Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [mkI] DEMONTAZ SZYBY  (Przeczytany 2370 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Andrzej Łozio

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 13
  • Skąd: ełk
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: ełk
[mkI] DEMONTAZ SZYBY
« dnia: Listopad 10, 2009, 21:23:10 »
Witam przeszukałem  cale forum i nie moge znalesc jak zdemontowac szybe  boczna pasazera tylnia auto stoi rozebrane i  nie moge sobie poradzic aby czegos nie polamać  dziekuje za odpowiedz

Offline Michał Suchecki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 749
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Break GT by Suchy
  • Miejscowość: Sosnowiec
Re: [mkI] DEMONTAZ SZYBY
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 11, 2009, 13:08:34 »
Dobra, spróbuję.
Najpierw zdejmujesz tapicerkę. Śruby są ( strzelam - tyłu nie rozkręcałem ale podobnie pewnie jak z przodem).
Pod uchwytem zamykania drzwi,  powinna być z boku, gdzieś przy zamku, pod klamką (masz tam takie plastikową zaślepkę, którą powinieneś wyjąć - pod nią jest śruba).
Potem są plastikowe zatrzaski - lepiej zaopatrz się w takie np. w Norauto (drogo) lub w Intercars, bo na pewno Ci się któraś złamie. Są dookoła całej tap[icerki.
Zaczynasz odchylać od dołu,idziesz bokami ku górze, zatrzaski powinny albo pękać :D albo się wyczepiać.
Jak już dojdziesz do góry to (Chya) podnosisz całą tapicerkę, bo górną częśćią "wisi" na drzwiach.

Pod tapicerką bedzie na pewno taka "cieniutka "gąbka" przyklejona do drezwi, Śćiągnij ją najlepiej tak, aby ponownie założyć. Jeśli Ci się to nie uda jest szansa, że woda ściekająca podczas deszczu będzie leciała do tapicerki i środka auta.

Po zdjęciu mususz sobie ustawić szybę w taki sposób, aby zdjąć ją z takich plastikowych uchwytów. Są one na dole szyby. 2 sztuki o ile dobrze pamietam były z przodu, to to samo bedzie z tyłu.
Wiecej Ci nie pomogę, bo nie rozbierałem po pierwsze tyłu, po drugie szyby, ale wiem jak to wygląda bo przednia tapicerkę rozbierałem i się przyglądałem. :)

Pozdrawiam i mam nadzieję, że opis się choć trochę przyda... :)

Offline Roman Czarnota-Bojarski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 104
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: BX 1,9D BREAK 1991r, C5 BREAK 2,0 HDI 2002
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [mkI] DEMONTAZ SZYBY
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 11, 2009, 22:11:16 »
Nie robiłem tego nigdy, ale obejrzałem sobie rysunki na stronie serwisowej citroena i moim zdanie jest tam taki kołek mocujący szybę do ruchomej części podnośnika szyby. Z boku powinno to wyglądać jak takie podwójne kółko - prawdopodobnie plastikowe. Taki kołek trzeba wybić jakimś grubym wybijakiem, tak aby spadł do środka drzwi, a potem wbić go z powrotem przy montażu szyby.
A po za tym:
Saxo 1,5d 1998 - Matki
C4 1,6 HDI - siostry
Było:
BX - 1,9d 1990
BX - 1,9 GTi automat 1993

Offline Krzysztof Krzyszczak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 41
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: C5 [MKI], 2.0i+lpg, 2002
  • Miejscowość: Lublin
Re: [mkI] DEMONTAZ SZYBY
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 11, 2009, 22:23:58 »
Jeśli chodzi o plastikowy kołek, to rzeczywiści są dwa (jeden w drugim). Środkowy wypychasz czymś cienkim, a wtedy zewnętrzny wychodzi łatwo i pozostaje tylko wyjęcie tylnej szyby. Bez wyjęcia uszczelek tylnej szyby nie można wyjąć. Przerabiałem temat po uszkodzeniu podnośnika.
Citroen C5, 2.0i 16V, 2002 rok

Offline Andrzej Łozio

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 13
  • Skąd: ełk
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: ełk
Re: [mkI] DEMONTAZ SZYBY
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 13, 2009, 16:39:28 »
Chodziło mi własnie jak wyjas szybe z tego białego plastiku ale jezeli jest tak jak mowicie ze kołek  w kołku to pojdzie lekko a ja juz giełem ten plastik i w ta i w tamta i nie dało sie  dzieki pozdrawiam