Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Problem z wbijaniem biegów (skrzynia manualna)  (Przeczytany 932 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysztof Cegiełko

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 10
  • Skąd: Wałbrzych
  • Posiadany samochód: Citroen c5 x7 tourer
  • Zainteresowania: wędkarstwo
  • Miejscowość: Wałbrzych
Problem z wbijaniem biegów (skrzynia manualna)
« dnia: Listopad 22, 2021, 22:32:35 »
Witam.Posiadam citroena c5 x7 tourer 2012r 1.6hdi  mam od niedawna problem z wbijaniem 1,2,3 biegu tzn.gdy chcę wbić bieg 1 lub 2 lub 3 to drążek zmiany biegów przy końcówce się blokuje, po prostu nie można dalej go popchać cofnięcie delikatnie drążka i ponowne wbicie biegu i wszystko działa jak trzeba.Podczas jazdy dzieje się tak niekiedy parę razy.Ole w skrzynie biegów wymieniany (zakupiony w ASO)Zlane 2l wlane 2litry żadnych opiłków nie było.Żadnych wycieków nie zauważyłem  pod autem (mam kanał).
Dodam tylko że podczas próby wbijania biegu (jak się zablokuje)niema żadnych zgrzytów.

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 052
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Problem z wbijaniem biegów (skrzynia manualna)
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 23, 2021, 07:47:38 »
Trudno zgadywać w takiej sytuacji nawet mając auto... Może linki się blokują. To chyba najtańsza z możliwości. Dalej masz sprzęgło lub problem z samą skrzynią.

Offline Krzysztof Cegiełko

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 10
  • Skąd: Wałbrzych
  • Posiadany samochód: Citroen c5 x7 tourer
  • Zainteresowania: wędkarstwo
  • Miejscowość: Wałbrzych
Odp: Problem z wbijaniem biegów (skrzynia manualna)
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 24, 2021, 23:45:31 »
Nie dodałem jeszcze że to się stało po wymianie uszczelniacza półosi długiej, zlałem olej ze skrzyni i wlałem 2 l oleju dedykowanego totala 75W-80.Naprawa była w sierpniu problem pojawił się w Październiku.
no nic w piątek wbijam pod auto , zobaczę jak chodzą linki i wybierak, doleję oleju do skrzyni jeżeli będzie taka konieczność i zobaczymy czy się coś zmieni.