Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MK III] nieszczelność klimy  (Przeczytany 21564 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Arkadiusz Borzęcki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 910
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Gs300
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [MK III] nieszczelność klimy
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 23, 2013, 17:38:18 »
Cytuj

Dariusz Dyja napisał:
Jak sprowadziłem auto w 2010 musiałem wymienić chłodnicę, bo była totalnie zgnita. Sito. Wymieniona na nową – Valeo. Czyżby wytrzymała jedynie trzy lata? Pytanie, z jakich materiałów jest wykonany cały samochód?  :-(
Samochód z normalnych ,chlodnica też . Tam jest po prostu problem złego usytuowania chlodnicy, zbyt blisko wiatraka :)
był Ls 430,C6 2.7 HDI, Lexus GS 430, C5 2.0 HDI Exclusive 2009, C5 1.6HDi Break 2005 oraz Activa V6 :-)

Offline Dariusz Nowak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 286
  • Skąd: Chełm
  • Posiadany samochód: C5 [MkI] 1.8 16v 2004r-LPG
  • Zainteresowania: autoelektronika
  • Miejscowość: Chełm
Re: [MK III] nieszczelność klimy
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 23, 2013, 18:05:40 »
Czytam i trudno w to uwierzyć że w tak młodych samochodach takie problemy, na co dzień pomykam chryslerem voyagerem z 96roku i żadnego problemu z klimą. Żona jeździ C5 z 04roku i też nic się nie dzieje. Aż strach kupować nowy samochód.
diagnostyka ****.
Partnerski Warsztat Serwisowy
               STAG

Offline Dariusz Dyja

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 180
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: C5 MkIII 2.0 HDI 2008
  • Miejscowość: Głogów
Re: [MK III] nieszczelność klimy
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 23, 2013, 18:09:47 »
Jak na razie to okazało się, że pękł PRZEWÓD FREONU (sprężarka - skraplacz) można dostać jedynie w serwisie citroena. Jedynie 236 zł :( . Zobaczymy jak wymienię i napełnię klimę, co będzie dalej.

Marek_S

  • Gość
Re: [MK III] nieszczelność klimy
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 23, 2013, 19:33:58 »
No taki trend ... auto ma się rozlecieć po okresie gwarancji a nawet jak element robiony w PL to i tak wg. wytycznych zamawiającego . Będę chyba musiał dorobić do mojego MKI atrape MKIII i jedzić dalej .... A na warsztacie miałem Merola S classe 3 letniego za jakies 70 000 euro któremu siadł akumulator . Po wyjęciu aku jedna rdza a wy narzekacie a po naladowaniu procedura aktywacji rygla przypominająca działanie windowsa czyli złap sie za lewe ucho potem przysiad i 3 razy zamknij lewe drzwi ...... no comment

Offline Łukasz Kowalski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 70
  • Posiadany samochód: Same Fordy i jedna Cytryna C5 2.0 HDI MK3, MAX Exclusive, Automat, Sedan
Re: [MK III] nieszczelność klimy
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 24, 2013, 08:39:01 »
Chciałbym dodać że mi też przestała działać klima więc pojechalem do swojego zaufanego mechanika od klimy i wiecie co opowiedział że jak C5 to na 90% winna chłodnica i tak też się okazało w moim przypadku. Generalnie mówi mi że nie ma różnicy czy jest to C5 mk2 czy mk3.

To jest przecież totalna kompromitacja citroena!

Offline Łukasz Kowalski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 70
  • Posiadany samochód: Same Fordy i jedna Cytryna C5 2.0 HDI MK3, MAX Exclusive, Automat, Sedan
Re: [MK III] nieszczelność klimy
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 24, 2013, 08:39:12 »
Chciałbym dodać że mi też przestała działać klima więc pojechalem do swojego zaufanego mechanika od klimy i wiecie co opowiedział że jak C5 to na 90% winna chłodnica i tak też się okazało w moim przypadku. Generalnie mówi mi że nie ma różnicy czy jest to C5 mk2 czy mk3.

To jest przecież totalna kompromitacja citroena!

