Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.  (Przeczytany 481590 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline Ryszard Daroszewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 102
  • Skąd: Grudziądz
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.7HDI
  • Zainteresowania: T9A, Bushcraft
  • Miejscowość: Grudziądz
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #500 dnia: Listopad 08, 2017, 10:12:00 »
Jak ze spalaniem w trasie przy prędkości 90-110?
Jak jadę do pracy to utrzymując około 100-105 jadę przez około 45km. W tym czasie spalanie zbliża się do 7,5l/km - potem wjeżdżam do miasta i przez 5 km po mieście wyrównuje się do 9....

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 884
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #501 dnia: Listopad 09, 2017, 16:14:49 »
Jak ze spalaniem w trasie przy prędkości 90-110?
Jak jadę do pracy to utrzymując około 100-105 jadę przez około 45km. W tym czasie spalanie zbliża się do 7,5l/km - potem wjeżdżam do miasta i przez 5 km po mieście wyrównuje się do 9....

U mnie jest podobnie. Ostatnio we Wszystkich Świętych miałem trochę dłuższą traskę po mieście i trochę pozamiejską w lekkich korkach i nie spieszyło mi się więc mogłem sobie sprawdzić spalanie. Na mieście po 2 km była średnia 12,7L, po 3 km 11,7, po 7 km 9L, średnia prędkość na mieście 28km/h. Potem zrobiłem 8 km po trasie, średnia prędkość wzrosła do 55km/h i spalanie 7,1L. Po 35km średnia prędkość 65/h, spalanie 6,8L, ale potem już nie wytrzymałem, parę porządnych wyprzedzeń i średnia 7,5L. W sumie po 80km miałem średnie spalanie 7,1L (z powrotem było już bez szaleństw) z tego ok. 20 km było zrobione na mieście, ale ponad połowa na ciepłym silniku. Na trasie typu expresówka gdzie nie trzeba co chwilę kogoś wyprzedzać spalanie chwilowe w przedziale 110-130 oscyluje w granicach 5,0-6,5L jakkolwiek później średnia zbliża się raczej do 6,5L niż do 5,5 nie wiem jak ten komp to liczy :)
Na mieście na zimnym silniku w korkach spalanie na 2 km trasie wychodzi ok. 12,5L, ale do pracy robię miesięcznie 100 km więc czy 6L/100 czy 12L to nie ma dla mnie dużej różnicy :) za to bardzo przyjemnie się jeździ i jest świadomość, że jest czym przycisnąć w razie potrzeby. Pewnie gdybym dojeżdżał do pracy po 20km dziennie to spalanie średnie byłoby dużo niższe, ale sumarycznie kilka razy więcej by mnie to wyniosło :) więc nie narzekam.

Offline Ryszard Daroszewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 102
  • Skąd: Grudziądz
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.7HDI
  • Zainteresowania: T9A, Bushcraft
  • Miejscowość: Grudziądz
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #502 dnia: Listopad 10, 2017, 09:38:26 »
Powiem tylko że jak jechałem z Grudziądza do Wrocławia (prawie cały czas 150km/h) to też wyszło średnio 9... ten silnik lubi trasę i nie lubi miasta (pod względem spalania)

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 884
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #503 dnia: Listopad 10, 2017, 16:34:51 »
Co za niskie? :) Benzyna V6 pewnie spaliłaby ze 2 razy tyle. No i auto z tym silnikiem (przynajmniej mój 3.0 hdi) waży 1942 kg  więc z tego powodu też pewnie więcej spali niż taki C5 2.0 co waży 1600kg-1700kg.
3.0 HDI na trasie pali mniej niż 2,7hdi, przy ostrej jeździe raczej nie przekracza 7,5-8L, a spokojnie to ok. 6,5-7L. Za luksus trzeba płacić :)

Offline Mariusz Kalbarczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 244
  • Posiadany samochód: Citroen C4 Grand Picasso 2.0 HDI
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #504 dnia: Listopad 15, 2017, 08:34:47 »
https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-2-0-hdi-163km-biala-perla-brazowe-skory-pelna-opcja-serwis-aso-citroen-ID6zhGay.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

Co sądzicie o tym egzemplarzu.
Czemu nie ma tunelu środkowego obszytego jak całość i jak starsze modele skórą, czy w po lifcie zrezygnowali z tego?

