Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Adaptacja EGR  (Przeczytany 4540 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tadeusz Garbacik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 700
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.2 HDI 204, P308 2.0 HDI RHR,
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Lubin
Adaptacja EGR
« dnia: Wrzesień 18, 2023, 11:31:57 »
Chciałem u kolegi w MK2 2.0HDI/138 bez FAP zrobić adaptację/przyuczenie EGR po wymianie na nowy.
Odpalam DB, następnie wchodzi LEXIA. Diagnostyka, wtrysk, części i jest tam programowanie i przyuczenie. Programowanie przechodzi ok ale przyuczenie dochodzi do momentu
wyłączenia zapłonu na 15 sek, co oczywiście robimy ale okno z tekstem zaczyna migać i nie ma reakcji na zał/wył stacyjki. Testowane na DB 7.62 i nawet czystym DB 7.02.
Czy nie trzeba mieć może czystej LEXII? Skąd zdobyć instalkę samej Lexii?

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 595
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Adaptacja EGR
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 18, 2023, 12:24:39 »
Gdzieś tam w Diagnostyka Wtrysk powinna być informacja odnośnie stanu programowania i przyuczenia EGR jak jest 2xOK, to nie ma co drążyć tematu... A tak z innej beczki ten EGR jest sterowany elektrycznie czy podciśnieniem? Bo z tego co pamiętam, to czysta Lexia miała jakiś taki komunikat o przyuczaniu sterowanych podciśnieniowo elementów, że się wykona automatycznie po uruchomieniu silnika.
Co do czystej lexii, to mam gdzieś płytki ze swojego interfejsu, tam były osobno Lexia i PP2000, można próbować ściągnąć jakieś stare DB (5.x na pewno, 6.x chyba też), bo miał wszystkie programy osobno (też gdzieś obraz mam, w przyszłym tyg. będę w domu to sprawdzę i mogę wtedy na google drive wystawić)
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Tadeusz Garbacik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 700
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.2 HDI 204, P308 2.0 HDI RHR,
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: Adaptacja EGR
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 18, 2023, 14:26:27 »
EGR sterowany elektrycznie. W apce FAP pokazuje dla EGR wysterowanie i wartość zwrotną ok ale auto nie ma mocy po wymianie. Ciśnienie turbo nie narasta płynnie wraz z wysterowaniem.

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 079
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Adaptacja EGR
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 18, 2023, 20:17:56 »
RHR fabrycznie bez FAP.... Miałem okazję to spotkać. Spróbuj odłączyć kostkę od zaworku sterującego klapą w dolocie bodajże. Była gdzieś w okolicy alternatora/kompresora chyba. Ostatecznie dla testu zaslepić EGR.

Offline Grzegorz Gardynik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 054
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso 2.0HDI MCP Exclusive, C5 Lift 2.0HDI
Odp: Adaptacja EGR
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 06, 2023, 20:25:24 »
Wypnij sama wtyczkę od EGR bez jego zaslepiania i wtedy sprawdź. Jak go zaslepisz to zaraz wyskoczy błąd że nie zgadza się suma przepływów.