Offline Adam Ignacyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 243
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: citroen c5 mkIII kombi 2,0HDI automat Exclusive 2009
  • Miejscowość: Częstochowa
Re: [MK III] nieszczelność klimy
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 24, 2013, 22:22:04 »
i u mnie też padła klima pomimo ze chłodnica była wymieniona kolejna też jest dziurawa.jestem umówiony w serwisie klimy, za jedyne 800zł

Offline Tomasz Stoszko

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 070
  • Skąd: Dżwirzyno
  • Posiadany samochód: renault kadjar 1,3 Tce był C5 x7 2,0 blue hdi crosstourer
  • Miejscowość: Dżwirzyno
Re: [MK III] nieszczelność klimy
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 24, 2013, 23:14:21 »
Panowie jest ktos kto wymieniał samodzielnie chłodnicę?

Offline Dariusz Dyja

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 180
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: C5 MkIII 2.0 HDI 2008
  • Miejscowość: Głogów
Re: [MK III] nieszczelność klimy
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 25, 2013, 07:02:51 »
Odkręcić węże ciśnieniowe oraz chłodnicę wodną (mocowanie), którą odginamy i wyciągamy chłodnicę klimatyzacji.  
Pierwsza chłodnica klimy do wymiany?

Czy ktoś ma doświadczenie, jakiej firmy najlepiej kupić chłodnicę klimatyzacji, która wytrzyma więcej niż dwa lata?

Offline Tomasz Stoszko

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 070
  • Skąd: Dżwirzyno
  • Posiadany samochód: renault kadjar 1,3 Tce był C5 x7 2,0 blue hdi crosstourer
  • Miejscowość: Dżwirzyno
Re: [MK III] nieszczelność klimy
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 25, 2013, 08:57:12 »
A nie trzeba ściągać zdezaka?,robiłeś to juz? chłodnica chyba pierwsza ,nie jestem pewien bo auto kupiłem uzywane.

Offline Tomasz Lewicki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 30
  • Skąd: Warszawa Bielany
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDi 138 FAP BVA 6 2009
  • Miejscowość: Warszawa Bielany
Re: [MK III] nieszczelność klimy
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 25, 2013, 09:16:29 »
Ja już po wymianie chłodnicy i klima już wieje :)
koszt 350 chłodnica + 250 robota żyć nie umierać i tak co 2 lata .
Żeby było śmiesznie byłem w marcu w ASO na przeglądzie i zdawałem sobie sprawę już że czeka mnie wymiana chłodnicy klimy wiec z szanownym Panem z ASO rozmawiam ze klima nie wieje wiec jak to bywa w C5 MKIII chłodnica do wymiany na to szanowny Pan że pracuje w serwisie 6 lat i nie zdążyła się wymiana chłodnicy klimy  z powodu dziury :)

ciekawe czy :
a) koszt usługi taki wysoki że przez 6 lat nikt się nie zdecydował zrobić tego w ASO
b) nie ma w okolicy auta na gwarancji lub nikt nie kupił dłuższej niż 2 lata
c) może wszyscy szerokim łukiem omijają to  ASO
d) Pan szanowny może ma zadanie uspokajać klientów żeby nie palili opon pod salonem i nie krzyczeli z widłami w rękach :)
Obudziło się we mnie zwierze... obawiam się, że to leniwiec...  ;-)

Kiedyś się śmigało C8 2.2 HDi teraz C5 2.0 HDi

Offline Dariusz Dyja

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 180
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: C5 MkIII 2.0 HDI 2008
  • Miejscowość: Głogów
Re: [MK III] nieszczelność klimy
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 25, 2013, 09:20:35 »
Chłodnica klimy mieści się między chłodnicą wodną a zderzakiem. Miałem w taki sposób wymienianą jak sprowadziłem auto, bo okazało się, że jest nieszczelna. Sam widziałem jak to robił mechanik. Potrzebna będzie druga osoba by pomóc.