Albo stare Logo :) albo 2013 :)
Po dzwonie nie znaleźli poliftowego przodu :)
Załatw VIN więcej się dowiemy.
Wydaje mi się że już kiedyś była tu o niej mowa, "taka przyjechała z Włoch....." :)

Wyszukujesz oferty tylko oczami, bez udziału zmysłu przetrwania :) wybiórczo, to co Ci się wydaje ładne :)
Jeśli chodzi o tą z Włoch to swego czasu  trafiłem na małżeństwo z Lublina, które ściągało c5ki z Włoch. Ta którą ja widziałem była ze starym przodem a resztą nową. Cena około 43000. Raport autodna wykazał, że auto faktycznie takie przyjechało z Włoch, ale ponieważ sprzedający, którzy w rozmowie podawali się za znawców c5 nie widzieli problemu w logach, odpuściłem. Tamto auto wystawiane było nawet przez dealera Renault, jednak po kontakcie ze sprzedawcami przekazywali nr do właściciela.


Dokładnie tutaj jest historia: http://klubcytrynki.pl/forum/index.php?topic=104310.msg1040186#msg1040186

Offline Piotr Adamski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 97
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: C5 x7 Exclusive 2.0Hdi z hydro 163KM Automat z 2010r.
  • Miejscowość: Zielona Góra

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 884
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #506 dnia: Listopad 17, 2017, 14:49:03 »
Bez hydro C5 są sporo tańsze, ale co to za C5 bez hydro... Jak Ci to nie przeszkadza to na zdjęciach wygląda OK, ale trzeba by zobaczyć go na żywo, przejechać się sprawdzić jak chodzi silnik, skrzynia, itp.

Offline Piotr Adamski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 97
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: C5 x7 Exclusive 2.0Hdi z hydro 163KM Automat z 2010r.
  • Miejscowość: Zielona Góra
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #507 dnia: Listopad 17, 2017, 14:55:39 »
Prawda jest taka, że jeszcze nie jechałem c5 z hydro :D nie mam coś szczęścia... nikt mnie nie chce przewieź jak już jest hydro.
Gościu mówi, że jest bezwypadkowy, że ma radio clarion i JBL jak z fabryki wyjechał bez JBL więc ?? 2lata był w Holandii teraz wszystko robione w aso do teraz o co chodzi ?
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2017, 16:33:21 wysłana przez Piotr Adamski »

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 183
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #508 dnia: Listopad 17, 2017, 16:52:29 »
Bez hydro C5 są sporo tańsze, ale co to za C5 bez hydro... Jak Ci to nie przeszkadza to na zdjęciach wygląda OK, ale trzeba by zobaczyć go na żywo, przejechać się sprawdzić jak chodzi silnik, skrzynia, itp.
Rzeczywiście są aż tak dużo tańsze? Cena wyjściowa mojej cytryny była prawie taka sama jak tej z linka wyżej tyle że moja jest z... 2008 roku i ma ledwie 20 tyś mniejszy przebieg. Ja rozumiem że nie ma hydro ale to 3 lata młodszy samochód!

Wysłane z niewiadomo czego.

Floating on ;)

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 884
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #509 dnia: Listopad 17, 2017, 17:03:40 »
Średnia cena takiego C5 z 2011 z hydro to ok. 10k PLN więcej. Mowa oczywiście o autach w dobrym stanie a nie szrotach, w które trzeba włożyć na dzień dobry z 10k aby doprowadzić je do jako takiego stanu.

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 183
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #510 dnia: Listopad 17, 2017, 17:51:24 »
Średnia cena takiego C5 z 2011 z hydro to ok. 10k PLN więcej. Mowa oczywiście o autach w dobrym stanie a nie szrotach, w które trzeba włożyć na dzień dobry z 10k aby doprowadzić je do jako takiego stanu.
Spora różnica. Szczególnie w świetle powszechnych, stereotypowych opinii o hydro...

