Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.  (Przeczytany 481584 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Krzysztof J. Filipek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 172
  • Skąd: Zawadzkie
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.0 HDi 163 FAP BVM 6 Exclusive sedan szary A. D. 2009
  • Miejscowość: Zawadzkie
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #425 dnia: Wrzesień 19, 2017, 21:57:59 »
Choć wersja niezła, to do jazdy w dzień. ;)

Offline Łukasz Wrzesiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 10
  • Skąd: Toruń
  • Posiadany samochód: Ford
  • Miejscowość: Toruń
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #426 dnia: Wrzesień 20, 2017, 17:36:21 »
Paweł, możesz doprecyzować skąd przypuszczenie, że nie była to zwykła parkingowa przycierka?


Dzięki  :)
--------------------------------------------
Edycja
Wygląda na to, że ktoś już kupił to auto. Szukam dalej. Czy uważacie, że w tym budżecie (45-50 tys) uda się znaleźć jakiś ciekawy egzemplarz?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2017, 19:51:21 wysłana przez Łukasz Wrzesiński »

Offline Dariusz Kłeczek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 8 803
  • Skąd: Trzebinia/Birmingham
  • Posiadany samochód: BX 1,9 GTi; AX 1,5 D
  • Zainteresowania: fotografia, nurkowanie
  • Miejscowość: Trzebinia/Birmingham
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #427 dnia: Wrzesień 20, 2017, 20:15:16 »
Po cenie...
Zobacz, po ile sąz  takim przebiegiem niepoobijane sztuki we Francji.
Do tego dołóż koszt przywozu, opłat, rejestracji, i sam sobie odpowiedz.
Chyba, że na parkingu ciężarówka go "musnęła"  :)
BX 1,9 GTi 1991 już automat 213.000 km
AX 1,5 D Spot 1996 127.000 km
RENAULT TRAFIC 2,0 DCi 2007 224.000 mil
Hyundai IX35 1,7 CRDi 2014 79.000 mil

Offline Krzysztof J. Filipek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 172
  • Skąd: Zawadzkie
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.0 HDi 163 FAP BVM 6 Exclusive sedan szary A. D. 2009
  • Miejscowość: Zawadzkie
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #428 dnia: Wrzesień 20, 2017, 22:01:53 »
Ktoś się jednak połakomił, bo cytrynka zniknęła. :)

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 183
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #429 dnia: Wrzesień 21, 2017, 09:15:54 »
Ktoś się jednak połakomił, bo cytrynka zniknęła. :)
Wcale nie jest powiedziane że ktoś z czytelników tego posta się nie połakomił  :)
Tak właśnie mogło być. Dużo cennych informacji się tutaj pojawia i mam wrażenie, że jest tu kilku niemych czytelników:) Moją obecną cytryną, po tym jak zweryfikowalem ją tutaj i podalem dodatkowe inf. Szybko zainteresował się ktoś z Klubu:) Nie żywię urazy oczywiście, każdy walczy i swoje:)

Wysłane z niewiadomo czego.

Floating on ;)

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 183
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #430 dnia: Wrzesień 21, 2017, 13:14:01 »


A ja jednakbym miał "pewne pretensje" :)
Bardzo łatwo bierze się coś przy czym się człowiek nie nachodził czy nie napracował ....

To tak jak ze spolszczeniami do RT3 i RT4/5, piszę o hienach które próbują (niestety z sukcesem) zarobić na czymś co jest dostępne za darmo na forach aut PSA ...

Zgoda, nie ukrywam, że mnie ta sytuacja zaskoczyła ale ostatecznie samochód kupowałem od Kolegi, którego znam nie od wczoraj. Nie było więc żadnego ryzyka i pewnie dlatego "spłynęło" to po mnie. Lampka się jednak zapaliła:)
Wiele informacji i rozwiązań, którymi w dobrej wierze się tutaj dzielimy, jest potem wykorzystywana komercyjnie.
Floating on ;)

