Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.  (Przeczytany 481634 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Łukasz Wiśniewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 305
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 MkIII 3.0 V6 HDI Tourer CHIP 282 KM, 532 Nm, Poprzednio: C5 MkI 2.0 Pb, C5 MkIII 2.0 Pb
  • Zainteresowania: Fotografowanie
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1225 dnia: Sierpień 22, 2018, 14:35:19 »
Tyle, że to drugie to bardzo uboga wersja, jeśli chodzi o wyposażenie.

Offline Krzysztof Walc

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 330
  • Skąd: Ozorków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 16V X7 2008r. Exclusive
  • Zainteresowania: Film, siłownia, muzyka, podróże, audio
  • Miejscowość: Ozorków
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1226 dnia: Sierpień 22, 2018, 18:43:23 »
Te przebiegi to widzę rosną do pewnego momentu, a później zaczynają spadać :D

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 131
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1227 dnia: Sierpień 22, 2018, 22:36:13 »
Na pierwszym widzę co najmniej 2 odcienie lakieru (prawy bok) a na drugim 3 (prawy bok)
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Marek Obal

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 63
  • Skąd: Skierniewice
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0 HDI 163KM Excusive
  • Miejscowość: Skierniewice
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1228 dnia: Sierpień 23, 2018, 11:27:16 »
Panowie, a widział może ktoś ten egzemplarz?
https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-2-0-hdi-136ps-exclusive-navi-skora-pdc-ID6B1g2Q.html#bbe936a57c


Oglądając po zdjęciach niepokoi mnie fakt, że jest to wersja EX ale lampy przód są bez Xenonu..


Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 595
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1229 dnia: Sierpień 23, 2018, 14:23:39 »
Jak podasz VIN to będzie można sprawdzić, czy tak wyjechał z fabryki...
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Krzysztof Walc

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 330
  • Skąd: Ozorków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 16V X7 2008r. Exclusive
  • Zainteresowania: Film, siłownia, muzyka, podróże, audio
  • Miejscowość: Ozorków
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1230 dnia: Sierpień 23, 2018, 17:07:45 »
To auto z Belgii, więc gość powinien Ci udostępnić certyfikat CarPass i tam będziesz miał wpisany przebieg, a jeżeli Ci nie chce udostepnic to niech poda nr. tego dokumentu i wtedy sobie sprawdzisz przez internet historię.
Widzę że rant siedziska od strony kierowcy nie jest popękany przy przebiegu 220 tys km, więc nie wiem dlaczego u mnie juz skóra popękała przy przebiegu 130 tys?

Offline Tadeusz Garbacik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 699
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.2 HDI 204, P308 2.0 HDI RHR,
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1231 dnia: Sierpień 25, 2018, 18:39:35 »
A co sądzicie o tym autku?
https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-citroen-c5-exclusive-masaze-xenon-2009-ID6B3phE.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8
Nr VIN VF7RWX8ZA9L543028. W Autobazie i dna brak wpisów o uszkodzeniach. Ma ktoś dostęp do historii serwisowej?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2018, 19:05:10 wysłana przez Tadeusz Garbacik »

Offline Roman Kłosiński

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 382
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: C5 X7 2,0 HDI 163KM Tourer manu; C5 X7 2,0 HDI 163KM Sedan; BX 1,6, ....... użytkownik marki od 89r
  • Zainteresowania: Motoryzacja, Elektronika
  • Miejscowość: Gdańsk
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1232 dnia: Sierpień 26, 2018, 01:47:27 »
Rocznik, cena, przebieg nie powala ale przyznam że nie znam aktualnych cen w PL.
Jak szukałem auta, to na włoskich forach sami Włosi pisali że co 3 ma kręcony licznik. Ten ma trochę to może nie był zmieniany
-----------------------------------------------------------------
C5 X7 2,0 HDI 163KM Tourer manual; C5 X7 2,0 HDI 163KM Sedan aut;   BX 1,6 ....były C5 2,0 HDI mkII; Xantia 2,0 16V mkII; Xantia 1,6 mkI; BX 1,4e, TGE .... z citroenem od 89r

Offline Tadeusz Garbacik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 699
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.2 HDI 204, P308 2.0 HDI RHR,
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1233 dnia: Sierpień 26, 2018, 10:26:28 »
Sprzedający zgadza się na wizytę w ASO także można by coś stwierdzić.Niestety pojawia się problem z umową. Sprzedającym jest osoba prywatna nie wystawia faktury. Proponuję umowę na włocha + drugą z nim. Szczerze nie spotkałem się z czymś takim. Jak zatem zrobił wszystkie opłaty akcyzę itp? Auto nie jest zarejstrowane więc jak ja będe miał je zarejstrować? Z jego opłatami?

