Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Chcialam sie przywitac :)))  (Przeczytany 2168 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Malgorzata Jednorog

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Skąd: Dublin
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso
  • Miejscowość: Dublin
Chcialam sie przywitac :)))
« dnia: Sierpień 08, 2011, 14:40:52 »
Witam, jestem juz prawie posiadaczka pieknej cytrynki :P Zaliczka u handlarza wplacona a w srode jade ja odebrac :) i sie doczekac nie moge !!!
Troche obawiam sie pierwszej jazdy do tej pory jezdzilam tylko honda civic coupe i wydaje mi sie ona strasznie duza ale mam nadzieje, ze szybko ja ogarne i niepouszkadzam :/

Moja cytrynka jest z roku 2003, przebieg 90 000 km i silnik 1.6i w kolorze chyba jasnoniebieskim ;)

W czerwcu miala wymienione sprzeglo na nowe (dolaczona FV - koszt tej wymiany €400 ), poza tym mimo przegladu do 2012 roku, przemily nandlarz zabral ja dzisiaj jeszcze na przeglad bym mogla ja odebrac  ze swiezym przegladem do roku 2013. Poza tym nie sklada sie prawe lusterko i "odpadly" tacki ale ma to byc naprawione do odbioru auta. Dostalam tez 3 miesiace gwarancji i jak tylko cos wyskoczy to naprawa na koszt handlarza.
Ma malutki odprysk na masce i lekko otarte alu ale podobne moge sobie je wypolerowac.

Jechala pieknie :) tak cichutko i miekko ogromna roznica do sportowego civica.

Teraz obkupilam sie w akcesorie do czyszczenia i od czwartku bede od rana pucowac i dopieszczac :P


Jak tylko odbiore to wstawie fote :>


Pozdrawiam wszystkich forumowiczow
Gosia z Dublina

Offline Jacek Badura

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 538
  • Skąd: Ruda Śląska
  • Miejscowość: Ruda Śląska
Re: Chcialam sie przywitac :)))
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 08, 2011, 15:18:40 »
witamy kolejnego posiadacza pikaczu :)
rodzinne toczydełka:
było C3 1.1

jest Xsara Picasso 1.6i 110 Sx
jest też C4 Picasso 2.0 HDi 150 exclusive

Offline Leszek Lampart

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 662
  • Skąd: Rudna Mała
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picaso SX 1,6 16V 12.2005
  • Zainteresowania: sport, motoryzacja
  • Miejscowość: Rudna Mała
Re: Chcialam sie przywitac :)))
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 08, 2011, 19:00:46 »
Cytuj

Malgorzata Jednorog napisał:


Teraz obkupilam sie w akcesorie do czyszczenia i od czwartku bede od rana pucowac i dopieszczac :P

Brzmi ciekawie i intrygująco.
Cytuj

Malgorzata Jednorog napisał:

Jak tylko odbiore to wstawie fote :>


Pozdrawiam wszystkich forumowiczow
Gosia z Dublina

Mamy tu taki dział Klubowe wozidełka - tam zamieść zdjęcia i ewentualnie coś więcej.
PS. Nie wiedziałem że Dublin leży w Wielkopolsce. :D
Pozdrawiam! :-)  ;-)

Offline Pawel Wieczorek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 927
  • Skąd: Konin Polska/ Leicester Anglia
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1,8 16V 01 była XantiaBreak 1,8 8v,Xsara 1,4 8v
  • Zainteresowania: Motoryzacja, numizmatyka, wedkarstwo
  • Miejscowość: Konin Polska/ Leicester Anglia
Re: Chcialam sie przywitac :)))
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 08, 2011, 19:37:45 »
Witamy kolejnego posiadacza XP...
Moze kiedys sie spotkamy na drodze .. choc do Dublina mam kawałek...
Moje Picasso 1,8 16V były: Xantia 1,8 8V Estate,  Xsara 1,4 8V Forte i wiele innych nie <<

Offline Andrzej Ćwiek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 102
  • Skąd: ZS
  • Posiadany samochód: byl C4 Picasso II 1.6 BlueHDi 2014r. jest C4 Picasso II 1.6 BlueHDi 2017
  • Miejscowość: ZS
Re: Chcialam sie przywitac :)))
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 08, 2011, 21:47:00 »
Cytuj

Malgorzata Jednorog napisał:
poza tym mimo przegladu do 2012 roku, przemily nandlarz zabral ja dzisiaj jeszcze na przeglad bym mogla ja odebrac  ze swiezym przegladem do roku 2013.


Witam serdecznie ale od razu muszę Cię zmartwić, polskie prawo nie przewiduje tak długiego przegladu dla samochodu 8 letniego. Także i tak badanie bedzie wazne tylko do 2012r.