Offline Łukasz Wrzesiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 10
  • Skąd: Toruń
  • Posiadany samochód: Ford
  • Miejscowość: Toruń
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #431 dnia: Wrzesień 21, 2017, 15:21:04 »
Być może to był ktoś kto tu zaglądał i zaczerpnął informacje. Bo właśnie następnego dnia rano, dostałem informację, że ktoś się autem zainteresował i mam się decydować  :)
Tak czy inaczej - trudno - ja szukam dalej, a z tego co pisaliście, auto miało podejrzaną przeszłość, zatem tym bardziej nie żałuję. Teraz mnie tylko zastanawia, czy w moim budżecie coś znajdę, czy jednak zwiększyć go nieco. Mam upatrzone 3/4 modele różnych marek, z których do C5 mi najbliżej ze względu na opinie, komfort, wyposażenie, jednak nie chciałbym też wtopić kasy na tzw "okazji"


Pozdrowienia.


Offline Henryk Guzicki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 281
  • Skąd: Brande/Dania
  • Posiadany samochód: Seat Ateca FR TSI Citroen DS3 HDI
  • Miejscowość: Brande/Dania
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #432 dnia: Wrzesień 21, 2017, 17:07:48 »
Ja za nim kupilem swoja druga cytryne C5 jezdzilem Avensisem, Renault Kadjar,Laguna 3,przymierzalem sie tez do nowej 308,508,nowa astra,nowy fokus,nowa honda civic,Mazda 6,Nondeo 2012 oraz passat 2011.Tak wiec jak widac przelecialem kilka marek i klas samochodow i postanowilem kupic kolejny raz C5 poniewaz jak dla mnie oferuje wiecej przestrzeni jak i wciaz swieza sylwetka,jakosc materialow oraz dobry poczciwy Hdi jak i to ze bardzo dobrze sie mi nim jezdzi a przedewszystkim cena za jaka kupilem rocznik 2012/2013 gdzie do wszystkich tu opisanych aut musialbym soro doplacic.

Offline Damian Prysak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 660
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: C5 2.0 '06 + LPG, C5 X7 Tourer Excl. 2.0HDi 163 '13
  • Zainteresowania: Informatyka, muzyka, astronomia
  • Miejscowość: Częstochowa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #433 dnia: Wrzesień 21, 2017, 18:10:37 »
Tak właśnie mogło być. Dużo cennych informacji się tutaj pojawia i mam wrażenie, że jest tu kilku niemych czytelników:) Moją obecną cytryną, po tym jak zweryfikowalem ją tutaj i podalem dodatkowe inf. Szybko zainteresował się ktoś z Klubu:) Nie żywię urazy oczywiście, każdy walczy i swoje:)

Heheh, ja trochę jestem jednym z takich niemych czytelników, bo rozglądam się też za C5 X7. Na razie jednak i tak nie wiem jeszcze jak warunki sfinansowania takiego zakupu (mierzyłem w przedział 30-40k), ale przeglądam co mniej więcej chodzi i w jakich cenach, żeby być zorientowanym na co uważać. Już musiałem wprowadzić korekty do planowanego budżetu na zakup, bo nie szukam przekombinowanej okazji, tylko droższego egzemplarza, z którego użytkowania będę się cieszył.
Od biedy też bym mógł stwierdzić, że ktoś się interesuje tymi samymi cytrynami (już się tu przewijały moje typy), ale co w tym dziwnego? Przecież publicznie dostępne ogłoszenia. Sam przy zakupie obecnej Mk2 radziłem się tutaj, za co wszystkim, którzy pomogli, dziękuję (nikt mi nie podkupił ;) ). Bardziej trzeba się nastawić, że jak już publicznie pytam o dany egzemplarz i pojawi się jakieś ciekawe iNFO, to trzeba się liczyć z tym, że ktoś też to przeczytał i pociśnie zakupić. ;]

PS. Gdyby coś było w mojej okolicy (Częstochowa) i ktoś potrzebuje "raportu", to może dam radę podjechać, zobaczyć, opisać, jak tylko czas mi na to pozwoli. :)

Offline Łukasz Wrzesiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 10
  • Skąd: Toruń
  • Posiadany samochód: Ford
  • Miejscowość: Toruń
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #434 dnia: Wrzesień 21, 2017, 21:24:55 »
Być może masz rację, być może to była dobra oferta. Tak też mi się wydawało, gdy ją znalazłem i przesłałem Wam tutaj do oceny. 