Offline Dariusz Dyja

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 180
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: C5 MkIII 2.0 HDI 2008
  • Miejscowość: Głogów
Re: [MK III] nieszczelność klimy
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 25, 2013, 09:26:05 »
Cytuj

Tomasz Lewicki napisał:
Ja już po wymianie chłodnicy i klima już wieje :)
koszt 350 chłodnica + 250 robota żyć nie umierać i tak co 2 lata .
Żeby było śmiesznie byłem w marcu w ASO na przeglądzie i zdawałem sobie sprawę już że czeka mnie wymiana chłodnicy klimy wiec z szanownym Panem z ASO rozmawiam ze klima nie wieje wiec jak to bywa w C5 MKIII chłodnica do wymiany na to szanowny Pan że pracuje w serwisie 6 lat i nie zdążyła się wymiana chłodnicy klimy  z powodu dziury :)

ciekawe czy :
a) koszt usługi taki wysoki że przez 6 lat nikt się nie zdecydował zrobić tego w ASO
b) nie ma w okolicy auta na gwarancji lub nikt nie kupił dłuższej niż 2 lata
c) może wszyscy szerokim łukiem omijają to  ASO
d) Pan szanowny może ma zadanie uspokajać klientów żeby nie palili opon pod salonem i nie krzyczeli z widłami w rękach :)


Gdzie kupiłeś i jakiej firmy chłodnicę klimy, a i oczywiście czy jakąś gwarancję masz? Ja odstawiłem auto do mechanika. Wymieni wąż i zobaczymy, co dalej.

Offline Tomasz Lewicki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 30
  • Skąd: Warszawa Bielany
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDi 138 FAP BVA 6 2009
  • Miejscowość: Warszawa Bielany
Re: [MK III] nieszczelność klimy
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 25, 2013, 11:42:11 »
Co do marki to nie wiem zamiennik tańszy od Valeo o 70-80 zł (w hurtowni do której jest podpięty warsztat) Klimatolog powiedział że nie ma to znaczenia w tym aucie za 2 lata będzie na 100 % do wymiany .
 Pokazywał mi zdjęcie mojej przed wyjęciem:
 5 opakowań po batonach,
1 wróbel,
1 mysz,
parę pajęczyn
co ciekawe u mnie auto pochodzi z Itali i chłodnica była fabryczna wiec wytrzymała około 4 lat może to nasz mikroklimat i nasz super zima powoduje zniszczenia ale to tylko własna sugestia :)
Obudziło się we mnie zwierze... obawiam się, że to leniwiec...  ;-)

Kiedyś się śmigało C8 2.2 HDi teraz C5 2.0 HDi

Offline Dariusz Dyja

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 180
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: C5 MkIII 2.0 HDI 2008
  • Miejscowość: Głogów
Re: [MK III] nieszczelność klimy
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 25, 2013, 16:20:59 »
Na szczęście skończyło się na wymianie PRZEWÓDU FREONU.
Koszty: :-(
1.   Przewód 200 zł
2.   Wymiana + napełnienie 180 zł
Pozostaje jeszcze odgrzybienie.
koszt 70 zł (ultradźwięki)

Offline Piotr Lupin

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 83
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: C5 MK III Dynamique 2.0 HDi sedan
  • Miejscowość: Szczecin
Re: [MK III] nieszczelność klimy
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 25, 2013, 20:59:27 »
No więc i mnie i mojego znajomego (kupowaliśmy cepiątki w tym samym czasie) dopadła ta przyjemność wymiany skraplacza. Wytrzymał 4 wiosny (mój i jego). Mechanik z rozbrajającą szczeroscią potwierdził, że spotkamy się w tej sprawie za dwa lata. No nie wiem...

Powiem szczerze, że kupując Citroena spodziewałem się wszystkiego (nie byłem i chyba nie zostanę fanem francuskiej motoryzacji) ale nie tego, że zacznie gnić od srodka. Wkurzające jest też to, że nie bardzo jest metoda, aby jakoś zabezpieczyć ten felerny element.

W sumie nie wiem, co było powodem perforacji skraplacza: uszkodzenia mechaniczne np. kamyki z drogi czy po prostu wilgoć (korozja). Oględziny nieiwiele rozwiązały wątpliwości. Jeśli powodem uszkodzenia jest czynnik mechaniczny( często jest to przyczyna uszkodzenia chłodnicy) to może jest sens zainstalowania tuż za grillem dodatkowej siatki chroniącej przed uderzeniami kamieni? Co wy na to?
Pozdrawiam,
Fantomas
---------
Jeździłem czym się dało.