Offline Marcin Kaszka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 684
  • Skąd: Chojnów/Legnica
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 '14r. MK3 2.2HDi CHIP 225KM/551Nm AM6 sedan
  • Miejscowość: Chojnów/Legnica
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1234 dnia: Sierpień 26, 2018, 11:00:09 »
Sprawa ogólnie prosta, do rejestracji idziesz z jego umową+dokumenty+Twoja umowa z nim. Ale lepiej jakby zarejestrował i wtedyto od niego kupić - dojdzie koszt kolejnych 256zł i 2% od umowy... ale:
Umowa między Włochem a Tobą nie polecam, to ogólnie zawsze działało,  ale ubezpieczalnie w razie czego kopią i mogą odmówić świadczeń jak wykażą że umowa jest fikcyjna. Jeżeli taką umowę ma poprzedni właściciel to nowego nabywcy to nie dotyczy - ale lepiej żeby miał to już na siebie zarejestrowane.
Ogólnie może moje powyższe rozważania są nieaktualna - przepisy odnośnie rejestracji są dość dynamiczne.
Pozdrawiam,
Marcin

C5 X7 MK3 '14r. 2.2HDi AM6 sedan
C4 Picasso II MK2 '16r. 2.0HDi EAT6
C4 Picasso II MK2 '14r. 1.6HDi MCP

Offline Tadeusz Garbacik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 699
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.2 HDI 204, P308 2.0 HDI RHR,
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1235 dnia: Sierpień 28, 2018, 20:16:52 »
Kolejne autko do oceny: C5 sedan 3.0 HDI 2011
https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-wersja-exclusive-iii-automat-navi-jasna-skora-zamiana-na-jaguar-xf-ID6znRzG.html
Po 1 lifcie, jasna skóra, radio RNEG. Widzę że nie ma HIFI Audio. RNEG tak miało czy to gorsza wersja wyposażenia.
Z HIFI lepiej grało?
Nr VIN VF7RDX8ZAAL581435. Jak ktoś może wrzucić historię serwisową będę wdzięczny.

Offline Radosław Szewczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 245
  • Skąd: Kalisz
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 3.0HDi AM6 2010r.
  • Miejscowość: Kalisz
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1236 dnia: Sierpień 28, 2018, 21:37:06 »
Z hifisystem gra jak trzeba
Tylko RNEG chyba nie był montowany w komplecie z HiFi. Sam RNEG to bardzo uboga wersja, gra to poprawnie i nic poza tym, nie ma usb, mp3 tylko z CD, z karty SD już nie, mapy do nawigacji 2016.

Sam samochód stoi już któryś miesiąc pewnie dla tego że cena wysoka i z opłatami zrobi się z tego ponad 40tyś więc jakaś okazja to to nie jest.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka


Offline Marek Bor

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 644
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Kombi 3.0 HDI 241KM 2012 rok Exclusive
  • Zainteresowania: Po za Citroen ujeżdżam jeszcze motocykl Honda Shadow vt750 ACE
  • Miejscowość: Olsztyn
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1237 dnia: Sierpień 28, 2018, 22:11:48 »
... z opłatami zrobi się z tego ponad 40tyś więc jakaś okazja to to nie jest.

Sprzedający pisze, że auto po wszystkich opłatach.
U mnie zmiana!!! To już szósta C5 tym razem 2012 rok 3.0HDI oczywiście też w kombi na full wypasie Exclusive.

Offline Tadeusz Garbacik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 699
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.2 HDI 204, P308 2.0 HDI RHR,
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1238 dnia: Sierpień 29, 2018, 08:15:09 »
Auto jest już od lutego na polskich blachach. Ale jeżeli RNEG to taka kiepścizna to odpuszczam zwłaszcza że mam 700 km do niego

Offline Tadeusz Garbacik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 699
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.2 HDI 204, P308 2.0 HDI RHR,
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1239 dnia: Sierpień 29, 2018, 08:16:25 »
Jeszcze dopytam to po lifcie nie ma już NG4 z HIFI System?