Wysłane z niewiadomo czego.

Floating on ;)

Offline Damian Prysak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 660
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: C5 2.0 '06 + LPG, C5 X7 Tourer Excl. 2.0HDi 163 '13
  • Zainteresowania: Informatyka, muzyka, astronomia
  • Miejscowość: Częstochowa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #511 dnia: Listopad 17, 2017, 19:22:25 »
Średnia cena takiego C5 z 2011 z hydro to ok. 10k PLN więcej. Mowa oczywiście o autach w dobrym stanie a nie szrotach, w które trzeba włożyć na dzień dobry z 10k aby doprowadzić je do jako takiego stanu.
Spora różnica. Szczególnie w świetle powszechnych, stereotypowych opinii o hydro...

Wysłane z niewiadomo czego.
Ja to mam mieszane uczucia co do tego,  że różnica w cenie wynika bezpośrednio z braku hydro. Trudno kurczę powiedziec, jaką jest właściwa średnia cena za takie autka w takim roczniku. W moim odczuciu w większości przypadków wynika to z tego, że jest pokombinowane. Skręcony przebieg z 450k do 150k, jakieś przejścia, albo coś się konkretniej sypie i wkrótce będą problemy z czymś (dwumasa, wtryski, turbo, FAP, siłowniki?).

Inna sprawa, że ja szukam z hydro i tak sobie czasem komentuję, że C5 bez hydro powinny być wystawione w dziale "uszkodzone". ;)

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka


Offline Cezary Porydzaj

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 27
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C5
  • Zainteresowania: Yamahy
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #512 dnia: Listopad 17, 2017, 22:29:10 »
Spora różnica. Szczególnie w świetle powszechnych, stereotypowych opinii o hydro...

Generalnie wszyscy szukają tylko z hydro, inne są niesprzedawalne. Gdy kilka tygodni temu szukałem swojego C5, w oglądaniu ogłoszeń najbardziej irytujące było, że w otomoto nie ma opcji odfiltrowania resoraków.

a powszechna stereotypowa opinia jest taka, że Citroen nie potrafi zbudować dobrego zawieszenia do dynamicznej jazdy i jeśli już resorak, to lepiej w tej klasie kupić mondeo insignię lub accorda

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 183
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #513 dnia: Listopad 17, 2017, 23:27:04 »
Spora różnica. Szczególnie w świetle powszechnych, stereotypowych opinii o hydro...

Generalnie wszyscy szukają tylko z hydro, inne są niesprzedawalne. Gdy kilka tygodni temu szukałem swojego C5, w oglądaniu ogłoszeń najbardziej irytujące było, że w otomoto nie ma opcji odfiltrowania resoraków.

a powszechna stereotypowa opinia jest taka, że Citroen nie potrafi zbudować dobrego zawieszenia do dynamicznej jazdy i jeśli już resorak, to lepiej w tej klasie kupić mondeo insignię lub accorda
No nie wiem. Z moich juz wieloletnich obserwacji wynika, że większość ludzi się tego po prostu boi. Hydro jest atutem dla ludzi takich jak my. Wieloletnich użytkowników i miłośników marki. Takie jest moje zdanie.

Wysłane z niewiadomo czego.

Floating on ;)

