Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.  (Przeczytany 481634 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tomek mielski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 75
  • Posiadany samochód: OV

Offline Tomasz Stoszko

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 070
  • Skąd: Dżwirzyno
  • Posiadany samochód: renault kadjar 1,3 Tce był C5 x7 2,0 blue hdi crosstourer
  • Miejscowość: Dżwirzyno
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1826 dnia: Grudzień 15, 2019, 21:34:35 »
Tego z drugiego linka ,oglądałem w połowie wakacji , gość chciał ponad 50 dych ,odradzam to auto ,połowa przodu malowana ,auto podczas przyśpieszania dosyć mocno wibruje .

Offline tomek mielski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 75
  • Posiadany samochód: OV
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1827 dnia: Grudzień 16, 2019, 10:00:07 »
Czyli ewidentnie walony...

Offline Bogusław Fijałkowski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0 BHdi 180 2016
  • Zainteresowania: heavy rock
  • Miejscowość: Rawa Mazowiecka
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1828 dnia: Grudzień 16, 2019, 11:59:46 »




astronomiczna cena;

https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-2-0-hdi-163km-1-wlasciciel-polski-salon-automat-ID6CBCK2.html#7bedc98684
Dlaczego astronomiczna? Czteroletnie auto od pierwszego właściciela z przebiegiem 60kkm (!!!) za połowę ówczesnego nowego. IMHO to jest dobra cena jeśli auto jest zgodne z opisem.

Offline Damian Prysak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 660
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: C5 2.0 '06 + LPG, C5 X7 Tourer Excl. 2.0HDi 163 '13
  • Zainteresowania: Informatyka, muzyka, astronomia
  • Miejscowość: Częstochowa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1829 dnia: Grudzień 16, 2019, 12:52:24 »
O to to, ubiegłeś mnie. :)

Rocznik co prawda nie 2019, ale technicznie to prawie nowy samochód. Cena spada wprawdzie ze względu na wiek i zawsze jakieś zużycie, ale porównajcie sobie teraz droższego dwulatka z przebiegiem 120kkm (bo rocznik) i tego czterolatka z przebiegiem 60kkm. Ja szczerze wziąłbym tego, bo "młodszy doświadczeniem". ;)

A 120kkm rocznie w Niemczech spokojnie można zrobić. Mogłem się wpakować na takie 5-letnie "cacucho" z przebiegiem na blacie <200kkm, a realny roczny w okolicy 120kkm. Taka "okazja" była!

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Offline Marek Bor

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 644
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Kombi 3.0 HDI 241KM 2012 rok Exclusive
  • Zainteresowania: Po za Citroen ujeżdżam jeszcze motocykl Honda Shadow vt750 ACE
  • Miejscowość: Olsztyn
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1830 dnia: Grudzień 16, 2019, 19:20:59 »
Czyli ewidentnie walony...

Dlaczego zaraz walony. Może po prostu tylko po krzaczorach się przejechał i tyle.
U mnie zmiana!!! To już szósta C5 tym razem 2012 rok 3.0HDI oczywiście też w kombi na full wypasie Exclusive.

Offline Damian Prysak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 660
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: C5 2.0 '06 + LPG, C5 X7 Tourer Excl. 2.0HDi 163 '13
  • Zainteresowania: Informatyka, muzyka, astronomia
  • Miejscowość: Częstochowa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1831 dnia: Grudzień 17, 2019, 12:08:33 »
Czyli ewidentnie walony...

Dlaczego zaraz walony. Może po prostu tylko po krzaczorach się przejechał i tyle.
Dla mnie po prostu do dokładniejszego obejrzenia. Dopiero wtedy będzie wiadomo, czy walony, czy korekta z jakiegoś powodu.

Ja się trochę wyleczyłem z odrzucania samochodów, które miały coś powtórnie lakierowane. Przede wszystkim nawet z salonu może być powtórnie lakierowany. A w używce mogła być też jakaś drobna przygoda, ba! Stłuczka drobna, gdzie coś poszło powierzchownie i było lakierowane (niekoniecznie szpachla) profesjonalnie. Jak najbardziej jest to powód do niższej ceny, ale niekoniecznie dla mnie dyskwalifikuje samochód.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka


Offline Mariusz Kowalski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Fiat Stilo 1.9 Mjet 120KM
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1832 dnia: Grudzień 17, 2019, 22:16:43 »
Cześć,


nie mam póki co 25 postów więc nic na giełdzie nie widzę to zagadam tutaj :)
Myślimy z żoną nad zmianą auta. Póki co wybór padł na C5 z silnikiem 2.0 (raczej benzyna do zagazowania a już w ostateczności diesel)
Auto ma być w manualu i na zwykłym zawieszeniu.