Offline Marek Bor

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 644
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Kombi 3.0 HDI 241KM 2012 rok Exclusive
  • Zainteresowania: Po za Citroen ujeżdżam jeszcze motocykl Honda Shadow vt750 ACE
  • Miejscowość: Olsztyn
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1240 dnia: Sierpień 29, 2018, 08:34:53 »
Jeszcze dopytam to po lifcie nie ma już NG4 z HIFI System?
Są. Ja mam takiego.

Wysłane z mojego MIX 2S przy użyciu Tapatalka

U mnie zmiana!!! To już szósta C5 tym razem 2012 rok 3.0HDI oczywiście też w kombi na full wypasie Exclusive.

Offline Radosław Szewczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 245
  • Skąd: Kalisz
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 3.0HDi AM6 2010r.
  • Miejscowość: Kalisz
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1241 dnia: Sierpień 29, 2018, 08:48:45 »
Po lifcie to już wkładali RNEG2/RT6 a końcówka produkcji to nawet SMEG.

Jeśli auto jest już na polskich blachach i z ceny uda się coś urwać to można rozważyć zakup. Ja sugerowałem się wcześniej widząc niemieckie blachy że dojdzie akcyza do ceny.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka


Offline Tomasz Szczurek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 266
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X7) 2010 2.0 HDI 140KM
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1242 dnia: Sierpień 29, 2018, 09:18:35 »
Po lifcie to już wkładali RNEG2/RT6 a końcówka produkcji to nawet SMEG.

Jeśli auto jest już na polskich blachach i z ceny uda się coś urwać to można rozważyć zakup. Ja sugerowałem się wcześniej widząc niemieckie blachy że dojdzie akcyza do ceny.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
nie ma co demonizować tego RNEGa - podstawowa nawigacja jest, BT hands-free jest, AUX jest, mp3 z płyty jest - po roku stwierdzam, że da się z tym żyć :-)

Offline Marcin Kaszka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 684
  • Skąd: Chojnów/Legnica
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 '14r. MK3 2.2HDi CHIP 225KM/551Nm AM6 sedan
  • Miejscowość: Chojnów/Legnica
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1243 dnia: Sierpień 29, 2018, 09:22:30 »
Auto jest już od lutego na polskich blachach. Ale jeżeli RNEG to taka kiepścizna to odpuszczam zwłaszcza że mam 700 km do niego


Z service-box'a wynika że to RNEG ale ze zdjęcia nie wiedzę gniazda na kartę SD - tj widzę ale nie widzę bo zdjęcia są fatalne.
RNEG2 jej nie ma, więc jak nie ma karty to jest to RNEG2/RT6 - brawo dla autora ogłoszenia za jakość zdjęć.


Ale Tadek, chyba przesadzasz, jeżeli skreślasz auto z takiego powodu. RNEG2/RT6 zamontujesz kompletne za około 1200zł, w tych pieniądzach można też mieć Smega tylko raczej bez navi(ode mnie nawet taniej ;) bo mam na sprzedaż ). Rozumiem że to daleko, ale samo radio to naprawdę detal który bardzo łatwo się wymienia.


Edit: RT6 będzie droższe bo jest jasne wnętrze... ale to też nie jakieś wielkie kwoty. Smeg i tak jest ukryty więc dla niego to bez większego znaczenia




Pozdrawiam,
Marcin

C5 X7 MK3 '14r. 2.2HDi AM6 sedan
C4 Picasso II MK2 '16r. 2.0HDi EAT6
C4 Picasso II MK2 '14r. 1.6HDi MCP

Offline Tadeusz Garbacik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 699
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.2 HDI 204, P308 2.0 HDI RHR,
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1244 dnia: Sierpień 29, 2018, 09:56:01 »
Nie napisałem, że skreślam. Pytałem się tylko o różnice w jakości. Czyli z tego co rozumiem to pomijając czy to RNEG1/2 to nie ma jeszcze wzmacniacza i kilku głośników od HIFI System?
Drugie pytanie jeżeli na coś zmieniać to chyba na NG4 bo są mapy PL z 2018?



Jeszcze informacja od wątku wcześniej C5 3.0 HDI Kombi. Facet raczej nie pójdzie na zarejstrowanie na siebie bo boi się podatku dochodowego od sprzedaży przed upływem pól roku.
Z tego co czytałem jednak podatku nie zapłaci pod warunkiem, że nie wykaże zysku. Dodatkowo koszty poniesione (akcyza + koszty rejestracji w Polsce) odpisuje się od kosztów zakupu w italii.