Sam nie jestem wielki specem samochodowym, zwłaszcza w przypadku marek, których się uczę. Dlatego tutaj się pojawiłem  :)

W tym konkretnym przypadku nie chodziło o sam fakt malowania a o to, czy auto miało poważniejszą przygodę. Tak czy inaczej nic mi do tego, że komuś przypadł do gustu ten egzemplarz i go kupił - niech mu się bezproblemowo jeździ  :)  Inna sprawa, kto z nas i jak postąpiłby w takiej sytuacji.

Osobiście, nie podjąłem ostatecznej decyzji - głosy, które się tutaj pojawiały raczej sugerowały, że to nie było zwykłe parkingowe uszkodzenie. Być może to przypadek, że auto sprzedało się zaraz po wrzuceniu linka tutaj, a być może nie - na pewno sprawa potoczyła się dość szybko.

Ja dalej będę szukał i jak znajdę coś ciekawego pewnie ponownie wrzucę Wam tutaj do oceny  ;)

Offline Damian Prysak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 660
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: C5 2.0 '06 + LPG, C5 X7 Tourer Excl. 2.0HDi 163 '13
  • Zainteresowania: Informatyka, muzyka, astronomia
  • Miejscowość: Częstochowa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #435 dnia: Wrzesień 21, 2017, 21:46:49 »
To była dobra oferta,  a auta można i rok szukać i zawsze coś nie tak będzie,  a jak już się trafi to ktoś ubiegnie i podkupi  :)
Oj, Pawle, wiem coś o długim szukaniu samochodu. Obecną C5 co prawda ustrzeliłem już po kilku tygodniach, ale na prawdę intensywnego poszukiwania (po miesiącu już po zdjęciach rozpoznawałem które są które), ale posiadaną jeszcze Xsarę szukałem koło 5 miesięcy (w 2004 roku bodajże). Masakra.

Być może to przypadek, że auto sprzedało się zaraz po wrzuceniu linka tutaj, a być może nie - na pewno sprawa potoczyła się dość szybko.

Trudno powiedzieć, chociaż ja (też z doświadczenia przykład) szukając obecnej C5 trafiałem egzemplarze, o które chciałem tutaj dopytać i jeden gdzieś tu z Częstochowy lub okolic, który wstępnie wydawał mi się ciekawy (żadna okazyjna cena) pojawił się jakoś do południa (świeża oferta, nie widziałem go wcześniej ani na OLX ani na otomoto ani na allegro), ciekawy, wieczorkiem chciałem podpytać o opinie/ocenę, a na drugi dzień podjechać obejrzeć. I co? Nikt tu nie pytał, a autko sprzedało się po południu... :)

Offline tadeusz sondej

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 28
  • Posiadany samochód: zx, c5, stilo
  • Zainteresowania: sport, pilka nozna,

Offline Krzysztof J. Filipek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 172
  • Skąd: Zawadzkie
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.0 HDi 163 FAP BVM 6 Exclusive sedan szary A. D. 2009
  • Miejscowość: Zawadzkie
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #437 dnia: Wrzesień 22, 2017, 21:33:04 »
Mnie się podoba,  zresztą jak zwykle  :) , zdjęcia z zewnątrz są tak zrobione,  zresztą środka też że nic nie widzę,  poza tym że ładna wersja i cena niska.
Może vin zdobądź i podaj to chłopaki ci rozkodują, gdzie to jest,  jakie województwo?

Zdjęcia robione przed siedzibą serwisu w którym od nowości do końca był serwisowany.
Dobre. ;D
A tak poważniej to Francja nie ma województw. ;)
Region: Île-de-France ( „wyspa Francji” wokół Paryża)
Departament: Dolina_Oise (Val-d’Oise)
A ASO mogło być w mieście Argenteuil.
P.S.
Są też rodzynki w samym ogłoszeniu: "cena ostateczna do negocjacji".:)

Offline Krzysztof J. Filipek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 172
  • Skąd: Zawadzkie
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.0 HDi 163 FAP BVM 6 Exclusive sedan szary A. D. 2009
  • Miejscowość: Zawadzkie
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #438 dnia: Wrzesień 22, 2017, 22:11:27 »
Jasne. :)  Ale na OLX ładnie pisze, że to koło Rzeszowa; z mapką. ;)
Sam bym się się zamienił, gdyby przebieg był prawdziwy i reszta tak zadbana.:)
A człowiek mógł poprawić na "do negocjacji", bo wisi już tam prawie miesiąc.
P.S.
Pozostają też do wyjaśnienia sprawy prawne, a to nie wygląda dobrze.



« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2017, 22:24:47 wysłana przez Krzysztof J. Filipek »

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 183
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #439 dnia: Wrzesień 22, 2017, 22:41:17 »
A ja Wam powiem, że przyjechałem dziś do teściów pod Zieloną Górę i ich zajomy kupil C5 z 2009 roku,  3.0hdi kombi maks. wyposażenie, 155tkm autentycznego przebiegu, pełna na dokumentacja z wymian oleju w Automacie! Nowe opony letnie i generalnie samochód na prawdę w swietnym stanie, z salonu PL.  Gość szukal BMW lub Audi przypadkiem, droga pantoflową trafił na ten samochód. Cytryna w tej wersji potrafi urzec i tak się stało. Nie był nawet ogłoszony nigdzie. Prywatny kupiec od prywatnego sprzedawcy.  Cena 36 tyś.

Wysłane z niewiadomo czego.

Floating on ;)

Offline Krzysztof Nosal

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 45
  • Skąd: Kraków, Dobczyce
  • Posiadany samochód: C5 3,0 HDi 2011, C5 3,0 HDi 2013, C6 3,0 HDi 2010, 407 3,0 HDi 2011
  • Zainteresowania: Motoryzacja
  • Miejscowość: Kraków, Dobczyce
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #440 dnia: Wrzesień 22, 2017, 22:54:59 »
A ja Wam powiem, że przyjechałem dziś do teściów pod Zieloną Górę i ich zajomy kupil C5 z 2009 roku,  3.0hdi kombi maks. wyposażenie, 155tkm autentycznego przebiegu, pełna na dokumentacja z wymian oleju w Automacie! Nowe opony letnie i generalnie samochód na prawdę w swietnym stanie, z salonu PL.  Gość szukal BMW lub Audi przypadkiem, droga pantoflową trafił na ten samochód. Cytryna w tej wersji potrafi urzec i tak się stało. Nie był nawet ogłoszony nigdzie. Prywatny kupiec od prywatnego sprzedawcy.  Cena 36 tyś.

Wysłane z niewiadomo czego.


Czasami tak się trafi, dobra cena jak rzeczywiście jest tak jak piszesz.
całe życie z francuzami :)

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 183
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #441 dnia: Wrzesień 22, 2017, 22:59:10 »
Dla mnie całkowicie niesamowite jest to, że w automacie wymieniany był olej i jest to poywierdzone fakturami. Takiego przypadku jeszcze nie widziałem

Wysłane z niewiadomo czego.

Floating on ;)

Offline Krzysztof J. Filipek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 172
  • Skąd: Zawadzkie
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.0 HDi 163 FAP BVM 6 Exclusive sedan szary A. D. 2009
  • Miejscowość: Zawadzkie
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #442 dnia: Wrzesień 23, 2017, 08:34:53 »
Odsłon mu nabijemy, szkoda że zdjęcia słabe w tym olx bo drzwi od serwisu zostawił otwarte, można by coś dostrzec, czy jest migomat, kompresor itp, może jakaś ćwiartka,  albo drzwi chociaż  :) , a tak czysto i może faktycznie warto jechać
Jakie sprawy prawne bo nie widzę?
Kiedy kupuję samochód, to taki który może od razu jeździć po drogach publicznych. Kupując auto na francuskich blachach to mogę go sobie najwyżej przewieźć na lawecie i wstawić do garażu. :) Do wyjaśnienia miałbym wtedy sporo tematów: czy nie kradziony, czy umowa nie jest fikcyjna, co na to celnicy i fiskus. To może trwać bardzo długo i różnie się skończyć, o czym pełno jest w sieci, a ten temat jest bardziej techniczny, więc kończę na tym. :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2017, 11:02:40 wysłana przez Krzysztof J. Filipek »