Offline Jacek Welz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 101
  • Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Ford SMax 2.0TDCI '14; MB A160 '01
  • Zainteresowania: komp, foto, citro, kayako, grajko i inne
  • Miejscowość: Stavanger/Bydgoszcz
Re: Chcialam sie przywitac :)))
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 10, 2011, 00:49:58 »
mam wrazenie ze z kontekstu wcale nie wynika ze chodzi o PL, moze w krajach w ktorych mozna bezkarnie spalic pol dzielnicy mozna rowniez przedluzyc ichniejszego TUVa na kolejny rok ;-)
Ford S-Max 2.0TDCI '14
dawniej: Xsara Picasso 1.6i SX '10
ZX 1.4i SX Break '96/97, ZX 1.4i Avantage '91
i jakies niecytryny
GG: 4635213 (i inne ;)

Offline Pawel Wieczorek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 927
  • Skąd: Konin Polska/ Leicester Anglia
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1,8 16V 01 była XantiaBreak 1,8 8v,Xsara 1,4 8v
  • Zainteresowania: Motoryzacja, numizmatyka, wedkarstwo
  • Miejscowość: Konin Polska/ Leicester Anglia
Re: Chcialam sie przywitac :)))
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 11, 2011, 22:31:23 »
Cytuj

Jacek  Welz napisał:
...moze w krajach w ktorych mozna bezkarnie spalic pol dzielnicy...;-)


dobre , bardzo dobre...

U mnie wczoraj ganiało po miescie okolo 50 gówniarzy i oczywiscie probowali obrobic cos... jakos tak wyszło ze obrobili (chcieli - nie udało się) Jacopps (chyba dobrze napisałem).. to specjalistyczny sklep ze sprzetem fotograficznym...  aresztowano chyba z 20...

Ale fakt - policja do tej pory mogła cie poprosić
"Czy moze PAN przestać kopać tą witrynę sklepu? Bo bede musiał stanąć pomiedzy Panem a witryną!!!!" takich policjantów to w poslce by zjedzono w pierwszy dzien... ale kontrola drogowa to sama przyjemnośc...
Teraz moga uzyc siły!!!!! fajnie

Przegladu nie mozna zrobic na 2 lata - dokładnie tak samo jak w polsce... mozna go zrobić miesiąc przez zakonczeniem aktualnego - ale i tak przedłuża na rok...
Pozdrawiam
Moje Picasso 1,8 16V były: Xantia 1,8 8V Estate,  Xsara 1,4 8V Forte i wiele innych nie <<

Offline Jacek Welz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 101
  • Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Ford SMax 2.0TDCI '14; MB A160 '01
  • Zainteresowania: komp, foto, citro, kayako, grajko i inne
  • Miejscowość: Stavanger/Bydgoszcz
Re: Chcialam sie przywitac :)))
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 11, 2011, 22:58:38 »
Sklep to raczej Jacobs, jeden z sensownejszych w UK, rowniez wysylkowo. Widac mlodziez umie targety dobierac, tak zeby byla wymierna korzysc.
W PL niby policja moze palki bez pytania uzywac, ale chocby przyklad w moim miescie - final pucharu Polski Lech-Legia, pokazal ze z praktyka jest roznie...

A do meritum - przeglady jak widac normalnie, czyli przemily pan handlarz sciemnia, czyli profesja podobna bez wzgledu na miejsce.
Ford S-Max 2.0TDCI '14
dawniej: Xsara Picasso 1.6i SX '10
ZX 1.4i SX Break '96/97, ZX 1.4i Avantage '91
i jakies niecytryny
GG: 4635213 (i inne ;)

Offline Pawel Wieczorek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 927
  • Skąd: Konin Polska/ Leicester Anglia
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1,8 16V 01 była XantiaBreak 1,8 8v,Xsara 1,4 8v
  • Zainteresowania: Motoryzacja, numizmatyka, wedkarstwo
  • Miejscowość: Konin Polska/ Leicester Anglia
Re: Chcialam sie przywitac :)))
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 11, 2011, 23:04:13 »
Niestety z zakupem auta robi sie tutaj podobnie jak w polsce - wypicowac na handelek.. niestety wiekszość włascicieli komisów jeszcze niedawno dymali na krowach w Indiach .. a teraz specjaliści od aut... długo szukałem sensownego auta...a jakich cudownych bajek sie nasłuchałem !!!!!  i kupiłem od białego anglika... nie to ze mam cos do innych "kolorów" skóry.. ale obejrzyjcie zdjęcia z zamieszek i zobaczcie ze w sumie nie widac białych...
Moje Picasso 1,8 16V były: Xantia 1,8 8V Estate,  Xsara 1,4 8V Forte i wiele innych nie <<

