Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie  (Przeczytany 597976 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Marek_S

  • Gość
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1525 dnia: Marzec 13, 2018, 19:30:39 »
ok zapraszam a poprzednio pisali o statycznej

Offline Paweł Glibowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 232
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 MK III 2009 R 2.0 HDI 163KM KOMBI
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1526 dnia: Marzec 13, 2018, 19:39:50 »
Spoko. Spoko :-)

Się nie przejmuj.

Właśnie Pan z serwisu Franpol z Wro zirytował mnie po raz drugi dziś. Najpierw na moje pytanie mailowe o koszty u nich wymiany oleju dynamicznie w opcji z moim i ich olejem napisał że nie jest w stanie określić i ogólnie mnie olał. Później jak przez telefon prosiłem go by rozwinął myśl "olej właściwy" to napisał mi teraz w mailu że będzie to Total. Ktoś tu jest jasnowidzem?

Kuźwa naprawdę co ludzie w serwisach Asb mają nas za debili czy jak? Dziwne, że chcę wiedzieć co mi wleje do skrzyni?

Ehhh, szkoda gadać
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2018, 20:33:10 wysłana przez Paweł Glibowski »

Offline Paweł Nowy

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 41
  • Skąd: kraków
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0 HDI 163 Automat hydro 229000kkm
  • Miejscowość: kraków
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1527 dnia: Marzec 13, 2018, 20:14:35 »
ok zapraszam a poprzednio pisali o statycznej


Marek będę robił na dniach statyczną czy można będzie do Ciebie podjechać na kompa w celu kontroli/korekty licznika??

Marek_S

  • Gość
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1528 dnia: Marzec 13, 2018, 20:41:12 »
Żaden problem zadzwon czy mam czas  ;D ludzie od  ASB wiedza tylko ile skasować

Offline Paweł Nowy

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 41
  • Skąd: kraków
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0 HDI 163 Automat hydro 229000kkm
  • Miejscowość: kraków
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1529 dnia: Marzec 13, 2018, 21:04:03 »
Żaden problem zadzwon czy mam czas  ;D ludzie od  ASB wiedza tylko ile skasować


Fajnie dziękuje:) a czy możesz Ty albo ktoś z forumowiczów wkleić proceder wymiany statycznej taki z serwisówki ew swój dobrze opisany i oczywiście przetestowany z wynikiem pozytywnym :)  ponieważ nie mam serwisówki i opieram się na tym co przeczytałem ale nurtują mnie pewne rzeczy.

Marek_S

  • Gość
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1530 dnia: Marzec 13, 2018, 21:55:32 »
statycznej ? Możemy wymienić

Offline Paweł Nowy

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 41
  • Skąd: kraków
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0 HDI 163 Automat hydro 229000kkm
  • Miejscowość: kraków
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1531 dnia: Marzec 13, 2018, 22:03:49 »
Tak dokładnie statycznej:)

Marek_S

  • Gość
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1532 dnia: Marzec 13, 2018, 22:30:00 »
żaden problem możemy zrobić

tomekkaz

  • Gość
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1533 dnia: Marzec 14, 2018, 05:07:54 »
Paweł Nowy tu masz fajnie pokazane jak wymienić olej statycznie w naszych cytrynach https://www.youtube.com/watch?v=Yqn4dC02F2s&t=833s   a tutaj masz całkowitą wymianę statyczną w volvo, ale praktycznie tak samo jak w c5 x7   https://www.youtube.com/watch?v=EAb9p8Wph-M

Marek_S

  • Gość
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1534 dnia: Marzec 14, 2018, 08:11:45 »
Koledzy proponuje akcje znajdz  ;D Chodzi mi o informacje o procedurze adaptacji skrzyni bo nic nie znalazłem a podejrzewam ze jest tajemna procedura która może nam pomóc

Offline Paweł Nowy

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 41
  • Skąd: kraków
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0 HDI 163 Automat hydro 229000kkm
  • Miejscowość: kraków
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1535 dnia: Marzec 14, 2018, 16:19:48 »

Dziękuje za ten link jest naprawdę spoko swoją drogą mam pytanie czy przy wymianie statycznej 3 razy bądź 2 razy robić odstępy  kilkudziesięciu/kilkuset kilometrów czy zrobić jak na filmiku z volvo czyli na nowym oleju dać popracować skrzyni bez jazdy? ??? ?
Wypowiedzcie się

Dobry temat z tą procedurą chodź nie wierzę że jest ???


