Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: grzanie foteli  (Przeczytany 3133 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Andrzej Wiertelorz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 338
  • Skąd: Racibórz
  • Posiadany samochód: ZX 2.0i 16V
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Racibórz
grzanie foteli
« dnia: Marzec 19, 2014, 11:46:50 »
Mam możliwość zalatwienia sobie niezbędnych elementów do uzbrojenia foteli w podgrzewanie czterech liter :p

Maty sa tylko w siedlisku czy w oparciach foteli też??
Jak to wygląda od strony instalacji elektrycznej, są kable do foteli i wyłącznik w deskę rozdzielczą, co jeszcze musze pozyskać? wystarczy się podpiąć w skrzynkę bezpieczników pod odpowiedni bezpiecznik czy coś innego? Na ile instalacja jest fabrycznie pod to przygotowana w aucie bez tej opcji??

przydałby się mały manual jak to podłączyc z instalacją elektryczną samochodu, ma ktoś?
jest ZX 2.0 16v - marzenia należy spełniać :)
był ZX 1.6i Aura - pozostał wrak

Offline Mariusz Ilicki

  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 1 942
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C4 GP 2.0 BlueHDi 14r., Pug 306 1.6 8v 00r., Xsara Picasso 1.8 16v 04r.
  • Miejscowość: Warszawa
Re: grzanie foteli
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 19, 2014, 21:36:33 »
MeRCek zakładał dupogrzeje...pisz do niego

Offline Marcin Ilcewicz

  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 4 086
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: ZX 16V
  • Miejscowość: Kraków
Re: grzanie foteli
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 24, 2014, 13:29:19 »
Jeśli samochód fabrycznie nie miał podgrzewanych foteli to instalacji wewnątrz nie znajdziesz. Ja dokładałem całą instalację od akumulatora do samych foteli, przełączniki zamonotwałem koło immobilisera, wykorzystałem wolne gniazdo na przekaźnik pod kierownicą.
Fotele można włączyć tylko gdy przekręcony jest kluczyk w stacyjce a każdy z 2 obwodów zamykam przełącznikiem, który wykorzystałem z XM.
Podgrzewanie jest zamontane w poduszce dolnej i oparciu rozdzielone konektorem, który przydaje się przy ewentualnym rozbieraniu fotela lub przy sprawdzaniu uszkodzeń obwodów.

Przy skorzanej tapicerce gra jest warta świeczki. Kilka zdjęć w poście w moim temacie: http://www.klub.citroen.triger.com.pl/modules/newbb/viewtopic.php?post_id=704949#forumpost704949
pozdrawiam,
mrc


obecnie: zx 2.0i 16v, berlingo multispace, peugeot 407
dawniej: zx 1.9d audace, zx 1.6i, zx 16v, xantia 1.8i, 2x xantia v6, 306 cabrio, 406 coupe, laguna 2