Patrząc po ogłoszeniach wizualnie pasuje Nam ten [size=78%]https://www.olx.pl/oferta/citroen-c5-2-0-benzyna-140km-nawigacja-oplacony-b-d-b-stan-rej-256zl-CID5-IDCRjZR.html[/size]

tu więcej zdjęć https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-2-0-benzyna-140km-nawigacja-oplacony-b-d-b-stan-rej-256zl-ID6CJa9j.html

aczkolwiek wolałbym za auto z 2009 wydać max 20k
Co sądzicie o tym konkretnym aucie i w ogóle o Naszych zamiarach w kwestii silnika? Słyszałem/czytałem opinie że 2.0 jest polecane


pozdro


Offline Tadeusz Garbacik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 699
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.2 HDI 204, P308 2.0 HDI RHR,
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1833 dnia: Grudzień 18, 2019, 08:02:18 »
Wszystko zależy od oczekiwań. Wg mnie kupowanie C5 bez hydro nie ma sensu. Kupisz peugeota w innej budzie.
Zawieszenie hydro robi dobrą robotę. Fajnie się tym jeździ.
Druga sprawa silnik. Benzyniaki są ok ale przygotuj się na największy hałas z całej gamy silnikowej na trasie. Skrzynia 5 powoduje, że jest głośno.
Następna sprawa wyposażenie. W takiej wersji będzie to golas z jakimiś dodatkami. Nie wiem czy się orientujesz co do wyposażenia.
Diesle są lepiej wyposażone, lepiej wyciszone (najlepiej Exclusive) i nie są jakoś problematyczne. Chyba że ktoś jeździ tylko po mieście krótkie odcinki to benzyniak ma sens.

Offline Mariusz Kowalski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Fiat Stilo 1.9 Mjet 120KM
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1834 dnia: Grudzień 18, 2019, 12:01:34 »
Nie muszę mieć specjalnego wypasu. Mi wystarczy wspomaganie, klima, elektryczne szyby i lusterka. Im więcej na wyposażeniu tym więcej może się popsuć. Hydro nie chcę i raczej decyzji nie zmienię.
Skoro piszesz że tak głośno w tej benzynce to faktycznie wezmę jeszcze diesle pod uwagę.
Ogólnie planowałem auto zagazować aczkolwiek na tą chwilę do pracy mam 23km więc i dla diesla dystans odpowiedni na rozgrzanie.
Co prawda w przyszłym roku pracę zamierzam zmienić to b+g byłoby bardziej uniwersalne

Offline Mariusz Kowalski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Fiat Stilo 1.9 Mjet 120KM
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1835 dnia: Grudzień 18, 2019, 16:03:47 »
https://www.olx.pl/oferta/citroen-c5-CID5-IDCu4ME.html. jak wygląda użytkowanie takiego potwora? Kosztowny interes? Unikać?

Czy lepiej jednak 2.0 https://www.olx.pl/oferta/citroen-c5-lll-2-0hdi-163-km-CID5-IDCqsb3.html

Offline Machoński Tomasz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 950
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus NX, był C5 X7 Exclusive Tourer 2.0 lpg
  • Miejscowość: Katowice
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1836 dnia: Grudzień 18, 2019, 16:38:06 »
https://www.olx.pl/oferta/citroen-c5-CID5-IDCu4ME.html. jak wygląda użytkowanie takiego potwora? Kosztowny interes? Unikać?

Czy lepiej jednak 2.0 https://www.olx.pl/oferta/citroen-c5-lll-2-0hdi-163-km-CID5-IDCqsb3.html
Każde C5 w Twoim budżecie to ryzykowny zakup.Auta w tej cenie zawsze będą wymagały wkładu.

Offline Tadeusz Garbacik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 699
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.2 HDI 204, P308 2.0 HDI RHR,
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1837 dnia: Grudzień 18, 2019, 20:26:08 »
https://www.olx.pl/oferta/citroen-c5-CID5-IDCu4ME.html. jak wygląda użytkowanie takiego potwora? Kosztowny interes? Unikać?