Offline Adam Siwa

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 138
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.6 HDi 92 kM 08.2010
  • Miejscowość: Katowice
Re: Chcialam sie przywitac :)))
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 12, 2011, 08:54:41 »
biali kibice Millwall obronili jedną ulicę handlową
więc czego nie mogła policja zrobili kibice :)

Offline Jacek Welz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 101
  • Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Ford SMax 2.0TDCI '14; MB A160 '01
  • Zainteresowania: komp, foto, citro, kayako, grajko i inne
  • Miejscowość: Stavanger/Bydgoszcz
Re: Chcialam sie przywitac :)))
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 14, 2011, 22:10:04 »
z zakupem aut jest tak wszedzie, praktycznie cala zachodnia europa jest skazona komisami prowadzonymi przez ludkow z "rodzin z przeszloscia kolonijna". Zreszta w US tez lepiej nie kupilwac uzywanego auta...
W PL dodatkowym smaczkiem jest fakt ze u nas to sie kazdy zna, a jak sie nie zna to zabiera szwagra ktory sie zna.

Kolorowi maja statystycznie gorsza pozycje spoleczna w wysoko rozwinietych krajach, dlatego sa zawsze bardziej widoczni. Te stada kradnacej mlodziezy nigdzie nie pracuja i nic nie maja. Nie usprawiedliwiam, ale troche rozumiem.

A autorowi watku raz jeszcze gratuluje zakupu i oby sie sprawowalo.
Ford S-Max 2.0TDCI '14
dawniej: Xsara Picasso 1.6i SX '10
ZX 1.4i SX Break '96/97, ZX 1.4i Avantage '91
i jakies niecytryny
GG: 4635213 (i inne ;)

Offline Pawel Wieczorek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 927
  • Skąd: Konin Polska/ Leicester Anglia
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1,8 16V 01 była XantiaBreak 1,8 8v,Xsara 1,4 8v
  • Zainteresowania: Motoryzacja, numizmatyka, wedkarstwo
  • Miejscowość: Konin Polska/ Leicester Anglia
Re: Chcialam sie przywitac :)))
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 14, 2011, 22:54:18 »
Cytuj

Jacek  Welz napisał:
 Te stada kradnacej mlodziezy nigdzie nie pracuja i nic nie maja. Nie usprawiedliwiam, ale troche rozumiem.


Kurcze odbiegamy od watku ale pewnie autorka watku potwierdzi także - ci co nie pracują w UK maja bardzo czesto duuuuzo wiecej niz ci co pracują...  to był duży bląd rzadu UK.. same benefity - domy prawie za friko.. dodatki na kazym kroku, cała służbba zdrowia za darmo ...wystarczyło popracowac 3-5 lat a potem dostawac BARDZO duze benefity...
W leicester gdzie mieszkam - wszystkie najnowsze i najdroższe uta (ferki, Lambo, bentleye,A8) - tylko ciapaci... MASAKRA.


Przepraszam admina za małe odbieganie od tematu...

Pozdrawaim
Moje Picasso 1,8 16V były: Xantia 1,8 8V Estate,  Xsara 1,4 8V Forte i wiele innych nie <<

Offline Łukasz Wesołowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 85
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Peugeot 207 1.4 HDi '09 / Citroen C4 Grand Picasso 2,0 HDI, MCP 2010///// było: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDi '05, Peugeot 407 2.0 HDI '05, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI '99
  • Zainteresowania: architektura
  • Miejscowość: Kraków
Re: Chcialam sie przywitac :)))
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 07, 2011, 23:24:40 »
Skorzystam z okazji i przywitam się po raz kolejny. 2 egzemplarz pikusia jest u mnie :) Pierwszy dokończył żywota na czołowym zderzeniu (nic się żonce nie stało! - bardzo bezpieczny samochód) a drugi pojawia się w zastępstwie wysłużonej już nieco 407. Już mam kilka drobiazgów do dokupienia :)

  • Gość
Re: Chcialam sie przywitac :)))
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 04, 2011, 19:25:47 »
Cytuj

Łukasz Wesołowski napisał:
Skorzystam z okazji i przywitam się po raz kolejny. 2 egzemplarz pikusia jest u mnie :) Pierwszy dokończył żywota na czołowym zderzeniu (nic się żonce nie stało! - bardzo bezpieczny samochód) a drugi pojawia się w zastępstwie wysłużonej już nieco 407. Już mam kilka drobiazgów do dokupienia :)



A nie masz jakiś drobiazgów do odsprzedania z tego poprzedniego?

Konkretnie potrzebowałbym lewarek i klucz do kół :)