie zaszkodzi.
Teraz (po wydaniu kilku grubych tysi) mam spokój i niesamowitą przyjemność z jazdy AM6.
FAP out, EGR off, POWER up :)

Offline Grzegorz Stefanek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 58
  • Skąd: WLKP Śrem
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 3.0 V6 HDI Exclusive 2010 r.
  • Miejscowość: WLKP Śrem
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1391 dnia: Styczeń 17, 2018, 17:50:01 »
No to miałeś niezłą i jakże niemiłą kumulację ;-(
Baba z wozu, konie rżą ;-)

Offline Marcin Kaszka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 684
  • Skąd: Chojnów/Legnica
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 '14r. MK3 2.2HDi CHIP 225KM/551Nm AM6 sedan
  • Miejscowość: Chojnów/Legnica
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1392 dnia: Styczeń 17, 2018, 18:06:32 »
No to miałeś niezłą i jakże niemiłą kumulację ;-(
Tak, Michał miał mega zonka. Nie wiem czy czytałeś o jego aucie, tj. upgrade Michała do wersji Exclusive.
Przyznam, że to mało budujące kiedy ktoś kto tak dba o auto się tak zawiedzie(mam na myśli skrzynię).
Ale w końcu to tylko auto, a Michał najpierw włożył około 1000zł w wymianę oleju a niedługo potem prawie 7000zł  w naprawę skrzyni.
Mimo wszystko szacun Michał, muszę przyznać że jakkolwiek staram się dbać o auto to jednak tyle czasu mu na pewno nie poświęcę raczej nigdy...
Pozdrawiam,
Marcin

C5 X7 MK3 '14r. 2.2HDi AM6 sedan
C4 Picasso II MK2 '16r. 2.0HDi EAT6
C4 Picasso II MK2 '14r. 1.6HDi MCP

Offline Piotr Kniaź

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 65
  • Skąd: Siedlce
  • Posiadany samochód: C5 citroen 2010 r 2.0 HDI Fap 163km tourer
  • Zainteresowania: film
  • Miejscowość: Siedlce
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1393 dnia: Styczeń 17, 2018, 18:34:20 »
a ktoś próbował z używaną   skrzynia biegów ?

Offline Michał Nowakowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 444
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Kiedyś C5 (X7) Tourer 2.0 hdi AM6, teraz Mondek Mk5 Titanium PowerShift 2.0 tdci 180PS
  • Zainteresowania: podróże, dobra kuchnia, dobre wina...
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1394 dnia: Styczeń 17, 2018, 23:01:19 »
No to miałeś niezłą i jakże niemiłą kumulację ;-(
Tak, Michał miał mega zonka. Nie wiem czy czytałeś o jego aucie, tj. upgrade Michała do wersji Exclusive.
Przyznam, że to mało budujące kiedy ktoś kto tak dba o auto się tak zawiedzie(mam na myśli skrzynię).
Ale w końcu to tylko auto, a Michał najpierw włożył około 1000zł w wymianę oleju a niedługo potem prawie 7000zł  w naprawę skrzyni.
Mimo wszystko szacun Michał, muszę przyznać że jakkolwiek staram się dbać o auto to jednak tyle czasu mu na pewno nie poświęcę raczej nigdy...
Dzięki. Mam kilka nowych odcinków do mojej sagi, ale czasu brak na opisanie. Kiedyś jak czasu wystarczy dopiszę ciąg dalszy. Na razie remont w mieszkaniu, gorący okres w pracy, itp. W każdym razie cytrynka się toczy zacnie, nadal się lubimy i na wiosnę c.d. modów w kierunku crosstourera :)   

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

FAP out, EGR off, POWER up :)

Offline Marcin Kaszka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 684
  • Skąd: Chojnów/Legnica
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 '14r. MK3 2.2HDi CHIP 225KM/551Nm AM6 sedan
  • Miejscowość: Chojnów/Legnica
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1395 dnia: Styczeń 17, 2018, 23:06:11 »
Tylko brakuje w Twojej stopce w zainteresowaniach upgrade'u samochodów...
Pozdrawiam,
Marcin

C5 X7 MK3 '14r. 2.2HDi AM6 sedan
C4 Picasso II MK2 '16r. 2.0HDi EAT6
C4 Picasso II MK2 '14r. 1.6HDi MCP

Offline Tomasz Hudy

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1 086
  • Skąd: Lędziny
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X7) Tourer (2011) 2.0 HDI RHH AM6C
  • Zainteresowania: informatyka, elektronika
  • Miejscowość: Lędziny
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1396 dnia: Styczeń 19, 2018, 09:51:48 »
Zatem z mojego przypadku stwierdzam że wymiana dynamiczna w zużytej skrzyni i tak nie pomoże, ale i nie zaszkodzi.
Teraz (po wydaniu kilku grubych tysi) mam spokój i niesamowitą przyjemność z jazdy AM6.
Podpisuję się rękoma i nogami. Dodam jeszcze to o czym już pisałem.