Mam pytanie czy próbował ktoś z Was regeneracji sterownika? koło Wa-wy jest Pan który to za 1500 plnów robi.


Rozmawiałem z nim jest dość tajemniczy zastanawia mnie czy on przypadkiem nie kupuje tych zestawów naprawczych (Marek Spychalski te co pokazałeś, są nawet w PL) i tego nie wkłada czy jest to naprawdę jakiś proces głębszy typu poszerzenie gniazd i wstawienie tulejek, nawet gwarancje daje 6 miesięcy.



Marek_S

  • Gość
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1536 dnia: Marzec 14, 2018, 19:04:09 »
Dzisiaj rozebrałem dwa moje sterowniki używane i przyznam ze jestem zmartwiony bo na akumulatorach ciśnienia sa fazki w miejscach gdzie pracowały pewnie złom a dwa tłoczki mają ślady przytarcia i rysy wiec przepuszczają ciśnienia popsuło mi to humor . Są jeszcze zestawy naprawcze firmy Sonnax gdzieś znalazłem ze są w Niemczech ale cen nie znam ( http://www.newco-autoline.de/index.php?lang=0 ). Podejrzewam ze tam kupują jak maja dobre frezy to wkładają ale ja wiem czy cały serownik tak robią ? Z gościem z wawy rozmawiałem telefonicznie i jakiś tajemniczy. Co do oleju to ja zrobiłem tak ze po nalaniu odpaliłem samochód kilka razy  PND i na D trochę dałem gazu może to było z 10 min i zlałem. Pompa i konwertor tak miesza olejem ze będzie OK

Offline Paweł Nowy

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 41
  • Skąd: kraków
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0 HDI 163 Automat hydro 229000kkm
  • Miejscowość: kraków
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1537 dnia: Marzec 14, 2018, 19:47:21 »
Marek jak możesz to podrzuć fotki, ja dziś się dokładnie przyjrzałem pracy mojej skrzyni i wniosek jest taki że przy małych obciążeniach na niskich obrotach jest kupowato natomiast przy małych i dużych obciążeniach na wyższych obrotach jest super zero szarpania, mój wniosek taki że ciśnienie jest zbyt małe na niższych obrotach, tylko cały czas się zastanawiam nad tym czy wina leży po stronie elektrozaworów czy samej płyty?? bo jeśli zaworów to same elektrozawory można kupić ew reperatórki. Musze tam chyba zajrzeć ;D
Marek a Ty mówiłeś że czyściłeś elektrozawory a wszystkie czy tylko główne? bo mówiłeś że tylko gorzej było
i co myślisz o regeneracji  u np naszego tajemniczego Pana :) ??

Offline Paweł Nowy

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 41
  • Skąd: kraków
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0 HDI 163 Automat hydro 229000kkm
  • Miejscowość: kraków
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1538 dnia: Marzec 14, 2018, 19:48:35 »

Marek jak możesz to podrzuć fotki, ja dziś się dokładnie przyjrzałem pracy mojej skrzyni i wniosek jest taki że przy małych obciążeniach na niskich obrotach jest kupowato natomiast przy małych i dużych obciążeniach na wyższych obrotach jest super zero szarpania, mój wniosek taki że ciśnienie jest zbyt małe na niższych obrotach, tylko cały czas się zastanawiam nad tym czy wina leży po stronie elektrozaworów czy samej płyty?? bo jeśli zaworów to same elektrozawory można kupić ew reperatórki. Musze tam chyba zajrzeć ;D
Marek a Ty mówiłeś że czyściłeś elektrozawory a wszystkie czy tylko główne? bo mówiłeś że tylko gorzej było co dała Ci zmiana oleju?
i co myślisz o regeneracji  u np naszego tajemniczego Pana :) ??



Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 183
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1539 dnia: Marzec 14, 2018, 20:13:32 »
Wygląda na to, że  regeneracja  sterownika z objawami zużycia bloku o których pisze Marek jest raczej trudna i pewnie kosztowna. Sonnax bardzo ładnie opisuje każdy objaw i elementy wymagające wymiany i poleca tzw. oversized valve control kit. ale to przecież wymaga rozwiercenia, frezowania gniazda itp. Czy ktokolwiek to u nas robi i co najważniejsze, czy nie lepiej kupic cały nowy sterownik za 2k i wymienić w całości nie tracąc czasu i kasy na naprawę o niepewnym rezultacie.

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka

Floating on ;)

Marek_S

  • Gość
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1540 dnia: Marzec 14, 2018, 20:21:29 »
Na niskich obrotach pracuje w innych trybach a jakie fotki ? Nie widziałem reperaturek elektro zaworów a czyściłem wszystkie 6. Płyta jest dziadowska bo aluminium a w otworach pracują stalowe tłoki wiec się szybko wycierają . Czy możesz mi sprawdzić prace lockup ? jedziesz po mieście i dodajesz gazu i zdejmujesz czy zmieniają ci się obroty ? bo jak jest lockup to obroty są sztywne jak przy puszczonym sprzęgle a jak jest lockup otwarty to jest poślizg jakby częściowo wysprzęglony 

Marek_S

  • Gość
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1541 dnia: Marzec 14, 2018, 20:22:18 »
Wygląda na to, że  regeneracja  sterownika z objawami zużycia bloku o których pisze Marek jest raczej trudna i pewnie kosztowna. Sonnax bardzo ładnie opisuje każdy objaw i elementy wymagające wymiany i poleca tzw. oversized valve control kit. ale to przecież wymaga rozwiercenia, frezowania gniazda itp. Czy ktokolwiek to u nas robi i co najważniejsze, czy nie lepiej kupic cały nowy sterownik za 2k i wymienić w całości nie tracąc czasu i kasy na naprawę o niepewnym rezultacie.
Ale zabawa przedniaa i tak powstał tank fopper bo nie wiedziałem ze takie coś można kupić tak ze po testowaniu BSI udało sie wymusić resety wskaźnika paliwa  ;D ;D ;D ;D
Co do regeneracji u tajemniczego pana to nie wiem bo tylko z nim rozmawiałem jedynie nie polecam Gogulskiego ( jest w innym wątku ) Bo coś niby robił ale jak się okazało ze szarpie to przestał odbierać telefony
 
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2018, 20:32:22 wysłana przez Marek Spychalski »

Offline Adam Madejski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 440
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
  • Posiadany samochód: C5 3,0 V6 2005 MKII + LPG / 307 2,0 16V 2002 / C5 x7 2.0 163KM
  • Zainteresowania: motoryzacja, rowery, piłka ręczna, bushcraft, zhp
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1542 dnia: Marzec 14, 2018, 20:29:40 »
Ile bierzesz za zamontowanie TF?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Marek_S

  • Gość
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1543 dnia: Marzec 14, 2018, 20:33:03 »
Mojego ? 50 zł ;D
Koledzy możecie się dokopać do cen na akumulator ciśnienia tutaj ?
http://www.newco-autoline.de/index.php?lang=0
 

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 183
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1544 dnia: Marzec 14, 2018, 20:35:33 »
Wygląda na to, że  regeneracja  sterownika z objawami zużycia bloku o których pisze Marek jest raczej trudna i pewnie kosztowna. Sonnax bardzo ładnie opisuje każdy objaw i elementy wymagające wymiany i poleca tzw. oversized valve control kit. ale to przecież wymaga rozwiercenia, frezowania gniazda itp. Czy ktokolwiek to u nas robi i co najważniejsze, czy nie lepiej kupic cały nowy sterownik za 2k i wymienić w całości nie tracąc czasu i kasy na naprawę o niepewnym rezultacie.
Ale zabawa przedniaa i tak powstał tank fopper bo nie wiedziałem ze takie coś można kupić tak ze po testowaniu BSI udało sie wymusić resety wskaźnika paliwa  ;D ;D ;D ;D
postęp wymaga poświęceń ale za to wiele dobrego często przynosi dlatego  absolutnie nie neguję tych analiz i eksperymentów a wręcz kibicuję. Szczególnie jeśli masz możliwości aby to robić  samodzielnie.

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka

Floating on ;)

Marek_S

  • Gość
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1545 dnia: Marzec 14, 2018, 20:38:13 »
Nadal mam możliwości warsztatowe bo mamy warsztat do ktorego zapraszam a ze jestem pasjonatem ( modelarstwo lotnicze i inne) to mnie to bawi a czasem daje dużą satysfakcje.

Offline Paweł Nowy

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 41
  • Skąd: kraków
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0 HDI 163 Automat hydro 229000kkm
  • Miejscowość: kraków
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1546 dnia: Marzec 14, 2018, 21:13:59 »
Na niskich obrotach pracuje w innych trybach a jakie fotki ? Nie widziałem reperaturek elektro zaworów a czyściłem wszystkie 6. Płyta jest dziadowska bo aluminium a w otworach pracują stalowe tłoki wiec się szybko wycierają . Czy możesz mi sprawdzić prace lockup ? jedziesz po mieście i dodajesz gazu i zdejmujesz czy zmieniają ci się obroty ? bo jak jest lockup to obroty są sztywne jak przy puszczonym sprzęgle a jak jest lockup otwarty to jest poślizg jakby częściowo wysprzęglony


Zdjęcia tych uszkodzeń, u mnie lockup  generalnie działa ok bo nie ma spadków obrotów raczej go trzyma natomiast nie zawsze jest dopiety na 100% ale to chyba zależy od temp  gorsza sprawa jest na 2 bo przy dolatywaniu bez gazu do krzyżówki to po wcisnięciu pedała jest szarpnięcie zanim się skrzynia obudzi.


Jeżeli chodzi o reperatórki zaworów to nie to? http://www.transgo.com/products.php?prd=SK-TF80SC&homeinclude=catalog&category_id=178&parent_id=26&product_id=269&countdisplay=1&start=0&addcountview=Yes




Offline Paweł Nowy

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 41
  • Skąd: kraków
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0 HDI 163 Automat hydro 229000kkm
  • Miejscowość: kraków
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1547 dnia: Marzec 14, 2018, 21:15:54 »
Wygląda na to, że  regeneracja  sterownika z objawami zużycia bloku o których pisze Marek jest raczej trudna i pewnie kosztowna. Sonnax bardzo ładnie opisuje każdy objaw i elementy wymagające wymiany i poleca tzw. oversized valve control kit. ale to przecież wymaga rozwiercenia, frezowania gniazda itp. Czy ktokolwiek to u nas robi i co najważniejsze, czy nie lepiej kupic cały nowy sterownik za 2k i wymienić w całości nie tracąc czasu i kasy na naprawę o niepewnym rezultacie.

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka


Marcin gdzie są te sterowniki za 2k?

Marek_S

  • Gość
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1548 dnia: Marzec 14, 2018, 21:26:51 »
Jak miałem robić fotki jak ręce miałem upaprane olejem ? czyli jak jedziesz np. na 3-4 50-60 km/g to masz lockup zapięty ?
A to tzw shiftkit poprawiający prace skrzyni według amerykanów. Jeszcze pogadam ze znajomymi może podpowiedzą jak zdobyć te elementy do regeneracji

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 183
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1549 dnia: Marzec 14, 2018, 21:32:06 »
Wygląda na to, że  regeneracja  sterownika z objawami zużycia bloku o których pisze Marek jest raczej trudna i pewnie kosztowna. Sonnax bardzo ładnie opisuje każdy objaw i elementy wymagające wymiany i poleca tzw. oversized valve control kit. ale to przecież wymaga rozwiercenia, frezowania gniazda itp. Czy ktokolwiek to u nas robi i co najważniejsze, czy nie lepiej kupic cały nowy sterownik za 2k i wymienić w całości nie tracąc czasu i kasy na naprawę o niepewnym rezultacie.

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka


Marcin gdzie są te sterowniki za 2k?
https://www.olx.pl/oferta/sterownik-hydrauliczny-af40-tf80sc-opel-volvo-citroen-peugeot-nowy-CID5-ID7y8jH.html o tutaj dla przykładu :)

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka

Floating on ;)