Offline Waldemar Kruszka

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 334
  • Posiadany samochód: citroen C4 Picasso1,6HDI
Re: [MK III] nieszczelność klimy
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 25, 2013, 21:55:26 »
Prawdopodobnie przyczyna jest gó....ny stop aluminium (nie mylić z amelinium) który sie szybko utlenia pod wpływem wilgoci. Prawdopodobnie nie jest zabezpieczony powierzchniowo lub zabezpieczenie jest kiepskie albo stop jest bardzo żle dobrany i wchodzi w reakcję z czynnikiem w układzie i stąd ten cały cyrk z chłodnicami.

Offline Łukasz Kowalski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 70
  • Posiadany samochód: Same Fordy i jedna Cytryna C5 2.0 HDI MK3, MAX Exclusive, Automat, Sedan
Re: [MK III] nieszczelność klimy
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 25, 2013, 22:30:30 »
Cytuj

Tomasz Lewicki napisał:
Ja już po wymianie chłodnicy i klima już wieje :)
koszt 350 chłodnica + 250 robota żyć nie umierać i tak co 2 lata .
Żeby było śmiesznie byłem w marcu w ASO na przeglądzie i zdawałem sobie sprawę już że czeka mnie wymiana chłodnicy klimy wiec z szanownym Panem z ASO rozmawiam ze klima nie wieje wiec jak to bywa w C5 MKIII chłodnica do wymiany na to szanowny Pan że pracuje w serwisie 6 lat i nie zdążyła się wymiana chłodnicy klimy  z powodu dziury :)

ciekawe czy :
a) koszt usługi taki wysoki że przez 6 lat nikt się nie zdecydował zrobić tego w ASO
b) nie ma w okolicy auta na gwarancji lub nikt nie kupił dłuższej niż 2 lata
c) może wszyscy szerokim łukiem omijają to  ASO
d) Pan szanowny może ma zadanie uspokajać klientów żeby nie palili opon pod salonem i nie krzyczeli z widłami w rękach :)


Kolego Twoja chłodnica za 350 zl to jest to pewnie "Teraxim" czy jakoś tak. Bo też dzisiaj sprawdzałem do swojej c5.
Ale mój "guru" od klimatyzacji który naprawia klimatyzacje od 20 lat stwierdził że ta chłodnica za 350zl to jest jeszcze gorszy bubel od Valeo bo zamontował w ubieglym roku dwie takie chlodnice jedna w sprinterze a druga w oplu astra i obie równo po roku czasu sa dziurawe.

Ale żeby było śmieszniej to astrą jeździła starsza kobieta i zrobiła w ciągu roku tylko 5000 km!!! I chłodnica jest dziurawa.

Więc w tej chwili jest generalnie jakiś problem z jakością chłodnic klimy.

Bo wychodzi na to ze chyba kazda firma robi takie buble.

Ja chyba do mojej C5 kuoie chlodnice denso kosztuje az 1000zl ale może jest dobra?

Offline Piotr Lupin

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 83
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: C5 MK III Dynamique 2.0 HDi sedan
  • Miejscowość: Szczecin
Re: [MK III] nieszczelność klimy
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 25, 2013, 22:40:06 »
Cytuj

Łukasz Kowalski napisał:

Ja chyba do mojej C5 kuoie chlodnice denso kosztuje az 1000zl ale może jest dobra?


Skąd wiesz, że dobra? Po cenie? Moja kosztowała (przed negocjacjami) 1200 w ASO i mechanik powiedział, że jest identyczna jak fabryczna. Czyli niemodyfikowany bubel pierwotny.
Pozdrawiam,
Fantomas
---------
Jeździłem czym się dało.

Offline Łukasz Kowalski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 70
  • Posiadany samochód: Same Fordy i jedna Cytryna C5 2.0 HDI MK3, MAX Exclusive, Automat, Sedan
Re: [MK III] nieszczelność klimy
« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 26, 2013, 06:14:37 »
Nie wiem czy będzie dobra ale będzie inna niż orzginął. Bo fabrycznie montują Valeo który w s Denso jest dobra marka/firma a że autem mam zamiar jeździć przez kilka lat to zaryzykuję droższą chłodnicy. erwisie kosztuje 1250 zł a w hurtowniach około 650zł.