Offline tadeusz sondej

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 28
  • Posiadany samochód: zx, c5, stilo
  • Zainteresowania: sport, pilka nozna,
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #443 dnia: Wrzesień 23, 2017, 14:27:43 »
Mnie się podoba,  zresztą jak zwykle  :) , zdjęcia z zewnątrz są tak zrobione,  zresztą środka też że nic nie widzę,  poza tym że ładna wersja i cena niska.
Może vin zdobądź i podaj to chłopaki ci rozkodują, gdzie to jest,  jakie województwo?
Witam. Jezdziłem tym bolIdem lecz nie mam porównania gdyz nie poruszam sie c5 2.2 w automacie. Powiem tak ,"że jazda  mnie nie porwała". Nie posiada grzanych foteli i jasny w srodku raczej mnie sie nie podoba.Srodek nie wipicowany raczej do porzadnego sprzatania. Sprzedajacy nie jest "kleparzem' pracuje we francji a , że mieszka na wsi to co w tym takiego zdrożnego.
Szyba z przodu inny rocznik, na szybie francuska winetka czy jak tam zwą. Po vin mozesz telefonowac . Ja nieudacznie z fotografowałem i poszło w kosmos. Cena do opłat i jakies tam historie. Papier do samochodu jest.
Z Krakowa 1.5h jazdy

Offline Krzysztof J. Filipek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 172
  • Skąd: Zawadzkie
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.0 HDi 163 FAP BVM 6 Exclusive sedan szary A. D. 2009
  • Miejscowość: Zawadzkie
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #444 dnia: Wrzesień 24, 2017, 08:23:05 »
Odsłon mu nabijemy, szkoda że zdjęcia słabe w tym olx bo drzwi od serwisu zostawił otwarte, można by coś dostrzec, czy jest migomat, kompresor itp, może jakaś ćwiartka,  albo drzwi chociaż  :) , a tak czysto i może faktycznie warto jechać
Jakie sprawy prawne bo nie widzę?
Kiedy kupuję samochód, to taki który może od razu jeździć po drogach publicznych. Kupując auto na francuskich blachach to mogę go sobie najwyżej przewieźć na lawecie i wstawić do garażu. :) Do wyjaśnienia miałbym wtedy sporo tematów: czy nie kradziony, czy umowa nie jest fikcyjna, co na to celnicy i fiskus. To może trwać bardzo długo i różnie się skończyć, o czym pełno jest w sieci, a ten temat jest bardziej techniczny, więc kończę na tym. :)

Porobisz, mam trzecie auto z F i każdym przez pierwszy miesiąc jeździłem po drogach publicznych na F blachach.
Nawet kontrolę krawężników miałem.
Co porobię? :) Jak pisałem to temat na osobny watek nietechniczny. Ale zaczepiasz, więc tylko dodam, że 30 dni od sprowadzenie pojazdu, a bywają miesiące dłuższe. :) Jak trafiłbyś na ostry krawężnik to mogło się źle skończyć. :)
A na temat tego auta, to nie wiemy co ma za papier, ale wiemy, że na polskiej wsi stoi już prawie miesiąc. Takich kruczków może być sporo.

Offline tadeusz sondej

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 28
  • Posiadany samochód: zx, c5, stilo
  • Zainteresowania: sport, pilka nozna,
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #445 dnia: Wrzesień 24, 2017, 11:43:58 »
Odsłon mu nabijemy, szkoda że zdjęcia słabe w tym olx bo drzwi od serwisu zostawił otwarte, można by coś dostrzec, czy jest migomat, kompresor itp, może jakaś ćwiartka,  albo drzwi chociaż  :) , a tak czysto i może faktycznie warto jechać
Jakie sprawy prawne bo nie widzę?
Kiedy kupuję samochód, to taki który może od razu jeździć po drogach publicznych. Kupując auto na francuskich blachach to mogę go sobie najwyżej przewieźć na lawecie i wstawić do garażu. :) Do wyjaśnienia miałbym wtedy sporo tematów: czy nie kradziony, czy umowa nie jest fikcyjna, co na to celnicy i fiskus. To może trwać bardzo długo i różnie się skończyć, o czym pełno jest w sieci, a ten temat jest bardziej techniczny, więc kończę na tym. :)

Porobisz, mam trzecie auto z F i każdym przez pierwszy miesiąc jeździłem po drogach publicznych na F blachach.
Nawet kontrolę krawężników miałem.
Co porobię? :) Jak pisałem to temat na osobny watek nietechniczny. Ale zaczepiasz, więc tylko dodam, że 30 dni od sprowadzenie pojazdu, a bywają miesiące dłuższe. :) Jak trafiłbyś na ostry krawężnik to mogło się źle skończyć. :)
A na temat tego auta, to nie wiemy co ma za papier, ale wiemy, że na polskiej wsi stoi już prawie miesiąc. Takich kruczków może być sporo.