Offline Sebastian Barski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 51
  • Skąd: Skrzeszew
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MK III (X7) 2.0 HDI Exclusive Tourer
  • Miejscowość: Skrzeszew
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1245 dnia: Sierpień 29, 2018, 10:21:36 »
Nie napisałem, że skreślam. Pytałem się tylko o różnice w jakości. Czyli z tego co rozumiem to pomijając czy to RNEG1/2 to nie ma jeszcze wzmacniacza i kilku głośników od HIFI System?
Drugie pytanie jeżeli na coś zmieniać to chyba na NG4 bo są mapy PL z 2018?



Jeszcze informacja od wątku wcześniej C5 3.0 HDI Kombi. Facet raczej nie pójdzie na zarejstrowanie na siebie bo boi się podatku dochodowego od sprzedaży przed upływem pól roku.
Z tego co czytałem jednak podatku nie zapłaci pod warunkiem, że nie wykaże zysku. Dodatkowo koszty poniesione (akcyza + koszty rejestracji w Polsce) odpisuje się od kosztów zakupu w italii.

Tadek, co do tego typu "trików" handlarzy to długo by pisać, jak chcesz zadzwoń, wytłumaczę Ci co i jak, bo mozna sie nieźle przejechać - 798109970.
pozdrawiam,
Sebastian

Offline Marcin Kaszka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 684
  • Skąd: Chojnów/Legnica
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 '14r. MK3 2.2HDi CHIP 225KM/551Nm AM6 sedan
  • Miejscowość: Chojnów/Legnica
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1246 dnia: Sierpień 29, 2018, 10:37:30 »
Nie napisałem, że skreślam. Pytałem się tylko o różnice w jakości. Czyli z tego co rozumiem to pomijając czy to RNEG1/2 to nie ma jeszcze wzmacniacza i kilku głośników od HIFI System?
Drugie pytanie jeżeli na coś zmieniać to chyba na NG4 bo są mapy PL z 2018?
O hifi nic nie powiem bo się nie znam. Mapy to aktualne i oficjalne są właśnie dla RT6/smeg, NG4 ma aktualne, ale zakombinowane chyba z BMW(działa to podobno). Oficjalne mapy NG4 widziało chyba w 2016r. ostatnio. RT6/smeg ma ostatnią wersję (instalowałem w tamtym tygodniu) oznaczoną jako 112, opisane 2018/2019, data maj 2018r.
Na co ewentualnie zmienisz to Twoja wola, osobiście uważam że jedyny słuszny wybór to smeg.


Jeszcze informacja od wątku wcześniej C5 3.0 HDI Kombi. Facet raczej nie pójdzie na zarejstrowanie na siebie bo boi się podatku dochodowego od sprzedaży przed upływem pól roku.
Z tego co czytałem jednak podatku nie zapłaci pod warunkiem, że nie wykaże zysku. Dodatkowo koszty poniesione (akcyza + koszty rejestracji w Polsce) odpisuje się od kosztów zakupu w italii.
Ogólnie z podatkami jest tak jak piszesz. Może tylko nie chce się przyznać ile zarabia, a może typowy krętacz. O tym jak kolega pisał, wiele by można pisać.
Pozdrawiam,
Marcin

C5 X7 MK3 '14r. 2.2HDi AM6 sedan
C4 Picasso II MK2 '16r. 2.0HDi EAT6
C4 Picasso II MK2 '14r. 1.6HDi MCP

Offline Tadeusz Garbacik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 699
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.2 HDI 204, P308 2.0 HDI RHR,
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1247 dnia: Sierpień 29, 2018, 11:56:05 »
Generalnie chodzi o sprawdzenie kto był właścicielem samochodu na zachodzie. Jeżeli firma a nie prywatna osoba to handlarz/pośrednik prowadzący działalność może odpisać VAT na to auto, sprzedać dalej a skarbówka będzie ścigać obecnego właściciela samochodu. Co ciekawe można kupić auto już na polskich blachach a proceder zakamuflowany dalej jest możliwy bo nie pytamy się poprzedniego właściciela o pokazanie dowodu rejestracyjnego zza granicy. Skarbówka ma 5 lat na sprawdzanie.