Czy lepiej jednak 2.0 https://www.olx.pl/oferta/citroen-c5-lll-2-0hdi-163-km-CID5-IDCqsb3.html
2.2 170 KM jest na osprzęcie Boscha. Mam podobny motor 204 KM też na Boschu ale wtryski piezo. Pompa CR i układ zasilania ten sam. Osprzęt zdecydowanie lepszy od 2.0 HDI 163 na Delphi.
2.2 ma podwójne doładowanie co sprawia, że nie ma praktycznie turbo dziury, ale w razie w koszty większe na regeneracje turbo. Z tym że turbiny w PSA nie padają za często.Generalnie ja osobiście wolałbym 2.2 ze względu na dynamikę. Weż pod uwagę, że 2.0 163 zazwyczaj nie trzyma mocy i na hamowni wypluwa ze 140 KM.

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 595
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1838 dnia: Grudzień 18, 2019, 20:53:06 »
Nie muszę mieć specjalnego wypasu. Mi wystarczy wspomaganie, klima, elektryczne szyby i lusterka. Im więcej na wyposażeniu tym więcej może się popsuć. Hydro nie chcę i raczej decyzji nie zmienię.
To tego 2.2 sobie odpuść bo on ma hydro. Resoraki nie wychodziły z silnikami większymi niż 2.0, jeśli na zdjęciach wnętrza jest elektryczny ręczny to jest to hydro.
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline marek najder

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 17
  • Posiadany samochód: v6 tourer
  • Zainteresowania: triatlon
  • Miejscowość: Katowice
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1839 dnia: Styczeń 02, 2020, 14:49:28 »
Szanowne forum,  kupiłem te c5 3.0. ;D silnik bajka, wnętrze zgodne z przebiegiem... wsio w sumie ok. Zniszczeń większych niż te szacowane nie było.  Cżyli sanki i płyta pod silnikiem plus chlodnice bo zahaczyl je dołem jednak. Potrzebuje teraz kogoś z Katowic i okolic do kalibracji (diagnozy) zawieszenia. Korektory działają  (chyba) tzn nie są zatarte. Zamontowane fabrycznie się wydaje prawa o lewa strona idealnie tak samo. Idzie góra dół równo. Tylko pozycja do jazdy jest za wysoko. Bywalec na urlopie a ja muszę jeszcze do 10 zarejestrować
pozdrawiam:)

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 884
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1840 dnia: Styczeń 02, 2020, 15:11:10 »
No to gratuluję zakupu i witamy w klubie V6-tek :)
Odnośnie wysokości to w V6 ustawia się to tylko przez DB, ale samo nie powinno się przestawić, bo jest inny system niż w pozostałych hydrowozach. Korektory są na sztywno połączone z czujnikami wysokości (nie ma obejmy jak w pozostałych wersjach i brak jest mechanicznej regulacji). Sprawdź czy coś nie jest skrzywione, pościągaj cięgna i przesmaruj główki oraz popsikaj wd40 i trochę je rozruszaj (oczywiście przedtem odłącz klemę na aku). Być może to wystarczy, jesli nie to trzeba zrobić korektę w DB. Sprawdź czy prawidłowo osiąga wszystkie poziomy wysokości i sygnalizuje najwyższą pozycję.
Szerokości ;)

Offline marek najder

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 17
  • Posiadany samochód: v6 tourer
  • Zainteresowania: triatlon
  • Miejscowość: Katowice
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1841 dnia: Styczeń 03, 2020, 23:14:20 »
No to gratuluję zakupu i witamy w klubie V6-tek :)
Odnośnie wysokości to w V6 ustawia się to tylko przez DB, ale samo nie powinno się przestawić, bo jest inny system niż w pozostałych hydrowozach. Korektory są na sztywno połączone z czujnikami wysokości (nie ma obejmy jak w pozostałych wersjach i brak jest mechanicznej regulacji). Sprawdź czy coś nie jest skrzywione, pościągaj cięgna i przesmaruj główki oraz popsikaj wd40 i trochę je rozruszaj (oczywiście przedtem odłącz klemę na aku). Być może to wystarczy, jesli nie to trzeba zrobić korektę w DB. Sprawdź czy prawidłowo osiąga wszystkie poziomy wysokości i sygnalizuje najwyższą pozycję.
Szerokości ;)
nie wiem czemu wczorajsza odpowiedz się nie pojawiła... Dzięki!:)) juz nie mogę się doczekać jazdy gdzies dalej niż wkoło warsztatu. popsikane, chodzą bez problemu i nie za luźno, wydają się zamontowane tak samo. wyświetlacz w aucie nie pokazuje najwyższej pozycji więc najwyraźniej wartości bazowe się zgubiły (ale jak to możliwe?) pompa cały czas prawie pracuje. na wtorek się umówiłem do KIG. powiedzieli że ogarną... dam znać po wszystkim.A swoją drogą wszelkiej maści śląscy mechanicy elektronicy z internetów czy OLX mający lexie czy DB niech nie robią z siebie (...) wszyscy robią "pełną diagnostykę" pod warunkiem że jest to włączenie świateł skand, AUX albo sczytanie błędów... na Boga takie coś to ja sobie czytnikiem OBD przez bt  mogę zrobić. żaden nie bawi się w zawieszenie, czy określenie usterki czy błędu. a jak jeden usłyszał że miałby wpisać wartości wysokości to zapytał czy mam te wartości ??? szkoda gadać. czekam do wtorku i zobaczymy.
pozdrawiam:)