Pitolisz mialo być, telefon wiedział lepiej......

A co do papierów, w F NIE WYREJESTROWUJE  się pojazdów, jeśli ma ważny dowód to wystarczy w PL OC i możesz jeździć do woli. Jeśli minął termin przeglądu w F, to robisz przegląd 0 w PL i jazda.
Witam.
O tym to nie wiedziałem. Bardzo przydatna informacja.
Co do c5 2.2 to prosze podaję vin vf7rd4hlabl5529916.
Tak nadal to troszke kusi mnie , na dodatek stoi to oddalone o przysłowiowy rzut beretem, ale jak wspomniałem nie "porwał mnie". Po 200km spodziewałem się innych wrażeń. Może skrzynia tak zestrojona?
Pozdrawiam

Offline Krzysztof J. Filipek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 172
  • Skąd: Zawadzkie
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.0 HDi 163 FAP BVM 6 Exclusive sedan szary A. D. 2009
  • Miejscowość: Zawadzkie
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #446 dnia: Wrzesień 24, 2017, 20:54:06 »
(...)Papier do samochodu jest.(...)
Jak jednak grzebiemy w prawie, to czy właściciel wpisany we francuskim dowodzie rejestracyjnym (certificat d'immatriculation) i sprzedający samochód to ta sama osoba? Czy może jest to "Marek" wystawiający na OLX?

(...)Co do c5 2.2 to prosze podaję vin vf7rd4hlabl5529916.(...)
VIN jest nieprawidłowy.

Offline tadeusz sondej

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 28
  • Posiadany samochód: zx, c5, stilo
  • Zainteresowania: sport, pilka nozna,
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #447 dnia: Wrzesień 25, 2017, 16:06:31 »
(...)Papier do samochodu jest.(...)
Jak jednak grzebiemy w prawie, to czy właściciel wpisany we francuskim dowodzie rejestracyjnym (certificat d'immatriculation) i sprzedający samochód to ta sama osoba? Czy może jest to "Marek" wystawiający na OLX?

(...)Co do c5 2.2 to prosze podaję vin vf7rd4hlabl5529916.(...)
VIN jest nieprawidłowy.
Teraz powinien byc, mój błąd --VF7RD4HLABL552916

Offline Łukasz Wrzesiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 10
  • Skąd: Toruń
  • Posiadany samochód: Ford
  • Miejscowość: Toruń
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #448 dnia: Wrzesień 25, 2017, 20:50:32 »
Hej,
próba z drugim modelem   ;D
VIN VF7RWRHH4DL507416
https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-selection-navi-gwarancja-x-5-salon-pl-fv-vat-23-ID6z32qn.html#a62b2d8cd7

Prośba standardowo: o to czy przebieg realny i czy po historii serwisowej można wywnioskować o jakichś większych przygodach. A może ktoś z Klubowiczów widział autko na własne oczy?

Drugie pytanie: jak najszybciej po zdjęciach rozszyfrować czy wersja ma hydro czy zwykłe zawieszenie? Przycisk Spor w tunelu środkowym zawsze to zdradza?

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2017, 21:22:21 wysłana przez Łukasz Wrzesiński »

Offline Michał Citkowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 764
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Opel Signum 1.9CDTi '08, Opel Corsa C 1.3CDTi '06
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Lublin
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #449 dnia: Wrzesień 25, 2017, 21:34:46 »
Wersję bez hydro nie mają przycisku do regulacji zawieszenia bo nie ma czego regulować, chyba logiczne?
:::było: Saxo MkII 1.5 D, Xsara MkII 2.0 HDi, C5 mkI 2.0HDi
:::jest: Opel Signum 1.9 CDTi '08, Opel Corsa C 1.3CDTi '06