Offline Piotr Adamski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 97
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: C5 x7 Exclusive 2.0Hdi z hydro 163KM Automat z 2010r.
  • Miejscowość: Zielona Góra
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #514 dnia: Listopad 18, 2017, 13:43:23 »
Co do przebiegu to facet ma auto służbowe i mówił, że robi nim z 30 tys rocznie, skode z 2011 r również wystawioną a tą cytryną prywatnie koło 10 tys. tu link do skody https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-superb-4x4-xenon-ambition-1-wlasciciel-serwis-w-aso-ID6zhaYh.html#b7d935ba77
Mówi, że sprzedaje obydwa, bo chce kupić jeden i nowszy. Teoretycznie mógłbym uwierzyć w 10tys rocznie przy aucie służbowym... ciekawe, co myślicie. Druga sprawa jeżeli wszystkie naprawy robione w ASO do teraz to raczej nie zataił by jakichś dziwnych wad auta ? Okej może było coś walnięte po przyjeździe z Holandii, kupione w kolor i teraz pewny jest, że niemalowany. Kolega Paweł zauważył, że z fabryki nie miał głośników JBL, a właściciel z Polski raczej nie zmieniał nagłosnienia wiec o co chodzi ? (chyba że jest BYK w ogłoszeniu)

Offline Artur Parzygnat

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 063
  • Skąd: Kwidzyn- Zmywakowo
  • Posiadany samochód: Peugeot 407 2.0 HDI 2006 Siemens- wóz drabiniasty
  • Zainteresowania: Bioenergoterapia
  • Miejscowość: Kwidzyn- Zmywakowo
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #515 dnia: Listopad 18, 2017, 13:58:27 »
Tu masz sprzedawcę u dołu strony. W tym świetle 10k rocznie nabiera sensu.

http://www.farutex.pl/pl/o-firmie/certyfikaty
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2017, 14:11:09 wysłana przez Artur Parzygnat »
Były: Garbus 1200 Meksyk, Ford Taunus 1.6 kombi, Mazda 626 GD 2.0 Liftback automat, Ford Transit 130 2.4D , Mazda Premacy 2.0D, Nissan Primera P11 lift 2.0D, Citroen C5 MkI 2.0 HDI, Volvo 740 2.0 benz, Ford Mondeo MkIII 2.0 TDCI, Citroen C5 MkII 2.2 HDI automat.

Offline Piotr Adamski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 97
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: C5 x7 Exclusive 2.0Hdi z hydro 163KM Automat z 2010r.
  • Miejscowość: Zielona Góra
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #516 dnia: Listopad 18, 2017, 14:56:22 »
Jutro jestem umówiony na oględziny wstępne i jazdę. Zobaczymy jeśli będzie mi sie podobało to np. w poniedziałek 2 raz umówimy się w ASO podepniemy pod kompa i sprawdzi się pracę silnika itp
Waszym zdaniem można się nad tym egzemplarzem zastanowić czy raczej te historie to bajki ?
Pan chce podjechać w jakieś umówione miejsce, może lepiej żebym auto zastał na zimnym silniku i to ja dojechał do niego ?
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2017, 16:10:22 wysłana przez Piotr Adamski »

Offline Marek Bor

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 644
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Kombi 3.0 HDI 241KM 2012 rok Exclusive
  • Zainteresowania: Po za Citroen ujeżdżam jeszcze motocykl Honda Shadow vt750 ACE
  • Miejscowość: Olsztyn
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #517 dnia: Listopad 18, 2017, 20:46:45 »
... i tak sobie czasem komentuję, że C5 bez hydro powinny być wystawione w dziale "uszkodzone". ;)

Dobre, dobre, popieram :) :) :)
U mnie zmiana!!! To już szósta C5 tym razem 2012 rok 3.0HDI oczywiście też w kombi na full wypasie Exclusive.

Offline Krzysztof Fryckowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 144
  • Skąd: Polska
  • Posiadany samochód: C5 x7 Tourer 2009r 2.0 HDI RHR
  • Zainteresowania: Wszystko i nic.
  • Miejscowość: Polska
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #518 dnia: Listopad 19, 2017, 12:45:33 »
Jak można prosić o sprawdzenie akcji serwisowych, to będę wdzięczny...
VF7RWRHR89L512581
Lexia - DiagBox - Tuchola i okolice - pomogę.

