Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Zgrzyt pedału po wymianie pompy hamulcowej  (Przeczytany 1036 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartosz Szczygieł

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MK II Lift 2.2 HDI 2008 AM6
  • Miejscowość: Sulejówek
Zgrzyt pedału po wymianie pompy hamulcowej
« dnia: Sierpień 13, 2020, 21:34:26 »

Witam serdecznie,


prosiłbym Was o pomoc bo już nie wiem co to może być.


CITROEN C5 II BREAK 2.2 HDI EXCLUSIVE AUTOMAT KOMBI 170KM (DIESEL)


Od jakiegoś czasu ubywał mi płyn hamulcowy ze zbiorniczka. Co dolałem to po jakimś czasie spadał na poziom DANGER. Nie było znaczenia czy było to po jeździe bo nawet jak postał tydzień to było tak samo. Postanowiłem wymienić płyn hamulcowy, ale to nie dało efektu, płyn nadal gdzieś uciekał. Moja diagnoza padła na zbiorniczek lub pompę hamulcową. Udało się kupić używkę zbiorniczek i pompę. Zakupiłem zestaw naprawczy do pompy, wymieniłem wszystkie uszczelki i zabrałem się za demontaż swojej pompy z samochodu. Po odkręceniu jej i demontażu z serwa do którego była przykręcona wylało się bardzo dużo jakiegoś płynu koloru brązowego...


Postanowiłem odessać ten płyn z serwa. Zamontowałem nową pompę, zalałem nowym płynem hamulcowym i zacząłem odpowietrzać hamulce. Od tego momentu poprawiło się to, że przestał uciekać płyn hamulcowy ze zbiorniczka, ale...


pedał hamulca przy pierwszym naciśnięciu wydaje dziwny zgrzyt... po podpompowaniu na zgaszonym silniku pedał staje się twardy i nie wpada w podłoge. Na odpalonym silniku po wciśnięciu hamulca idzie on powoli do samej podłogi a nie zatrzymuje się po powiedzmy 1/3 tak jak przed wymianą pompy. I każde naciśnięcie hamulca pojawia się zgrzyt i hamulce nie hamują tak jak wcześniej...


Odpowietrzałem od nabliższego koła od pompy do najdalszego. Robiłem to raz na zgaszonym silniku, nie pomogło. Na odpalonym silniku, też nie pomogło. Szukałem na forum, że może to być wina zapowietrzonej pompy ABS? W związku z tym, że posiadam Lexię, wykonałem procedurę odpowietrzania w niej, ale to problemu nie rozwiązało :(


Czy mimo regeneracji używanej pompy hamulcowej może to być jej wina?
A może przez płyn znajdujący się w serwie, ono się zepsuło i jest do wymiany?
Może poprostu robię coś nie tak z odpowietrzaniem?


Proszę o pomoc i pozdrawiam

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 055
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Zgrzyt pedału po wymianie pompy hamulcowej
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 13, 2020, 22:38:12 »
Może być wina pompy hamulcowej. Kiedyś próbowałem zmieniać uszczelnienia w pompie hamulcowej, to bylo za czasów Favoritki... Nigdy mi się to nie udało z dobrym skutkiem. Od tamtego czasu nie próbuje nawet.

Offline Waldemar Oktaba

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 193
  • Posiadany samochód: Citroen C5 HB FL 2005r. 2.016V+LPG
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Zgrzyt pedału po wymianie pompy hamulcowej
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 14, 2020, 06:31:03 »
tez miałem kiedyś taki przypadek ze wlewałem płyn hamulcowy do zbiorniczka i za chwilkę stan jego się obniżał bez widocznych wycieków,po prostu uszczelnienie pompy przepuszczało płyn do serwa, w twoim przypadku pokusił bym się o zakup pompy wraz z serwem i do tego porządne odpowietrzenie które to ja robię sam za pomocą pustej butelki po coli i kawałka przezroczystego wężyka