Dynamiczna wymiana oleju nie powoduje uszkodzenia skrzyni - skrzynia jest już uszkodzona, ale często nie daje objawów ponieważ zużyty olej jest gęstszy od nowego oraz nie posiada już właściwości płukających. Nowy olej sam w sobie ma takie właściwości, a do tego podczas wymiany dynamicznej dodaje się środków czyszczących które wypłukują nagary i cały syf który siedzi w zakamarkach. Dlatego statyczna wymiana przy takim stanie jest bezpieczniejsza ponieważ jest mniej agresywna.


Moim zdaniem oraz osobistym doświadczeniem z w/w skrzynią:
- czy wymieniać olej w skrzyni - oczywiście, jak każdy olej
- czy robić to dynamicznie przy większych przebiegach i braku wiedzy na temat poprzednich wymian - zdecydowanie NIE - bezpieczniej zrobić to statycznie nawet kilka razy.


Pozdrawiam

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 183
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1397 dnia: Styczeń 19, 2018, 09:53:55 »
Zatem z mojego przypadku stwierdzam że wymiana dynamiczna w zużytej skrzyni i tak nie pomoże, ale i nie zaszkodzi.
Teraz (po wydaniu kilku grubych tysi) mam spokój i niesamowitą przyjemność z jazdy AM6.
Podpisuję się rękoma i nogami. Dodam jeszcze to o czym już pisałem.


Dynamiczna wymiana oleju nie powoduje uszkodzenia skrzyni - skrzynia jest już uszkodzona, ale często nie daje objawów ponieważ zużyty olej jest gęstszy od nowego oraz nie posiada już właściwości płukających. Nowy olej sam w sobie ma takie właściwości, a do tego podczas wymiany dynamicznej dodaje się środków czyszczących które wypłukują nagary i cały syf który siedzi w zakamarkach. Dlatego statyczna wymiana przy takim stanie jest bezpieczniejsza ponieważ jest mniej agresywna.


Moim zdaniem oraz osobistym doświadczeniem z w/w skrzynią:
- czy wymieniać olej w skrzyni - oczywiście, jak każdy olej
- czy robić to dynamicznie przy większych przebiegach i braku wiedzy na temat poprzednich wymian - zdecydowanie NIE - bezpieczniej zrobić to statycznie nawet kilka razy.


Pozdrawiam
Amen

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka

Floating on ;)

Offline Grzegorz Stefanek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 58
  • Skąd: WLKP Śrem
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 3.0 V6 HDI Exclusive 2010 r.
  • Miejscowość: WLKP Śrem
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1398 dnia: Styczeń 19, 2018, 16:41:11 »
Hej mistrzowie!
Mam pytanie, jaki stan licznika oleju w skrzyni wpisać po wymianie dynamicznej? 0? A może różną od 0 ale nie większą niż np.100?
Podpowiedzcie proszę. Dostałem dziś interfejs i zamierzam się za to zabrać.
Baba z wozu, konie rżą ;-)

Offline Artur Fiuk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 24
  • Skąd: Lublin, Garwolin, Polska
  • Posiadany samochód: Citroën C5 (X7) Kombi 2.0 HDi 120KW (163HP), BVA AM6C1
  • Zainteresowania: informatyka, sieci, foto
  • Miejscowość: Lublin, Garwolin, Polska
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1399 dnia: Styczeń 19, 2018, 17:00:20 »
Hej mistrzowie!
Mam pytanie, jaki stan licznika oleju w skrzyni wpisać po wymianie dynamicznej? 0? A może różną od 0 ale nie większą niż np.100?
Podpowiedzcie proszę. Dostałem dziś interfejs i zamierzam się za to zabrać.
Przede wszystkim zapisz sobie aktualny stan licznika. I próbuj różne kombinacje.


Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka