Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: C5 MK2, czasami się nie podnosi, korek bez grzybka  (Przeczytany 1080 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dawid Dworaczek

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 840
  • Skąd: Tarn Góry
  • Posiadany samochód: R19->R19->XantiaI->XsaraII
  • Zainteresowania: trochę elektronika, MTB, motoryzacja
  • Miejscowość: Tarn Góry
C5 MK2, czasami się nie podnosi, korek bez grzybka
« dnia: Lipiec 04, 2020, 16:56:57 »
Dzień dobry, samochód dość długo stał, chyba 10mcy i ostatecznie osiadł niżej. Po odpaleniu nie podnosil się, musiałem go przewieźć awaryjnie i zrobił trasę na niskim serwisie parę km. Później znów został odstawiony na 3 miesiące. I o dziwo po tym czasie, po odpaleniu podniósł się od razu.


Następnie były wymieniane koła, górny serwis. Kontrola poziomu płynu LDS po uprzednim spuszczeniu ciśnienia w Lexii.
W tym momencie zauważyłem, ze w korku nie mam grzybka, jest tylko dziurka na wylot.
I po tych zabiegach, znów został na dole i nie chciał się podnieść.



W Lexii miał błędy czujników, przedniego i tylnego, błąd kąta kierownicy. Po skasowaniu pozostał tylko błąd kąta kierownicy.


Ostatecznie, przy jakichś próbach zaworów/silnika hydro-pompy w Lexii Podniósł się i działa.


Czy za ten stan rzeczy może być odpowiedzialny korek z dziurka na wylot? Bo może nie trzyma ciśnienia?




Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 073
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: C5 MK2, czasami się nie podnosi, korek bez grzybka
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 04, 2020, 17:53:25 »
Teoretycznie powinien podnieść się bez problemów. Ja jeszcze takich nie mialem, też mam korek "ulepszony".Brak grzybka może jest przesadą, jednak dobrze jak jakaś mała dziurka jest przy nim. Zapobiega to przedwczesnym wyciekom z siłowników, i pomaga w razie niedoświadczonych warsztatów z wymianą opon... Jest szansa że nie rozwalą zbiornika LDS.

 Nawet odkręcając korek żeby sprawdzić poziom LDS ciśnienie ze zbiornika ujdzie.

 Błąd kąta kierownicy to normalne. -Olać.

Offline Dawid Dworaczek

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 840
  • Skąd: Tarn Góry
  • Posiadany samochód: R19->R19->XantiaI->XsaraII
  • Zainteresowania: trochę elektronika, MTB, motoryzacja
  • Miejscowość: Tarn Góry
Odp: C5 MK2, czasami się nie podnosi, korek bez grzybka
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 06, 2020, 17:14:14 »
W ktorym miejscu schodzą sie końcówki przewodów od czujników zawieszenia? Aby sprawdzić połączenie następne po wtyczkach prZy drążkach reakcyjnych