Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Czujnik zmierzchu i deszczu  (Przeczytany 2701 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rafał Białasz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 44
  • Skąd: Chełm
  • Posiadany samochód: Obecnie C5 X7 '13 2.0 HDi (rhh), wcześniej: C5 x7 '09 1.6 hdi (9hz)
  • Miejscowość: Chełm
Czujnik zmierzchu i deszczu
« dnia: Luty 08, 2022, 08:25:47 »
Witam. Mam pytanko odnośnie świateł. Wcześniej jak brałem tryb auto to świecily najpierw ledy jak było jasno a gdy się ściemniło załączaly się światła mijania. od paru dni mam tak że odrazu włączają się światła mijania a podświetlenie sterowania klimatyzacji ireszta przycisków nie podświetla się. Dopiero gdy włączę ręcznie światła to wszystko świeci. Ledy też tylko ręcznie się włączają. I pytanie moje brzmi czy mógł się zepsuć czujnik zmierzchu i ewentualnie jak go sprawdzić? I zauważyłem kolejna rzecz może z tym związana. Otóż wycieraczki w trybie auto włączają się co 7 sekund bez względu czy pada czy nie

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 135
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Czujnik zmierzchu i deszczu
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 08, 2022, 11:05:30 »
Po pierwsze podepnij komputer, będzie łatwiej. Choć wszystko wskazuje na uszkodzenie czujnika zmierzchu/opadów. Nie grzebałeś przy lusterku?
Światła mijania bez podświetlenia kokpitu załączają się jeśli włączysz w ciągu dnia wycieraczki z powodu opadów.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 077
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Czujnik zmierzchu i deszczu
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 08, 2022, 12:10:44 »
Dokładnie. W C5 przewidzieli że w czasie opadów powinny świecić się światła mijania. O zgrozo wiele nowych aut nadal zostaje na DRL-ach.

 Sam fakt pracy wycieraczek co 7 sekund sugeruje że odłączył się kabel od czujnika deszczu.... Lub sam czujnik ma problem ze sobą. Może wystarczy odłączyć akumulator na chwilę.

Offline Rafał Białasz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 44
  • Skąd: Chełm
  • Posiadany samochód: Obecnie C5 X7 '13 2.0 HDi (rhh), wcześniej: C5 x7 '09 1.6 hdi (9hz)
  • Miejscowość: Chełm
Odp: Czujnik zmierzchu i deszczu
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 08, 2022, 13:01:10 »
Nie było nic grzebane. Że podświetlenie w dzień wyłącza to ok ale dlaczego w nocy też? Spróbuję z tym aku jeszcze

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 135
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Czujnik zmierzchu i deszczu
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 08, 2022, 14:17:03 »
Albo coś się zresetowało w BSI. Np. ustawienie przełącznika świateł i teraz system wariuje. Z tego co pamiętam powinien być chyba przełącznik 4 pozycje - jeśli jest na nim tryb AUTO.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Roman Kłosiński

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 382
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: C5 X7 2,0 HDI 163KM Tourer manu; C5 X7 2,0 HDI 163KM Sedan; BX 1,6, ....... użytkownik marki od 89r
  • Zainteresowania: Motoryzacja, Elektronika
  • Miejscowość: Gdańsk
Odp: Czujnik zmierzchu i deszczu
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 17, 2022, 17:42:25 »
Niech ktoś poświeci latarką w czujnik. Włącz auto i zaobserwuj jak działają. Teraz ze względu na pogodę jest czasem ciemniej i mogą się włączać od razu mijania.
Dziwne jest że podświetlenie ci się też nie włącza.

Może faktycznie ci się zresetowało i masz całkiem inne ustawienia jak wcześniej.

Światła nie włączają się jak pada, tylko jak wycieraczka zacznie działać od deszczu lub włączona manualnie.

Prędkość wycieraczki na auto zależna jest od prędkości.
-----------------------------------------------------------------
C5 X7 2,0 HDI 163KM Tourer manual; C5 X7 2,0 HDI 163KM Sedan aut;   BX 1,6 ....były C5 2,0 HDI mkII; Xantia 2,0 16V mkII; Xantia 1,6 mkI; BX 1,4e, TGE .... z citroenem od 89r

Offline Rafał Białasz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 44
  • Skąd: Chełm
  • Posiadany samochód: Obecnie C5 X7 '13 2.0 HDi (rhh), wcześniej: C5 x7 '09 1.6 hdi (9hz)
  • Miejscowość: Chełm
Odp: Czujnik zmierzchu i deszczu
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 24, 2022, 16:29:42 »
Wszystko posprawdzane, bezpieczniki dobre, czujnik dobry (nawet założyłem drugi do siebie bo myślałem że może czujnik) i okazuje się że nie dochodzi prad do czujnika. Czy ktoś ma pomysł gdzie szukać przyczyny? Chyba, że jest więcej bezpieczników. Ja w kabinie znalazłem dwie skrzynki ale w nich wszystkie bezpieczniki dobre