Offline Marcin Kaszka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 684
  • Skąd: Chojnów/Legnica
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 '14r. MK3 2.2HDi CHIP 225KM/551Nm AM6 sedan
  • Miejscowość: Chojnów/Legnica
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1248 dnia: Sierpień 29, 2018, 12:06:40 »
Tylko że właśnie jako nabywcy auta zarejestrowanego w Polsce nie mogą Ci nic zrobić, bo dowodem własności jest dowód rejestracyjny pojazdu, i nie ma obowiązku weryfikacji nabycia własności poprzedniego właściciela, od tego jest urząd rejestrujący auto dla poprzedniego właściciela. Urząd może ścigać w takim przypadku poprzedniego właściciela, ale nie Ciebie.
Pozdrawiam,
Marcin

C5 X7 MK3 '14r. 2.2HDi AM6 sedan
C4 Picasso II MK2 '16r. 2.0HDi EAT6
C4 Picasso II MK2 '14r. 1.6HDi MCP

Offline Sebastian Barski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 51
  • Skąd: Skrzeszew
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MK III (X7) 2.0 HDI Exclusive Tourer
  • Miejscowość: Skrzeszew
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1249 dnia: Sierpień 29, 2018, 12:30:42 »
jeżeli będzie to wałek na podatek, to urząd w pierwszej kolejności owszem powinine scigać firmę, która powinna ten podatek zapłacić. Taka "firma" to słup, działa przez chwilę i potem jest zakladana nowa, dlatego US bedzie sciągał należność od obecnego właściciela. W dobrym wypadku kończy sie to dopłaceniem VAT-u + odsetki, w gorszym zabezpieczeniem pojazdu jako przedmiotu w sprawie i dochodzenia, co trwa latami.....jest sporo informacji na ten temat na necie, poczytajcie

Generalnie - jeżeli sprzedający nic nie ukrywa to powinien okazać dowód zakupu poza granicą polski (od niemca, włocha, z placu, itp....), w dowodzie rej jest też wbity własciciel - jezeli firma to od razu bym sobie odpuścił, jeżeli osoba prywatna to zielone światło - dalej oczywiście powinniśmy mieć umowę sprzedaży pomiedzy właścielem a obecnym kupującym, kupowanie in blanco oznacza powyższe czyli wg. mnie nie ma sensu. (chociaż zakładam że wszystko może być ok). Potem jest kwestia akcyzy, w tym wypadku sporej kwoty - silnik powyżej 2 litrów, i co ważniejsze to Urząd Celny bedzie sciagał o zapłate (wlasciciela samochodu - czyi dowodu w dochodzeniu) zgodnie z wycena wartość a nie tym co jest na umowie. Więc wracamy do punktu wyjścia - umowy pomiedzy włascicielem na zachodzie (os prywatna lub plac, który wystawił rachunek na kwotę bez netto-brutto) i kwoty, która na niej jest. Jezeli to handlarz - to bedzie chciał wpisać jak najniższa i być może swoimi kanałami załatwi akcyzę od niższej wartości - tutaj znowu jest okres karencji i UC może w ciągu bodajże 5 lat upomnieć się o dopłatę zaniżonej akcyzy + odsetki. Od osób sie tym zajmujących wiem że takie kontrole i dopłaty sa coraz częstsze.
Reasumując - wszystko będzie ok jeżeli włascicielem auto była osoba prywatna, wtedy odpada kwestia wałka na VAT. Nastepnie, wg. mnie sprzedający powinien opłacić akcyzę i poinformować od jakiej kwoty zakupu zapłacic akcyzę, jeżeli wartość będzie zblizona do wartości rynkowej, UC mamy też z głowy. W cenie samochodu powinieneś dostać umowę kupna sprzedaży/rachunek wraz z potwierdzeniem opłacenia akcyzy. Jak to bedziesz miał i upewnisz się że chcesz kupic ten samochód (zweryfikujesz przebieg, stan itp na tyle ile można, na pewno koledzy z forum pomogą) no to pozostaje zrobic przegląd dopuszczający do ruchu (wymagany do rejestracji) lub jezeli auto ma aktualne badania techniczne to można to diagnoście pokazać, być może uda się zaoszczędzić 100-150 pln i dalej to juz tylko rejestracja za 256 pln.
Na każdym z powyzszych etapów możesz zaryzykować, np. zapłacić kwotę za samochód i poczekać aż sprzedający zapłaci akzycę i dośle Ci powterdzenie za kilka dni. Samochód zarejestrujesz bez potwierdzenia akcyzy, ale już dowodu stałego bez tego nieodbierzesz :)
pozdrawiam,
Sebastian