Pomogłem? Chcesz postawić piwo? Dorzuć się do mojej zbiórki :)
www.paypal.me/pools/c/82u34IG3ij

Offline Piotr Adamski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 97
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: C5 x7 Exclusive 2.0Hdi z hydro 163KM Automat z 2010r.
  • Miejscowość: Zielona Góra

Offline Krzysztof J. Filipek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 172
  • Skąd: Zawadzkie
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.0 HDi 163 FAP BVM 6 Exclusive sedan szary A. D. 2009
  • Miejscowość: Zawadzkie
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #520 dnia: Listopad 24, 2017, 14:39:52 »
Kolejny pojazd https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-citroen-c5-2010-2-0-hdi-217-000-km-oryginal-exclusive-full-opcja-ID6zkVOF.html#017fc9124c

Ktoś widział, oglądał ? Co myślicie ?
Zdobądź VIN, nr rejestracyjny, datę rejestracji w Polsce, to wtedy coś pomyślimy. Na razie widać, że choć z klimatyzacją ma problemy (27 stopni to lekka przesada) to dorwał się do czterostrefowej. ;)

Offline Piotr Adamski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 97
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: C5 x7 Exclusive 2.0Hdi z hydro 163KM Automat z 2010r.
  • Miejscowość: Zielona Góra
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #521 dnia: Listopad 24, 2017, 14:49:18 »
co do rozkodowania VIN to nieoceniony Paweł już mi pomógł ;p
VF7RWRHF8AL562315  a pierwsza rejestracja w PL to styczeń 2017
Myślę, że już nie mam pytań w sprawie tego egzemplarza

Offline Krzysztof J. Filipek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 172
  • Skąd: Zawadzkie
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.0 HDi 163 FAP BVM 6 Exclusive sedan szary A. D. 2009
  • Miejscowość: Zawadzkie
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #522 dnia: Listopad 24, 2017, 14:56:37 »
co do rozkodowania VIN to nieoceniony Paweł już mi pomógł ;p
VF7RWRHF8AL562315  a pierwsza rejestracja w PL to styczeń 2017
Myślę, że już nie mam pytań w sprawie tego egzemplarza
Sprawdzałeś tutaj? Jeśli tak, to dobrze, a jeśli nie to podaj datę pierwszej rejestracji, bo musiałbym wklepywać ją prawie 31 razy. :) No i nr rejestracyjny.

Offline Paweł Kowalski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Passat B5 1.9 TDI
  • Miejscowość: Kielce
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #523 dnia: Listopad 26, 2017, 15:26:25 »
Nie wiem czy wybrałem dobry wątek - jak coś to z góry przepraszam.   

Jak w temacie. Interesuje mnie ta oferta:
https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-2-0-hdi-140km-navi-led-ID6zk8Wc.html

Czy ktoś może zerknąć swoim wprawnym okiem. Niestety to był by mój pierwszy Citroen i nie mam kompletnie pojęcia na co patrzeć. Silnik 2.0 - ciekawi mnie jak z tym przebiegiem by się sprawował - wtryski piezoelektryczne (kiedy padają).

Nie pasuje mi też rocznik 2012/silnik - wynika że to jednostka z 2008 roku: (Silnik 2.0 HDI 140KM/FAP od 2008) a nie nowsze 2.0 mimo rocznika 2012:
http://www.motodiesel.pl/silniki/4848-silnik-20-hdi-140kmfap.html

Nie wiem tez jakie zawieszenie zwykłe/hydrauliczne !

Jak ogólnie z tym/takimi autem z tego rocznika z takim przebiegiem i takim silnikiem ? Warto czy studnia bez dna w eksploatacji !?

Z góry dziękuje za wszelka pomoc/opinie. Pozdrawiam.

Na początek proszę się zapoznać z forum i z jego działami gdzie i co umieszczamy.
M.S.
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2017, 17:24:42 wysłana przez Maciej Szcząchor »

Offline Wojciech Ozga

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 114
  • Skąd: Frampol
  • Posiadany samochód: Xantia 1.8 16v 95 był, C5 X7 2.0 16v PB - jest
  • Miejscowość: Frampol
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #524 dnia: Listopad 26, 2017, 15:27:35 »
Zawieszenie jest zwykłe, masz ręczny na linke