Offline Dariusz Kłeczek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 8 803
  • Skąd: Trzebinia/Birmingham
  • Posiadany samochód: BX 1,9 GTi; AX 1,5 D
  • Zainteresowania: fotografia, nurkowanie
  • Miejscowość: Trzebinia/Birmingham
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1842 dnia: Styczeń 03, 2020, 23:29:59 »
Jeśli szukasz "na internetach" czy OLX, to się nie dziw. Dobry mechanik reklamować się nie musi,
roboty ma multum. Mój ogarnia wszystko z PSA, od zabytków po C6. Łącznie ze swapami skrzyń biegów, silników,
chipowaniem silników, itp, itd. Naprawiał nawet komputery HA w Xantii, które to padały na potęgę po latach.
Niestety, terminy bardzo odległe. Z busikiem na generalny coroczny przegląd jestem umówiony na kwiecień,
BX na grubą obsługę jest zaplanowany jesień/zima (mam nadzieję, że tego roku :) ).

PS
Zaczyna się bałaganienie, to wątek przedzakupowy, a nie techniczno poradniczy.

BX 1,9 GTi 1991 już automat 213.000 km
AX 1,5 D Spot 1996 127.000 km
RENAULT TRAFIC 2,0 DCi 2007 224.000 mil
Hyundai IX35 1,7 CRDi 2014 79.000 mil

Offline Artur Szarek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 121
  • Posiadany samochód: C5 X7 136hp Exclusive
  • Zainteresowania: Elektronika
  • Miejscowość: Gliwice

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 131
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1844 dnia: Styczeń 13, 2020, 20:37:39 »
Nie ma emblematów "Exclusive" a powinny być na przednich błotnikach.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Machoński Tomasz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 950
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus NX, był C5 X7 Exclusive Tourer 2.0 lpg
  • Miejscowość: Katowice
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1845 dnia: Styczeń 13, 2020, 20:43:47 »
Nie ma emblematów "Exclusive" a powinny być na przednich błotnikach.
są dopiero od RM 2013

Offline Artur Szarek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 121
  • Posiadany samochód: C5 X7 136hp Exclusive
  • Zainteresowania: Elektronika
  • Miejscowość: Gliwice

Offline krzysztof dlugolecki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Skąd: ostrów mazowiecka
  • Posiadany samochód: C5 mk2 1.8 C5 2011 2.0HDI 140
  • Miejscowość: ostrów mazowiecka
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1847 dnia: Styczeń 20, 2020, 17:17:21 »
Witam
Może ktoś ma informacje na temat tej C5
Jakieś uwagi, spostrzeżenia, z góry dziękuje

https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-2-0hdi-163km-exclusive-masaz-navi-ID6CJw5N.html#8cac295ff1

Offline Henryk Guzicki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 281
  • Skąd: Brande/Dania
  • Posiadany samochód: Seat Ateca FR TSI Citroen DS3 HDI
  • Miejscowość: Brande/Dania
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1848 dnia: Styczeń 20, 2020, 21:30:51 »
Dziwne że nie ma ksenonów w takim wyposażeniu.

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 595
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1849 dnia: Styczeń 20, 2020, 22:55:50 »
Zdobądź VIN, bo rzeczywiście brak ksenonów przy tym poziomie wyposażenia jest mocno zastanawiający i warto by sprawdzić, czy na pewno fabryka wypuściła go tak jak widać.
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?