Mam tylko nadzieję że chłodnica będzie lepsza ponieważ firma

Offline Dariusz Dyja

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 180
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: C5 MkIII 2.0 HDI 2008
  • Miejscowość: Głogów
Re: [MK III] nieszczelność klimy
« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 26, 2013, 12:32:37 »
Jak rozmawiałem z mechanikiem od klimy to powiedział, że firma Denso również się popsuła. Więc pożyjemy zobaczymy, która dłużej wytrzyma. Cena i znaczek firmowy niestety to nie wszystko.

Offline Robert Jesionczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 447
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Był: C5 MkI 2.2HDI sedan 2003, C5 MkIII 2.0 16V Exclusive BVA sedan 2008 oraz C2 1.4 Exclusive 75 KM Sensodrive 2007. Jest C5AC 1600 PureTech 2019
  • Zainteresowania: narty, piłka nożna, rolki, motoryzacja, aktywny wypoczynek
  • Miejscowość: Poznań
Re: [MK III] nieszczelność klimy
« Odpowiedź #71 dnia: Maj 16, 2013, 14:51:18 »
Cytuj

Piotr Lupin napisał:
W sumie nie wiem, co było powodem perforacji skraplacza: uszkodzenia mechaniczne np. kamyki z drogi czy po prostu wilgoć (korozja). Oględziny nieiwiele rozwiązały wątpliwości. Jeśli powodem uszkodzenia jest czynnik mechaniczny( często jest to przyczyna uszkodzenia chłodnicy) to może jest sens zainstalowania tuż za grillem dodatkowej siatki chroniącej przed uderzeniami kamieni? Co wy na to?


Moje auto ma 5 lat a na zimę zakładam oryginalną owiewkę na dolny grill i jak na razie nie mam problemów. Może coś w tym jest.

Offline Norbert Sokolowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 512
  • Skąd: Bruksela
  • Posiadany samochód: DS5 2.0hdi 163km 2012
  • Miejscowość: Bruksela
Re: [MK III] nieszczelność klimy
« Odpowiedź #72 dnia: Czerwiec 06, 2013, 16:58:16 »
Macie moze Panowie jakiegos mechanika w wawie godnego polecenia, ktory wymienil by chlodnice klimy bo wlasnie moje sie na mnie wypiela, co ciekawe podjechalem do seriwsu aby nabili klime czynnikiem bo pomyslelem, ze moze to to i zonk ... czynnik nie wchodzi.

Dobry klimiarz z wawy poszukiwany (bede w lipcu w PL).
C4 2005 >> C5 2009 >> DS5 2012

Offline Norbert Sokolowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 512
  • Skąd: Bruksela
  • Posiadany samochód: DS5 2.0hdi 163km 2012
  • Miejscowość: Bruksela
Re: [MK III] nieszczelność klimy
« Odpowiedź #73 dnia: Czerwiec 12, 2013, 18:02:36 »
Panowie, bylem w ASO nabili mi klime ale jakos cos nie do konca jest wszystko cacy.

Mam zatem pytanie. Czy przy wlaczaniu sie klimy zawsze slychac pykniecie kompresora ??? MAm wrazenie ze u mnie kompresor sie nie wlacza mimo ze nawiew jest bardzo silny.
Druga sprawa temperatura nawiewu. W starym C4 jak wlaczylem klime na max (LO) to wialo takie zimne powietrze ze usta sinialy, tu powietrze jest zaledwie chlodne choc to tez nie do konca dobre okreslenie.

Jak jest u was na sprawnych klimatyzacjach ???
Pytam bo nie wiem czy szukac dalej rozwiazania problemu czy moze jak to w cytrynach "ten typ tak ma".

pozdr
N
C4 2005 >> C5 2009 >> DS5 2012

Offline Damian Iwaszkiewicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 348
  • Skąd: Wejherowo
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III,1.6HD,Renault Laguna III 2.0 dci
  • Miejscowość: Wejherowo
Re: [MK III] nieszczelność klimy
« Odpowiedź #74 dnia: Czerwiec 12, 2013, 21:18:12 »
W mojej C5-tce po nabiciu i odgrzybieniu klimy szału nie widzę,tym bardziej że ponoć na 650g czynnika brakowało 400g.Być może te typy tak mają.